Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-07, 16:29   #571
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

bai nu va luat nimeni peste picior da cand va aud ca acum nu ma fitze si impresii... pai cum domne cand ne dam suntem criticati ca mor cand imi spune unu care nu are permis ca trebuia sa te dai mai pe dincolo mai pe dincoace =))=))=))...
o sa va vad cand o sa va dati si voi la liniute pe 100m...
si la faza cu banii pai tocmai daia ma ca daca aveam bani doar de la mama si tata imi bagam ceva in ei... dar cand stiu ca muncesc si tot cu masina asta fac banii uneori o las mai moale...
voi vorbiti de aia care stau si se uita cum puteti sa va luati de asa zisi talibani care doar privesc cand si voi faceti parte si chiar si eu fac parte...
apropo veni vorba de bani cand si a luat lks(scuzama ca te bag in discutie) amenda leo dadea mass ca sa punem bani de amenda ca la curse si privit suntem primi... dar cand am rupt eu puntea sau cutia sau a varzit hellman cutia si inca cati care au patit ceva la masina... a dat cineva mass bai hai sa punem 100de mii sal ajutam pe x sasi faca masina...
uitati cand va rugati de noi sa va luam in masina adica anu trecut pe vremea asta cand mergeam si ne dadeam... si acum nu ne mai salutati ca umblati cu raceri voi nu cu astia cu dacii din 1900 toamna si nu mi aduc aminte da era unu si striga cand ma dadeam cu frana de mana iama si pe mine sa simt si eu senzatia , si acum dupa ce am rupt masinile si ne-am dat la fund nu mai suntem buni domne...
oricum leo astept sa va vad pe la 20 de ani... si la faza care ai ziso u ca domne bani se castiga greu nu are ce cauta pe forum... te intreb asa tiai luat grade sau mise pare?
apropo leo de luat peste picior iti aduci aminte in vara la gag in garaj si dupaia ne am intalnit cu un prieten cu o masina... sa-i zicem ``4X4`` uitai cemi ziceai ba daca iesi diseara cu asta sa ma iei si pe mine sa ma vada si pe mine lumea cu ``4x4`` asta nu intra la capitolu fitze si basini si impresii?
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...

Last edited by sonykel; 02-11-07 at 16:32.
sonykel is offline  
Old 02-11-07, 17:57   #572
Hellman

Stage 5
 
Hellman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 374
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

uhhh se lasa cu dosare ... bv sonykel musca din ei :P adevarul e ca te doare la un moment data sa tot bagi banii in masina in loc sa iesi si u sa mananci ceva in orash sau sa iti iei o tzoala ...

cand te dai cu masina fortezi multe componente si dupa cand incep sa cada sa vezi distractia dracului . De exemplu o planetara cu abs pt logan e 13 mil , un cacat de ambreiaj e vreo 15-20 mil, si u vrei sa imi spui ca atunci cand o sa tragi din greu sa castigi bani o sa iti mai convina sa te dai cu masina si a doua zi in loc sa iesi undeva sa strangi cureaua ca ti'a picat ceva la masina . Cat am fost pe banii alor mei ma durea undeva de masina .. pica ceva reparau ei, ei bagau gaz ei luat tot ce trebuia , dar acum cand trebuie sa ma intretin aproape in totalitate singur nu mai e asa frumos . Acum ma gandesc cu groaza ca trebuie sa imi cumpar cauciucuri pt masina , ca vine iarna si ale mele sunt lisha. Pentru distractia de acum ceva timp platesc acum vreo 10 mil.

Asa ca eu va mai dau un sfat , lasa-ti fitzele , k avetzi destule, fiti realisti si nu mai spuneti ca va doare undeva de masina ca nu e asa , asta in caz ca nu stiam eu si sunteti multimilionari in euro si va permiteti sa omorati cate o masina pe seara.

Eu unu sincer nu imi mai permit sa ma dau cu masina la fel de des ca inainte, dorinta e din plin, dar ma mai si gandesc ca doamne fereste pica ceva la masina si stiu ca nu am bani sa o fac.

Sper sa va treziti la realitate ...

Peace and out
__________________
-= un simplu sofer =-


Hellman is offline  
Old 02-11-07, 18:00   #573
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

cazutu ca , cazutu dar mai e si chestia ca las cutia planetare tampeni sa vezi cate pica cu timpu de la vibratii de la socuri ca-mi vine sa-mi pun mainile in cap cand ma gandesc cate-s de schimbat , planetarele si caucioacele sunt cele mai evidente...
sonykel is offline  
Old 02-11-07, 18:04   #574
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

Quote:
Originally Posted by SMocKey21 View Post
pfuuu,a iesit batranetzea din tine tataie )))) maine poimaine te vad cu bastonul in mana si fara dinti in gura )) tii lectii in port ))) decan mic ce esti )))
bah ... taci draq )) ... la batranete o sa stau si o sa rad de tine ca nepota'miu o f*te pe nepoata'ta ... )
street_racer is offline  
Old 02-11-07, 18:07   #575
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

bai ... gata cu offtopicul ... au inteles si astia mici si voi v'ati plans destul ... va cred da plm ... gata... revenim la port si la nepotii lu nna'ul ) .... fiti on-topic !!!
__________________
old habits die hard ...
street_racer is offline  
Old 02-11-07, 18:10   #576
Hellman

Stage 5
 
Hellman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 374
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

da .. peste cativa ani nepotzii nostri o sa scrie istoria )))))
Hellman is offline  
Old 02-11-07, 18:12   #577
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

ooo da o sa fie si ei raceri... pai in cazu asta eu imi dau demisua imi iau dacia mio bag in formol sa o conserv ca sa aiba nepotumiu masina de racer...
oare ala tot gras si antipatic va iesi???
sonykel is offline  
Old 02-11-07, 18:26   #578
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

bah nu mai are rost sa mai spun nimik....ca vad ca intelegetzi greshit.....
sonykele nu mai zice u ca te doare ca trre sa schimbi nsuh ce la mashina...ca u nu ai facut niciodata show...macar cum a facut zeze sau altzii....cand teai dat pe ulei...n-ai vazut ca aia faceau mishto de u....?....ala a fost show ca trageai frana de mana pe ulei la 10 la ora?....nu te condamn ca nu vrei satzi rupi mashina..e problema ta....dar nu ma mai ironiza pe mn shi pe peter...inainte sa vezi ce va fi cand vom avea shi noi mahsini.da? atunci cand o sa avem shi noi carnet...shi nu afcem nimik....potzi sa afci msihto de mn cat vrei...dar pana atunci.....cioku mic.
aminteshtetzi cine tea introdus intr-un fel in lumea asta.....ca la inceput inafara de gag..shi plm...nu shtiai pe nimeni....cine itzi explica ce sa postezi shi ce nu pe forum ca te dau astia afara ca vroiai sa spui nishte aberatzii...
nu vreau sa mai dezgrop ***-u ca nu are rost asha in public....
ai zis ca nu te mai bagam in seama ca etc....vorbeshti prosti....acum cateva seri eram la aqua shi team salutat..shi pe u shi pe gag shi pe totzi cu care ma intalnesc....shi o sa va salut shi de acuma..ca nu are rost sa ne certam de la nishte cuvinte pe forum.
eu inchei acum......nu mai raspund la provocarile voastre...daca vretzi vorbim pe mess
leonard is offline  
Old 02-11-07, 18:33   #579
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

da corect cand am intrat pe 4tuning tu miai zis de prima intalnire... da imi ziceai tu ce sa postez si ce nu hai ma daten pwla mea )
eu nam facut show? pai ce am zis eu vreodata ca am facut show? a si atunci la aqua cand ma dadeam al 10 la ora mersi ca mai comparat cu rucu... ca el a facut show si eu nu pai eu ma compar cu un bmw ce plm sa fac eu cu dacia mea... a si apropo cati au avut tupeu sasi murdareasca masina ma racere???
da acum cateva seri mai salutat dar au fost enspemii de seri cand nu neai bagat in seama...
auzi cica nu mai dezgrop cacatu ia mai dezgroapal tu putin...
sonykel is offline  
Old 02-11-07, 18:36   #580
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

1) nu team comparat cu ruc-u
2)te salut de fiecare data cand te vad....asta nu inseamna ca tre sa vin io la tine sa te caut pe unde esti....daca esti acolo te salut.
leonard is offline  
Old 02-11-07, 18:43   #581
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
1) nu team comparat cu ruc-u
2)te salut de fiecare data cand te vad....asta nu inseamna ca tre sa vin io la tine sa te caut pe unde esti....daca esti acolo te salut.
3 la mana,nu va mai luati nici de leo nici de peter ,or sa creasca si ei mari mare chestie,daca e sa o luam logic nici eu sau altul nu a facut nici pe jumatate din ce au facut cei care au fost primii .asa ca vedetziva fiecare de masina,viata,femeia,nepotzii si etc ca toate vin la timpul lor

peace

Last edited by SMocKey21; 02-11-07 at 18:47.
SMocKey21 is offline  
Old 02-11-07, 18:49   #582
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

asa ma NNA-ule

Leo calm..respira....

Ceilalti la fel....ce aveti...nu a facut nimeni referire la nimeni...din cate am int eu


chill....

Last edited by ERY; 02-11-07 at 22:10.
peter is offline  
Old 02-11-07, 18:50   #583
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

da mai smokey... ce ma enervat ca eu nam nimic cu nimeni e faza ca tot afirma ca nu mai fitze si basini si o tot tin pe asta... toti avem fitze si basini la un momenta dat depinde cu cine umblam cu ce masina suntem... si portu tomis nu a murit nu mai de fitze si basini portu a murit de drum... ca drumu pana acolo ne rupe si am incheiat cearta...
sonykel is offline  
Old 02-11-07, 21:38   #584
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Portul Tomis - Unde au inceput cursele si restul ...

Vin eu seara obosit de la munca, ma asez pe un scaun si incep sa ma gandesc...ma gandesc asa cam ce inseamna sa muncesti 8-10 ore pe zi, 5-6 zile pe saptamana, pentru un salariu care nu depaseste 1000 RON, sa zicem...pe urma fac socoteala cam ce fac cu banii in ziua de salariu...pai hai sa vedem:
-nevasta si copii nu am (inca), dar am prietena si na....mai iau si eu o ciocolata la 2-3 zile, o floare pe luna etc...sa zicem 100 RON pe luna;
-am masina, o folosesc zilnic la munca si nu numai; nu vreau sa iau in calcul ca saptamana trecuta am schimbat toate cauciucurile si uleiul + alte nimicuri indispensabile, in total aproape 10 milioane...nu, las astea la o parte, dar calculez cam cata benzina tre' sa consum lunar pentru munca si deplasarile zilnice...imi da cam 10 RON pe zi, care inseamna ~70 RON pe saptamana, care inseamna cam 300 RON pe luna;
-sunt fumator, ma costa tigarile ~200 RON lunar, cu indulgenta;
-mai departe: a venit iarna, geaca de iarna trecuta s-a descusut/rupt, trebuie una noua ca sa nu mor de frig la munca etc...nu iau Nike, iau o gioarsa calduroasa la 100 RON din Marvimex ca sa ma ajute sa trec iarna, ca deh....n-o sa merg cu ea descusuta/rupta, nu? Dar la naiba...mai am nevoie si de un pulover, un pantalon, ca s-au decolorat alea de anul trecut ..hai sa zicem, cu tot cu sosete si izmene, inca 100 RON...si uite ca am dat 200 RON si pe haine...
-masina implica si alte cheltuieli anuale...impozit, RCA, rovinieta etc...anual sa zicem cam 600 RON, impartit la 12 luni inseamna cam 50 RON lunar.
Ia sa fac un total, sa vedem cu ce raman: 850 RON pe luna cheltuieli inevitabile, necesare. Imi raman, sa zicem, 150 RON pentru mancare, intretinere si alte "nimicuri" (impozit la casa, impozit pe venit, curent, apa, gaz, cablu, internet, telefon etc.).

Cum stateam eu asa debusolat pe scaun, ma ridic si aprind calculatorul sa vad ce mai e nou pe forum....10-12 mail-uri cu "reply notification"...intru sa le verific, 2-3 anunturi la bazar, 1-2 noi reply-uri cu poze amuzante & kitsch, un prieten si-a luat BMW pe langa berlina, altul si-a schimbat jantele (intre ele) si la ultimul mail ce vad? Marele LEONARD s-a suparat si s-a hotarat sa nu ma mai primeasca pe forum daca nu rup 3 ambreiaje pe an!!! (atentie! 3 ambreiaje pe an inseamna ~1000 RON x 3 = 3000 RON pentru o masina de valoare medie->mica). Brusc mi-am dat seama ca aia 150 RON care-mi raman lunar nu pot sa-i mai folosesc la mancare, impozite, taxe, utilitati, haine, consumabile, benzina, pentru ca LEONARD vrea sa rup ambreiaje sa vada ochiu' lui!!! Altfel n-am ce cauta pe forum!!!
La naiba, tre' s-o fac si pe-asta, ca mi-e tare drag forumu'...trebuie sa-mi bag p**a in ele de: mancare, utilitati, benzina, consumabile, haine, ca sa ma dau in port sa-mi rup masina, altfel nu ma mai RESPECTA aia "jm-jmecheri"...lasa sa-mi taie cablu', telefonu', curentu', netu', nu mai mananc nimic ca si-asa a doua zi mi se face iar foame, lasa ca merg cu troleu' la munca....o, la naiba, da' si ala costa bani...ce ma fac??? merg pe jos, p**a mea, intr-o ora ajung sigur...si inapoi la fel, mare lucru...
Stiti ceva? Cred ca o sa ma las si de fumat, si de baut, ca simt nevoia ca weekendu' asta sa-mi rup si o planetara la Aqua Tragic!
Bun, hai ca pana aici am rezolvat-o, am facut rost cumva de banii pe 3 ambreiaje pe an...ca sa fiu sigur, le cumpar dinainte. Acum pot sa intru linistit pe forum, LEONARD imi da voie! Pfiu, am scapat, M-AU PRIMIT IN LUMEA LOR!!! IN LUMEA CELOR CARE "AU BANI SI ISI PERMIT SA RUPA 3 AMBREIAJE PE AN SAU CARE NU SE DUC NICIODATA LA MUNTE" !!! Am reusit!!! Si tot ce-a trebuit sa fac...a fost sa rup 3 ambreiaje si o planetara in timp ce ma invarteam in Portu' Tomis, iar marele LEONARD a trecut pe-acolo scuipand seminte de pe bicicleta si m-a remarcat! (oare nu m-o fi remarcat??? vai de mine....daca mi-am tocit cauciucurile degeaba??? daca diseara n-o sa ma laude pe forum ca imi bat joc de masina???). Dar lasa, vine 2008 si tre' sa pun bani deoparte pentru inca 3 discuri de ambreiaj...

Concluzii:
LEONARD, avem ce invata de la tine, maestre! eu si multi altii, care "ne pierdem timpul" muncind si cheltuind banii pe prostii, in loc sa rupem ambreiaje pentru astia ca tine...in timp ce tu habar n-ai cum e sa faci 10 lei (ZECE LEI!) prin munca ta, ca doar deh...are cin' sa te tina pana cand te hotarasti tu sa faci bani prin munca.
Ai idee ce inseamna cheltuieli de intretinere la o masina, RCA, casco, impozit, rovinieta? Las la o parte ca-ti mai pica un amortizor, se sparge o janta, un radiator, ceva...
Stii ce inseamna sa treaca un an si sa nu iei nici o amenda pt. viteza/centura/altele? Inseamna MIRACOL!
Stii ce inseamna sa imparti banii lunar in 15 directii si sa vezi ca nici macar nu-ti ajung sa traiesti decent, ce sa mai zic de imbunatatiri la masina, ce sa mai zic de Nike + munte?
Nu stii, dar tu esti profet, stii dinainte ce te asteapta si deja te-ai hotarat sa iei viata-n p**a... vorbesti ca un adevarat cunoscator care esti.
Dar stai asa, tu NICI N-AI MASINA, NICI N-AI PERMIS si iti permiti sa-mi spui tu mie ca EU N-AM CE CAUTA PE FORUM??? tu, mie??? (ma rog, nu mie direct, dar SI mie, ca nici eu nu-mi rup masina fin'ca asa vrei TU). Te-ai gandit vreun minut ca TU n-ai ce cauta aici, daca e s-o luam dupa "merite"? Asta daca ale tale criterii de acceptare pe forum se pot numi "merite"...
Am crezut ca o data cu trecerea timpului iti mai vine si tie mintea la cap, ca de cand am dat cu ochii de tine pe forum numai tampenii scrii, insa tu dimpotriva: ai ramas la acelasi nivel d.p.d.v. intelectual, iar in plus ti-ai "luat grade" (cum bine a zis cineva), ai crescut in ochii lumii (dupa parerea ta) si mai mult, iti permiti sa iti dai tu cu parerea cine are ce cauta pe forum si cine NU!

S-o luam logic - exemplu:
-Hellman: are masina, are permis, nu prea o tuneaza, nu prea o rupe (sau deloc, sau mai mult, nu stiu, nu e treaba mea, e doar un exemplu)
-Tu: nu ai masina, nu ai permis, dar cand o sa muncesti si o sa-ti iei masina, o sa o tunezi si o sa o rupi prin port. Cam multe "o sa"...
-Dupa parerea ta, TU ai ce cauta pe forum, ca doar o sa iti iei si o sa faci, o sa rupi, o sa spargi! Dar el NU, ca doar are si nu face!

LEONARD...mai esti aici? Nu ti-ai dat inca "demisia de pe forum" ??
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 02-11-07, 21:56   #585
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: Divergente de tot felul !

O bere la colegul meu Quick din partea casei bine le-ai mai zis o lectura chiar foarte placuta cu o morala cat se poate de serioasa.
Scoop is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -