Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-08, 13:52   #16
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

ptr ce bac?....nu e pod?
leonard is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 14:43   #17
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

pentru cei din zona moldovei si cei din nord ,se trece cu bacul la galati ,taxa la bac era ultima oara 18 lei de masina si 1,2 lei de persoana ,deci nu-i chiar asa de scump ,stiu deoarece trec odata pe luna cu bacul iar pentru conducatori pretul intra in biletul masinii ,numai bine
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 15:30   #18
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

10lei TAXA SPECTATOR .. ar fi FOARTE BINE
30lei TAXA concurent TULCEA GALATI BRAILA
0 TAXA CT BUC si restu

AR FI IDEAL ! sunt f multi spectatori..cei care isi permit sa vina pana la aeroport din oras isi permit si 10 lei pe taxa... ganditi-va f bine sa bagati taxa la spectatori ! astfel se scade taxa la concurent sau chira poate fi 0!

CONTEAZA CALITATEA PROGRAMULUI, nr de masini...
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 15:32   #19
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DaViD TL View Post
pentru cei din zona moldovei si cei din nord ,se trece cu bacul la galati ,taxa la bac era ultima oara 18 lei de masina si 1,2 lei de persoana ,deci nu-i chiar asa de scump ,stiu deoarece trec odata pe luna cu bacul iar pentru conducatori pretul intra in biletul masinii ,numai bine
Ploiesti-Buzau se vine pe Braila. Si daca e cat spui Bac-ul atunci din start e vorba de 36 de lei + 50 taxa + (120-150 lei) benzina. In fine, vine cine vrea. Sa fie vremea buna si ne vedem acolo .

O intrebare la organizatori, ca exista un caz la noi. Cu 100,64 cp unde intra? Conform regulamentului intre 100 si 101 este un spatiu... Se merge pe " pana la 100,49 grupa A si de la 100,50 grupa B"? In cazul kilowatilor, cu cat se inmultesc pentru a rezulta caii putere? 1,34 sau 1,36? Merci!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 17:38   #20
Danutza-cta

Stage 3
 
Danutza-cta's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

daca este intradevar o pasiune...nu conteaza f mult pe unde vii si cat e bac`ul ...trebuie doar sa vrei :P
felicitari baietilor pentru idee
Danutza-cta is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 19:14   #21
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

danuta nu e asa... multi au pasiuni si n-au bani sa le dezvolte? asta inseamna ca nu-s pasionati? gresit ! dc sa dua 5mil pe toata treaba ca sa ma dau de 2 ori pe un aeroport? cand o pot face si pe o strada ---cum se fac de altfel..sau sa mananc, sau sa investesc in masina acesti bani... pt unii poate inseamna 1/4 din salariu.. pt CE? o tura de aeroport! nu asa se atrag oamenii... e de ajuns ca fac spectacol si rup masinile... bani la spectatori sa se ceara ca ei oricum vin in nr mare incat sa acopere concurentii... fiecare cu politica lui acum
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 19:15   #22
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
10lei TAXA SPECTATOR .. ar fi FOARTE BINE
30lei TAXA concurent TULCEA GALATI BRAILA
0 TAXA CT BUC si restu

AR FI IDEAL ! sunt f multi spectatori..cei care isi permit sa vina pana la aeroport din oras isi permit si 10 lei pe taxa... ganditi-va f bine sa bagati taxa la spectatori ! astfel se scade taxa la concurent sau chira poate fi 0!

CONTEAZA CALITATEA PROGRAMULUI, nr de masini...
foarte tare asa ma mir
browser is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:02   #23
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

castigatorii vor fi premiati ? lasati si niste cooardonate pt gps.
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:33   #24
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
... gresit ! dc sa dua 5mil pe toata treaba ca sa ma dau de 2 ori pe un aeroport? cand o pot face si pe o strada ---cum se fac de altfel..sau sa mananc, sau sa investesc in masina acesti bani... pt unii poate inseamna 1/4 din salariu.. pt CE? o tura de aeroport! nu asa se atrag oamenii... ....
Iarta-ma dar am o dilema in ceea ce priveste postul tau! De unde ai scos tu suma asta de 5 milioane? Poate ca nu inteleg eu calculul tau, in care caz te rog sa imi explici, dar in cazul in care nu ai inteles tu, da-mi voie sa clarific : 50 RON = 500.000 (cinci sute de mii de lei) ROL (lei vechi).
Vad ca userul tau este Eugen_TL, in consecinta asum ca esti din Tulcea, asa incat nu ai alte cheltuieli majore pentru a ajunge pe aeroportul Delta Kogalniceanu.

Si referitor la intrebarea ta "...ca sa ma dau de doua ori pe un aeroport? cand o pot face si pe strada..." etc ... Da-mi voie sa iti explic diferenta dintre "datul pe strada" si cel de pe aeroport in cazul de fata.
Aici platesti o taxa de intrare sa participi la o cursa de amatori organizata, cu ambulanta, pompieri etc
Pe strada e gratis, chiar cu bonusuri ocazionale cum ar fi amenzi si dosar penal.

Sper ca am fost de ajutor !
__________________
Horhe
Remember to always be yourself. Unless you suck!
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:43   #25
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Am si eu o intrebare. Sigur voi veni la aceste legale din tulcea,ar fi si pacat sa ratez asa eveniment fiind un nou impatimit in ale domeniului . Intr-adevar pt altii din orase mai indepartate e foarte greu pt a veni chiar si la un astfel de eveniment. Chiard daca poate la unii li se pare absurda intrebarea,eu tot o pun sa ma conving : Pot participa daca nu am 1 an de permis ? Am doar 8 luni,in februarie am luat carnetul . Chiar daca am masina stock si nu este modificata,sincer as plati 50 lei ( si asta pt ca voi fi foarte aproape de acest eveniment) si as participa chiar daca as pierde chiar din primul tur. Si cum ai zis tu @Horhe_STI este si cum gandesc eu, altceva este cand totul este organizat si iti poti privi adversarul nerabdator,asteptand semnul celui care va da start si alta este la semafor sau chiar la niste intalniri. Asta este parerea mea si astept un raspuns la intrebare si daca este negativ,o explicatie de ce este acesta raspunsul : Ms frumos de intelegere
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:46   #26
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

tare baieti succes!
adrian2008 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 20:59   #27
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Horhe_STI View Post
Iarta-ma dar am o dilema in ceea ce priveste postul tau! De unde ai scos tu suma asta de 5 milioane? Poate ca nu inteleg eu calculul tau, in care caz te rog sa imi explici, dar in cazul in care nu ai inteles tu, da-mi voie sa clarific : 50 RON = 500.000 (cinci sute de mii de lei) ROL (lei vechi).
Vad ca userul tau este Eugen_TL, in consecinta asum ca esti din Tulcea, asa incat nu ai alte cheltuieli majore pentru a ajunge pe aeroportul Delta Kogalniceanu.

Si referitor la intrebarea ta "...ca sa ma dau de doua ori pe un aeroport? cand o pot face si pe strada..." etc ... Da-mi voie sa iti explic diferenta dintre "datul pe strada" si cel de pe aeroport in cazul de fata.
Aici platesti o taxa de intrare sa participi la o cursa de amatori organizata, cu ambulanta, pompieri etc
Pe strada e gratis, chiar cu bonusuri ocazionale cum ar fi amenzi si dosar penal.

Sper ca am fost de ajutor !
De unde 5 mil? pai eu nu ma refeream la taxa 50 lei.. si 500 lei ! sa spunem un baiat din buc, cu o masina pe benzina, o masina cu caluti, un consum destul de mare,fa calcul DUS - INTORS + mancat ( si nu ma refer la danone si covrigi--- ci o mancare +alte cheltuieli)+mai cade draq o piesa pe drum sau in cursa... in fine eu mi-am dat cu parerea n-am dat in cap! si am zis ceva rotund n-am pus pe hartie fix 5 mil


Si da, sunt din Tulcea dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma gandesc doar la mine si sa n-am o parere in legatura cu venitul si unor baieti de prin alte orase !

E oare asa de greu sa se bage taxa si la spectatori si sa se scada din taxa concurentilor? spectatori vor fi oricum
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 21:50   #28
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Si cred ca asa se impusca si 2 iepuri dintr-o lovitura cu o mica taxa pentru public...nu mult 5-10 ajunge cat sa se faca o diferenta...astfel numai vin toate animalele si toti cei care nu au treaba cu fenomenul..si sunt doar bagatori de seama..sau mai stiu eu ce alte specimene de oameni..
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 22:30   #29
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

eugen_tl ,eu cred ca ai ceva cu noi!!

si eu cand am fost in alte parti mi-am platit taxa de participare si chiar am fost de multe ori si ca spectator, asta ca imi place....

o sa incercam ca banii stransi din taxa de inscriere sa se transforme in premii
pentru castigatori
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 00:18   #30
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

DA iany cu siguranta am ceva cu voi ! CE naiba fi serios n-am nimic cu nimeni dar cand vad cum toata lumea incearca sa se jumuleasac MOR ! IN FINE eu mi-am dat cu parerea , voi faceti cum stiti cum vreti dar apoi sa nu ziceti nimic cand toti vor spune NU prea a fost cine stie ce, se putea mai bine ..a fost naspa si tot asa! Ce aveti de pierdut daca bagati taxa la spectatori si micsorati taxa la concurent? la un calcul simplu ar trebui sa luati mai multi bani del a spectatori decat de la concurenti... multi vor veni din curiozitate, o data veniti vor da un ban ca sa vada nu vor face cale intoarsa !

Dar gata nu mai zic nimic faceti cum credeti si vorbim dupa ! succes in organizare
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -