Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-10, 11:29   #1096
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Nu neapărat că mă bucur, dar îmi pare bine să văd că a arătat cât de dobitoc poate fi cel de la volan.

Nu am fire de păr în cap să vă spun de câte ori am avut şi d-ăştia care s-au băgat în faţa mea şi nici măcar nu au clipit s-au să îşi arunce privirea să se asigure.

P.S. Îmi pare rău de ficăţel, atât.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 17:45   #1097
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by LittleM@n View Post
lord_warder, nu te supara pe mine, dar asta e gandirea tipica de roman care ne mananca de zi cu zi; tu iti pui problema daca iti faci dusmani sau nu? dar unde suntem aici, in evul mediu?!
Adevarul ar trebui sa primeze, iar atitudinea oamenilor ar trebui sa fie una corecta si dreapta, nu de frica ca poate se ia ala de tine. Si daca se ia ce?
Ar trebui sa avem coloana vertebrala, sa ne asumam actiunile si sa luam in serios responsabilitatile. Daca pe baiatul cu fordul il doare in papuci de aceste aspecte, macar tu ar trebui sa nu te lasi infulentat de atitudinea pe care o vezi in general la cei din jurul tau.
Asa e numai ca la noi, vrand sa faci un bine sau doar sa fii corect de cele mai multe ori esti luat peste picior sau se intoarce impotriva ta
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 18:22   #1098
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: ACCIDENTE

Am trecut pe langa un accident pe Splaiul Independetei in jurul orei 18:15. Mi s-a parut ca un motociclist a retezat un copacel si a fost aruncat cativa zeci de metrii. Era si o masina oprita pe contrasens dar nu se vedea nimic lovit la ea.
Stie cineva mai multe? Era deja SMURD-ul acolo si Politia.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	accident.JPG
Views:	84
Size:	48.3 KB
ID:	1480328  
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 12:33   #1099
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: ACCIDENTE

http://www.sighet-online.ro/index.ph...tate&Itemid=88

determinati viteza...... Ocupantii masinii nu au patit nimic. Articolul dramatizeaza putin starea lor, dar am vorbit cu soferul si pasagerul, si nu aveau nici pe naiba.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 18:04   #1100
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
http://www.sighet-online.ro/index.ph...tate&Itemid=88

determinati viteza...... Ocupantii masinii nu au patit nimic. Articolul dramatizeaza putin starea lor, dar am vorbit cu soferul si pasagerul, si nu aveau nici pe naiba.
Sunt perfect de acord cu tine, că de mult ori se exagerează, dar aici nu prea văd să se fi exagerat cu ceva.

Se vede sânge scurs de la şofer.
Cu 70 de km/h dacă mergea, te asigur că nu putea aduce maşina în halul ăla.
Şi lucrul cel mai importat îl constă faptul că eu cred că avea retard psihic...niciun om normal nu ar merge cu aşa tălpici de gume şi culmea să îi mai dea şi în goarnă, când carosabilul era şi umed.

O fi Volvo, cea mai sigură maşină, dar nici aşa...

Totuşi este bine că au scăpat cu viaţă.
Cât despre şofer, ar trebui să nu mai aibă dreptul de a poseda permis toată viaţa lui.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 19:34   #1101
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...pe-sosele.html

Instructor incompetent!
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 20:37   #1102
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE

Acum 10 minute accident la iesirea din Bucuresti spre Buftea.
Un motociclist care a murit nevinovat saracu Dumnezeu sa-l ierte.
La o trecere de pietoni o femeie cu un Avensis cred ca nu a mai apucat sa franeze si a tras de volan pe contrasens.Motociclistul a intrat in laterala Toyotei cu tot cu stalp pana la jumatatea masinii.Casca sparta el intins pe masina si pe jos.
Urat accident.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 21:03   #1103
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Şi din păcate nu este caz singular.

Bâhâie Călăraşi-ul de panarame d-astea.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 15:17   #1104
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: ACCIDENTE

no comment !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 16:36   #1105
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Şi din păcate nu este caz singular.

Bâhâie Călăraşi-ul de panarame d-astea.
Imi dau seama. Din pacate nu numai Calarasi behaie de "instructori" dastia si de scoli de soferi fantoma ci intreaga tara.
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 09:17   #1106
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
no comment !
Daca e "no comment" de ce ai facut un post gratuit ? Nu puteai sa te abtii ? Ori postezi ceva util ori nu mai postezi deloc, decat sa vii cu tampenii gen "no comment".
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 11:50   #1107
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Daca e "no comment" de ce ai facut un post gratuit ? Nu puteai sa te abtii ? Ori postezi ceva util ori nu mai postezi deloc, decat sa vii cu tampenii gen "no comment".
"no comment" poate fi interpretat ca şi când nu mai ai nimic de zis. Cuvintele sunt de prisos.
În felul ăsta îşi arată indignarea, faţă de cele întâmplate.

În România orice jaf de maşină sau maşină (de şcoală) cu statut mai înalt decât bătrâna Dacia, poate obţine ITP-ul fictiv, tocmai d-aia stau şi mă gândesc dacă nucarecumva acel Logan, avea ITP-ul fictiv?... (la maşinile de şcoală, ITP-ul se face la 6 luni, din cauza uzurii excesive).

La noi, astăzi este maşină de şcoală, mâine o cumpără omul de bună.

În America, maşinile de şcoală sunt făcute special pentru asta şi au până şi volanul în comandă dublă.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 11:53   #1108
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
"no comment" poate fi interpretat ca şi când nu mai ai nimic de zis. Cuvintele sunt de prisos.
În felul ăsta îşi arată indignarea, faţă de cele întâmplate.

În România orice jaf de maşină sau maşină (de şcoală) cu statut mai înalt decât bătrâna Dacia, poate obţine ITP-ul fictiv, tocmai d-aia stau şi mă gândesc dacă nucarecumva acel Logan, avea ITP-ul fictiv?... (la maşinile de şcoală, ITP-ul se face la 6 luni, din cauza uzurii excesive).

La noi, astăzi este maşină de şcoală, mâine o cumpără omul de bună.

În America, maşinile de şcoală sunt făcute special pentru asta şi au până şi volanul în comandă dublă.
Volanul in comanda dubla l-as pune obligatoriu pe toate masinile de scoala. E aproape la fel de important ca frana dubla.

Sa nu uitam de instructorii carora le e lene sa se suie la volan si sa se deplaseze pe o anumita distanta cu masina; am vazut destui care conduceau masina de scoala din dreapta, cu mana stanga intinsa pe volan.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 12:34   #1109
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
"no comment" poate fi interpretat ca şi când nu mai ai nimic de zis. Cuvintele sunt de prisos.
În felul ăsta îşi arată indignarea, faţă de cele întâmplate.

În România orice jaf de maşină sau maşină (de şcoală) cu statut mai înalt decât bătrâna Dacia, poate obţine ITP-ul fictiv, tocmai d-aia stau şi mă gândesc dacă nucarecumva acel Logan, avea ITP-ul fictiv?... (la maşinile de şcoală, ITP-ul se face la 6 luni, din cauza uzurii excesive).

La noi, astăzi este maşină de şcoală, mâine o cumpără omul de bună.

În America, maşinile de şcoală sunt făcute special pentru asta şi au până şi volanul în comandă dublă.
Problema acolo a fost soferita care a facut tampenia, masina nu cred ca avea probleme. E drept, ITP-ul cam oricine il ia dar nu cred ca era cazul aici...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 13:26   #1110
bobo32

Stage 5
 
bobo32's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,106
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
În America, maşinile de şcoală sunt făcute special pentru asta şi au până şi volanul în comandă dublă.
si mai aproape de noi, in Austria, prin 2003 am vazut prima data masina de scoala cu comanda si volan dublu. deci se poate, numa sa fie cine. personal consider, avand in vedere riscurile ce le implica in trafic masinile de scoala, ca ar fi obligatoriu sa existe volan si pentru instructor.
bobo32 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -