Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-11, 18:43   #5581
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs down Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by volidu View Post
....
Astazi in dreptul RATP in Tudor am fost oprit de politie si mi sa spus ca trebuie sa ii urmez in statia de ITP in curtea celor de la RATP pt a verifica daca masina corespunde tehnic. Nu am avut incotro asa ca m-am conformat si i-am urmat. Au verificat cei de-acolo masina...era cat pe ce sa raman fara certificat (asta cica ar fi si scopul) si am aflat ca cica ieri s-ar fi dat aceasta lege si ca norma ar fi de 5 certificate luate pe zi.
https://www.youtube.com/watch?v=R4vOp...embedded#at=24
Deci asta faceau ei acolo / atunci !!! rusine sa le fie !!! tocmai la RATP si au gasit , de unde ' pleaca " cele mai multe ITP uri luate pe cartofi

Macar de-ar opri in fata la RAR... dar la RHTP....lume !!!

Cum s-a mai spus.....NU cedati presiunilor !!! Nu uitati ca militienii sunt Organe Constatatoare si Orice ar constata EI , cu probe si martori la tribunal SE POATE CASTIGA 100% !!!

NU CEDATI IN FATA LOR !!!

De ex daca m-ar opri sa mi ' caute' caruta d.p.d.v. tehnic..i-as refuza imediat !!!

Desigur as ramane fara certificat si cu amenda !!! No problem, se contesta PV imediat la Judecatorie , se aduna probe ( se fotografiaza 1% din gropile din targ" , 1% din trecerile de nivel cu RHTP-ul si CFR-ul si se castiga 100% procesul )

Chiar au aratat un tupeu extraordinar !!! in tudor , pe unde sunt 1000 de gropi , pe unde NU stii cum sa treci cu caruta !!! eu daca m-ar fi oprit / ma jur ca-i scuipam in fata !!!

De m-ar opri !!! Da Doamne sa ma opreasca !!!

Acum inteleg de ce NU repara arterele si gropile din fata de la Mall....au interese militienii deraq !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 19:38   #5582
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Intai urmezi procedura necontencioasa, dupa aia te duci la judecatorie.

Daca nu faci intai plangere la organul ierarhic superior agentului nu vei avea nici o sansa la judecatorie, pt ca te intreaba de recursul gratios ( adik plangerea la comandant care ar fi trebuit facuta in prealabil, si atasat raspunsul negativ primit) iar tu vei spune ....cum?...ce? aaa?

Daca e cazul de raspuns negativ din partea comandantului, abia atunci te adresezi instantei.
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 19:43   #5583
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ii expert zorro la contestat amenzi , la cat de hartuit e de militieni
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 20:24   #5584
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Printre tehnicienii de la RATP se anumara si acele persoane ce sunt chemate de Politia Rutiera atunci cand vor sa faca o expertiza a unui autoturism implicat intr-un accident mai serios! In 2007 am avut un accident si m-au intrebat daca duc eu masina la RATP in curte sau vine nenea tehnicianu` la masina mea,unde era dupa accident! Si bine inteles ca a venit tehnicianu` RATP-ului cu masina de Rutiera, un Vento albastru.

Nici odata nu vor face astfel de controale langa un ITP particular, doar unu de "stat" sau unu "combinat de ei,pe ... "
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 00:41   #5585
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Am inteles , ca politia locala au capatat "putere" de politie rutiera...au voie sa ma opreasca , sa-mi ceara permisul actele , sa-mi aplice amenzi ,sa retina permisul....e adevarat ?

De asta umbla mu#$tii pe copou in numar mare ?
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 00:52   #5586
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
ii expert zorro la contestat amenzi , la cat de hartuit e de militieni
Da, e mai palid la fata, de vina e aerul de Tomesti =))
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 07:42   #5587
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
Intai urmezi procedura necontencioasa, dupa aia te duci la judecatorie.

Daca nu faci intai plangere la organul ierarhic superior agentului nu vei avea nici o sansa la judecatorie, pt ca te intreaba de recursul gratios ( adik plangerea la comandant care ar fi trebuit facuta in prealabil, si atasat raspunsul negativ primit) iar tu vei spune ....cum?...ce? aaa?

Daca e cazul de raspuns negativ din partea comandantului, abia atunci te adresezi instantei.
corect ce zici tu, dar ai uitat un lucru ... ei au termen 30 zile pentru a-ti da un raspuns, iar tu ai 15 zile sa faci contestatie la procesul verbal ... nu prea se pupa treaba.
__________________
https://img515.imageshack.us/img515/728/lcosignature.jpg
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 08:58   #5588
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Printre tehnicienii de la RATP se anumara si acele persoane ce sunt chemate de Politia Rutiera atunci cand vor sa faca o expertiza a unui autoturism implicat intr-un accident mai serios! In 2007 am avut un accident si m-au intrebat daca duc eu masina la RATP in curte sau vine nenea tehnicianu` la masina mea,unde era dupa accident! Si bine inteles ca a venit tehnicianu` RATP-ului cu masina de Rutiera, un Vento albastru.

Nici odata nu vor face astfel de controale langa un ITP particular, doar unu de "stat" sau unu "combinat de ei,pe ... "
Crys vrei sa iti mai dau vrio 2 sigle la masini sa mai pui jos ?
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 21:42   #5589
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
Intai urmezi procedura necontencioasa, dupa aia te duci la judecatorie.

Daca nu faci intai plangere la organul ierarhic superior agentului nu vei avea nici o sansa la judecatorie, pt ca te intreaba de recursul gratios ( adik plangerea la comandant care ar fi trebuit facuta in prealabil, si atasat raspunsul negativ primit) iar tu vei spune ....cum?...ce? aaa?

Daca e cazul de raspuns negativ din partea comandantului, abia atunci te adresezi instantei.
Asta era pe vremuri. Acum te duci direct la judecătorie, cu contestaţia īn 2 exemplare, certificatul de grefă īn 2 exemplare (să-ţi recuperezi permisul pānă la īncheierea procesului) şi copie după buletin, procesul verbal şi dovada īnlocuitoare.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-04-11, 10:57   #5590
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Crys vrei sa iti mai dau vrio 2 sigle la masini sa mai pui jos ?
Aaaa? De care si unde sa le pun
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 13:47   #5591
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	osm 037 copy.jpg
Views:	121
Size:	272.8 KB
ID:	1973537   Click image for larger version

Name:	poza nr 032.jpg
Views:	89
Size:	861.2 KB
ID:	1973538  
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 16:59   #5592
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Cine poate sa ma ajute cu 1-2 bonuri de la spalatorie..adikca cine si a spalat masina si nu are ce face cu bonul si vrea sa mi l dea mie..ca am nevoie..ast un pm cine ma poate ajuta..ms
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 08:53   #5593
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am si eu o intrebare... unde este cel mai recomandat sa iti incarci cu freon instalatia de A/C? Stiu ca pare ceva banal dar vreau sa stiu unde exista seriozitate... Va multumesc.
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 09:24   #5594
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Rih85 View Post
am si eu o intrebare... unde este cel mai recomandat sa iti incarci cu freon instalatia de A/C? Stiu ca pare ceva banal dar vreau sa stiu unde exista seriozitate... Va multumesc.
La un service care are aparat de incarcat si nu-ti pune freon in instalatie cu butelia. :P
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 10:58   #5595
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Caut debitmetru de ALH pentru o zi ! eu merg cu debitmetru de AUY si sunt curios daca merg pe aceeasi linie de debit ! Eventual dau la schimb cel de AUY o zi cat verifici cel de ALH !
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -