Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-12, 11:13   #6181
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Weekendul viitor ar fi trebuit sa fie distractie la era speram sa tina si vremea cu noi pe 28-29 aprilie. Abia astept...poate termin cazanul pana atunci
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 09:02   #6182
JUNTOS AUTO

Stock
 
JUNTOS AUTO's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ma poate ajuta cineva si pe mine? am nevoie de o galerie de evacuare de polo/golf 2 1.3 benzina ca nu am gasit la dezmembrari sau de polo 1.0/1.3 pana in 95

Last edited by JUNTOS AUTO; 07-04-12 at 09:08.
JUNTOS AUTO is offline   Reply With Quote
Old 09-04-12, 10:05   #6183
wolfdexterus

Stage 3
 
wolfdexterus's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

am gasit, gata nu mai este nevoie
wolfdexterus is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 22:25   #6184
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Mai este cineva care alimenteaza la fratii de peste Prut?

La Bemol vad ca au crescut preturile, a ajuns undeva la 5.2 RON litrul de 95 si aproape 5 RON litrul de motorina, asadar mie unul nu imi mai suna rentabil, ca atunci cand te apuci sa scazi drumul si taxa eco de la ei.. nu stiu ce mai iese. Doar la ucrainieni cine vrea sa mai alimenteze, eu cand am fost asta iarna, era 1 euro litrul (benzina de 95, de 98 nici nu au).

Asa, si o intrebare pentru cine citeste si mai stie din participantii la trafic: stiti, cunoasteti, ati vazut un golf decapotabil (o culoare stridenta..), cu numere rosii?
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 23:32   #6185
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
\

Asa, si o intrebare pentru cine citeste si mai stie din participantii la trafic: stiti, cunoasteti, ati vazut un golf decapotabil (o culoare stridenta..), cu numere rosii?
Iese urat ? )))
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 23:34   #6186
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Daca stii ceva despre respectivul, nu ezita sa-mi spui te rog
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 23:37   #6187
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Daca stii ceva despre respectivul, nu ezita sa-mi spui te rog
Nu stiu absolut nimic...
Si eu caut un Golf de prin Dacia...
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 10-04-12, 23:38   #6188
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pai zi aici detalii, cine stie te ajuta
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 01:53   #6189
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Pai zi aici detalii, cine stie te ajuta
Mai postasem eu, in legatura cu asta. Nu m-a ajutat nimeni. Probabil n-au stiut..
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 03:26   #6190
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by 2slow4u View Post
Weekendul viitor ar fi trebuit sa fie distractie la era speram sa tina si vremea cu noi pe 28-29 aprilie. Abia astept...poate termin cazanul pana atunci
WAW ! m-ai distrus 2 neuroni baiete !!! ai " adunat " viitorul si l-ai dus in trecut ?! WAw ce tare esti ! felicitari !



Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Mai este cineva care alimenteaza la fratii de peste Prut?

La Bemol vad ca au crescut preturile, a ajuns undeva la 5.2 RON litrul de 95 si aproape 5 RON litrul de motorina, asadar mie unul nu imi mai suna rentabil, ca atunci cand te apuci sa scazi drumul si taxa eco de la ei.. nu stiu ce mai iese. Doar la ucrainieni cine vrea sa mai alimenteze, eu cand am fost asta iarna, era 1 euro litrul (benzina de 95, de 98 nici nu au).

Asa, si o intrebare pentru cine citeste si mai stie din participantii la trafic: stiti, cunoasteti, ati vazut un golf decapotabil (o culoare stridenta..), cu numere rosii?
So...nu se mai merita " plimbarea " la Moldovenii adevarati, hmm ?! trist..atunci incearca sa vii in Canada , aici pretul la motorina este 1,44 $ ( $ canadieni ) = ~4 Ron nu vreau sa spun cate e salarul minim in canada ca nu are rost sa-l compar cu cel din Ro / Dar ca fapt divers va asigur ca toata europa si nu numai, " strange cureua" ca sa aibe ce consuma americanii !!!


P.S. Oare unde-s toti comentatorii care ma " corectau" cand uitam sa pun o virgula sau o cratima ? oare au murit ? sa fie atat de biodegradabili ) nu,nu,NU vreau sa cred ca aveau " ceva " DOAR cu mine ) nu.nu vreau

Bafta all ,
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	113.JPG
Views:	70
Size:	6.48 MB
ID:	2396627  

Last edited by zorro6299; 11-04-12 at 03:32.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 03:52   #6191
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bucsy View Post
din cate stiu nu sunt numere de inmatriculare incepand cu O,mai vezi nr.incaodata
Yep foarte adevarat, dar de ce NU sunt acceptate cele cu litera " O " ? da erroare la citire ? aham..dar alea cu distanta MARE lasata intre cifre ( sa dau un ex de aici din comunitate : IS 0 ISAC ) ?! va suna cunoscut ? si sunt destule din astea....dar deh, unde lucreaza tata ?! daca aveam eu nevoie, desigur NU-l obtineam niciodata

Apropo de numere la masini , cred ca la multi v-ar place sa " umblati" fara numere pe fata, asa-i ? Desigur la multe masini le sta rau tare cu nr in fata , dar deh....asta e. Eu ,va astept in Montreal, unde este obligatorie doar o palcuta de inmatriculare ( pe spate ) iar pe fata , poti sa-ti pui ce doresti , de la numerele avute la masina ta lasata in tara , numele , aproape orice

+ numerele date de sistem, sunt pe zone, daca ai un conflict cu cineva, il gasesti in zona " dedicata " de pe numarul de inmatriculare , iar cele " de pe firma" au un "F" la inceput


Desigur am vazut masini cu numere de Ro in fata , destule zic eu, de franta, de germany, etc

Cu respect va salut si va intreb de ce mai sunteti inca in Ro ?!

Last edited by zorro6299; 11-04-12 at 03:58.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 08:17   #6192
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
Mai este cineva care alimenteaza la fratii de peste Prut?

La Bemol vad ca au crescut preturile, a ajuns undeva la 5.2 RON litrul de 95 si aproape 5 RON litrul de motorina, asadar mie unul nu imi mai suna rentabil, ca atunci cand te apuci sa scazi drumul si taxa eco de la ei.. nu stiu ce mai iese. Doar la ucrainieni cine vrea sa mai alimenteze, eu cand am fost asta iarna, era 1 euro litrul (benzina de 95, de 98 nici nu au).

Asa, si o intrebare pentru cine citeste si mai stie din participantii la trafic: stiti, cunoasteti, ati vazut un golf decapotabil (o culoare stridenta..), cu numere rosii?
Victor eu cred ca inca se renteaza sa mergi acolo. Pe 9 aprilie am mers cu niste prieteni la Bemol. Benzina 95 era 17.19 iar cea de 98 era 17.59. Nu stiu preturile in cazul in care iti faci card la ei. Stiu ca sunt mai mici... La un schimb de 3.6 preturile in banii nostri ar iesi cam asa..

1. Benzina 95 17.19/3.6= 4.77 Ron
2. Benzina 98 17.59/3.6= 4.88 Ron
3. Se adauga taxa de intrare de 25 lei moldovenesti/ 3.6 = 6.94 Ron si drumul dus-intors pana acasa(cazul meu max 60 km).
Chiar as vrea sa imi fac si card din ala Bemol sa vad si preturile.
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 21:37   #6193
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

da.. la 60 de litri alimentati, cam 40-50 de lei castigi (cu tot cu drum si taxa), socotisem eu gresit
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 21:38   #6194
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

stie cineva unde pot monta un carlig de remorcare la un logan?
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 11-04-12, 21:42   #6195
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Victor VRE View Post
da.. la 60 de litri alimentati, cam 40-50 de lei castigi (cu tot cu drum si taxa), socotisem eu gresit
sunt curios care e faza cu acel card. stiu ca la inceput trebuie sa iei o cantitate de combustibil mai mare care daca nu intra in rezervor ramane pe card si o poti pune oricand si apoi poti alimenta cat doresti .. totul la un pret mai mic. am sa vad daca viitoare mai multe detalii. In plus depinde cum faci comparatia. Bemol moldova vs Lukoil Romania sau OMV sau Rompetrol. Citisem azi-dimineata ca Rompetrol a mai scumpit azi putin benzina Effix 95 ajungand la 5.95 iar Alto 101 pe la 6.20. Deci comparand cu ei diferenta iese mai mare...
Rih85 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -