Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-08, 18:20   #61
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Nici macar nu a inceput cursa si deja va certati...imi inchipui ce o sa fie dupa cursa. Eu vad situatia in felul urmator: conditiile au fost spuse/afisate, taxa inscriere , locatie si alte cele......cui ii convine vine sa se dea....cui nu ii convine sa stea acasa si sa astepte rezultatele
Absoluta dreptate!


Eu aici ma opresc, cine vine ne vedem acolo
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 18:53   #62
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Absoluta dreptate!


Eu aici ma opresc, cine vine ne vedem acolo
Ne vedem fiule....cu cel mai mare drag....abia astept.....sa iasa show extrem.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 19:14   #63
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
N-AI DE CE!
Ma dispera oamenii care comenteaza doar ca sa se afle in treaba! Iti convine , platesti cat se cere daca nu bashcheti ! Nu-ti baga nimeni mana in buzunar! E fix treaba ta daca iti convine sau nu sa faci 48367565643 de km ca sa te dai la linii sau sa vii ca simplu spectator. Tu nu stii ce e ala un sacrificiu! Nu stii cum e sa mergi de la cluj la craiova ca sa participi la doua evenimente intr-un weekend! Nu stii cum e sa te imprumuti ca sa ajungi la un eveniment, nu stii cum e sa dormi in masina peste noapte la un eveniment! Nu stii cum e sa vii cu senvisul de acasa la un eveniment. Nu stii cum e sa tragi pentru o pasiune! Baiatu, lasa masinile, apucate de timbre!
Pt cei ce zic ca taxa e mare (50ron) ar fi trebui sa stiti cat costa inainte...acu 4-5ani sa-ti expui masina la un tuning show, sa stiti ce taxe se percep si la alte concursuri auto... stati linistiti ca nu umflati matzul nimanui! 50 ron mi se pare o suma modica pentru un event de genul intr-un cadru organizat!
cum spui tu

RAI SUNTETI --- asa e .. in ea de ROmanie nu?
mi se rupe mie de taxa voastra si de tot, eu vorbeam pt unii care nu stau sa se planga de taxa aici, si sunt credeti-ma! SA fie TAXA bun, dar dc nu la spectatori? voi asta nu intelegeti... eu voi veni ca spectator, eu dau 20lei ca spectator nu ma deranjeaza--- voi acoperiti cheltuielile mai bine.. sau luati si la concurenti si la spectatori sa iasa si mai bine .... n-am absolut nimic cu voi, cu acest eveniment, dar sa-mi explice cineva ca la prosti, de ce nu se baga taxa la spectatori? ?????
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 19:19   #64
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

taxa nu ar fii mare...dar la cát de mult te distrezi numai conteazä....
dar eu nu pot sa vin ca dau 2000 euro numai pe drum
si nu s-ar merita...dar oricum astept poze si filmulete
NONE is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 19:25   #65
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
cum spui tu

RAI SUNTETI --- asa e .. in ea de ROmanie nu?
mi se rupe mie de taxa voastra si de tot, eu vorbeam pt unii care nu stau sa se planga de taxa aici, si sunt credeti-ma! SA fie TAXA bun, dar dc nu la spectatori? voi asta nu intelegeti... eu voi veni ca spectator, eu dau 20lei ca spectator nu ma deranjeaza--- voi acoperiti cheltuielile mai bine.. sau luati si la concurenti si la spectatori sa iasa si mai bine .... n-am absolut nimic cu voi, cu acest eveniment, dar sa-mi explice cineva ca la prosti, de ce nu se baga taxa la spectatori? ?????
promovarea evenimentului...
nu se cauta sa facem bani!
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 21:25   #66
yitzack

Stage 5
 
yitzack's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 905
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Mai ai dovada?.......de cat timp e expirata?.......
dovada nu voi mai avea valabila atunci...deci pe drumuri publice nu voi putea conduce...dar pe circuit nu vad de ce nu..pentru ca din cate stiu..politia nu are sub jurisdictie si pista de aeroport. vreau sa stiu daca am voie...sa stiu daca bat drumu de la bucuresti(student) pana aici..sami car masina acolo..si apoi sa vad ca nu voie...
yitzack is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:03   #67
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by magnifiqo View Post
Am si eu o intrebare. Sigur voi veni la aceste legale din tulcea,ar fi si pacat sa ratez asa eveniment fiind un nou impatimit in ale domeniului . Intr-adevar pt altii din orase mai indepartate e foarte greu pt a veni chiar si la un astfel de eveniment. Chiard daca poate la unii li se pare absurda intrebarea,eu tot o pun sa ma conving : Pot participa daca nu am 1 an de permis ? Am doar 8 luni,in februarie am luat carnetul . Chiar daca am masina stock si nu este modificata,sincer as plati 50 lei ( si asta pt ca voi fi foarte aproape de acest eveniment) si as participa chiar daca as pierde chiar din primul tur. Si cum ai zis tu @Horhe_STI este si cum gandesc eu, altceva este cand totul este organizat si iti poti privi adversarul nerabdator,asteptand semnul celui care va da start si alta este la semafor sau chiar la niste intalniri. Asta este parerea mea si astept un raspuns la intrebare si daca este negativ,o explicatie de ce este acesta raspunsul : Ms frumos de intelegere
Imi raspunde si mie un organizator ceva la aceasta intrebare ?
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:32   #68
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
cum spui tu

RAI SUNTETI --- asa e .. in ea de ROmanie nu?
mi se rupe mie de taxa voastra si de tot, eu vorbeam pt unii care nu stau sa se planga de taxa aici, si sunt credeti-ma! SA fie TAXA bun, dar dc nu la spectatori? voi asta nu intelegeti... eu voi veni ca spectator, eu dau 20lei ca spectator nu ma deranjeaza--- voi acoperiti cheltuielile mai bine.. sau luati si la concurenti si la spectatori sa iasa si mai bine .... n-am absolut nimic cu voi, cu acest eveniment, dar sa-mi explice cineva ca la prosti, de ce nu se baga taxa la spectatori? ?????
Inceteaza cu propunerile tale!
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 00:08   #69
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Post Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by magnifiqo View Post
Imi raspunde si mie un organizator ceva la aceasta intrebare ?
se vor respecta regurile pe care le-am afisat. imi pare rau ca nu poti participa din cauza perioadei mici de cand ai permisul,nu vrem sa riscam nimic.
evenimente pe aeroport daca toate lucrurile decurg bine vor mai fi si la anul...
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 01:00   #70
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Dap...Yany are dreptate...asta este un fel de etapa pilot...nu ne putem permite sa mearga ceva prost.Cum a zis si el.....daca totul merge bine....sansele ca acest eveniment sa nu ramana unic in istoria Tulcei sunt mari.(in sensul ca se vor mai organiza).Pe aceasta cale facem apel la intelegere.....este prima cursa.....inca nu avem experienta.....dar ne v-om stradui sa iasa cat mai bine.Depinde foarte mult si de conduita participantilor.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 02:06   #71
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

nu am intzeles o chestiune.....participantzii vin din pasiune,baga mana in buzunar de pasiune,rup masinile din pasiune ptr sportul asta......dar organizatorii de ce nu tot din pasiune ptr sportul asta nu le faciliteaza anumite treburi?cum vine asta,si f u t u t si cu banii luatzi.....vin rup masina,sparg banii ptr ce?
intrebarea e cat de greu e sa pui o taxa la public,modica fiind si sa mai scazi la participantzi?
intra mai multzi bani atunci in anumite buzunare,decat s-ar lua taxa doar la participantzi
sper ca nu am suparat pe nimeni si in cazul in care am facut acest lucru imi cer scuzele de rigoare.
deranjeaza pe cineva ca vin mai putzin aplaudaci?ca vor fi triatzi de faptul ca trebuie sa plateasca catziva lei amaratzi?eu nu vad decat un avantaj in treaba asta.....in schimb ar deranja foarte tare sa vina 10 masini si 2000 de oameni,atunci totzi ar spune ca a fost naspa...mai ganditziva totusi,timp mai e pana atunci
respect
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 02:19   #72
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Deci eu spun k vb in punga.....

Eu sunt din Galati si la buzau am platit taxa de participare 70 de ron si nu m-am plans ....cu toate ca m-am dat numa 2 curse....eu as fi vrut libere sa vad ce si cum .....dar nu s-a mai putut!!!

Am batut 140 de km dus 140 intors am dat bani pe taxa pe mancare.....etc etc....am ajuns pe la 400 ron lejer ....asa ca........

In legatura cu mediatizarea evenimentului pe forum-uri si asa mai departe eu spun, asa cum au spus si altii, ca ar mai trebui mediatizat daca se vrea o cursa de masini si nu de public!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUNTEM ATATI PE FORUMUL ASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHIAR NU SE POATE SA MEDIATIZAM MAI MULT ACEASTA CURSA?????
Cum zici tu, poate asa o fi referitor la punga, doar ca facand un calcul scurt la matematica(in ciuda faptului ca am facut-o cu femeia de serviciu), cred ca distantele de data asta nu se compara in nici un fel....dar nu conteaza lucrul asta.Nu vreau sa se creeze polemici aici pe forum si nici sa ne luam la injuraturi, nu de alta dar mai bine venim cu niste idei constructive ca sa iasa totul bine si frumos. Eu doar am intrebat, deoarece mi se pare normal ca unui om care bate cel putin 200 km dus sa aiba macar o reducere acolo. In legatura cu mediatizatul, imi pot pune afise in geam, sau pot impartii fluturase prin oras, asta cand mi se vor da, altfel nu prea vad cum as putea sa fac acest lucru.
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 02:25   #73
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
promovarea evenimentului...
nu se cauta sa facem bani!
Pai daca tot ziceti ca e promovare, atunci de ce nu faceti la fel si cu participantii? Nu cautati sa faceti bani, dar cei care isi tocesc cauciucurile si alte cele platesc.....cum vine asta???
flipper is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 03:41   #74
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

De ce stati si rupeti tastele ? De cursa s-a auzit deja mai peste tot ! Cine chiar este pasionat si intelege va veni pe aeroport, fie ca spectator, fie ca participant. Felicitari baietzilor de la speedline si ne vedem pe pista :X:X:X !!!
__________________
old habits die hard ...
street_racer is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 04:09   #75
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Din pacate am prins doar o cursa pe aeroport dar a fost cea mai tare dintre toate unde am mai fost! De cand n-ati mai auzit voi de 11 (unsprezece) curse / participant / eveniment ? Ma jur ca ma plictisisem nu mai aveam cu cine sa ma dau...

Pe de alta parte, de la Baneasa la Tulcea e ceva. Mi-am facut un calcul mic si 400RON este o estimare decenta (considerand ca merg aprox 100kmh tot drumul). Dupa buzau (200RON), pitesti (200RON) si craoiva (300RON) mi s-a facut varza setul coroana/pinion (instalat prost dealtfel, are joc imens acuma) si s-au terminat si banii

Poate apare ceva intre timp si reusesc sa vin, altfel oricum imi pare bine ca au fost atatea evenimente anul asta si am reusit sa particip la cateva

P.S. Ader si eu la sugestia cu taxarea SI a spectatorilor. Altfel mai bine faceti cu porti inchise, cum face LR ultimu eveniment (au anuntat pe siteul lor). Tot nu se castiga nimic de la ei, mai bine stam noi mai linistiti intre noi si ne vedem de treaba fara urlete, gardieni si stres
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -