Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-10, 16:19   #1291
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Un S320 CDi si un GLK 320 CDI! Doua din cele 5 masini ale familiei JURCAN! Ramane de fotografiat A5-ul (putin modificat) seria 1 si ML (vechi ce-i drept)!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1050504.JPG
Views:	127
Size:	3.89 MB
ID:	1313370   Click image for larger version

Name:	P1050508.JPG
Views:	116
Size:	3.73 MB
ID:	1313371   Click image for larger version

Name:	P1050506.JPG
Views:	92
Size:	3.66 MB
ID:	1313372  

Click image for larger version

Name:	P1050507.JPG
Views:	112
Size:	3.87 MB
ID:	1313373  
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 16:21   #1292
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Intrebarea mea e cand vreodata o sa aiba cineva care intra pe forum nebunia indeajuns de mare incat sa isi cumpere una de asta?
O oglinda e 7 milioane cel putin.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 16:27   #1293
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Intrebarea mea e cand vreodata o sa aiba cineva care intra pe forum nebunia indeajuns de mare incat sa isi cumpere una de asta?
O oglinda e 7 milioane cel putin.
La ce masina te referi?
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 16:55   #1294
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

alege tu una. Noi ne uitam aici la masini MODIFICATE in general, si vazute in valcea.... dar cat de cat masini care daca am vrea neaaparat am putea sa ni le luam.
Ideea de baza e sa vedem masini MODIFICATE ...
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 17:06   #1295
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
alege tu una. Noi ne uitam aici la masini MODIFICATE in general, si vazute in valcea.... dar cat de cat masini care daca am vrea neaaparat am putea sa ni le luam.
Ideea de baza e sa vedem masini MODIFICATE ...
Imi pare rau....dar nu sunt numai masini modificate pe aici! Daca ma uit mai bine, majoritatea sunt stok! Putine modificat...asa ca nu mai are rost sa postam numai masini modificate! (am postat si una modificata...Cayenne-ul de ex.)

Last edited by Carnew; 13-02-10 at 17:09.
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 17:13   #1296
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Carnew daca tu zici ca acele masini sunt rable inseamna ca tu ai cel putin Maserati!
Apropo ai permis ?
uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 17:18   #1297
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by uniquevl View Post
Carnew daca tu zici ca acele masini sunt rable inseamna ca tu ai cel putin Maserati!
Apropo ai permis ?
Dar ce sunt? Vrei sa spui ca acele Bmw-uri seria 3 care sunt mai batrane decat mine nu sunt rable? Eu la ele m-am referit.... nu... nu am Maserati (ce as face cu el in ROMANIA? ) Am Q7 (o masina normala pt soselele de la noi) !
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 17:19   #1298
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

iar incepeti cu intrebarea " AI PERMIS?"))
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 17:27   #1299
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

hahaha, ai permis si ce masina ai ....astea 2 sunt intrebarile "TARI" )
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 18:42   #1300
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Dar ce sunt? Vrei sa spui ca acele Bmw-uri seria 3 care sunt mai batrane decat mine nu sunt rable? Eu la ele m-am referit.... nu... nu am Maserati (ce as face cu el in ROMANIA? ) Am Q7 (o masina normala pt soselele de la noi) !
unele rable mai batrane ca tine fac Q7éle tau si cu spatele la accelerare
la tine tuningul se observa prin anul de fabricatie ?

pune si tu niste poze cu masina ta
__________________

Last edited by IONUT-GBP; 13-02-10 at 18:46.
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:00   #1301
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Carnew, faptul ca ai q7 stock, sau masina cu tuning facut de fabrica, tuning la care tu nu ai venit cu nici o idee, nimic, nu te face pasionat de tuning. Cei care stau pe forumu` asta se uita la 3 arele alea (care tu zici ca sunt rable) si isi fac tot felul de idei. Si sincer, as da 1000 de q7 uri pe un camaro din 68 de 1000 de cai...cum, nu stiai ca exista?? (cauta pe youtube SEMA TOP 10) ... sau si mai bine pe un ford mustang GT ... si nu ma refer la modelul de dupa 2000, ma refer la alea vechi....
Asta ca sa vezi ca masini cu ani mai multi decat centimetri cubi la masina ta pot sa fie mult mai jmechere decat o masina ca a ta.
Faptu` ca ne uitam la masini vechi nu ne face ignoranti , ne face pasionati... nu stiu care e ignorantu` care zice ca q7 e masina pentru drumurile noastre.... vrei masina pt drumurile si bugetele unor romani normali, cumpara-ti dacia 1310... aia e ieftina la piese si rezistenta mai mult decat q7 ele ...
Sper sa nu o iei in nume de rau, dar totusi site u se numeste 4tuning...
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:25   #1302
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Carnew, faptul ca ai q7 stock, sau masina cu tuning facut de fabrica, tuning la care tu nu ai venit cu nici o idee, nimic, nu te face pasionat de tuning. Cei care stau pe forumu` asta se uita la 3 arele alea (care tu zici ca sunt rable) si isi fac tot felul de idei. Si sincer, as da 1000 de q7 uri pe un camaro din 68 de 1000 de cai...cum, nu stiai ca exista?? (cauta pe youtube SEMA TOP 10) ... sau si mai bine pe un ford mustang GT ... si nu ma refer la modelul de dupa 2000, ma refer la alea vechi....
Asta ca sa vezi ca masini cu ani mai multi decat centimetri cubi la masina ta pot sa fie mult mai jmechere decat o masina ca a ta.
Faptu` ca ne uitam la masini vechi nu ne face ignoranti , ne face pasionati... nu stiu care e ignorantu` care zice ca q7 e masina pentru drumurile noastre.... vrei masina pt drumurile si bugetele unor romani normali, cumpara-ti dacia 1310... aia e ieftina la piese si rezistenta mai mult decat q7 ele ...
Sper sa nu o iei in nume de rau, dar totusi site u se numeste 4tuning...
Da! Asa este! Sunt de acord cu tine! Daca citeai mai bine, ai vazut ca am pus in paranteza cu exceptia M-urilor! Dar asta nu ma face sa cred ca orice coaja de seria 3, are si un motor fascinant sub caroseria ruginita! Era postat un ursulet alb pe aici! Acela da! Era un Bmw frumos si puternic! Chiar daca era vechi, nu intra la categoria rabla! Sunt constient ca o masina veche este bine facuta! (dar daca a fost intretinuta) Iar majoritatea celor vechi postate aici, sunt de dat la casat! Iar tu spui ca toti de pe forum sunt pasionati de tuning? Pai daca te uiti atent, vei vedea ca majoritatea masinilor postate aici, sunt STOK! Cu ce idee de tuning ai vrea sa vin? Uite...am postat Cayenne-ul lui Veronel modificat la Magnum! Eu cred ca e cel mai decent tuning din VALCEA pus pe o masina! Nu numai motorul conteaza....
ps. Ignorant cu siguranta nu sunt! uniquevl este vinovat pt. polemica! De aceea am incercat sa ii raspund intr-un fel...

Last edited by Carnew; 13-02-10 at 19:37.
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:32   #1303
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by IONUT-GBP View Post
unele rable mai batrane ca tine fac Q7éle tau si cu spatele la accelerare
la tine tuningul se observa prin anul de fabricatie ?

pune si tu niste poze cu masina ta
De ce as pune un banal Q7 aici? Parca ati spus ca aici se posteaza numai masini tunate! Ma rog...chiar daca nu se respecta asta...
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 20:35   #1304
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Tunerilor lasa-ti omu in pace,a postat masini vazute in orasul nostru , a procedat cum trebuie la sectiunea corecta,

Dak nu are aceleasi conceptii ca noi nu e nimik ca o sa le inteleaga si o sa isi tuneze si el masina, numai sa ii intre in sange un pic

o seara buna
__________________
e 30 my love
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 21:18   #1305
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by radu_nb1 View Post
Tunerilor lasa-ti omu in pace,a postat masini vazute in orasul nostru , a procedat cum trebuie la sectiunea corecta,

Dak nu are aceleasi conceptii ca noi nu e nimik ca o sa le inteleaga si o sa isi tuneze si el masina, numai sa ii intre in sange un pic

o seara buna
Asa este! Ms.! Si mie imi place tuningul...dar de bun simt! Stiu ca gusturile nu se discuta...dar cel mai frumos tuning de aici, il consider a celui cu ursuletul alb (asta la masini vechi) si Cayenne-ul lui Veronel...(masini noi)!Dar nu cred ca strica sa postam si masini STOK ...pana la urma scrie MASINI VAZUTE IN RM.VALCEA! (chiar daca e 4tuning)!
Carnew is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -