Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-08, 23:04   #121
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

As avea si eu o intrebare..... Am un prieten Italian de origine... Poseda un mini cooper S q numere de Italia si ma intrebat dak poate si el sa participe.... chiar daka nu apartine niciunu-i club romanesc

Ar putea participa???

Va multumesc

Last edited by jipianu; 03-10-08 at 23:07.
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 03:10   #122
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Daca are actele & masina in regula,parerea mea este ca DA poate sa participe!
Florin - asa era sa patesc si yo la Buzau,la plecare prindeam putin praf si derapam inspre public,si vorba ta,erau o gramada de samantari pe 30-40cm de noidar avand in vedere ca este aeroport,si parca am citit pe undeva,v-om avea destul spatiu de desfasurare!
P.S.: Pt baietii cu nunta,aveti grija la sticlele de vin sa nu va sara in fatza.distractie placuta si sa nu veniti ametiti la Tulcea
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 08:18   #123
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
am o rugaminte pentru domnii organizatori,care cred eu ca va fi sustinuta de mai multi participanti si anume la linia de start daca pot fi rugati spectatorii sa lase un culoar macar ce un metru fata de latimea autoturismului,ca doamne fereste sa nu luam pe vre- un curios pe capota (ex mie la buzau mi-a fost frica ca voi avea un ornament de capota care mananca seminte),lucru care nu e placut si nici nu ajuta sa te concentrezi la cursa ,tre sa vezi dak nu sare vreunu in fata .
multumesc organizatorilor pentru intelegere!
distanta spectatorilor va fi de 8 m fata de masini nu vor fi probleme din cauza asta
..........startul se va da cu semafor
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 08:30   #124
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Aeroportul Delta Kogalniceanu este la 15 km fata de Tulcea pe drumul soseaua Tulcea- Constanta.
la intrare spre aeroport este indicator "AEROPORT" si mai e si un banner publicitar

Cei care vin dinspre Braila - Galati le recomand sa vina pana in tulcea dupa care tin soseaua Tulcea - Constanta

cei care vin dinspre Bucuresti inainte de tulcea cu 12 KM la o intersectie fac la dreapta spre constanta , mai sunt 3 km

cei care vin dinspre constanta se descurca

va asteptam
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 08:42   #125
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by jipianu View Post
As avea si eu o intrebare..... Am un prieten Italian de origine... Poseda un mini cooper S q numere de Italia si ma intrebat dak poate si el sa participe.... chiar daka nu apartine niciunu-i club romanesc

Ar putea participa???

Va multumesc
Daca are actele valabile (inspectie tehnica, asigurare etc) poate participa fara nici o problema!!!


P.S. aaaaaaaaa si permis de conducere de minim 1 an!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 09:31   #126
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Ok... Omul are toate in regula .. are permis de mai multi ani...

deci pot sa-l bag la preinscrieri

va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 09:36   #127
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

da baga-l..................vb cu iany_st, horhe sau mikafly!!!

Oricum nu prea conteaza preinscrierile, conteaza cei care vor veni si se vor inscrie live!!!

Oricum preinscrie-l si pe el aici ca sa fie treaba ok!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 10:12   #128
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

ok... sa ma uit in certificatul masinii sa scriu toate datele corecte si gataa.... il bag... sa-l vedem ce stie
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 10:27   #129
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

ok....asteptam cu nerabdare!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 15:46   #130
diesel_pw

Stage 2
 
diesel_pw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 72
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Buzau- Golf3/VR6 >>Prezent<<
diesel_pw is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 15:56   #131
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

gata l-am bagat la preinscrieri... acum sa vedem duminica viitoare cum o sa fie
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 16:03   #132
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Sa speram ca o sa fie bine pt toata lumea......
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 17:07   #133
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
am o rugaminte pentru domnii organizatori,care cred eu ca va fi sustinuta de mai multi participanti si anume la linia de start daca pot fi rugati spectatorii sa lase un culoar macar ce un metru fata de latimea autoturismului,ca doamne fereste sa nu luam pe vre- un curios pe capota (ex mie la buzau mi-a fost frica ca voi avea un ornament de capota care mananca seminte),lucru care nu e placut si nici nu ajuta sa te concentrezi la cursa ,tre sa vezi dak nu sare vreunu in fata .
multumesc organizatorilor pentru intelegere!
Doar 1 m?...eu zic mai mult
Later Edit: scuze acum am vazut 8 metri

Last edited by CT-82-PWR; 04-10-08 at 17:31.
CT-82-PWR is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 17:26   #134
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by CT-82-PWR View Post
Doar 1 m?...eu zic mai mult
S-a precizat distanta dintre pista si spectatori citeste mai sus...
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 18:13   #135
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

E foarte buna distanta de 8 m.... si cel care participa la cursa o face fara frica ... si cel care se uita la fel se uita... si in plus se vede foarte bine de la distanta asta
jipianu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -