Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-10, 17:08   #4306
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
Ca de obicei sunteti primii cand e vorba de certuri , dau exemplu , cei din mures se intalnesc , sunt prieteni , se ajuta , si voi va certati , cred ca va scuipati cand va vedeti pe strada ... nu putem fi si noi ca cei din mures ?
dar sa NU exageram.... se mai "incalzeste " lumea pe aici, dar nu se scuipă nimeni, cand se intalneste live ! cel putin pana acum.... n-am auzit nici un caz, de scos ochii in strada sau.... chiar din contra, ultima oara cand m-am văzut cu d3mon, chiar mi-a zambit, părea "happy" sa ma vadă, si eu la fel...si cu dro, sau cu crys vb de cate ori am ocazia ......iar pe restu, inca n-am avut plăcerea sa-i cunosc personal..... deci, sigur exagerezi bogdan.

Dar daca tot insisti ca ar fi mai afectivi cei din muresh....ce te retine sa te muti acolo ?!

Apropo,de tuning, era un sciroco fain , in fata la palat, cred ca avea la nr ,IS 82 ZYZ ,care il consider un vw de nota 10 , pentru simplitatea lui, pentru vopsea si restu.... felicitari propietarului. Singurul lucru aiurea la el, e culoarea de la parasolar, care desi o am si eu pe caruta mea , nu cred ca se potriveste cu cea de pe scirocco, dar ...asta-i doar o parere personală ( ca ar trebui sa fie de culoare neagra, sau cum e vopsita masina ). Exact cum nu se potriveste nici parasolaru de la IS 85 TSK , care e rosu , masina verde cu negru ,parca-s prea multe culori, DAR ma repet, asta-i doar părerea mea, sper sa NU supă pe nimeni .

baftă,all.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 17:36   #4307
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

poate pe de-o parte ai drepate in legatura cu contrastul (pentru ca gusturile nu se discuta) , dar un parasolar al unui club nu se modifica dupa culoarea masinii. Unde ar mai fi clubul? asa isi pune fiecare ce parasolar vrea si gata.. right? in asta consta unitatea !

salut

p.s. lasand deoparte "hapciupaliticu' fantastic" alias George Pruteanu, nu am de gand sa ma cert cu nimeni si chiar mi-ar face mare placere sa se revina la obiceiurile mai vechi si anume pasiunea pentru masini. Asa ca cei care nu au ce face duminica acasa, ii invit la Carrefour Era, sa ne cunoastem. Acolo va fi un eveniment local organizat de catre FRT, si vor fi si cateva masini expuse, pe la ora 16. Este un prilej sa ne cunoastem, sa stim care cu cine vorbeste. In spatele calculatorului, toti sunteti zmei, dar mi se pare mai corect sa cunosti omul inainte sa il judeci. Ne vedem acolo... salut
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 19:16   #4308
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

https://forum.4tuning.ro/36-iasi/1922...ml#post3416472
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 22:42   #4309
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

are careva idee la ce ora incepe evenimentul de duminica???

L.E. am aflat gata...sory de post inutil
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 22:42   #4310
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
dExact cum nu se potriveste nici parasolaru de la IS 85 TSK , care e rosu , masina verde cu negru ,parca-s prea multe culori, DAR ma repet, asta-i doar părerea mea, sper sa NU supă pe nimeni .

baftă,all.
sa incerc sa ma exprim pt tine:
1) tsk e verde -maro perlat
2) un club nu cred ca se apuca de facut palasolare de toata culorile ca nu suntem de la zanea...(la cati bani a bagat zyz in masina nu cred ca ii era greu sa-si faca un palasolar in culoarea masinii... dar fiecare cu "Aspiratorul lui de gagici")
3) eu zic sa-ti vezi de caruta ta aspiratoare de gagici ... si sa nu-i mai critici pe altii ....
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 23:18   #4311
wolfdexterus

Stage 3
 
wolfdexterus's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

vezi D(trei)m0N ca nu stii nici tu ce culoare e masina ) , e verde si capota si cupola e negru cu perla aurie
Si gusturile nu se discuta...poate doar se mai educa )
asa ar arata mai bine? :>


Uploaded with ImageShack.us
sa iti fac concurenta la aspiratorul tau de gagici )

Last edited by wolfdexterus; 04-06-10 at 23:23.
wolfdexterus is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 01:45   #4312
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

dumineca, sunt prezent si eu, cu a mea masina, poate chiar cu amandoua , insotit de cativa colegi de club...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 08:07   #4313
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Am primit vestea de la razvan (demon) iar maine am sa ajung si eu pe la ora 16 la ERA.
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 08:48   #4314
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Primit vestea. Voi incerca sa ajung si eu...
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 15:14   #4315
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by wolfdexterus View Post
vezi D(trei)m0N ca nu stii nici tu ce culoare e masina ) , e verde si capota si cupola e negru cu perla aurie
Si gusturile nu se discuta...poate doar se mai educa )

.......

sa iti fac concurenta la aspiratorul tau de gagici )
da, mai, da..nu-i chiar neagra, dar nici rosie nu-i, cum e scrisul pe parasolar cel mai bine se va potrivi un parasolar CD , pe "aspirator" la mine, cand va fi roşu , unde-i acum , orange + negru care-l are ...se va potrivi perfect ( deci cum fac rost de unul original ??? )

Intradevar, cum spui, gusturile NU se discută, iar EU, n-am criticat pe nimeni, doar mi-am spus părerea... nu-i nevoie sa recunoască multa lume, ca am dreptate....ca sigur AM. Nu cred ca era o mare problema sa fie la culoarea masinii.... este autocolant pt fiecare....uite, la sciroco, daca era macar un galben, ca cel din semnalizatoare...si tot era mai bun dar acum, o sa.mi spuna lumea ca...incerc sa vb de tuning, printr-un parasolar si altele. Intradevar, culoarea de club e culoare de club... dar nu-mi spune mie ca arata 100% ok, asa cum este acum, ca nu te cred. Pt mine, mai important este, ce scrie pe parasolar...apoi cu ce culoare este scris...dar asta e doar o parere.

bafta si sa aveti vreme bună maine,pt distractii !!!

P.S. cine-mi spune cum intru in posesia unui parasolar C.D ? , acusi am masina rosie si s-ar potrivi perfect !
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 16:53   #4316
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post

P.S. cine-mi spune cum intru in posesia unui parasolar C.D ? , acusi am masina rosie si s-ar potrivi perfect !

Sper ca glumesti zorro... tre sa fi constient ca nu vei purta niciodata parasolar cu c.d pe masina asa ca nu-ti fa sperante...
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 19:01   #4317
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
da, mai, da..nu-i chiar neagra, dar nici rosie nu-i, cum e scrisul pe parasolar cel mai bine se va potrivi un parasolar CD , pe "aspirator" la mine, cand va fi roşu , unde-i acum , orange + negru care-l are ...se va potrivi perfect ( deci cum fac rost de unul original ??? )

Intradevar, cum spui, gusturile NU se discută, iar EU, n-am criticat pe nimeni, doar mi-am spus părerea... nu-i nevoie sa recunoască multa lume, ca am dreptate....ca sigur AM. Nu cred ca era o mare problema sa fie la culoarea masinii.... este autocolant pt fiecare....uite, la sciroco, daca era macar un galben, ca cel din semnalizatoare...si tot era mai bun dar acum, o sa.mi spuna lumea ca...incerc sa vb de tuning, printr-un parasolar si altele. Intradevar, culoarea de club e culoare de club... dar nu-mi spune mie ca arata 100% ok, asa cum este acum, ca nu te cred. Pt mine, mai important este, ce scrie pe parasolar...apoi cu ce culoare este scris...dar asta e doar o parere.

bafta si sa aveti vreme bună maine,pt distractii !!!

P.S. cine-mi spune cum intru in posesia unui parasolar C.D ? , acusi am masina rosie si s-ar potrivi perfect !
vb mult, prost si fara rost... ai 9873453 de cluburi ca exemplu... la cate cluburi ai vazut tu, indiferent ca sunt locale sau internationale, parasolarele la culoarea masinii? (asa zis personalizate)... cred ca inainte de a se face design`ul pt un parasolar se gandeste inainte si nu se face la voia intamplarii. acum ia stai tu si te gandeste, e adevarat sau nu?

P.S: sa`l citez cumva si pe KMK, ai putea sa`ti vopsesti masina in toate nuantele posibile si imposibile ca parasolar cu CD nu vei avea pe masina (asta neluand in considerare pirateria, dar cred ca te vei trezi atunci cu cateva surprize placute ... sau neplacute :P ).

Bafta !
__________________
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 19:19   #4318
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by o`neal View Post
P.S: sa`l citez cumva si pe KMK, ai putea sa`ti vopsesti masina in toate nuantele posibile si imposibile ca parasolar cu CD nu vei avea pe masina (asta neluand in considerare pirateria, dar cred ca te vei trezi atunci cu cateva surprize placute ... sau neplacute :P ).

Bafta !


oricum zorro are antecedente cu un parasolar asa ca de la el ne asteptam de la orice.. la mintea lui... in fine..


Haideti sa incercam sa lasam conflictele si certurile deoparte... cum zicea si slip.. toti din spatele unei tastaturi suntem tari.. dar cand dam nas in nas... nu mai suntem
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 19:52   #4319
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Vad ca la ERA au organizat cat de cat ceva din cate am vazut eu. Au pus cateva anvelope, etc (asa mi s-a parut). Era si un logan mai aranjat pe acolo....

Langa, este montata o scena unde are loc o prezentare a Centrului National al Artelor Circului.
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 01:04   #4320
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Haideti sa incercam sa lasam conflictele si certurile deoparte... cum zicea si slip.. toti din spatele unei tastaturi suntem tari.. dar cand dam nas in nas... nu mai suntem [/QUOTE]

da ca de criticat toti critica si mie mi sa spus ca poluez forumul si multe altele dar a facut cineva dintre cei ce mau criticat ceva ??????????
au realizat si ei ceva ____??????????
numai de asta suntem buni sa criticam si sa dam cu pietre unii in altii
si sa ne intilnim numai la mormintari si pomeniri ??
e bun atunci traim degeaba
e greu sa faci un bine dar mult mai usor sa faci un rau
criminales is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -