Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-07, 22:06   #586
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Divergente de tot felul !

felicitari quiky pt post (si cateva altele la fel de ample), chiar ai mare veleitati de "tastator"
metal_militia is offline  
Old 02-11-07, 22:14   #587
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quick spune si spune foarte bine sunt cateva chesti care nu le realizezi decat atunci cand ai masina ta si cand incep sa vina chelutielile, eu nu le stiam pana in ziua cand mi-a cedat taica-miu matiz-u ca el si-a luat ceva mai bun asta se intampla la cateva luni dupa ce mi-am laut carnetu dar mi l-a predat cu toate responsabilitatile de rigoare eu bag benzina eu platesc reparatile eu platesc casco si rca eu rovinieta, n-am bani sa le platesc asta e merg pe jos, si pur si simplu aceste lucruri nu le vezi cand ai aproape 18 ani si esti disperat dupa o masina, inainte credeam ca a da 30-40 de lei asha cand ma intalneam cu prieteni la o terasa ceva ziceam ca-i mult acu 50 lei benzina pe saptamana, vine si revizia maine, vine iarna tre sa pregatesc masina de iarna ma gandesc de unde fac rost de 4-500 ron, si cu datu-l dupa ce am luat carnetu si inca nu era a mea masina o mai rasuceam si eu ma dadeam la ea ca de tata baga benzina nu eu, si daca se rupe ceva bag si eu o stramba, acu ma doar si sufletu sa ii fac asha ceva cand stiu cat grija ii port. O sa vedeti si voi (cei fara perimis) cum e atunci cand o sa fi pe bani tai cu masina ta cum nu-ti mai vine sa ii dai in gura pana crapa.
Scoop is offline  
Old 03-11-07, 00:44   #588
Hellman

Stage 5
 
Hellman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 374
Default Re: Divergente de tot felul !

f frumos postul quick , am facut si eu cate ceva , m'am dat cu masina indeajuns sa omor caseta de directie , cutia de viteze , planetara stanga + planetara dreapta la interval de 2 saptamani, si am schimbat vreo 3 seturi de cauciucuri , toate astea in cam 6 luni ... dar deh atunci eram pe bani lu mama si tata si ma durea undeva ... dupa ce am bulit cutia mi s'a zis clar : vrei masina ... u platesti leasing'ul care e 800 ron pe luna, u bagi benzina , u platesti tot la ea. acum mi'a venit rca'ul .. doar 577 ron sa imi cada fata ... am strans cureaua, am rarit sau chiar anulat o perioada iesirile ca sa pot plati rca'ul.

si am norocul ca inca stau cu ai mei si nu trebuie sa am grija si de alte cheltuieli ...

asa ca daca leo sau ceilalti ca leo vorbesc de faptul ca ei o sa rescrie istoria , toata cele bune , dar e o vorba inteleapta : FAPTE NU VORBE .
m'am saturat sa aud toti pustii de 15-16-17 ani : ' mama ce fac cand imi iau permis si masina, ca ma dau , ca fac show ... k plm " si dupa ce obtin permisu , fac rost si de o masina sa ii vezi cum se scuza , k nu e buna masina ca nu stiu ce are sau alte faza d'astea ....

eu nu am facut nici un procent din ce au facut cei mai mari decat mine si am tot respectul pentru ei , dar pentru acei pusti cu fitze care habar nu au ce inseamna a avea responsabilitati si nu dau doi bani pe cei care in loc sa isi tuneze masina sau sa se dea fac ceva mai bun cu banii aia am un mesaj special MULTA .... ( nu il scriu ca sigur imi iau ban pentru injurii )
__________________
-= un simplu sofer =-


Hellman is offline  
Old 03-11-07, 00:52   #589
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Divergente de tot felul !

leo si acum o sa ne zici ca iar am inteles gresit?tu ai zis ca cei care se plang ca banii se castiga greu nu au ce cauta pe forum... si tine cont ca quick e tipu ala de om care tace si face ``mutu ***e pamantu`` si acum nu mai ai ce sa zici ca el a participat la de toate si a muncit la masina aia de nu are zile sa ne povesteasca si inca munceste schimba motoru , daca vrei exemplu de pasionat uite-l el e... nu ca altii care-si cumpara masini gata tunate si vai ce pasionat sunt si ce tuning am facut... si gandestete ca quick e singuru dintre cei cu adevarat pasionati si dintre cei cu istorie care au postat... dar oare cei care nu au postat iti dau dreptate??? sau le e sila sa scrie...aaaaa stai nu mai au voie pe forum

bravo quick , ai zis tot ce era de zis eu nu reuseam sa le zic pe toate intrun singur post.
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline  
Old 03-11-07, 07:48   #590
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Divergente de tot felul !

ce vb voi aici sunt numai aberatzii care nu isi iau locuu
ziceatzi voi ca nu se face show cu o dacie ??? ia ganditziva voi bine la mine la zma la mdn la rdv ,ursu ce masinii aveamm noi ????? si faceam show de va doreatzii totzi daci ca sa facetzi si voi ca noi asa ca mai bine nu va mai certatziii degeaba si rupetzii rotzile de la masinii indiferent de ce marca e
Si inca ceva toata lumea isi are locu'l ei pe acest forumm chit ca are banii sau nuu sau are sau nu carnet
__________________
x-28-TRA is offline  
Old 03-11-07, 10:25   #591
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: Divergente de tot felul !

leonardu ...vrei o batista .....
@leonard , peter ... sunteti prietenii mei nu imi place sa o spun dar lumea cam are dreptate .. intradevar unii mai gresesc putin pe acolo prin posturile lor ... unii mai exagereaza putin ... dar in mare parte au dreptate ...

@leonard poate fara sa vrei scri unele posturi pe care tu le intelegi intr-un fel iar ceilalti (marea majoritate) le inteleg "gresit" din punctul tau de vedere ... sunt sigur ca dupa discutiile astea o sa te controlezi si inainte sa scri un post o sa te gandesti de 20 - 30 de ori inainte ...
acum vezi bine ca ai intors multa lumea impotriva ta ...cand ai fi putut sa taci din gura la niste vorbe si sa lasi timpu sa treaca si cand venea randu tau sa arati la lume ce faci tu... fiecare la timpul lui ....
oricum la unele posturi ai scris niste prostii mai mari decat tine
in fine ar mai fi de scris dar ma opresc aici .....

@quick_shifter ......ca bine zici .......


sunt multi mai varza ca leo dar aia nu intra pe forum .... probabil ca nu au auzit inca de el ))
dar cand intra unu si se da incep sa rada
dau un ex :sa nu se inteleaga ca ma laud sau altceva
intru eu cu matizu frana de mana alea alea si aud "ha ha ha ha (un ras dala de tot ca**tu) "ia uitel si pe asta cu matizu dute ba cu el de aici" si multa caterinca pe seama mea ... oamenii erau "jm-jmecheri" la gasca lor acolo erau nush opeluri , vw etc ..... si mancau seminte evident ......
nu zic ca eu nu am mancat seminte si m-am uitat la altii cum se dau .....
dar nu am criticat cum o fac altii ... mereu am ampreciat pe cei care se dau fie ele dacii sau alte masini sau ca se dau mai bine sau mai rau ...

si as mai scrie da ma sunat sefu si tre sa plec ) . .... hai sanatate la toata lumea .....
cred ca e de ajuns pt leo ..... lasatil sa isi revina putin .... )
__________________
GRIGO is offline  
Old 03-11-07, 11:25   #592
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Divergente de tot felul !

haha..foarte tare...

corect ce zice quick...
peter is offline  
Old 03-11-07, 12:42   #593
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

[quote=leonard;1179139]vom vedea....ce va fi....dar itzi spun io ca adevaratzii pasionati chiar daca nu au prea multi bani...prefera sa renunte la multe ptr mashina lor...ptr a participa la curse a face cercuri shi chestii dastea....nu gasesc scuze ca vai frate nu ma dau ca imi mananc ambreiaju sa imi tocesc cauciucurile....
u acum o sa vi cu replica: o sa vezi shi tu ce greu se castiga banii...shi o sa ai alta parere.
ei bine....cei care gandesc asha nu prea au ce cauta pe forumul asta....
asta e un forum pentru cei care ori au bani shi ishi permit sa rupa 3 ambreiaje pe an...ori sunt la un nivel "mediu" cat sa-shi permita o mahsina shi sunt gata sa renunte la a se duce la munte de 2 ori pe an...a-shi cumpara haine numai de la nike shi puma ...sau chestii de genu asta....pentru a-shi tuna mashina....a participa cu ea la curse shi etc.
iar daca io cand o sa am mashina shi o sa am shi o alta sursa de venit inafara de banii de la parintzi...o sa vin la curse doar ca sa ma uit sau cand va fi de facut show eu o sa stau sa ma uit la altzii..atunci promit ca o sa imi dau "demisia" de pe acest forum.
hahahahahahahahahhahahahahahahaha.
Sincer ai reusit sa ma amuzi....
Si acum urmeaza postu lu quick. E prea mare.. Baga la cap ce zice baiatu asta acolo.
D_M_X is offline  
Old 03-11-07, 15:52   #594
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Divergente de tot felul !

itzi dau dreptate quick in anumite privinte.....dar....cum zice sonykel ..iar o sa zic ca atzi inteles greshit.....deci io n-am zis ca tre satzi rupi 3 ambreiaje pe an....am zis ca daca ai bani potzi sa-tzi permiti sa faci shi asta....daca nu..te dai in limita posibilitatilor...iar cei care au amhsinile tunate exterior de show etc...nu le impun io sa se dea....daca vor bn daca nu...respectele mele fiindca acele mahsini (ex quick) chiar reprezinta comunitatea noastra.....mai pe scurt eu am vrut sa zic..ca cei care sunt asha zishi semintzari(exculazand cei fara permis fiindca pur shi simplu n-au ce afce) nu au ce cauta pe forum.....deci majoritatea. care 1)n-au mashina tunata nu se dau ci doar privesc shi rad de aia acre sa zicem au o dacie sau o amshina mai slaba dar macar se dau nu putetzi sa zicetzi ca au ce cauta pe forum....cand ei nu fac nimik ptr comunitatea asta....
PS: nu inteleg de ce se acuza cei care intradevar sunt veterani , reprezinta ceva in comunitatea noastra...fac ceva ptr ea in modul lor....styling ...muzica show orice.....shi nu stau sa comenteze de pe margine uitel shi pe lakele ala ishi rupe geoarsa de dacie.
sper ca am lamurit lucrurile acum.....poate n-am shtiut io sa ma exprim ....(n-am mashina... dar asta nu inseamna ca tre sa-l las pe sonykel sa faca mishto de mn shi de peter la modul ca: o sa scrietzi voi istoria peste 2 ani dand startul la mashini etc....daca nu ne ataca nimeni...io imi vedeam de treaba mea) da-tzimi ban daca consideratzi ca n-am ce cauta pe forumul asta...
leonard is offline  
Old 03-11-07, 17:05   #595
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Divergente de tot felul !

CITEZ MDN : " V-a prostit DUMNEZEU pe toti ? " )))))) fratilor .... lasati-o draq de treaba ... fiecare are dreptate din punctul lui de vedere .... cine vrea s-o rupa pt el , o rupe pt el , cine vrea s-o rupa pt altii , o rupe pt altii , cine isi permite , cine nu-si permite , cine are , cine nu are .... ati luat-o razna ? Comunismul a picat de ceva timp ... nu poti sa interezici cuiva sa posteze pe forum ... dak nu va suportati , ignoranta e cel mai bun tratament !!! PACE si SANATATE !!!
__________________
old habits die hard ...

Last edited by street_racer; 03-11-07 at 17:07.
street_racer is offline  
Old 03-11-07, 17:10   #596
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by street_racer View Post
" PACE si SANATATE !!!
si 1 pahar de Babanu )))))
SMocKey21 is offline  
Old 03-11-07, 17:15   #597
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by SMocKey21 View Post
si 1 pahar de Babanu )))))
TRAIASCA BABANU SI DURERE DE CAP DE A2A ZI DIMINEATA ))))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	babanu_3_litri_gr.jpg
Views:	108
Size:	42.2 KB
ID:	382747  
street_racer is offline  
Old 03-11-07, 19:26   #598
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
da-tzimi ban daca consideratzi ca n-am ce cauta pe forumul asta...
Nu ai incalcat regulile de folosire ale forumului deci nu se pune problema de a lua ban...
ERY is offline  
Old 04-11-07, 00:32   #599
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Divergente de tot felul !

@street racer: aici orice ai spune, nu esti off-topic deci n-ai de ce sa te superi, lasa-ne sa vorbim!

@smockey: AMIN!

@leonard:
1) ba da, ai zis de 3 ambreiaje pe an! uita-te din nou la reply-ul cu pricina.

2) de exemplu sonykel (daca de el era vorba) cand si-a stricat cutia....pai crezi ca el asta a vrut? sa-si strice cutia? eu cred ca NU. Nu exista notiunea de "a te da in limita posibilitatilor", din pacate. Nimeni nu vrea dinainte sa rupa o planetara etc., pur si simplu se intampla atunci cand manevrele tale depasesc rezistenta masinii...si pentru ce? Iti spun eu pentru ce, pentru toti cei care RAD cand te vad ca te dai si nu-ti iese bine...Merita? NU!
Si eu am avut o Dacie din 1998 ( ), i-am schimbat 2 cutii, i-am rupt planetara in port (a stat acolo o saptamana....cand am luat-o nu mai aveam muzica in ea ), i-am schimbat vreo 3 discuri de ambreiaj, dar m-am lecuit cand am inceput sa trag EU linie la cheltuieli.

3)Eu nu ma consider un exemplu pozitiv pentru comunitate...dar imi place sa cred ca merit sa fiu aici, macar pentru ambitie si efort efectiv.
Insa m-a deranjat felul tau de a te exprima cu privire la cei care merita sau nu, citez: "asta e un forum pentru cei care [...] au bani shi ishi permit sa rupa 3 ambreiaje pe an"

4)Sa stii ca totusi n-am nimic cu tine personal (mai ales ca nu te cunosc), dar ar fi bine sa-ti schimbi un pic gandirea...sau macar sa citesti din nou ce ai scris, inainte sa dai click pe "submit reply", pentru ca unele chestii suna altfel pe monitor decat in gandul tau.

Piece!

5) (edit) Daca spui ca noi toti am inteles gresit si numai TU ai inteles bine din ce ai scris TU, unde e greseala?
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 04-11-07, 02:09   #600
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
@street racer: aici orice ai spune, nu esti off-topic deci n-ai de ce sa te superi, lasa-ne sa vorbim!
nu ma supar , Doamne fereste ... chiar ma amuz .... stii tu smileyul ala care da din pumni si din picioare si se tavaleste pe jos si rade (ala : =)) ) ... asa sunt eu cand citesc anumite posturi de pe topicul asta :P ...
street_racer is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -