Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-08, 17:43   #406
Cosmynutzp

Stock
 
Cosmynutzp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 9
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

.........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 059.jpg
Views:	149
Size:	1.45 MB
ID:	668771   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 060.jpg
Views:	131
Size:	1.52 MB
ID:	668772   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 061.jpg
Views:	159
Size:	1.42 MB
ID:	668773  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 062.jpg
Views:	131
Size:	1.59 MB
ID:	668774   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 063.jpg
Views:	144
Size:	1.60 MB
ID:	668775   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 064.jpg
Views:	132
Size:	1.37 MB
ID:	668776  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 065.jpg
Views:	143
Size:	1.44 MB
ID:	668777   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 066.jpg
Views:	134
Size:	1.46 MB
ID:	668778   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 067.jpg
Views:	161
Size:	1.31 MB
ID:	668779  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 068.jpg
Views:	132
Size:	1.43 MB
ID:	668780  
Cosmynutzp is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:44   #407
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

vai mersi ca mi-ai facut o poza si mie... pfuu deja ma simt vedeta

Last edited by sonykel; 13-10-08 at 17:46.
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:48   #408
Cosmynutzp

Stock
 
Cosmynutzp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 9
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

.........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 069.jpg
Views:	139
Size:	1.32 MB
ID:	668796   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 070.jpg
Views:	110
Size:	1.33 MB
ID:	668797   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 071.jpg
Views:	135
Size:	1.34 MB
ID:	668798  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 072.jpg
Views:	116
Size:	1.50 MB
ID:	668799   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 073.jpg
Views:	129
Size:	1.53 MB
ID:	668800   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 074.jpg
Views:	126
Size:	1.47 MB
ID:	668801  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 075.jpg
Views:	161
Size:	1.58 MB
ID:	668802   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 076.jpg
Views:	143
Size:	1.21 MB
ID:	668803   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 077.jpg
Views:	124
Size:	1.55 MB
ID:	668804  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 078.jpg
Views:	125
Size:	1.34 MB
ID:	668805  
Cosmynutzp is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:55   #409
Cosmynutzp

Stock
 
Cosmynutzp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 9
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 079.jpg
Views:	130
Size:	1.48 MB
ID:	668822   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 080.jpg
Views:	137
Size:	1.52 MB
ID:	668823   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 081.jpg
Views:	104
Size:	1.62 MB
ID:	668824  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 082.jpg
Views:	132
Size:	1.51 MB
ID:	668825   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 083.jpg
Views:	182
Size:	1.18 MB
ID:	668826   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 084.jpg
Views:	109
Size:	1.33 MB
ID:	668827  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 085.jpg
Views:	110
Size:	1.41 MB
ID:	668828   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 086.jpg
Views:	180
Size:	1.52 MB
ID:	668829   Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 020.jpg
Views:	136
Size:	1.67 MB
ID:	668830  

Click image for larger version

Name:	Legale Tulcea 013.jpg
Views:	158
Size:	1.70 MB
ID:	668831  
Cosmynutzp is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 17:58   #410
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Nu cred ca-i ajutam pe baieti daca tot laudam fara sa mentionam aspectele mai putin ok. La fata locului au fost multi care erau nemultumiti ori plictisiti, poate din cauza lentorii curselor poate cu gandul la drumul de intoarcere.
Tin sa mentionez din start ca noi am fost foarte multumiti pentru ca am participat.

Dar
- cursele cu un ritm foarte redus (1 ora grupa A1 si A de ex.)
- lipsa comunicarii cu pilotii in parcul de la start (rezulta o intrare in cursa haotica, spectatorii nu stiu ce se intampla, pilotii nici atat)
- lipsa unei evidente a curselor (la un moment dat s-a anuntat la microfon ca sunt free-run-uri, au aparut la start 2 masini de grupa D; de fapt erau in continuare grupe; confuzia s-a oprit cand cineva a recunoscut una dintre cele 2 masini ca fiind pierzatoare intr-o cursa anterioara)
- lipsa mancarii (desi s-a spus ca va fi; nu asta a contat, ca eu oricum am mers pana in Tulcea sa-mi iau, dar pe viitor acest lucru poate constitui un motiv de nemultumire)
- nu s-a facut un minim instructaj cu privire la startul semaforizat (temporizare, avertizare piloti ca incepe procedura de start-> s-au pierdut starturi din aceasta cauza, pentru ca nu era nimic stabil dupa ce te aliniai la start, respectiv o durata prestabilita in care se da startul)...

Exista meritul pentru locatie, respectiv ca exista si ca a putut fi obtinuta, mai ales ca e baza militara (din ce am inteles). Mai exista plusul toaletelor ecologice fara de care bubuiam, la propriu. Mai exista confirmarea ca intr-o zi nu se poate organiza o cursa a la carte, respectiv cu verificat de acte, sedinte tehnice s.a.m.d.

Nu vreau sa fiu aiurea inteles. Noi am incercat mereu sa invatam din greseli si am facut-o chiar si in urma vorbelor urate care ni s-au adresat de fiecare data aici. Sunt constient ca niciodata nu vor fi atatea laude la adresa Buzaului (daca va ganditi ca ma ustura stomacul de invidie), pentru simplul fapt ca: distanta este mai mare la Tulcea, accesul mai dificil; la Buzau nu este aeroport.

A! Si la Tulcea se sparg seminte si se lasa haos in urma (ori e gena romaneasca ori spectatorii aceiasi)

PS: i-am felicitat pe baieti; i-am ajutat cum si cu ce am putut; am venit cati am spus ca venim; am platit ce era de platit; am cheltuit cat am cheltuit; nu ne pare rau de nimic

PPS: Poate devin stresant cu repetitia. Stiu ca un desfasurator al curselor din care sa reiasa clasamentul nu exista, dar ceva cu aproximatie care sa ateste anumite pozitii ( eu am fost intrebat personal de numarul de concurs de catre un organizator "pentru ca am locul II" la grupa mea). Desi am ajuns acolo printr-un noroc chior, fara sa-mi aleg adversarii, si sunt constient ca puteam sa mi-o iau din prima, aceasta pozitie conteaza ca si palmares pentru noi, nimic mai mult.

Multumesc, bafta, vointa si putere de munca pe viitor! Ar fi pacat sa nu fie mai dese cursele la Tulcea

Last edited by DragosT; 13-10-08 at 18:18.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:22   #411
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Iti multumim foarte mult dragos pt sfaturile pe care le dai, eu consider ca ai perfecta dreptate in ce ai spus despre cursa noastra , iti promit ca eu o sa tzin cont data viitoare cand o sa fiu implicat in organizarea unei curse.
Urmatoarea cursa Speedline la Tulcea o sa incercam sa fie in APRILIE 2009.
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:27   #412
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu cred ca-i ajutam pe baieti daca tot laudam fara sa mentionam aspectele mai putin ok. La fata locului au fost multi care erau nemultumiti ori plictisiti, poate din cauza lentorii curselor poate cu gandul la drumul de intoarcere.
Tin sa mentionez din start ca noi am fost foarte multumiti pentru ca am participat.

Dar
- cursele cu un ritm foarte redus (1 ora grupa A1 si A de ex.)
- lipsa comunicarii cu pilotii in parcul de la start (rezulta o intrare in cursa haotica, spectatorii nu stiu ce se intampla, pilotii nici atat)
- lipsa unei evidente a curselor (la un moment dat s-a anuntat la microfon ca sunt free-run-uri, au aparut la start 2 masini de grupa D; de fapt erau in continuare grupe; confuzia s-a oprit cand cineva a recunoscut una dintre cele 2 masini ca fiind pierzatoare intr-o cursa anterioara)
- lipsa mancarii (desi s-a spus ca va fi; nu asta a contat, ca eu oricum am mers pana in Tulcea sa-mi iau, dar pe viitor acest lucru poate constitui un motiv de nemultumire)
- nu s-a facut un minim instructaj cu privire la startul semaforizat (temporizare, avertizare piloti ca incepe procedura de start-> s-au pierdut starturi din aceasta cauza, pentru ca nu era nimic stabil dupa ce te aliniai la start, respectiv o durata prestabilita in care se da startul)...

Exista meritul pentru locatie, respectiv ca exista si ca a putut fi obtinuta, mai ales ca e baza militara (din ce am inteles). Mai exista plusul toaletelor ecologice fara de care bubuiam, la propriu. Mai exista confirmarea ca intr-o zi nu se poate organiza o cursa a la carte, respectiv cu verificat de acte, sedinte tehnice s.a.m.d.

Nu vreau sa fiu aiurea inteles. Noi am incercat mereu sa invatam din greseli si am facut-o chiar si in urma vorbelor urate care ni s-au adresat de fiecare data aici. Sunt constient ca niciodata nu vor fi atatea laude la adresa Buzaului (daca va ganditi ca ma ustura stomacul de invidie), pentru simplul fapt ca: distanta este mai mare la Tulcea, accesul mai dificil; la Buzau nu este aeroport.

A! Si la Tulcea se sparg seminte si se lasa haos in urma (ori e gena romaneasca ori spectatorii aceiasi)

PS: i-am felicitat pe baieti; i-am ajutat cum si cu ce am putut; am venit cati am spus ca venim; am platit ce era de platit; am cheltuit cat am cheltuit; nu ne pare rau de nimic

PPS: Poate devin stresant cu repetitia. Stiu ca un desfasurator al curselor din care sa reiasa clasamentul nu exista, dar ceva cu aproximatie care sa ateste anumite pozitii ( eu am fost intrebat personal de numarul de concurs de catre un organizator "pentru ca am locul II" la grupa mea). Desi am ajuns acolo printr-un noroc chior, fara sa-mi aleg adversarii, si sunt constient ca puteam sa mi-o iau din prima, aceasta pozitie conteaza ca si palmares pentru noi, nimic mai mult.

Multumesc, bafta, vointa si putere de munca pe viitor! Ar fi pacat sa nu fie mai dese cursele la Tulcea
Multumim pentru sfaturi si ajutor! Va asteptam cu drag si data viitoare!
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:47   #413
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

da adevarul este ca ar fi dat bine niste tomberoane sau pubele de gunoi prin preajma ... ca la sfarsit era groapa de gunoi acolo si chestia e ca poate la anul sa nu mai fie de acord sa se organizeze pe aeroport legale din cauza deseurilor care au ramas pe acolo
__________________
xox
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:48   #414
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
VEZI CA BATI CAMPII SI MIROASE!bmw-ul negru de ct s-a dat la E in finala cu leon cupra galben nu cu cel cu golful!mai mult acel"baiat" de la organizare NU A VENIT CU TUPEU SI NESIMTIRE CI A VENIT SA REZOLVE O CONTESTATIE!MARLANI AU FOST CEI DIN CT!eram cu el si am asistat la toate discutiile legate de acel bmw.interesant este faptul ca si cel cu renaultul sport sustine acelasi lucru, respectiv ca cel bmw ar fi 535.daca este 530 bravo pt reusita iar daca este 535 RUSINE pt tot ceea ce a facut!
asa ca gura mica mari raceri ce sunteti si invatati ceva din toate aceste evenimente organizate de cei mai buni, de cei adevarati din lumea curselor !
rusine!NU este prima oara cand cei de la voi dinclub/ct nu stiu sa piarda.acum 1 an, de 1 mai, am batut o skoda rosie si un urs de la voi din club si numai comentarii au fost!nu mai visati ca sunteti cei mai tari deoarece CREMA tot in Bucuresti a ramas SI ESTE NORMAL....NOI AM INCEPUT TOTUL PRIN 1997 CAND CEI MAI MULTI DINTRE VOI VA NASTEATI SAU INCERCATI SA MERGETI IN PICIOARE ! RUSINE INCA O DATA!

SI acum ce faci tu este frumos ? sa spui ca a ramas crema in Bucuresti si nush ce ? Pasionati sunt in toate colturile tarii si nu are nimic de a face cu locul din care te tragi ! Nu inteleg rostul controverselor astea...de 2 lei . Trebuie apreciat ca evenimentul a fost de nota 10...si poate ca sunt subiectiv cand spun ca a fost cel mai tare de pe anul acesta...dar m-am simtit foarte bine ... trebuie sa-i felicitam pe toti cei care au participat indiferent ca au pierdut sau castigat ... pana la urma toti am castigat ca ne-am simtit bine ! PEACE (Love ur people )
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:52   #415
szilarddobre

Stage 3
 
szilarddobre's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 106
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Ma bucur sa aud ca se vor mai organiza legale la tulcea si mai ales asa de rapid.. Ca o sugestie... nu se poate face o tragere la sorti pt grupe? adica toate masinile dintr-o grupa intr-o urna si se extrag 2 cate 2.. oricum a fost o experienta frumoasa.
szilarddobre is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:57   #416
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by pitt! View Post
lucian , cred ca esti prost informat.
castigator la grupa A , a fost o octavie de 90 de cai din M.R.
Cupa e acasa... vrei sa te convingi ?
Cred ca nu ai inteles exact ... am spus locul 1 la A1 si 2 la A2 . Nu ai fost cu un Colt in finala ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 18:58   #417
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DyZ View Post
da adevarul este ca ar fi dat bine niste tomberoane sau pubele de gunoi prin preajma ... ca la sfarsit era groapa de gunoi acolo si chestia e ca poate la anul sa nu mai fie de acord sa se organizeze pe aeroport legale din cauza deseurilor care au ramas pe acolo
Salut! Nu este cazul vis a vis de organizarea pe viitor. La terminarea cursei, am stat de vorba cu conducerea aeroportului, care...repet...sunt super oameni...si chiar impreuna am strans niste sticle si cutii de bauturi.
De asemenea a fost (DIN START) angajata o firma de curatenie care a venit azi (luni) dimineata pentru a curata tot...

Nu numai ca oamenii au fost ok, dar am facut si poze cu ei la sfarsit, totul s-a terminat in relatii mai mult decat amicale.
__________________
Horhe
Remember to always be yourself. Unless you suck!
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 19:01   #418
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Deci....Lucian.....Mi-am cerut scuze fata de Iulica GTO!!!!!!!! Si mai imi cer inca odata!!!!!!!!Nu intelege gresit.....dar uite si eu m-am dat cu Razvan care a luat grupa la G si am castigat (Felicitari Razvane a fost o cursa de zile mari!!!!!!!!) si asta numai ca sa vedem ce si cum!!!!

De asta spun ca ar fi fost frumos sa incerce si el o grupa mai sus , chiar si doua, numai asa de curiozitate!!!!!
S-a dat cu el dar la libere .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 19:01   #419
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Cred ca nu ai inteles exact ... am spus locul 1 la A1 si 2 la A2 . Nu ai fost cu un Colt in finala ?
HA! Te-am prins . N-a fost. Colt-ul a iesit inainte cu o mansa. In mod normal trebuia sa mai ramanem 3 dar un golf galben s-a grabit sa dea ocursa "oarba" ca nu avea adversar, imediat dupa startul colt vs skoda, gest netolerat de organizatori (l-au descalificat). Asa am ajuns eu cu omul de la MR in finala.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 19:04   #420
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Si vin si eu cu o idee ( nu aruncati cu pietre ) :

La urmatorul eveniment de astfel indiferent unde , organizatorii nu ar putea angaja si un fotograf sau pe cineva care sa filmeze toate cursele si sa faca un dvd ...cred ca ar fi multi cumparatori ... pentru a ramane astfel cu aceste evenimente frumoase imortalizate cumva . Asa unele curse ba nu le gasim , ba sunt filmate prost ...
A fost un eveniment prea frumos ca sa nu il imortalizam cumva desi in memoria si amintirile nostre va ramane ca primul eveniment de acest fel din Tulcea !
T-E-N is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -