Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-10, 20:32   #4381
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Logan mcv cu radar la cafea in parcare la stadion
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 23:10   #4382
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

inca nu am gasit antena, dar apreciez mult faptul ca zorro a cautat prin garaj si mi-a promis ca o sa mai caute maine dimineata.

ideea e ca nu ma pun la 10-20ron cat e o antena, am facut apel la voi, in considerentul ca, daca o fura si pe asta, macar sa ma oftic mai putin (asta daca va incurca pe vreunu o antena)
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 09:38   #4383
wolfdexterus

Stage 3
 
wolfdexterus's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ciri ,stii ce antena am nu? aia a ta )
Skimpy daca vrei antena ma gasesti deobicei seara pe la stadion
wolfdexterus is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 11:00   #4384
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

wolf, lasa-mi un id de messenger sau un nr de telefon pe privat.
eu diseara ies la 7 de la serviciu.
daca nu esti prin copou, drumul meu e spre capatul pamantului, in bularga.
eventual ne putem intalni pe drum, undeva...
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 11:54   #4385
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

datii ma la om antena care i-ati luato
drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 12:39   #4386
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by criminales View Post
garantat ti-a luat-o vecina de la 4 ce sa te bata la funduletul gol cu ea, ai grija ca e sado maso
Quote:
Originally Posted by raduku988 View Post
de cand tot face glumite zorro pe aici si nimeni nu rade asta e chiar prima data cand chiar a zis ceva comic .... bv zorro mai zici 2 deastea si iti dau eu parasolaru mult visat
- nu stiu cat ai ras tu, la gluma mea ,dar eu m-am stricat de ras la gluma ta cu " parasolaru mult visat " , s-ar putea sa mă stric de tot !!!

Ha, ha, ha , ce-mi plac glumele mele , ha , ha , ha !!!


Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Logan mcv cu radar la cafea in parcare la stadion

Probabil a venit cu vrăjeală, cu un sac de GPS- uri la el... sa monteze pe masinile care se adună in parcare ,de pe la cluburi... pe care le stie el din trafic , că-s " periculoase " ...pentru o mai bună supraveghere




Quote:
Originally Posted by skimpy View Post
inca nu am gasit antena, dar apreciez mult faptul ca zorro a cautat prin garaj si mi-a promis ca o sa mai caute maine dimineata.

ideea e ca nu ma pun la 10-20ron cat e o antena, am facut apel la voi, in considerentul ca, daca o fura si pe asta, macar sa ma oftic mai putin (asta daca va incurca pe vreunu o antena)

sorry , smimpy.... nu e de gasit antena...probabil am aruncat-o





Quote:
Originally Posted by drobet@ View Post
datii ma la om antena care i-ati luat-o
no ofence, dar ...asa invatam cu totii
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 20:52   #4387
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am achizitionat in cele din urma o antena.
multumesc wolf pentru efort data viitoare o sa imi cumpar golf (daca mai ai antena)
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 00:17   #4388
wolfdexterus

Stage 3
 
wolfdexterus's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ultima duma data de o fata (a incercat sa faca o gluma ) ma intrebat daca masina mea nu e masina lui batman ) , si au plecat in viteza, eu asi vrut sa le intreb daca autovehicolul in care erau intra in categoria de masini
wolfdexterus is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 17:54   #4389
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ceva nouti tuning??
criminales is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 20:01   #4390
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

https://www.youtube.com/watch?v=j7Dum...ure=grec_index
investitie de 15 mii euro aproximativ... in acesti bani multe masini ar fi aratat de zeci de ori mai bine decat acest bmw` ... asa cum spuneam... sunt unele masini facute de spanioli duse chiar la extrem... plus inca un - (minus) la aceasta masina...dupa toate acestea jante doar pe 16" ??
__________________
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 20:20   #4391
SteelFireFighter

Stage 2
 
SteelFireFighter's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 29
Cool Mare eveniment , mare

Frate , frate mare eveniment , mare dezamagire , inca o data se vede ca nu este cine sa faca o treaba buna in Iasul asta , dar se va naste si ala care sa asculte de lume si sa faca ceva ce merita sa vezi.Sper sa nu sa se mai repete ce a fost astazi.
Ionut lasa-te ca nu esti facut ptr. asta , fa-ti reclama in alta parte.Eu iti dau un sfat, de la un prieten, nu de la un dusman.Lasa-i pe altii ........ am vazut cu ochii mei si de la mine ai nota 2 cu indulgenta.Pacat ca FRT este numele facut de mine si de Ciuci si crede-ma ca ma doare ca nu vad nimic ce m-ar face sa fiu mandru , asa ca lasa-te.

Haide-ti toate cluburile auto din Iasi sa ne unim si sa facem ceva sa merite urmarit , sa vina omu sa vada adrenalina si ce a fost astazi , avem potential , avem raceri din belsug , eu cred ca Iasul merita sa-si uneasca fortele si sa faca ceva ce nu am mai vazut lumea.

Last edited by SteelFireFighter; 27-06-10 at 20:26.
SteelFireFighter is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 20:49   #4392
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Mare eveniment , mare

Quote:
Originally Posted by SteelFireFighter View Post

Haide-ti toate cluburile auto din Iasi sa ne unim si sa facem ceva sa merite urmarit , sa vina omu sa vada adrenalina si ce a fost astazi , avem potential , avem raceri din belsug , eu cred ca Iasul merita sa-si uneasca fortele si sa faca ceva ce nu am mai vazut lumea.
te cred prietene.. ca vrei sa faci ceva.. dar e foarte greu. Lumea nu are timp si nici interes. Se investeste mult intr-o astfel de organizare si nu recuperezi mare rahat.. noi cel putin am ajuns la concluzia ca e mai bine doar sa participam la evenimente organizate de altii. Poate ma intelegi..poate nu.. dar un lucru e sigur - ca sa faci ceva cu adevarat memorabil, trebuie sa intri in calendarul 4tuning si sa ai intrari in multe locuri.
La ERA nu poti face nimic.. ca vai de mine le strici asfaltul.. (ma refer la drift aici) .. si altceva ce poti sa faci? indemanare? pf... sa fim seriosi.. faci o data, de 2 ori.. dar mai mult deja e plictisitor. Urmeaza expo.. o data , de 2 ori.. la fel, booooring. Pentru ca nici nu vin cine stie ce masini tari din tara. Ar mai fi sound - unde ai nevoie de aparatura de masurat dB. si iar e plictisitor daca nu se ocupa profesionisti. Asa ca cel mai bun show ramane la drift. Esti de acord? Si pentru drift ne trebuie locatie mare gen ERA.. doar ca aici nu avem sprijin.. Si atunci revenim la prima concluzie- de ce sa ne batem capul degeaba?

sper sa citesti cu atentie astfel incat sa nu intelegi gresit sau sa ai impresia ca te-am luat de sus. sunt de acord cu tine doar ca e greu.. Poate altii gandesc altfel si se gaseste o solutie. (sper)

salut
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 21:29   #4393
SteelFireFighter

Stage 2
 
SteelFireFighter's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 29
Default Raspuns ptr.SLIP

Man ai foarte mare dreptate , dar suntem totusi un oras mare , nu cred ca numai ERA are platouri , sunt locuri cate vrei in Iasul asta unde se poate organiza ceva , mai ales Drifturi care si dupa spusele tale este tot spectacolul.
Asa ca trebuie sa fie cineva in Iasul asta care sa inceapa sa miste ceva,noi,cei de la Logan Club suntem prea mici si nu credem ca razbatem dar putem si noi fi de folos atunci cand va fi nevoie de noi.
Este de laudat cea ce a facut FRT-ul dar nu au un lider care sa vrea sa faca ceva , prea multe reguli prea multa sefie , este pacat.
In final sunt deacord cu tot cea ce ai spus , dar sper , visez ca intr-o zi va fi si Iasul la nivelul celorlalte orase .
Este pacat.
Felicitari celor care au facut spectacol , ma refer la drifterii care sau dat azi , dar rusine organizatorului, oamenii vor sa vina sa arate lumii ce pot face , vor sa vina sa ne incante auzul cu sunetul motoarelor , si vazul cu cea ce pot ei sa faca , nu vin sa stea ingraditi si sa raspunda la ordin.
Este parea mea si o sustin intr-o tara libera.
SteelFireFighter is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 21:30   #4394
DANA XAR

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

buna steel.ce faci tati?
DANA XAR is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 21:31   #4395
SteelFireFighter

Stage 2
 
SteelFireFighter's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 29
Cool Re: Cafeneaua Ieşenilor

Stau si mai scriu cate ceva , tu ce faci ?
SteelFireFighter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -