Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-08, 12:57   #46
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Daca va fi soare eu nu voi regreta nimic.
Si totusi:

1 CP = CAT x 1KW?
Cum se incadreaza puterile care se afla intre grupele A si B de ex (100-101). Ce se intampla cu cifrele cuprinse intre 100,1 si 100,99?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 12:59   #47
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Daca va fi soare eu nu voi regreta nimic.
Si totusi:

1 CP = CAT x 1KW?
Cum se incadreaza puterile care se afla intre grupele A si B de ex (100-101). Ce se intampla cu cifrele cuprinse intre 100,1 si 100,99?
1.36 si iti da caii...asa stiu eu
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:02   #48
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Bine omule. Intreb ptr. ca uneori se foloseste 1,34 x 1kw. Si la faza cu incadrarea? Cum se procedeaza. Un tip de la noi are fix si-n cap 100,64 cai, curati, posibil chiar morti. Vrea sa vada cum sta inainte de a se apuca de modificat. La B e ciuca bataii, la A ies discutii. Asadar, oficial, unde intra si el?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:02   #49
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

hai sa stabilim o treaba !: pe orice circuit te duci sa te dai platesti o taxa pentru ca asa e normal SA PLATESTI PENTRU CA TE DAI INTR-UL CADRU LEGAL SI LIPSIT DE GRIJI,faze de genul "eu vin sa-mi rup masina pentru aia...."sunt total ne la locul lor AICI VI SA-TI RUPI MASINA PENTRU TINE pentru ca esti pasionat si pentru ca niste oameni iti pun la dispozitie un spatiu ,nu pentru alt cineva ,baietii au spus ca se mai gandesc la taxa dar hai sa nu fim deplasati, toate costa in ziua de azi dar daca cineva considara ca vine la acest eveniment sa faca burta mare cuiva sau placere altcuiva, mai bine nu mai vine, se poate da linistit pe strada sau unde vrea el cu banii aia de taxa (aproximatil 15 litri de benzina).
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:04   #50
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

din cate stiu eu grupa este pana in 101 deci cred ca ar fi corect sa intre la grupa A
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:08   #51
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Corect....Dragos intra la grupa A......asa mi se pare corect.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:10   #52
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Fac poza la post-uri. Sa-i zic si lui sa se linisteasca. E posibil si la A sa si-o in mod barbar dar macar are sufletul impacat. Merci frumos!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:35   #53
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

eugen_tl... esti un inconstient, habr nu ai ce e ala un hobby, pasiune. stai acasa si nu mai rupe tastatura in doua inutil . nu cred ca iti simte nimeni lipsa....
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:48   #54
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DyZ View Post
castigatorii vor fi premiati ? lasati si niste cooardonate pt gps.
Este exact langa localitatea Mihail Kogalniceanu Tulcea... Daca vii dinspre Constanta treci de localitate si la aprox 1 km e indicator de Aeroport. Daca se vine dinspre Tulcea dati ca destinatie M. Kogalniceanu si cand vedeti ca sunteti aproape urmariti indicatorul de aeroport. Indicatorul e pe soseaua Tulcea - Constanta...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 14:03   #55
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by flipper View Post
Nu vreau sa tin partea nimanui, dar sincer acum, Eugen cam are dreptate. Daca chiar vreti sa faceti ceva frumos, parerea mea este sa mai umblati la taxa, deoarece daca privim din punct de vedere realist, cu banii astia se pot face diverse lucruri la masini. Vorbesc din punctul de vedere al uni baiat care a fost prezent la buzau, dar si la pitesti si nu cred ca este cazul sa comparam distantele. Daca nu vreti multe masini la start, ok......ganditi-va ca oamenii aia care se aliniaza la linia de start isi rup masinile si pentru ce? ''Aplaudicii'' ca sa zic asa vor fi in culmea fericirii fara ca ei sa plateasca o taxa....vi se pare normal?

Deci eu spun k vb in punga.....

Eu sunt din Galati si la buzau am platit taxa de participare 70 de ron si nu m-am plans ....cu toate ca m-am dat numa 2 curse....eu as fi vrut libere sa vad ce si cum .....dar nu s-a mai putut!!!

Am batut 140 de km dus 140 intors am dat bani pe taxa pe mancare.....etc etc....am ajuns pe la 400 ron lejer ....asa ca........

In legatura cu mediatizarea evenimentului pe forum-uri si asa mai departe eu spun, asa cum au spus si altii, ca ar mai trebui mediatizat daca se vrea o cursa de masini si nu de public!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUNTEM ATATI PE FORUMUL ASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHIAR NU SE POATE SA MEDIATIZAM MAI MULT ACEASTA CURSA?????
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 14:08   #56
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
eugen_tl... esti un inconstient, habr nu ai ce e ala un hobby, pasiune. stai acasa si nu mai rupe tastatura in doua inutil . nu cred ca iti simte nimeni lipsa....
MS FRUMOS dar totusi nu te-a bagat nimeni in seama ..eu n-am facut nici o referire comentariu la adresa ta..ci la eveniment! deci ai o parere ? sa fie strict la eveniment nu la ce zice unu si altu .. simplu
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 15:11   #57
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
MS FRUMOS dar totusi nu te-a bagat nimeni in seama ..eu n-am facut nici o referire comentariu la adresa ta..ci la eveniment! deci ai o parere ? sa fie strict la eveniment nu la ce zice unu si altu .. simplu

Participi la cursa?.......te-ai inscris?....organizezi?....daca da fii mai retinut.Daca nu....opreste-te aici cu comentariile inutile.De ce intodeauna te sa fie comentatori?........mortii ei de Romanie si de tot!!!!
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 16:31   #58
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
MS FRUMOS dar totusi nu te-a bagat nimeni in seama ..eu n-am facut nici o referire comentariu la adresa ta..ci la eveniment! deci ai o parere ? sa fie strict la eveniment nu la ce zice unu si altu .. simplu
L-ai bagat in seama prin faptul ca face parte din A.C.S. Speedline Motorsport!
Asta ca sa clarificam problema de logica
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 17:04   #59
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Nici macar nu a inceput cursa si deja va certati...imi inchipui ce o sa fie dupa cursa. Eu vad situatia in felul urmator: conditiile au fost spuse/afisate, taxa inscriere , locatie si alte cele......cui ii convine vine sa se dea....cui nu ii convine sa stea acasa si sa astepte rezultatele
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 17:17   #60
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
MS FRUMOS dar totusi nu te-a bagat nimeni in seama ..eu n-am facut nici o referire comentariu la adresa ta..ci la eveniment! deci ai o parere ? sa fie strict la eveniment nu la ce zice unu si altu .. simplu
N-AI DE CE!
Ma dispera oamenii care comenteaza doar ca sa se afle in treaba! Iti convine , platesti cat se cere daca nu bashcheti ! Nu-ti baga nimeni mana in buzunar! E fix treaba ta daca iti convine sau nu sa faci 48367565643 de km ca sa te dai la linii sau sa vii ca simplu spectator. Tu nu stii ce e ala un sacrificiu! Nu stii cum e sa mergi de la cluj la craiova ca sa participi la doua evenimente intr-un weekend! Nu stii cum e sa te imprumuti ca sa ajungi la un eveniment, nu stii cum e sa dormi in masina peste noapte la un eveniment! Nu stii cum e sa vii cu senvisul de acasa la un eveniment. Nu stii cum e sa tragi pentru o pasiune! Baiatu, lasa masinile, apucate de timbre!
Pt cei ce zic ca taxa e mare (50ron) ar fi trebui sa stiti cat costa inainte...acu 4-5ani sa-ti expui masina la un tuning show, sa stiti ce taxe se percep si la alte concursuri auto... stati linistiti ca nu umflati matzul nimanui! 50 ron mi se pare o suma modica pentru un event de genul intr-un cadru organizat!
Bigu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -