Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-10, 11:30   #3706
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

care e problema? eu sterg posturile, ca m-am saturat de atata balacareala, jigniri si altele.

ca tot veni de proiecte, si eu ma joc cu un mic 200sx, pt drift bineinteles... si care se afla la stage 1, adica admisie, kit intercooler, soft, boost controler, bov, si urmeaza evacuarea....initerior golit, si unscaun de tip "scoica"
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 11:44   #3707
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

spor la treaba raz-u !
am schimbat si eu arcurile alea tampite de pe spate in sfarsit.. ca eram satul de ele.. arata masina ca o carutza. parca statea capra.. dar acum e schimbata total.. am pus poze la noi pe forum .. sa arunci o privire sa vezi ce mult conteaza 2 arcuri joase.

zilele trecute mi-am scos si amortizoarele sa le intaresc. si mi-a ramas masina pe chituci sta la un metru de sol ) "gip" ce mai..
sper sa montez saptamana asta si bratele spate cu discuri ca sa-mi pot face circuitele pentru frana hidraulica. (k-sport)

si .. apropo.. caut un scaun sport. ai idee de vreunu? ceva bunutz? ca ma arunca urat tare din scaun la schimbul de mase stg.-dr. si ori ma duc pe scaunu din dreapta ori trag aiurea de volan.. cand ma tin mai strans )))) si nu e prea placut ..cand ii dai cu 2 blana si te arunca..

spor la treaba tuturor care au proiecte.. speram sa vina vremea buna mai repede sa le scoatem la treaba.
Bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 11:50   #3708
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

bun asa...acum o sa ma uit la "pozi"....

scaun, nu stiu nici unu. dar daca aflu.....iti spun...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 12:54   #3709
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Slip e bun ca ai facut ca ursu sa nu mai tina fundu sus la vulpe sa-i taie coada! Si razu vad ca are de gand sa se tina serios de treab cu driftu ! Intrebarea ar fi ca daca merge cu cele organizate de 4t sau cu cele de frd? Sau poate cu ambele!


Cat despre proiectul meu, am reusit in sfarsit si am refacut evacuarea cap coada ( Teava de 5 din fata pana in spate catalizator out si tot ce inseamna filtre ) Pana acum era aceeasi marie dar cu alta palarie evacuarea fiind facuta din tot felu de tevi de pe la esapamentele altor masini acu am reusit si am facut ceva k lumea si am pus teava noua! Am pus intercooler si am reusit sa il var sub bara stock pana urmeaza o bara vortex ( ca si la r32 putin diferita ) si atunci efectul intercoolerului va fi atat vizual cat si de performanta !
Bucsele poliuretanice de la powerflex au dezamagit in sinea mea pt ca dupa aceasta iarna s-au facut bucati ! si urmeaza sa le schimb cu ceva ieftin poate si mai bun, om vedea!

Urmeaza curatarea sau schimbarea dupa caz a actuatoarelor care imi infunda traseul de aer catre turbina !

In rest mnezo fasaie frumos
__________________


Last edited by MnezO; 08-02-10 at 12:57.
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 13:19   #3710
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

mnezo, faza cu driftul, si participarea la diferite competitii....pai 4t a anuntat deja un program, si ce conditii, si ce asteptari... pe cand frd...doar vorbe goale, si promisiuni, plus ca ei isi fac programul dupa 4t, deci au vrut sa faca ei ceva, dar nu au reusit nimik, pana acum...sincer, evenimente sa fie, dca daca se poate, o sa merg la toate....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 13:31   #3711
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

In sfarsit arata cum ar trebui pagina asta ...speram sa ramana asa.

Razvan, nissanul o sa ramana stock pe exterior, sau ai de gand sa mai adaugi ceva?


Cat despre proiectul meu ce sa zic, azi am sters lentilele de la obiectiv. Apropo, vand obiectivul 18-55 VR de la camera, astept oferte!
__________________

Last edited by TuningBoy; 08-02-10 at 13:36.
TuningBoy is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 13:48   #3712
andreyutzu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 267
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Adevarul ca pagina asta ii mult mai interesanta fata de alte pagini....succes incontinuare cu proiectele baieti
andreyutzu is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 14:54   #3713
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Bogdan.IS daca vrei, te pot ajuta cu cateva idei pentru subwoofere
eu mi le-am facut singur. eventual te pot pune in legatura cu cineva sa iti faci tot custom
iesi in aceeasi bani cu unul din magazin, dar calitativ eu zic ca undeva la 30% mai bune (calitativ, ca estetic iei nota 10+)
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 15:21   #3714
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Wow ....ceva legat de masini ...da....daca aveti nevoie de piese noi , sh , stock sau aftermarket . Dati un pm

Bravo Slip , ai progresat ceva de cand am vb ultima data . Asteptam raspunsul live :P ...Raz stiu in permanenta ce progres are ...deci ...BV raz ....Si spor celorlati . poate anul acesta , desi nu sunt fonduri mai nicaieri ....se prezinta lumea cu ceva ceva ...facut prin munca , sange si sudoare ...si nu bani aruncati cuiva si atat ...
Va salut .
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 15:40   #3715
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

mda...la sfarsitul saptamanii sper sa o scot si eu de la vopsit si pana luna viitoare sa imi vina si suspensiile...uof...greu cu finantele astea...planuri multe finante negative
__________________
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 15:40   #3716
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
Razvan, nissanul o sa ramana stock pe exterior, sau ai de gand sa mai adaugi ceva?
aproape stock...ce modificari va suferi masina la exterior, vor fi doar datorita imbunatatirii performantelor...adica spoiler taiat, gaurit, pt racire mai buna, eventual un eleron pt apasare mai mare, fara spoilere grele, inutile, care oricum le sparg...., si jante, mai late decat ce am eu acum, daca gasesc, daca nu... raman cu astea
bakal is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 15:47   #3717
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
mnezo, faza cu driftul, si participarea la diferite competitii....pai 4t a anuntat deja un program, si ce conditii, si ce asteptari... pe cand frd...doar vorbe goale, si promisiuni, plus ca ei isi fac programul dupa 4t, deci au vrut sa faca ei ceva, dar nu au reusit nimik, pana acum...sincer, evenimente sa fie, dca daca se poate, o sa merg la toate....
Da am observat si am citit de mult regulamentul 4tuning si calendaru pe anu asta ! De la Frd am primit un telefon cu o anumita chemare la sedinta la BV In rest vorba ta nu am vazut nimic ! Decat ca stiu ca se judeca intre ei e o situatie complicata !
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 16:37   #3718
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

skimpy cred ca prin vara o sa ma apuc sa ma joc si sistemul audio al masini , si am sa apalez la indicatiile tale . multumesc
mai intai sa treaca masinutza de revizie care expira pe 4 aprilie .

felicitari baieti si bafta in continuare cu proiectele voastre , sa pune-ti si cateva poze
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 16:39   #3719
vladxex

Stage 4
 
vladxex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Salut la toti vechi prieteni si imi pare bine ca v-am regasit aici ! Frumoasa proiecte voastre si va urez multa bafta la toti si mult succes in 2010 !

Razu` n-am apucat sa-ti urez bafta personal sau pe forum-ul tau, MULTA BAFTA cu nissan-ul ! vorba ta.. poate ne vedem la un cico
vladxex is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 16:44   #3720
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

hai sa incep eu....asa, cu un teaser....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04359.jpg
Views:	68
Size:	273.3 KB
ID:	1306168   Click image for larger version

Name:	DSC04580.jpg
Views:	60
Size:	143.6 KB
ID:	1306169  
bakal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -