Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-10, 20:55   #3481
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

glumeţul ala pot spune ca e ratatul cartierul , are 23 sau 24 de ani si n-are permis , dar masina are , a parintilor . a 2-a zi dupa ce iau permis , mi-am propus sa merg cu un prieten in fata blocului lui cu masinile noastre si sa dam o muzicutza si alte chestii , sa-i dovedim ca e cel mai prost din curtea scolii , ca nu-i in stare sa faca scoala de soferi, apai o faculta ca-i la a3a faculta .
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 21:14   #3482
ionutblv

Stage 5
 
ionutblv's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,012
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Yep, "s-o sculat deodata " , bine ca a fost pe faza si nu s-a dus aiurea....si uite din motive de astea " bine gandite " au mercedesurile frana de stationare departe de "prietenii " din masina, anume pe stanga sau chiar la pedale ( cine stie ce zic...cunoaste ), apoi eu daca aş avea "glumeţi " din astia pe linga mine , nu i-aş refuza , i-aş plimba si pe ei....dar in portbagaj ( pentru siguranţa circulaţiei )

Drumuri cat mai bune va doresc , fara gropi , cu semafoare sincronizate , pietoni civilizaţi , fara militieni, benzina in rezervoare si fete frumoase lingă voi.....sa ne fie de bine anul care a venit !!!
Legat de frana de mana, am cautat-o vreo 5 minute la un Mercedes e270, deah..nemtii si cu tehnicile lor.
Noi..mai avem de mancat multiiiii ani
ionutblv is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 21:20   #3483
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

e cumva in stanga volanului ? . la audi-urile astea noi , e un butonas pe consola centrala cu un P mare , care cica se mai blocheaza din cand in cand
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 21:27   #3484
ionutblv

Stage 5
 
ionutblv's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,012
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

da'p, in stanga era
ionutblv is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 00:19   #3485
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
e cumva in stanga volanului ? . la audi-urile astea noi , e un butonas pe consola centrala cu un P mare , care cica se mai blocheaza din cand in cand
butonul, nu...dar mecanismul de franare da...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 09:18   #3486
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ce faci ma ionut, si aici dau de tine? )))
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 12:33   #3487
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
glumeţul ala pot spune ca e ratatul cartierul , are 23 sau 24 de ani si n-are permis , dar masina are , a parintilor . a 2-a zi dupa ce iau permis , mi-am propus sa merg cu un prieten in fata blocului lui cu masinile noastre si sa dam o muzicutza si alte chestii , sa-i dovedim ca e cel mai prost din curtea scolii , ca nu-i in stare sa faca scoala de soferi, apai o faculta ca-i la a3a faculta .
Bine ca nu esti tu " glumeţu ", m-am mai linistit , si poate i-mi " traduci " ce-ai vrut sa spui in ultima parte a mesajului.... " apai o faculta ca-i la a3a faculta " , sau mai bine poate-mi traduce Bakal...ca nu a avut nimic de obiectat la mesajul tau...asta inseamna ca te-a inteles PERFECT , poate ca numai eu nu te inteleg...pfff, creca ai facut scoala impreuna cu el

Multe "succesuri" va doresc !!!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 14:09   #3488
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Bine ca nu esti tu " glumeţu ", m-am mai linistit , si poate i-mi " traduci " ce-ai vrut sa spui in ultima parte a mesajului.... " apai o faculta ca-i la a3a faculta " , sau mai bine poate-mi traduce Bakal...ca nu a avut nimic de obiectat la mesajul tau...asta inseamna ca te-a inteles PERFECT , poate ca numai eu nu te inteleg...pfff, creca ai facut scoala impreuna cu el

Multe "succesuri" va doresc !!!!
Se referea ca ala s-a inscris la 3 facultati si nu a fost capabil sa termine una !
MnezO is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 15:01   #3489
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

zorroooo......m-am cam saturat de impertinentele tale.....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 15:29   #3490
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
zorroooo......m-am cam saturat de impertinentele tale.....
serios ????? ar trebui sa te obisnuieti....cum incerc si eu sa ma obisnuiesc cu....discriminarile din zona asta atata tot. Pe bune daca e ceva personal....nici vorba

Make Love No War ! Make Love No War ! Make Love No War !
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 16:06   #3491
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

cine ma cunoaste(bineinteles ca nu tu) stie ca incerc sa nu fac astfel de greseli...dar...daca tu crezi ca e asa...si ca te discriminez...e cam nasol, caci suferi de mania persecutiilor...pe langa altele(probabil)....

cred ca stiu de unde vine impresia asta a ta cu "discriminarea", dar ...mai bine sa incercam sa nu facem mare tamtam...

multa grija baieti...si fete... ca vine acusi primavara si asfalt uscat...tre sa ne dezmortim...si noi, si masinile...sper sa ne vedem la cat mai multe evenimente...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 17:25   #3492
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
cine ma cunoaste(bineinteles ca nu tu) stie ca incerc sa nu fac astfel de greseli...dar...daca tu crezi ca e asa...si ca te discriminez...e cam nasol, caci suferi de mania persecutiilor...pe langa altele(probabil)....

cred ca stiu de unde vine impresia asta a ta cu "discriminarea", dar ...mai bine sa incercam sa nu facem mare tamtam...

multa grija baieti...si fete... ca vine acusi primavara si asfalt uscat...tre sa ne dezmortim...si noi, si masinile...sper sa ne vedem la cat mai multe evenimente...

Scuze atunci, si multumiri pentru ca-mi citesti cu atata patima posturile , incat observi ( chiar daca poate nu sunt si doar ti se pare tie ) , banuitele greseli, de orice gen ar fi ele.....si desi nu suntem la scoala continui sa-mi reprosesi.....dar " pe alti colegi de-ai mei din aceiasi clasa " nu-i vezi...oare sa fie din cauza ca ii cunosti personal, sau poate doar ti-s antipatic ???? am mai intalnit cazuri de disconfort emotional post natal , sper sa nu se repete ca....nu se merita internetu ( din partea mea , in plus timpul costa bani, la mine ) .

PS. Am sa vorbesc la emigrari.....sa bage viza pentru Iasi. Poate asa n-o sa mai fim sufocati de " inteligenţa artificiala " ....made in VS.
P.S. Asta ca sa vezi ce inseamna sa fii IMPERTINENT


Make Love , NOT war !!!

Last edited by zorro6299; 05-01-10 at 17:28.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 17:34   #3493
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

gata mai certaretilor . Mnezo s-a prins
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 18:07   #3494
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

zoro.... daca vrei viza pt iasi....o sa ramai tu pe afara....

in alta ordine de idei, de pe forumul asta, nu prea mai cunosc cine stie ce lume, caci de la o bucata de vreme am inceput sa stau mai mult pe strada, si sa fac ceva pt cei carora le place motorsportul, adica sa incerc sa particip la diferite evenimente...si nu am avut atat de mult timp sa stau in fata calculatorului...preferand sa vorbesc cu lumea fata in fata....
nu stiu ce impresii ai tu despre mine, sau chiar si despre tine....dar din pacate din posturile tale eu nu mai pot avea o parere prea buna despre tine,...
eu cand am inceput cu aceasta lume a tuningului si a motorsportului, mai intai ascultam, stateam in banca mea si invatam....ii respectam pe ceilalti, si la randul meu le-am castigat respectul...
nu stiu ce crezi tu ca ar trebui sa se intample, sau sa fie intr-o astfel de comunitate, dar cu siguranta nu crede ca 4t iasi e micul grup in care te-ai "bagat" si tu...mai sunt si cei care "stau tot timpul cu capotele ridicate" in agro... sau prin alte parti...si mai ales, cei la care te uiti tu cand e vre-un eveniment prin iasi sau prin imprejurimi...

ia si mai invata de la ceilalti care mai posteaza pe forum...ca ai de la cine...am vazut ca sunt chiar niste baieti cu potential...

p.s. sa stii ca nu am fost pus moderator degeaba

Last edited by bakal; 05-01-10 at 18:11.
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 18:27   #3495
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
gata mai certaretilor . Mnezo s-a prins
Dar cine se cearta mai baiete ??? doar discutam..... eu fac drift-uri pe net , mai ales pe 4t ,nu-s asa expert sa particip la evenimente....am capota sudata si n-am chef de fitze in agronomie....mi-a mai ramas netu, unde-mi inec frustarile pana nu sunt evacuat din orash

Pace to all.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -