Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-10, 14:46   #1366
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by cEaska View Post
nu inseamna ka daca ai urs si eleron mare trebuie sa arata si urat

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1217402443


masina asta are o istorie in spate.respect
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 18:36   #1367
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Astazi am dat o tura de oras cu Laur si,, am prins niste masini




uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 21:56   #1368
spawny

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 428
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Loganu ala era anu trecut pe taxiu daca nu ma insel.
spawny is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 22:10   #1369
kitz`

Stage 5
 
kitz`'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 977
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by spawny View Post
Loganu ala era anu trecut pe taxiu daca nu ma insel.
nu e acela,ala avea alt body kit
kitz` is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:13   #1370
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image2882.jpg
Views:	84
Size:	873.4 KB
ID:	1318801   Click image for larger version

Name:	Image2883.jpg
Views:	73
Size:	889.5 KB
ID:	1318802   Click image for larger version

Name:	Image2884.jpg
Views:	75
Size:	816.8 KB
ID:	1318803  

GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:36   #1371
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

^ ceva detalii despre el , sti ?
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 22:43   #1372
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by MiTzA- View Post
^ ceva detalii despre el , sti ?
525d, 2004, paket M, navi plus, webasco, dinamic drive, xenon total, soft....lista tot continua.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 00:46   #1373
ice_wysss

Stage 5
 
ice_wysss's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 663
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Apropo de masini clasice... pana anul trecut am avut Un Opel Rekord coupe din 67! Masina a fost a tatalui meu care din 67 pana acum, nu a mers foarte mult cu ea...avea 40 de mii de KM! 96% era originala+ cateva piese de rezerva! Am renuntat la ea din pacate...dar cine a cumparat aceasta masina, (nu este din VL), o pastreaza asa cum e! Totusi masina este tunabila...am vazut modele de Rekord tunate senzational ! Dar pe aici trebuie sa recunosti ca nu se poate pomenii de asa ceva!
Nu inteleg de ce ati comercializat masina..Ca si valoare pe piata auto nu cred ca valora o ``avere``..Puteai sa scoti ceva din ea..mai ales ca,citez: Masina a fost a tatalui meu care din 67 pana acum, nu a mers foarte mult cu ea...avea 40 de mii de KM! 96% era originala+ cateva piese de rezerva!

```am vazut modele de Rekord tunate senzational ! Dar pe aici trebuie sa recunosti ca nu se poate pomenii de asa ceva!```...nu trebuie sa se pomeneasca pe aici ..in sufletu` tau cred ca era cea mai mare satisfactie..Nici nu stiu ce sa fac...sa te cred,sa nu te cred...O las asa cum a picat..(Nu accept scuza cu ...impozitu prea mare,asigurarea mare,etc..asta in caz ca vrei sa`mi dai o explicatie cu privire la motivul comercializarii Rekordului)
Era sa uit..in anii aia am impresia ca modelul de Opel Rekord avea o inima de 1900 cmc o cutie manuala 4+1 vreo 90cp si scutit in zilele noastre de taxe,el fiind deja inmatriculat...
ice_wysss is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 10:47   #1374
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by ice_wysss View Post
Nu inteleg de ce ati comercializat masina..Ca si valoare pe piata auto nu cred ca valora o ``avere``..Puteai sa scoti ceva din ea..mai ales ca,citez: Masina a fost a tatalui meu care din 67 pana acum, nu a mers foarte mult cu ea...avea 40 de mii de KM! 96% era originala+ cateva piese de rezerva!

```am vazut modele de Rekord tunate senzational ! Dar pe aici trebuie sa recunosti ca nu se poate pomenii de asa ceva!```...nu trebuie sa se pomeneasca pe aici ..in sufletu` tau cred ca era cea mai mare satisfactie..Nici nu stiu ce sa fac...sa te cred,sa nu te cred...O las asa cum a picat..(Nu accept scuza cu ...impozitu prea mare,asigurarea mare,etc..asta in caz ca vrei sa`mi dai o explicatie cu privire la motivul comercializarii Rekordului)
Era sa uit..in anii aia am impresia ca modelul de Opel Rekord avea o inima de 1900 cmc o cutie manuala 4+1 vreo 90cp si scutit in zilele noastre de taxe,el fiind deja inmatriculat...
Nici gand de impozit si asigurare! Pur si simplu am luat aceasta decizie sa o instrainez! Nu suntem ARABI (doar ei au aceasta regula ...nu isi vand masinile de familie) ! Eu o am filmata pe o caseta video! O voi cauta, voi face cateva poze asa cum pot si o voi posta! Modelul era 1.7 benzina! Nu 1.9! Dar sa nu sariti pe mine ca nu pun masini tunate...! Ca asa mai bine ma lipsesc! O pun asa cum era! Sincer atunci nu prea eram fan al masinilor clasice..dar de 2 ani ma gandesc serios la un Rolls Royce Silver Cloud III din 1964 !
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:32   #1375
ice_wysss

Stage 5
 
ice_wysss's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 663
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Nici gand de impozit si asigurare! Pur si simplu am luat aceasta decizie sa o instrainez! Nu suntem ARABI (doar ei au aceasta regula ...nu isi vand masinile de familie) ! Eu o am filmata pe o caseta video! O voi cauta, voi face cateva poze asa cum pot si o voi posta! Modelul era 1.7 benzina! Nu 1.9! Dar sa nu sariti pe mine ca nu pun masini tunate...! Ca asa mai bine ma lipsesc! O pun asa cum era! Sincer atunci nu prea eram fan al masinilor clasice..dar de 2 ani ma gandesc serios la un Rolls Royce Silver Cloud III din 1964 !
Din `67 si pana acum 2 ani,masina ati pastrat`o in familie..daca ai/ati tinut`o atata timp...(din `67 si pana in 200...merita sa o pastrezi/pastrati...Mi se pare ceva dubios..de 2 ani te gandesti la masini clasice...si culmea..acum 2 ani Rekordu` a parasit familia..ciudat...In fine...Toate cele bune
ice_wysss is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:36   #1376
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Ca tot a venit vorba de masini batrane va arat si eu masina vecinului meu si anume un renault din 1970 foarte foarte ingrijit .Mai are unul verde asemanator si un opel ascona tot din 1970 un rosu aprins masina a fost adusa din Germania imediat dupa revolutie .


uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:39   #1377
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

pacat ca sunt oameni prosti pe langa ea....dar se repara acolo unde e indoita...masina e in retro mobil
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:43   #1378
ice_wysss

Stage 5
 
ice_wysss's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 663
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by uniquevl View Post
Ca tot a venit vorba de masini batrane va arat si eu masina vecinului meu si anume un renault din 1970 foarte foarte ingrijit .Mai are unul verde asemanator si un opel ascona tot din 1970 un rosu aprins masina a fost adusa din Germania imediat dupa revolutie .


Da..frumoasa masina..a avut si taica`meo una.Este un Renault 16..cand a fost lansat modelul a fost denumita ``Regina Strazilor``..a lui taica`meo avea numarul de inmatriculare 1 PH -5100 si era neagra...mai era una alba parcata peste strada de Gamma..o avea doctoru Citu..si pe strada Rapsodiei mai era una..o avea cineva care statea parca prin bl D1/8..Ohh...sa nu uitam de faimoasa Patru Venerica,care mergea intr`un Renault 18
ice_wysss is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 16:03   #1379
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

masina pozat de unique e pe langa rapsodiei..posibil sa fie aia de care zici tu
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 17:08   #1380
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

nu e , aia nu mai este. A avut-o doctorul Popescu din policrinica din nord! Avea chiar 2...mai avea una visinie!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -