Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-08, 10:32   #331
VladGti

Stage 2
 
VladGti's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

o singura rugaminte am si eu la organizatori, daca pot sa urce pe forum pozele de la finish?!
si lasati comentariile de genul ala nu avea masina de grupa X si Y si tot asa. cel putin aici organizarea a fost buna si nu prea s-a lasat loc de suspiciuni in privinta masinilor si incadrarii lor in grupe.
v-ati cam fastacit voi putin la finalul grupei D, cand ma lasasera nervii si bordul masinii mele era pom de craciun cu multe beculetze aprinse, dar aste. felicitari inc'odata.
__________________
AnonymousMotorSport
VladGti is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:32   #332
B-77-GUZ

Stage 2
 
B-77-GUZ's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 68
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[VW]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Avem si chestii lucioase cu picior..:P
aveti dar se pare ca nu s-au dat decat pentru locul I data viitoare macar nu le mai aratati degeaba.... iar alta nelamurire mai am si eu .. eu m-am dat cu r32 l-am facut subaru argintiu s-a dat cu laf-u l-a facut iar nissanul sonny sau ce era a ramas singur pot sa stiu si eu dc am fost eu chemat sa ma dau cu nissanul cand eu abia terminasem cursa si nu s-a dat cu subaru care astepta acolo si a castigat primul deci cu el ar fii trebuit sa sa dea nissanul rosu... in rest buna organizare si mi-a placut ca vremea a tinut cu noi...


(PS cel cu subaru argintiu) era din organizare)

Last edited by B-77-GUZ; 13-10-08 at 10:37.
B-77-GUZ is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:40   #333
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by szilarddobre View Post
Masina care m-a scos pe mine: https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/92624-chiptuning-unichip-mitsubishi-colt-czt-unichip-by-mastertuner.html
Ce parere aveti mai fratilor, masina asta era la C??? Si daca are cineva filmu dintre gsi si Colt-u negru.. sa il puna aici sa-l vad si eu...
Eu spun asa.............ai 150 de cai in talon???? Da.....atunci incadrarea ta e la grupa c!!!!

Din cate tin eu minte ai fost foarte revolatat inainte de cursa!!!! La un moment dat iti dore-ai sa participi la 2 grupe!!!

Incadrarile au fost facute dupa puterea din talon x coef. de tractiune, N2O, turbo/compresor suplimentar!!!
Deci ....daca u ti-ai modificat masina si din 150 de cai ai facut-o de 300 si inca mai poti sta la grupa ta........FELICITARILE MELE ai luat grupa!!!!!

Pe calea asta imi cer scuze domnului cu Golf-ul rosu (GTO)....daca din 63 de cai a reusit sa scoata mai mult si sa ia grupa a1 bravo lui!!!!Totusi fair-play ar fi fost macar sa incerce cu castigatorul grupei A sa vada ce ar iesi....


Cursele eu spun ca au iesit neasteptat de bine!!!!!!!!!!!!!!Carcotasi si nemultumiti vor fi tot timpul!!!!!!

Cert e un singur lucru!!!!!!! NU AI CUM SA MULTUMESTI PE TOATA LUMEA!!!!!!!!
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:41   #334
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Exclamation Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

In primul rand felicitari organizatorilor pt o cursa organizata exemplar ! In al doilea rand felicitari organizatorilor ! In mod special felicitari lui Iulica GTO si lui Kiki pt cupele (1 - A1 SI 2 - A) aduse in vitrina clubului nostru !
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:43   #335
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Multumim pentru laude si cuvintele bune, ne bucuram sincer ca v-ati simtit bine, nu ne bucuram pentru micile scapari de organizare dat fiind ca a fost primul event organizat de noi, insa per total ne bucuram de atmosfera buna si mai ales de o zi superba din punct de vedere meteorologic.

Sunt foarte multe persoane care au facut acest eveniment posibil, incepand cu Iani_ST, cel mai nou membru al A.C.S. Speedline Motorsport, impreuna cu baietii care au stat la start, FUGU, PEPY, FLY, de asememea cei care au suferit de sete , caldura si oboseala la finish, ADI AZG si MARIAN DNS, SORIN DNE la capatul distantei de franare.

Multumim de asemenea clubului Midnight Racers, TANO pentru starturile "speciale" si tuturor celor care au ajutat direct la toate operatiunile, de la carat pana la organizat si crowd control.

Multumiri infinite conducerii si personalului de pe aeroport, niste super oameni care ne-au facut sa ne simtim ca acasa, ne-au oferit TOT suportul si tot ajutorul pentru organizarea acestei curse.

Multumiri Consiliului Judetean Tulcea pentru echipa de Jandarmi si echipamentele de control al spectatorilor puse la dispozitie.

Multumiri si la ACS Ghost Racing Team pentru incurajarile prin SMS

Nu in ultimul rand multumiri 4Tuning pentru mediatizarea foarte buna a evenimentului

Sincer nu vreau sa scap pe nimeni din ecuatia multumirilor, insa nu cunosc toate numele si toate persoanele care au participat la "munca" evenimentului, in plus sunt mult prea obosit acuma si creierul meu functioneaza la jumatate din capacitatea sa, care oricum e mica

Cu pozele si filmele ... am sa incerc sa le iau de pe la toti si sa le urc cat mai repede.
__________________
Horhe
Remember to always be yourself. Unless you suck!
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:55   #336
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

mie nimic

Gata m-am suparat!!!!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:58   #337
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by B-77-GUZ View Post
aveti dar se pare ca nu s-au dat decat pentru locul I data viitoare macar nu le mai aratati degeaba.... iar alta nelamurire mai am si eu .. eu m-am dat cu r32 l-am facut subaru argintiu s-a dat cu laf-u l-a facut iar nissanul sonny sau ce era a ramas singur pot sa stiu si eu dc am fost eu chemat sa ma dau cu nissanul cand eu abia terminasem cursa si nu s-a dat cu subaru care astepta acolo si a castigat primul deci cu el ar fii trebuit sa sa dea nissanul rosu... in rest buna organizare si mi-a placut ca vremea a tinut cu noi...


(PS cel cu subaru argintiu) era din organizare)

M-am dat si cu Subaru argintiu......si am castigat!!!

Nu inteleg de ce esti revoltat acum?!?!??!?!?!??!?!?!?Ori cu tine ori cu Subaru nu era tot aia?!?!?!? Daca ma dadeam cu tine dupa aia nu era tot una?????
Si app masina se numeste NISSAN SUNNY GTI-R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 10:58   #338
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Eu spun asa.............ai 150 de cai in talon???? Da.....atunci incadrarea ta e la grupa c!!!!

Din cate tin eu minte ai fost foarte revolatat inainte de cursa!!!! La un moment dat iti dore-ai sa participi la 2 grupe!!!

Incadrarile au fost facute dupa puterea din talon x coef. de tractiune, N2O, turbo/compresor suplimentar!!!
Deci ....daca u ti-ai modificat masina si din 150 de cai ai facut-o de 300 si inca mai poti sta la grupa ta........FELICITARILE MELE ai luat grupa!!!!!

Pe calea asta imi cer scuze domnului cu Golf-ul rosu (GTO)....daca din 63 de cai a reusit sa scoata mai mult si sa ia grupa a1 bravo lui!!!!Totusi fair-play ar fi fost macar sa incerce cu castigatorul grupei A sa vada ce ar iesi....


Cursele eu spun ca au iesit neasteptat de bine!!!!!!!!!!!!!!Carcotasi si nemultumiti vor fi tot timpul!!!!!!

Cert e un singur lucru!!!!!!! NU AI CUM SA MULTUMESTI PE TOATA LUMEA!!!!!!!!
E posibil sa fi inteles eu gresit postul tau. Dar repet ... daca a facut EL pe munac si banii lui o masina care ar putea lua nu grupa A .. ci A , B , C .... din o masina de grupa A1 e meritul lui ! La curse trebuie sa vina masini de curse nu masini de strada. Revenim la discutiile care existau cand Pepy era la grupa D ?! Cei care se plang de masinile altora nu au ce cauta la curse . Daca lui Iulica i se topea un piston era pe riscul lui ... banii lui. Cursele pe 400m oficiale au regulile lor stabilite de organizator. Drept pt care FAIR PLAY e sa recunosti cand nu te incadrezi in acele reguli. Atat ! Cat timp te incadrezi (nu ai schimbat motor , nu ai nitro (mereu mi s-a parut amuzant coeficientul pt NOS. Daca am ZEX sau Venom nu se mai aplica acel coeficient ? ) ... etc ... esti FAIR PLAY !


P.S. FELICITARI taticilor R5-ilor Bogdan KWX si Dan NFS (ordine alfabetica) !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:05   #339
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

O cursa reusita .... fara incidente ...doar ca a lesinat unu din spectatori .... locatie buna ,vreme buna tot ce vrei .

Nissanul rosu ma impresionat ..super tare .
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:07   #340
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Deci....Lucian.....Mi-am cerut scuze fata de Iulica GTO!!!!!!!! Si mai imi cer inca odata!!!!!!!!Nu intelege gresit.....dar uite si eu m-am dat cu Razvan care a luat grupa la G si am castigat (Felicitari Razvane a fost o cursa de zile mari!!!!!!!!) si asta numai ca sa vedem ce si cum!!!!

De asta spun ca ar fi fost frumos sa incerce si el o grupa mai sus , chiar si doua, numai asa de curiozitate!!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:10   #341
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
In mod special felicitari lui Iulica GTO si lui Kiki pt cupele (1 - A1 SI 2 - A) aduse in vitrina clubului nostru !
La A eu am ocupat locul 2 dar n-am nimic la mana sa justific asta (am "dat" finala cu o skoda din anonymous daca mai retin bine).

Felicitari organizatorilor si participantilor!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:11   #342
B-77-GUZ

Stage 2
 
B-77-GUZ's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 68
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[VW]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
M-am dat si cu Subaru argintiu......si am castigat!!!

Nu inteleg de ce esti revoltat acum?!?!??!?!?!??!?!?!?Ori cu tine ori cu Subaru nu era tot aia?!?!?!? Daca ma dadeam cu tine dupa aia nu era tot una?????
Si app masina se numeste NISSAN SUNNY GTI-R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eu te inteleg dar a fost totul facut ca tu sa ajungi sa te dai cu subaru daca te-ai dat cu el nu te-ai dat degeaba ca tot tu ai castigat:P iar daca erau cupe pe locu 1 2 3 luam locu 2 asa luam locu 3:P oricum asta e.... trage grav masina ta nici nu aveam cum sa ti-o dau:P
B-77-GUZ is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:12   #343
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Uite aici filmarea de care ziceam szilarddobre ... sper k o sa-ti placa... atat am ... oricu eu zic ca se vede bine totusi tinand cont de unde e filmata
Attached Files
File Type: wmv Gsi vs Corsa.wmv (4.38 MB, 160 views)
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:22   #344
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by B-77-GUZ View Post
eu te inteleg dar a fost totul facut ca tu sa ajungi sa te dai cu subaru daca te-ai dat cu el nu te-ai dat degeaba ca tot tu ai castigat:P iar daca erau cupe pe locu 1 2 3 luam locu 2 asa luam locu 3:P oricum asta e.... trage grav masina ta nici nu aveam cum sa ti-o dau:P
Deci nu inteleg?!?!?!

e tot una.........ori ca ma dadeam prima data cu subaru si il bateam si dupa ma dadeam cu tine.............din punctul meu de vedere e acelasi lucru!!!!

Nu ma favorizat nimeni pe mine si pe nimeni de acolo!!!!!!!!!!
Nu a facuit nimeni nimic, a fost doar o intamplare.........ne-am dat, ne-am distrat si cu asta basta!!!!
U_TUNING is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 11:24   #345
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,032
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
La A eu am ocupat locul 2 dar n-am nimic la mana sa justific asta (am "dat" finala cu o skoda din anonymous daca mai retin bine).

Felicitari organizatorilor si participantilor!
El are o cupa ! Acum voi stiti cel mai bine dar si el s-a dat cu Skoda ...
Lucian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -