Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-10, 21:35   #1306
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Asa este! Ms.! Si mie imi place tuningul...dar de bun simt! Stiu ca gusturile nu se discuta...dar cel mai frumos tuning de aici, il consider a celui cu ursuletul alb (asta la masini vechi) si Cayenne-ul lui Veronel...(masini noi)!Dar nu cred ca strica sa postam si masini STOK ...pana la urma scrie MASINI VAZUTE IN RM.VALCEA! (chiar daca e 4tuning)!
https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...e/page-23.html masina asta ai facut'o rabla, sa te uiti mai atent la tot topicul si o sa vezi ca nici nu se pune problema ruginei
__________________
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 22:05   #1307
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...e/page-23.html masina asta ai facut'o rabla, sa te uiti mai atent la tot topicul si o sa vezi ca nici nu se pune problema ruginei
Ok! Poate am exagerat putin cu rugina ..dar ce mare masina e ? Hai sa fim seriosi! Nu incercati sa imi aratai masini ,,tunate''..ii pui un actipild si o modifici la coltul strazii ,,pe ici pe colo''! Nu mai incercati sa le ridicati in slavi....ca nu aveti ce! Da! Am spus! Acel ursulet este nr. unu aici! Cred ca am fost suficient de explicit in comentariile postate anterior!
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 23:50   #1308
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Poate ala care pune masina "tunata la coltu` strazii" cum zici tu a bagat mai mult suflet in masina aia "ruginita" decat a bagat veronel care a tunat-o in strainatate.
Daca stai sa te gandesti, nu toti suntem fii de deputati, senatori sau te miri ce parlamentari, sau sa fim toti de bani gata.
Uite, eu am pe masina mai putin de 1000 de euro investiti... asta daca luam absolut TOT ce e pe ea, si totusi ma mandresc cu ea, ca doar atat am eu.
Nu vreau q7 , nu vreau X6 sau altceva.
Mie imi place masina mea. Asta ca sa iti faci o idee despre ce e vb pe forumu asta.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 01:01   #1309
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Ok! Poate am exagerat putin cu rugina ..dar ce mare masina e ? Hai sa fim seriosi! Nu incercati sa imi aratai masini ,,tunate''..ii pui un actipild si o modifici la coltul strazii ,,pe ici pe colo''! Nu mai incercati sa le ridicati in slavi....ca nu aveti ce! Da! Am spus! Acel ursulet este nr. unu aici! Cred ca am fost suficient de explicit in comentariile postate anterior!
Daca si masina aia e cu "actipile" si modificata la "coltul strazii" eu ma impusc.
La "coltul strazii" unde a fost modifcata aceasta masina, am vazut mai multe masini modificate si refacute si pot sa spun ca au iesit TIPLA.
Si DA o ridic in slavi. E36-le acela daca il pui la expozitie cu Q7-le tau care spui ca il detii, iti garantez ca e mult mai pozat si mult mai apreciat decat acel banal Q7. Ti se pare asa tare ca melodia aia cu "jeep jeep" ii e dedicata? Naspa atunci, nu am decat sa spun ca suferi de tine.
O seara placuta.
__________________

O prietenie, O familie, Un Club ! ~ Shadows Racing Team ~
DannyKid is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 01:06   #1310
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by radu_nb1 View Post
Tunerilor lasa-ti omu in pace,a postat masini vazute in orasul nostru , a procedat cum trebuie la sectiunea corecta,

Dak nu are aceleasi conceptii ca noi nu e nimik ca o sa le inteleaga si o sa isi tuneze si el masina, numai sa ii intre in sange un pic

o seara buna
Corect....ai dreptate

Later edit: Carnew, nu te cunosc (sau poate da), dar nu te'ai prezentat(apropo, aici Bogdan), masina nici atat, dar fiecare isi face masina pe placul lui, la fel de bine si'o si tuneaza, tot pe placul lui, investeste cat poate si cat vrea, dar nu in ultimul rand, fiecare are masina care si'o doreste si care si'o permite. Concluzia......asa cum sa mai facut referire si mai sus, nu toti ne'am nascut cu scutecele pline de hartii de 500e.

Last edited by GOGU_VL; 14-02-10 at 01:19.
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 09:35   #1311
VL 77 SYD
VW Driver

Stage 5
 
VL 77 SYD's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,120
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Nu a reusit nimeni sa prinda Golf-ul lui Roibu? E un r32!
Din motive personale si profesionale e tot ce pot face pt tine. Cu toate ca nu sunt fan GOLF V (dar dupa IV sunt mort), de fiecare data mica bestie albastra reuseste sa-mi ridice parul pe maini.
Click image for larger version

Name:	DSC00164 4.JPG
Views:	134
Size:	151.9 KB
ID:	1314525Click image for larger version

Name:	DSC00160 2.JPG
Views:	89
Size:	198.1 KB
ID:	1314526
__________________
h t t p : / / w w w . f a c e b o o k . c o m / s o r i n s y d
VL 77 SYD is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 09:45   #1312
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by DannyKid View Post
Daca si masina aia e cu "actipile" si modificata la "coltul strazii" eu ma impusc.
La "coltul strazii" unde a fost modifcata aceasta masina, am vazut mai multe masini modificate si refacute si pot sa spun ca au iesit TIPLA.
Si DA o ridic in slavi. E36-le acela daca il pui la expozitie cu Q7-le tau care spui ca il detii, iti garantez ca e mult mai pozat si mult mai apreciat decat acel banal Q7. Ti se pare asa tare ca melodia aia cu "jeep jeep" ii e dedicata? Naspa atunci, nu am decat sa spun ca suferi de tine.
O seara placuta.
Tocmai asta e! Ca voi suferiti de voi! Va supraapreciati masinile care nu merita!! Dar repet ca poate nu ai inteles... nu conteaza ce masina ai, nu conteaza nimic! Conteaza sa fii realist si cu picioarele pe PAMANT! Sa spui lucrurilor pe nume! Asa si pe aici! Cine merita merita, cine nu nu! Nu inteleg de ce va deranjeaza adevarul....
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 09:54   #1313
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Ne deranjeaza ca tu ne zici ca ne modificam masinile la coltu` strazii... si daca ai sta putin sa te gandesti, dupa cum am mai spus, nu toti suntem de bani gata...
Poate cei care modifica masini la coltu` strazii le modifica cu mai multa pasiune decat cei care dau caruta de bani la firma si se duc doar si ridica masina.
Da-i unuia care modifica masina la coltu strazii bani multi, si ai vedea ce inseamna tuning, dar cum noi suntem REALISTI, stim sa apreciem si stickeru ala pus bine pe masina, atata timp cat e pus de un om pasionat, si e de bun gust.
Repet: Sa ai o masina tunata nu inseamna neaaparat sa ai motor de 3000 de cai, sau o masina fabricatie 2010, poti foarte bine sa faci o masina din 96 sa arate foarte bine, sau sa aiba muzica beton in masina (treaba la care tu nu te ai uitat), pentru ca tuningul este de mai multe feluri.
Stiu, tu esti pasionat sa pui un motor de 1000 de cp pe masina si sa fie stock, ok, te inteleg, nu se ia nimeni de tine atata timp cat nu comentezi aiurea la alte masini.
Am zis ca masinile ce le postam aici au unele chestii faine, o bara, niste stopuri, o semnalizare, ceva, si de aia sunt puse aici.
Sper ca tu ai masina tunata in strainatate, ca atunci poti vb, sa ne dai noua lectii, daca nu, pot spune ca nu are rost sa vb aici, pentru ca ai fi ignorant , cu masina tunata la coltu` strazii ca noi.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 09:54   #1314
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Corect....ai dreptate

Later edit: Carnew, nu te cunosc (sau poate da), dar nu te'ai prezentat(apropo, aici Bogdan), masina nici atat, dar fiecare isi face masina pe placul lui, la fel de bine si'o si tuneaza, tot pe placul lui, investeste cat poate si cat vrea, dar nu in ultimul rand, fiecare are masina care si'o doreste si care si'o permite. Concluzia......asa cum sa mai facut referire si mai sus, nu toti ne'am nascut cu scutecele pline de hartii de 500e.
Da! Dar si eu am tot dreptu sa imi spun parerea despre unele de aici! Si nu trebuie sa te nasti cu hartii de 500 cum spui tu...ca sa tunezi o masina cu gust! Ma rog,,,fiecare face ce vrea! Dar nu vad de ce ar trebuii sa imi fie rusine ca am criticat niste <nasoale>! Uite! Voi lauda pana o sa va plictisiti acel ursulet alb de pe pagina 84! Care e problema? Nici gand de restul....care lasa de dorit!
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 09:55   #1315
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Bun si daca scrie masini vazute in valcea...si eu vad o masina macheta deosebita tre sa o postez aici???u nu ai de unde sa stii cu ce eforturi se modifica o masina....mai ales cand mami si tati nu sunt sa t ajute...hai sa fim realisti si sa respectam munca fiecaruia...si iti pot garanta pe aceasta cale ca rar vezi o masina cu anii acelui e36 cae sa arate in felu,si sa mearga in felul in care merge....u mai arunca cu noroi in munca altora.
__________________

Daca semeni Vant...culegi Furtuna....de aici intzelegi ce vrei.
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 10:00   #1316
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

multa vorba...

ONTOPIC:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC07098.JPG
Views:	104
Size:	2.57 MB
ID:	1314546   Click image for larger version

Name:	DSC07103.JPG
Views:	82
Size:	2.58 MB
ID:	1314547   Click image for larger version

Name:	luci.jpg
Views:	66
Size:	2.54 MB
ID:	1314548  

Click image for larger version

Name:	lucica.jpg
Views:	90
Size:	3.08 MB
ID:	1314549  
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 10:08   #1317
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by privat4u2 View Post
Bun si daca scrie masini vazute in valcea...si eu vad o masina macheta deosebita tre sa o postez aici???u nu ai de unde sa stii cu ce eforturi se modifica o masina....mai ales cand mami si tati nu sunt sa t ajute...hai sa fim realisti si sa respectam munca fiecaruia...si iti pot garanta pe aceasta cale ca rar vezi o masina cu anii acelui e36 cae sa arate in felu,si sa mearga in felul in care merge....u mai arunca cu noroi in munca altora.
Da...ai si tu dreptate! Imi cer scuze daca am suparat pe cineva...(mai mult ca sigur foarte multi )...
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 10:26   #1318
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Aici nu e vorba de suparari sau ceva de genu dar nu trebuie jignita munca unor oameni mai ales daca nu se are la cunostintza prin ce a trecut o persoana ca sa isi indeplineasca un vis...hai sa ne respectam ca nu e frumos sa aruncam cuvinte jignitoare la adresa unuia sau altuia si sa ne rezumam stric la topic ca vb aia vorba multa saracia omului.
privat4u2 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 10:36   #1319
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
Da...ai si tu dreptate! Imi cer scuze daca am suparat pe cineva...(mai mult ca sigur foarte multi )...
Am si eu o masina din '92 in care am investit o carutza de bani si pt care am renuntat la un passat 2007 2000 tfsi 200cp. iti spune ceva?
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 10:38   #1320
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
multa vorba...

ONTOPIC:
Mi se pare cunoscuta.... de unde o stiu??
lupalb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -