Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-08, 19:43   #151
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Sigur ca da....daca vrei sa te incadrezi din proprie initiativa la o grupa mai mare.......nu ai decat....dar ramai acolo....nu ceri pe urma sa intrii si la grupa ta de drept.Alegi d.......ramai la d..........intrii in c...ramai la c.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 20:34   #152
szilarddobre

Stage 3
 
szilarddobre's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 106
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

in concluzie o sa ma inscriu la grupa la care vor hotari organizatorii. acestia din urma decid ce si cum, iar daca raman timp de libere ma voi da acolo!! mult succes tuturor..(parca vad ca imi sparg cutia din prima)
szilarddobre is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 21:07   #153
robbyczt

Stage 1
 
robbyczt's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 15
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Ma scuzati ca ma bag in seama.
Cand vad astfel de discutii,imi aduc aminte ce fain a fost la Suceava:s-au dat pe grupe de la A la F.Castigatorul grupei A a ramas sa se dea si in grupa B.Castigatorul grupei B a ramas sa se dea si in grupa C si tot asa.Nu credeti ca e o idee buna?
robbyczt is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 22:00   #154
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
Cine mai vine din Braila?....Cum e trecerea cu bacul de la Braila-Smardan?...au mai facut si ei ceva la pontoanele alea? Sa nu ne trezim ca ajungem si nu putem trece.....ma refer la cei care au suspensii si garda f.joasa la masini....anul trecut pe vremea asta,Dunarea era f.scazuta si era greu accesibil si pentru o masina cu garda normala...
nu vreau sa te dezamagesc ,dar trecerea bac de la smardan este la fel de nasoala, cu acelasi personal calificat care te dirijeaza -poate mai incape unu?
oricum daca intri dupa vreun camion te incarci de nervi ,garantat
nu stiu cum e la galati,mai bine mergem 13 km in plus ...
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 22:04   #155
florin_

Stage 5
 
florin_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 460
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by robbyczt View Post
Ma scuzati ca ma bag in seama.
Cand vad astfel de discutii,imi aduc aminte ce fain a fost la Suceava:s-au dat pe grupe de la A la F.Castigatorul grupei A a ramas sa se dea si in grupa B.Castigatorul grupei B a ramas sa se dea si in grupa C si tot asa.Nu credeti ca e o idee buna?
din curiozitate au reusit ceva castigatorii cand au trecut o grupa mai sus ?
florin_ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 22:26   #156
robbyczt

Stage 1
 
robbyczt's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 15
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Eu am fost la grupa C cu 150 CP.
Castigatorul grupei B (A3 cu 130 CP (sau 115 CP) quatro) a ajuns in C si s-a dat cu mine in finala.Rezultatul:A3 locul 1 si Colt locul 2.
S-a dat si in grupa D dar acolo a pierdut.Nu am avut ce sa comentez.
Fie ca cel mai bun sa castige!
robbyczt is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 22:43   #157
szilarddobre

Stage 3
 
szilarddobre's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 106
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

idee forte buna! Castigatorul unei grupe sa se dea si la grupa imediat urmatoare! stimati organizatori, nu se baga nimeni in organizarea voastra dar fiti si voi mai receptivi la idei noi si participati si voi la discutie! deja am lamurit ca nu o faceti pt bani ci pt spectacol dar atunci sa fie SPECTACOL!! Si vorba lu Robby: Fie ca cel mai bun sa castige!!
szilarddobre is offline   Reply With Quote
Old 05-10-08, 23:14   #158
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

unde vezi tu noutatea in chestia asta ? era noua poate cand s-au organizat primele liniute dar acum nu.si sa fiti lamuriti amandoi, nu prea e posibil pentru ca toata treaba o sa fie eliminatorie ,iar grupele se bau una dupa cealalta (in manse),ia calculati voi STIMATI PARTICIPANTI si vedeti daca e ok
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 08:07   #159
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by florin_ View Post
nu vreau sa te dezamagesc ,dar trecerea bac de la smardan este la fel de nasoala, cu acelasi personal calificat care te dirijeaza -poate mai incape unu?
oricum daca intri dupa vreun camion te incarci de nervi ,garantat
nu stiu cum e la galati,mai bine mergem 13 km in plus ...
Cel mai simplu este sa vii pe la Galati.....trecerea Bac este foarte buna , la fel ca si bac-ul.

Dar ....totusi nu inteleg de ce vii tu cu bac-ul cand vad ca esti din bucuresti .....exista drum direct Bucuresti - Tulcea fara sa treci cu nici un bac!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 08:37   #160
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Se poate sau nu trece cu BAC-ul pe la Braila? Ce periodicitate are pe la Galati? Intelesesem ca pe la Braila vine din 15 in 15 minute. La Galati?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 09:17   #161
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Se poate sau nu trece cu BAC-ul pe la Braila? Ce periodicitate are pe la Galati? Intelesesem ca pe la Braila vine din 15 in 15 minute. La Galati?
La braila din 15 in 15 min, la galati din ora-n ora... se poate trece foarte usor bacul, pe la braila, incepand cu orele 6:00 e trecere bac cu tarif normal pana la orele 22:00,dupa care mai aveti 80km pana in tulcea.
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 09:28   #162
Viddy

Stage 2
 
Viddy's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 19
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Salutare, eu nu am mai intrat de mult pe site, dar ash vrea sa va fac o propunere:
Eu am in cap sa fac o mica afacere, sa fie ceva si de care sa fiu pasionat, si m-am gandit de ce sunt cu adevarat pasionat si pierd o gramada de timp din zi pe net: masini.
Apoi m-am gandit sa fie ceva sa profite toti pasionatii de masini, adika curse legale, drag, liniute.
Teren suficient am, adika 20 m latime si vreo 700 m lungime, pe care se poate face ceva destul de frumos, eu ma gandesc ceva in genul celor din occident: masurare timpi, un bar, si asa mai departe, dar toate se vor realiza intr-un timp mai lung sau mai scurt in functie de disponibilitati.
Dezavantaje pentru mine, autorizatii, vreo 25.000 EUR asfaltare pista, si asa mai departe, cu alte cuvinte ceva investitie (cel putin pentru mine).
Problema mea este urmatoarea: terenul este undeva la 120 km de Bucuresti, dar se ajunge destul de repede (o ora si un pic, 100 km autostrada soarelui si inca vreo 20 km), eu (normal vreau sa-mi amortizez investitia), la tarife ma gandeam in felul urmator: 20 EUR/masina participanta/zi si 10 lei spectatorii.
Ash dori ca organizatorii de curse sa ma contacteze pentru a-mi da anumite idei, si de asemenea de a discuta in prealabil anumite colaborari.
Viddy is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 09:58   #163
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Viddy View Post
Salutare, eu nu am mai intrat de mult pe site, dar ash vrea sa va fac o propunere:
Eu am in cap sa fac o mica afacere, sa fie ceva si de care sa fiu pasionat, si m-am gandit de ce sunt cu adevarat pasionat si pierd o gramada de timp din zi pe net: masini.
Apoi m-am gandit sa fie ceva sa profite toti pasionatii de masini, adika curse legale, drag, liniute.
Teren suficient am, adika 20 m latime si vreo 700 m lungime, pe care se poate face ceva destul de frumos, eu ma gandesc ceva in genul celor din occident: masurare timpi, un bar, si asa mai departe, dar toate se vor realiza intr-un timp mai lung sau mai scurt in functie de disponibilitati.
Dezavantaje pentru mine, autorizatii, vreo 25.000 EUR asfaltare pista, si asa mai departe, cu alte cuvinte ceva investitie (cel putin pentru mine).
Problema mea este urmatoarea: terenul este undeva la 120 km de Bucuresti, dar se ajunge destul de repede (o ora si un pic, 100 km autostrada soarelui si inca vreo 20 km), eu (normal vreau sa-mi amortizez investitia), la tarife ma gandeam in felul urmator: 20 EUR/masina participanta/zi si 10 lei spectatorii.
Ash dori ca organizatorii de curse sa ma contacteze pentru a-mi da anumite idei, si de asemenea de a discuta in prealabil anumite colaborari.
Cred ca cel mai bine discutam dupa cursa de pe 12......dar in orice caz ..sumele vehiculate de tine..sunt destul de mari dar insuficiente......o sa ajunga mult mai mult.Hai totusi sa pastram acest topic strict pt aceasta cursa.Fara offtopic
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 10:04   #164
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

[QUOTE=U_TUNING;1794679]Cel mai simplu este sa vii pe la Galati.....trecerea Bac este foarte buna , la fel ca si bac-ul.

Dar ....totusi nu inteleg de ce vii tu cu bac-ul cand vad ca esti din bucuresti .....exista drum direct Bucuresti - Tulcea fara sa treci cu nici un bac!!![/QUOTE
Vroiam sa vin prin Braila pentru ca sunt nascut si crescut acolo,vroiam sa imbin utilul cu placutul....sa trec sa-i vad pe ai mei....veneam de sambata la Braila,imi pregateam masina si duminica dimineata,plecam spre Tulcea,dar mai vedem pana atunci.
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 10:19   #165
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Deci cel mai bine este sa treceti pe la Galati (nu fac reclama de nici un fel) deoarece conditiile sunt ceva mai bune dacat la Braila(asta pentru cei cu garda la sol joasa), distantele sunt aceleasi(ori pe la Galati ori pe la Braila).Distanta de la Smardan(pe partea cealalta de Braila cand treci cu bacul) este de 17 km pana la I.C.Bratianu(pe parte cealalta de Galati cand treci cu bacul) care este egala cu distanta de la Braila la Galati pe dig.

Bac-ul la Galati costa 18 ron.

Nu stiu daca m-am facut inteles....dar parerea mea e sa treceti pe la Galati.
U_TUNING is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -