Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-08, 13:16   #361
razvanny

Stage 2
 
razvanny's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 32
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

subaru ala cu b 57 wrx aseara pe la 6-7 in calarasi printr-o comuna aproape de oltenita s-a ales cu motoru spart.a plecat pe platforma.macar a facut ceva acolo?
razvanny is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:24   #362
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

scz daca ma bag dar eu am intele ca la descalificat ca nu sa dat in prima runda sau a doua nu mai stiu cam asa ceva zicea baiatu care era cu steagurile de la final asta in cursa golf gti vs bmw
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:26   #363
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Frate da carcotash mai esti!!!!!!:P:P:P:P
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:27   #364
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Vreau si eu sa multumesc Clubului Speedline pentru ca mi-a demonstrat inca o data ca merita toata dragostea si devotamentul meu , si membrilor acestuia , de la cel mai vechi (bogdan FUG) pana la cel mai nou ( Iani ) . Vreu sa mai multumesc lui TANO pt ajutorul oferit si promtitudinea in acordarea acestuia , baietilor care ne-au ajutat cu inscrierile (bogdan sunny , Mihai Elspa) , tuturor participantilor(in special castigatorilor pe care ii rog sa imi trimita datele personale si date despre masina cu care au castigat si modificari aduse accesteia la pepy.ganea@gmail.com), spectatorilor , celor care au facut contestati (ajutand astfel la incadrarea corecta in grupe a TUTUROR) .

Vreau sa mai multumesc si celor care au mai organizat curse in Romania , buna desfasurare a acestui eveniment datorandu-se IN TOTALITATE experientei acumulate prin participarea la curse organizate de acestia!!!
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:27   #365
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by razvanny View Post
subaru ala cu b 57 wrx aseara pe la 6-7 in calarasi printr-o comuna aproape de oltenita s-a ales cu motoru spart.a plecat pe platforma.macar a facut ceva acolo?
Din pacate nu a facut nimic!!!!!

Dar din fericire Dragos (Evo8 gri) a facut................ia facut ''rau''!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:32   #366
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Clasamentele, macar pentru statistica. Dintr-o fericita intamplare, din 4 buzoieni eu am reusit sa ajung pana intr-o finala. Nu cupa ne intereseaza (oricum am inteles de la Iani(?) ca nu au fost si pentru locul II) ci palmaresul tanarului nostru club.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:32   #367
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

L-a mancat de viu EVO gri a avut o plecare formidabila
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:35   #368
T-E-N
PARTICIPANT CURSE

Stage 4
 
T-E-N's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 226
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

http://www.acum.com.ro/index.php?opt...10888&Itemid=1
T-E-N is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:36   #369
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
Un eveniment reusit dar si cu anumite probleme.
Mie doar 2 lucruri nu mi-au placut , si primul ar fi ca cel cu golf 5 GTI negru care s-a dat in finala cu BMW seria 5 motor 3000 diesel , baiatul cu golfu nu stie sa piarda si rusine sa-i fie , a facut contestatie ca acel bmw ar avea nush ce alt motor sau etc si un baiat din organizare a venit cu mare tupeu si nesimtire sa urle pt acea contestatie , ( organizarea stia bine ca masinile au fost verificate dupa talon si etc iar la o masina bmw seria 5 din 2007 nu stiu daca gasesti motoare schimbate ) da ma rog .... era obligatia lor sa verifice deci sa zicem ca organizatorii n-au nici o vina doar ca au zis hai sa strice putin din fericirea celui cu bmw. In fine asta s-a rezolvat si cu cea mai mare placere s-a verificat masina si a cashtigat pe merit .
A 2`a chestie care multi o acuza , era o pisicuta albastra M3 fara geamuri fumurii si etc , care cashtigase finala apoi brusc a aparut un subaru care majoritatea au urlat ca organizatorii l-au scos de nicaieri ... pacat de baiatu cu M3`u pt banii , munca si talentul cu care a facut masini la grupa aia la care nimeni nu s-ar fi gandit k e posibil.
A fost frumos mai putin aceste manevre care multi din constanta le-au vazut dar organizatorii nu au dat 2 bani sa le dea explicatii ( tin sa specific ca nu iau apararea nici la cel cu bmw seria 5 sau cel cu M3 pt ca nu suntem din acelasi club )
la a 2 'chestie ' te asigur ca te inseli...subaru si m3 au fost in aceasi grupa si s-au intalnit in finala dupa urmatorul traseu : subaru a batut evo9 negru , sti negru ; iar m3 a batut pisica ctl si evo 9 albastru ; in finala a castigat subaru...unde e problema?apoi a venit si baiatul cu 350 z sa se dea tot pentru cupa...si s-au dat la final .
felicitari pentru baiatul cu nissanul sunny.....superba masina....a batut tot...inclusiv subaru` idespre care vb...bravo
felicitari de asemenea organizatorilor...o cursa f reusita din toate punctele de vedere!

Last edited by chuckie; 13-10-08 at 14:36.
chuckie is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 13:38   #370
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
L-a mancat de viu EVO gri a avut o plecare formidabila
filmul, daca se poate, sa il urce cineva aici, si bineinteles, poze si filme cu celelalte curse.felicitari organizatorilor ! din cate se spune pe aici a fost ceva de vis. la cat mai multe curse de asemenea anvergura ! numai bine.
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !

Last edited by isacfani; 13-10-08 at 13:43.
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 14:01   #371
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

intradevar o cursa reusita..
felicitari organizatorilor si succes in ale organizatului in continuare
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 14:10   #372
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
Un eveniment reusit dar si cu anumite probleme.
Mie doar 2 lucruri nu mi-au placut , si primul ar fi ca cel cu golf 5 GTI negru care s-a dat in finala cu BMW seria 5 motor 3000 diesel , baiatul cu golfu nu stie sa piarda si rusine sa-i fie , a facut contestatie ca acel bmw ar avea nush ce alt motor sau etc si un baiat din organizare a venit cu mare tupeu si nesimtire sa urle pt acea contestatie , ( organizarea stia bine ca masinile au fost verificate dupa talon si etc iar la o masina bmw seria 5 din 2007 nu stiu daca gasesti motoare schimbate ) da ma rog .... era obligatia lor sa verifice deci sa zicem ca organizatorii n-au nici o vina doar ca au zis hai sa strice putin din fericirea celui cu bmw. In fine asta s-a rezolvat si cu cea mai mare placere s-a verificat masina si a cashtigat pe merit .
A 2`a chestie care multi o acuza , era o pisicuta albastra M3 fara geamuri fumurii si etc , care cashtigase finala apoi brusc a aparut un subaru care majoritatea au urlat ca organizatorii l-au scos de nicaieri ... pacat de baiatu cu M3`u pt banii , munca si talentul cu care a facut masini la grupa aia la care nimeni nu s-ar fi gandit k e posibil.
A fost frumos mai putin aceste manevre care multi din constanta le-au vazut dar organizatorii nu au dat 2 bani sa le dea explicatii ( tin sa specific ca nu iau apararea nici la cel cu bmw seria 5 sau cel cu M3 pt ca nu suntem din acelasi club )

bmw cu motor de 3.0 diesel care a castigat grupa E si s-a inscris ca fiind 530 d de 231 cp era defapt 535 d de 272 cp la baza deci masina de grupa F ... dar am aflat abia dupa cursa si faptul era consumat
pacat ca nu s-au verificat si taloanele inainte de cursa


oricum super eveniment super locatie super masini
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 14:12   #373
negrey1300

Stage 4
 
negrey1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 190
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

la intrare langa aeroport era un accident ,stie cineva ce sa intamplat?
negrey1300 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 14:15   #374
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

filme
https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/94029-poze-filme-curse-tulcea-aeroport.html

Last edited by yknot; 13-10-08 at 14:17.
yknot is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 14:24   #375
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Cine e fericitul castigator la grupa b 101-130 de cai?
volvo 480T din Braila
yknot is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -