Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-10, 20:01   #4276
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by D3m0N View Post
scuza-ma ca te intreb .. dar de bine de rau ... toti am mai mancat o seminta ... si asta inseamna ca suntem specimen ? platim salubritate.. etc... tu daca mananci seminte pui cojile in buzunar? n-am nimic personal cu tine
In parc n-am mancat in viata mea si nici pe strada nu am obiceiul asta.
Daca platesti salubritatea nu inseamna ca trebuie sa arunci gunoaiele pe unde apuci si daca tot ti-e pofta de mancat seminte,poti sa pui frumos corjile in ceva si dupa aia le arunci la cos.
Cand am fost in vacanta in Italia, mi-au zis cei de acolo ca se ia amenda pentru asa ceva si crede-ma, e usturatoare.
Inca ceva,sa zicem ca-ti duci prietena in parca sau o sa ai un copil si o sa-l duci in parc,ti-ar place sa vezi pe banca si pe jos numai corji, nu cred,
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 20:49   #4277
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by D3m0N View Post
scuza-ma ca te intreb .. dar de bine de rau ... toti am mai mancat o seminta ... si asta inseamna ca suntem specimen ? platim salubritate.. etc... tu daca mananci seminte pui cojile in buzunar? n-am nimic personal cu tine
platim salubritate !

si asta inseamna ca suntem specimen ?


toti am mai mancat o seminta ... ( te rog sa ma excluzi din acesti "toti" )


n-am nimic personal cu tine

platim salubritate !


Din aceste cauze multă lume :

https://www.youtube.com/watch?v=qwWKxlIRWdo

Last edited by slip; 03-06-10 at 21:00.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 21:03   #4278
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

asa..pentru cultura generala..

COÁJĂ, pl. coji, s.f. 1. Țesut protector extern al rădăcinilor, tulpinilor și ramurilor unor plante (lemnoase); scoarță. ** Înveliș exterior al fructelor, al semințelor etc.

zorro. eu ti-am corectat mesajul.banuiesc ca "ti s-a blocat tastatura" si scriai de 3 ori aceeasi chestie.
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 21:24   #4279
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

COJÍ, cojesc, vb. IV. 1. Tranz. A curăța de coajă legume, fructe etc. 2. Refl. (Despre răni cicatrizate, despre pielea arsă de soare) A se curăța de coji; a se descuama. 3. Refl. (Despre pereți și despre tencuiala sau varul de pe ei) A se degrada (la suprafață) prin umflare, crăpare etc. din cauza condițiilor de mediu; a se coșcovi. – Din coajă.

Stiu si eu sa folosesc dex-ul si ca fapt divers,am vazut ca prin unele topicuri ai cam uitat de limba materna.
O seara faina.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 21:56   #4280
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am scris din dex pentru ca altfel probabil nu ma credeai. nu era un repros. oricine greseste.

2 la mana..daca am gresit esti liber sa ma corectezi.. daca tot nu stiu sa vorbesc corect gramatical "limba romania" ... ca literar nu stiu daca ai cum sa ma corectezi pe forum. (daca stii ce inseamna literar) ... probabil am vorbit in maghiara sau ceva.. de nu intelegeai.

si inca ceva.. daca nu va place sa fiti corectati, nu mai postati frate. ca si asa ne rade tot forumul asta.. imi placea cum era inainte... fiecare spunea ceva interesant, daca era corectat isi cerea scuze sau ignora, dar recunostea, fiecare propunea ceva concret; acum s-a ajuns la discutii despre coji de seminte pe forum auto.... ce sa mai, ne-am dus dracu'.

salut

Last edited by slip; 03-06-10 at 21:59.
slip is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 22:17   #4281
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by slip View Post
am scris din dex pentru ca altfel probabil nu ma credeai. nu era un repros. oricine greseste.

2 la mana..daca am gresit esti liber sa ma corectezi.. daca tot nu stiu sa vorbesc corect gramatical "limba romania" ... ca literar nu stiu daca ai cum sa ma corectezi pe forum. (daca stii ce inseamna literar) ... probabil am vorbit in maghiara sau ceva.. de nu intelegeai.

si inca ceva.. daca nu va place sa fiti corectati, nu mai postati frate. ca si asa ne rade tot forumul asta.. imi placea cum era inainte... fiecare spunea ceva interesant, daca era corectat isi cerea scuze sau ignora, dar recunostea, fiecare propunea ceva concret; acum s-a ajuns la discutii despre coji de seminte pe forum auto.... ce sa mai, ne-am dus dracu'.

salut
N-ai scris din dex, ai copiat din dex si spre uimirea ta, stiu sa folosesc si eu asa ceva.
Nu ma deranjeaza sa fiu corectat, ba chiar imi place sa vad unde gresesc, dar ma deranjeaza persoanele care gresesc mai mult decat mine si ma corecteaza si pana una alta, n-am gresit cand am zis coji.
Inca ceva, de vorbit stii sa vorbesti, dar e mai greu cu scrisul.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 23:07   #4282
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
[...]poti sa pui frumos corjile in ceva si dupa aia le arunci la cos.
[...]ti-ar place sa vezi pe banca si pe jos numai corji, nu cred,
Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
[...] si pana una alta, n-am gresit cand am zis coji.
[...]
In cazul in care esti ORB (caci asa se pare) nu ai scris COJI,ai scris de 2 ori consecutiv CORJI,e prea mare coincidenta sa fie greseala de tastare..
Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
[...]
Inca ceva, de vorbit stii sa vorbesti, dar e mai greu cu scrisul.
Macar omul asta scrie la obiect,si a facut una alta pana in ziua de azi,tu cine esti?Macar el a fost unul dintre putinii care au fost prezenti din ziua 1 a deschiderii acestui topic si a facut destule pentru comunitatea Iasi si nu numai.
Si sunt nevoit sa ma repet: TU CINE ESTI?
A esti copilul ala care se tot kk (scuze de expresie) pe el de mult timp cu carnetul ala,mi-am adus aminte.Si atata tot.
Majoritatea celor cu varsta >19 ani stiti sa postati mult si prost,fara nici un rezultat.
Vedeti-va de lungul nasului si nu va mai umflati atata in pene daca va corecteaza cineva,indiferent cine.
Si nu mai gasiti scuza cu "si ce daca nu scriu corect gramatical,asta e un forum auto" ca pentru majoritatea care scriu pe sectiunea asta e doar o chestie de pierdut timpul,nu aveti nici o treaba cu realitatea.
__________________
Audi S2

Last edited by CoCaine; 03-06-10 at 23:11.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 23:32   #4283
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

vai unde s-a ajuns cu discutia ... macar asa sa fie activitate pe forum
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 23:41   #4284
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

imi cer scuze ca v-am intrerupt de la discutiile foarte interesante si constructive. N-am sa va mai deranjez.. si sper ca in viitor sa faceti macar o intalnire sa va cunoasteti intre voi.. macar de atat sa fiti in stare..daca nu de mai mult..

salut
slip is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 00:08   #4285
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

chiar , ce se mai zice de intalnire ?
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 00:12   #4286
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

duminica am vazut in rond agronomie o mini intalnire de broscute vw si cateva dacii (foarte meseriase) puse la punct printre care o dacie 1100 si una care e "vecina" cu mine pe Eternitatea.
Stiti cumva cine "organizeaza" ? m-ar interesa in special vw broscute, prietena mea este inebunita dupa acest model si as vrea sa fac cateva poze. Duminica ne grabeam la un eveniment si nici aparatul nu-l aveam la mine
__________________

Nu alerga mai tare decat poate ingerul tau zbura.
Glumeste in iubire dar nu iubi in gluma.
- Cumpar Trabant 1.1 (sau doar actele) pm , mail sau topic [click]

Jucarie pentru oameni mari - prezentare
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 00:21   #4287
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Asa de interesat esti ca nici nu ai vazut ditamai topicul de pe sectiunea Iasi.. "Classic Car Day" - 30 mai
Dupa cum zicea Slip,voi sunteti cu ale voastre,altii cu ale lor..

Pentru cultura voastra generala,in loc sa scrieti mult si prost cand va plictisiti,mai bine cititi primele 20-40 pagini ale acestui topic sa vedeti si voi ce inseamna o comunitate,poate invatati ceva..desi ma indoiesc
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 00:28   #4288
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Imi cer scuze pentru ultima postare...nu se va mai repeta
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 00:45   #4289
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
In cazul in care esti ORB (caci asa se pare) nu ai scris COJI,ai scris de 2 ori consecutiv CORJI,e prea mare coincidenta sa fie greseala de tastare..


Macar omul asta scrie la obiect,si a facut una alta pana in ziua de azi,tu cine esti?Macar el a fost unul dintre putinii care au fost prezenti din ziua 1 a deschiderii acestui topic si a facut destule pentru comunitatea Iasi si nu numai.
Si sunt nevoit sa ma repet: TU CINE ESTI?
A esti copilul ala care se tot kk (scuze de expresie) pe el de mult timp cu carnetul ala,mi-am adus aminte.Si atata tot.
Majoritatea celor cu varsta >19 ani stiti sa postati mult si prost,fara nici un rezultat.
Vedeti-va de lungul nasului si nu va mai umflati atata in pene daca va corecteaza cineva,indiferent cine.
Si nu mai gasiti scuza cu "si ce daca nu scriu corect gramatical,asta e un forum auto" ca pentru majoritatea care scriu pe sectiunea asta e doar o chestie de pierdut timpul,nu aveti nici o treaba cu realitatea.
Nu mi-am recitit postul si cum am zis mai sus, nu ma deranjeaza sa fiu corectat,atat timp cat cel care o face stie sa scrie.
Oricum,ia un drops,poate-ti trece.
Inca ceva,ca tot vorbesti despre comunitate,ai cam dat cu batu in balta la faza asta,mai exact prin ceea ce ai zis mai sus si aminteste-ti ca ai avut si tu mamaliga-n geam si bine a zis cine a zis "asa-i la romani".
P.Sostul meu nu necesita reply,daca vrei sa o faci, fa-o pe pm
O seara frumoasa tuturor.

Last edited by MihaiCsl; 04-06-10 at 00:50.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 09:10   #4290
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

CoCaine, S2-ul tau este la fel ca cel galben din iasi cu numarul STI? Initial cand am citit semnatura ta am crezut ca este al tau. Dar nu asta conteaza .
Masinile sunt identice la motorizare?
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627
2slow4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -