Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-10, 15:06   #1336
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

@cucu : uite, cum a pus kitz pozele, arata intr-un alt fel
@carnew: cei care vor masini de lux din valcea, poa sa se uite in alta parte daca sunt lezati de cele vazute aici...
Cat despre ideea ta, a fost o idee buna, dar prost exprimata.
@trafy : dezmembrezi tu masina omului


L.E: chiar daca arata urat HDM cu stickere, as vrea si eu o racheta de aia in portbagaj....sunt curios cum se aude.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:06   #1337
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

dap, o parcheaza mereu acolo in curte la mecanic 2


Sincer, nu mi plac masinile cu actibilde gen hdm sau ursu de mai sus
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:12   #1338
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Sincer ...dupa atat de multa cearta, si explicatii de bun gust...ai postat tocmai ursuletul asta? Asta numai tuning de bun gust nu e....dar deh! Ok..eu am inteles ideea ta in mare parte, tu ai postat numai masini noi si scumpe, oricui ii plac....crede-ma ) dar asta nu inseamna ca alte masini sunt naspa sau nu merita atentia noastra! Nu a zis nimeni ca vrea sa vada numai "rable"(cum zici tu) pe aici, dar fiecare apreciaza masinile dupa placul si cultura sa! De exemplu generatia guta si adrian ne ofera golful ala 5 hdm ) care sincer...trebuie sa fi nebun sa il faci in halul ala...e singura masina care ma irita cand ma uit la ea, din valcea! Devin irascibil si parca l-as bate pe ala care a facut-o in halul ala..in ochi mei e ca un violator de minore )
Da...tocmai ursuletul acela! Daca tu consideri ca BMW_ul rosu (de exemplu) postat tot de mine, sau acele Bmw-uri pe care le-am facut eu rable sunt mai rasarite, nu stiu ce sa mai zic... eu asta tot vreau sa spun! Sa nu mai ,,balim'' scz de expresie la toate junghiurile! Macar sa nu le mai postam! Sa postam ceva la nivelul Opel-ului Calibra de ex.! De acolo in sus...
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:17   #1339
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Acum fiecare cu gusturile lui dar nu tre sa declaram ca un urs cu aspectu celui negru e un punct de referintza..din punctu meu de vedere e cam exagerat...repet...din punctu meu de vedere
__________________

Daca semeni Vant...culegi Furtuna....de aici intzelegi ce vrei.
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:17   #1340
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Eu nu am o problema cu stickerele asa mare, adica daca sunt ok si puse unde trebuie nu ma deranjeaza, bine ala cu nfs carbon e specific generatie guta ) Ideea de tuning e oripilanta, sincer...poate imi placea la 16 ani masina respectiva...acum nu! E total haotic facuta masina, este doar parerea mea....dar sunt mai multe genuri de tuning, pt toate gusturile sa zice! Si dragi mei....gusturile daca chiar vreti sa stiti cu adevarat.....se DISCUTA, gusturile te asociaza cu o anumita categorie sociala, te introduc in anumite grupuri si iti ghideaza viata.....in plm...cea mai lamentabila scuza....auzi frate gusturile nu se discuta ...ce plm ascult guta si am lant de aur la gat si port tricou mulat cu sclipici...dar in rest sunt un om de caracter )) yea right!!! Si ca am deviat, masina respectiva nu are nici o linie, nu are nici un sens in tuning, ledurile alea in bara ..groaznic, forma barilor!!!! ma rog....daca voua va place nu inseamna ca e neaparat ok....sau daca mie nu imi place nu inseamna ca e urata nu??? vreti sa aberam fara sens mult si bine? Si mai a fost postat pe aici un golf 4 din sb....OMG!!
Stiu ca am facuta mult referire la guta in postul meu, nu am nimic cu omu si cu oamenii care il asculta, eu imi doresc sa stea cat mai departe de mine ...si eu promit ca nu o sa deranjez niciodata ) in rest guta e un artist respectabil!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:19   #1341
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

daca si golfu din sibiu face parte din categoria guta inseamna ca masina mea stock e din Beatels...GUSTURILE NU SE DISCUTA SI NU TE POTI .....IN GUSTURILE OMULUI....fiecare isi face masina cum vrea...nu cum zice lumea !!!!
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:20   #1342
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

))buna asta cu guta....de ce am impresia ca si eu am aceias parere despre ce face asazisu artist...cat despre golfuletzu ala negru...daca ar renuntza la stikre...pleoapele din folie....grilele gri...ar schimbao ff mult
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:25   #1343
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

HMMM...bine...maine ma duc si imi pun sticker cu Nike, Nfs Carbon si BOSS...si sa mori tu ca nimeni nu imi discuta decizia...toti o sa imi zica....ba e gustul omului, nu ma pot eu usura in el!! Esti sigur tu de asta? Ai curaj sa o garantezi? si ca sa fie treaba treaba..imi pun si niste beculete albastre pe capota!!! Si da....golfu ala nu are nici o treaba cu tuning...daca are LSD nu il face neaparat frumos! Vorbiti ca sa nu taceti!! De acum incolo ma abtin.....nu am masina tunata, nu am avut si nu o sa mai emit pareri!! Sa fiti sanatosi!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:27   #1344
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Eu nu am o problema cu stickerele asa mare, adica daca sunt ok si puse unde trebuie nu ma deranjeaza, bine ala cu nfs carbon e specific generatie guta ) Ideea de tuning e oripilanta, sincer...poate imi placea la 16 ani masina respectiva...acum nu! E total haotic facuta masina, este doar parerea mea....dar sunt mai multe genuri de tuning, pt toate gusturile sa zice! Si dragi mei....gusturile daca chiar vreti sa stiti cu adevarat.....se DISCUTA, gusturile te asociaza cu o anumita categorie sociala, te introduc in anumite grupuri si iti ghideaza viata.....in plm...cea mai lamentabila scuza....auzi frate gusturile nu se discuta ...ce plm ascult guta si am lant de aur la gat si port tricou mulat cu sclipici...dar in rest sunt un om de caracter )) yea right!!! Si ca am deviat, masina respectiva nu are nici o linie, nu are nici un sens in tuning, ledurile alea in bara ..groaznic, forma barilor!!!! ma rog....daca voua va place nu inseamna ca e neaparat ok....sau daca mie nu imi place nu inseamna ca e urata nu??? vreti sa aberam fara sens mult si bine? Si mai a fost postat pe aici un golf 4 din sb....OMG!!
Stiu ca am facuta mult referire la guta in postul meu, nu am nimic cu omu si cu oamenii care il asculta, eu imi doresc sa stea cat mai departe de mine ...si eu promit ca nu o sa deranjez niciodata ) in rest guta e un artist respectabil!
Cand treci pe langa o masina tunata (mai ales una nu tocmai ,,tare'' )nu te astepti sa te plesneasca un Guta sau un manelist in timpan? Asta ar insemna sa ii catalogam pe toti manelisti? NU evident! Deci....gusturile nu se discuta! Dar poti fi macar realist in privinta calitatii ! (asa cum am facut eu) ! Si se pare ca nu am facut ce nu trebuia...am dezlantuit foarte multe persoane pe aici!
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 15:28   #1345
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

ce te supara asa mult ca nu sunt de aceeasi parere cu tine ?)
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 17:33   #1346
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by privat4u2 View Post
Bun si daca scrie masini vazute in valcea...si eu vad o masina macheta deosebita tre sa o postez aici???u nu ai de unde sa stii cu ce eforturi se modifica o masina....mai ales cand mami si tati nu sunt sa t ajute...hai sa fim realisti si sa respectam munca fiecaruia...si iti pot garanta pe aceasta cale ca rar vezi o masina cu anii acelui e36 cae sa arate in felu,si sa mearga in felul in care merge....u mai arunca cu noroi in munca altora.

Daca si u sti cum se tuneaza masini eu o sa ma las de condus
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 17:42   #1347
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

@ Carnew: nu vreau sa fiu rautacios in postu asta si nu vreau sa jignesc. Siteu si forumul se numeste 4tuning deci implica tuning, daca lumea vrea a vada masini de lux din valcea poate sa se duca la nurvil sa admire showroom'ul. Noi aici stim sa apreciem o masina facuta cu bun gust sau nu, ne facem schimb de pareri, ne mai certam ca deh, asa e oriunde. Dar mi s`a luat de snobi care cred ca masina mai noua e mai smechera sau mai rapida, stiu o gramada de exemple. Daca au fost postate masini pe forumul sau topicul asta nu inseamna ca toti suntem de acord cu ele, nu suntem pusti de 14 ani care dupa ce iesim din nfs intram pe forum vedem o poza si ne masturbam la ea. Se pun poze iar parerile sunt impartite. Nu poti sa intri pe un forum de ascultatori de muzica country si sa zici ca nu intelegi muzica respectiva, nu iti place nu intri.
Multi dintre noi au pus suflet in masina lor stock sau modificata, iara asta e ceva mai mult decat condcatoru de logan sau alte masini mai scumpe pt care masina e doar un mijloc de transport care il duce la servici si acasa. Eu unu ma opresc in loc cand vad de ex un golf 2 ca a lu bpr`u la care stiu cum si cat s`a lucrat si trec mai departe cand trec 100 S`uri pe langa mine. Multi dintre noi au facut din *** prastie daca ma intelegi ce vreau sa zic, daca nu imi pare rau ca te`am dezamagit cu forumul asta dar noi astia suntem. Apropo, ai inceput bine si ai terminat prost cu ursu ala, sunt atatia ursi si nu numai foarte frumos modificati. Daca ii pui stikere, ditamai eleronu etc nu inseamna tuning extrem sau tuning frumos.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 18:06   #1348
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
@ Carnew: nu vreau sa fiu rautacios in postu asta si nu vreau sa jignesc. Siteu si forumul se numeste 4tuning deci implica tuning, daca lumea vrea a vada masini de lux din valcea poate sa se duca la nurvil sa admire showroom'ul. Noi aici stim sa apreciem o masina facuta cu bun gust sau nu, ne facem schimb de pareri, ne mai certam ca deh, asa e oriunde. Dar mi s`a luat de snobi care cred ca masina mai noua e mai smechera sau mai rapida, stiu o gramada de exemple. Daca au fost postate masini pe forumul sau topicul asta nu inseamna ca toti suntem de acord cu ele, nu suntem pusti de 14 ani care dupa ce iesim din nfs intram pe forum vedem o poza si ne masturbam la ea. Se pun poze iar parerile sunt impartite. Nu poti sa intri pe un forum de ascultatori de muzica country si sa zici ca nu intelegi muzica respectiva, nu iti place nu intri.
Multi dintre noi au pus suflet in masina lor stock sau modificata, iara asta e ceva mai mult decat condcatoru de logan sau alte masini mai scumpe pt care masina e doar un mijloc de transport care il duce la servici si acasa. Eu unu ma opresc in loc cand vad de ex un golf 2 ca a lu bpr`u la care stiu cum si cat s`a lucrat si trec mai departe cand trec 100 S`uri pe langa mine. Multi dintre noi au facut din *** prastie daca ma intelegi ce vreau sa zic, daca nu imi pare rau ca te`am dezamagit cu forumul asta dar noi astia suntem. Apropo, ai inceput bine si ai terminat prost cu ursu ala, sunt atatia ursi si nu numai foarte frumos modificati. Daca ii pui stikere, ditamai eleronu etc nu inseamna tuning extrem sau tuning frumos.
Ok ! Ce vrei sa iti spun acum? Daca tie/voua va plac toate porcariile de tuningurui si considerati ca sunt mai tari sau mai frumoase ca acel ursulet alb sau cel din BUCURESTI,(ma refer la ce este postat aici) nu la ce este in VALCEA, foarte bine! Dar cum bine ai punctat mai sus, din moment ce sunt si masini stok(de lux sau nu) , eu de ce nu as posta? Postez pt. cei care au postat ca si mine (unde nu trebuie ce'i drept) ! Au inceput asa, asa se va termina! Acum nu eu sunt principalul vinovat pt. asta! Imi asum vina ca am inceput sa spun (un adevar... dar se pare ca pe aici nu este apreciata sinceritatea) si am facut rable niste ,,bijuterii ale tuningului''! Mi-am cerut scuze, m-am revansat cu niste poze pe gustul vostru si cam atat!
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 20:54   #1349
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Posts: 30
Restul e cancan!!!


El o sa inventeze BECU STINS!!!! Bafta!!!
FLO_GSU is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 21:33   #1350
yg.alex
VW Driver

Stage 5
 
yg.alex's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,231
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

eu sunt curios ce parere ar avea un german de HDM si de ursu negru...tare curios....

apropo...aici e 4tuning, nu 4lux
yg.alex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -