Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-11, 17:46   #2761
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Staţiile OMV şi Petrom au aplicat majorarea cu 8 şi respectiv 6 bani pe litru din dimineaţa asta.

Īn momentul de faţă, Agip şi Lukoil au păstrat preţul de ieri neschimbat, şi probabil şi ceilalţi distribuitori din afara grupului OMV.

Deci, vorba lui Caragiale, cine-i porcul şi măgarul?..

~Nautilus

Last edited by Nautilus; 02-03-11 at 17:51.
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 18:07   #2762
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cand am scris ca preturile vor creste in continuare mi-ai spus ca sunt nebun...cand am zis ca trebuie sa ii tragem la raspundere pe cei de la conducere la fel mi-a zis ca sunt nebun tr ca asa ceva nu se poate.
ce trebuie sa invatam din aceasta creste de preturi:sa mai renuntam la masini...din 15 cunoscuti ai mei care detin masini,doar 3 au inceput sa mai practice mersul pe jos si cu regia de transporturi...restul merg cu masina si se vaita ca nu mai au bani de alimentat.mentalitate sanatoasa nu?

sunt toti prosti(ma includ si pe mine),si sa va explic si de ce:un rpieten de al meu era foarte deranjat ca era a 3 sau a 4 oara cand se spargea trotuarul si se asfalta din nou(si din aceasta cauza nu putea folosi calea de acces).ce face omul,cereri la organele competente(primarie,consiliul local,etc...)toti dand din umeri ca nu stiu ca nu pot face nimic.asa ca omul ajunge la domnul deputat pe care il alese sa il reprezinte si ii explica cum sta treaba,dar domnul deputat ii explica ca nu are habar de treaba si oricum sa stea linistit si sa nu mai agite apele(el era bagat in aceea firma si de aia).prietenul meu foarte furios il ia la rost(om cu carte):si il face imcompetent si nedemn de functie si chiar ii si explica de ce(el este pus acolo sa ne apere interesele noastre ale tuturor,chiar daca l-am votat sau nu).si acum el umbla si cere tot ce insemna documte ptr lucrarea care s-a efectuat la el pe strada(si acum pe unde se duce,primarie,prefectura ,politie,etc,este tratat impecabil si se rezolva toate problemele instant).

eu unu am luat la cunostinta morala peripetiei omului,si sper ca si restul o sa traga de acum incolo la concluzie oameni care trebuie sa ii reprezinte(ptr ca asta scrie in fisa postului lor,la fel cum fiecare avem indatoriri).
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 18:53   #2763
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da sa imi bag pl in statul roman si in firmele petroliere de aici.. nam mai alimentat din petrom(desi eram client fidel) din decembrie de la primul protest...am alimentat ba de la luk ba de la rompetrol...dar avand o statie luk la 100 de m de mine am alimentat constant de aici,si e a doua oara cand imi cade pompa de benzina ,prima data tot de la ei alimentam mereu... asa ca nu mai folosesc masina ...cand am nevoie de ea,dar nevoie ma duc la rompetrol..


si degeaba suntem cati suntem in aceasta campanie,ca nu se simte mai nimic tinanad cont ca e full mereu la petrom si omv... ''romanii sunt uniti'' ..si maine daca ne invadeaza si moldova ne lasam cuceriti de ei...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 20:41   #2764
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Romania o tara de RAHAT inputit , un guvern de trantori plictisiti de viata si un popor fraerit si mintit zi de zi de niste smecheri de doi lei
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 20:53   #2765
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

http://www.realitatea.net/cercetator...on_809743.html
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 21:18   #2766
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pe nenea Joule cred ca-l va calca o masina intr-o buna-dimineata...
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 21:28   #2767
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Autocaracterizarea clientului tipic al lui OMV-Petrom:

cornel a răspuns:
(acum 5 ore)
"vita, am bani sa te cumpar pe tine si pe toate familia ta si sa va tin ca slavi care sa-mi curete mie WC-ul si pantofii. Eu nu ma plang de pretul benzinei tocmai pentru ca imi permit sa platesc benzina. Voi sclavilor, daca nu va permiteti decat sa va plangeti toata ziua si sa faceti proteste penibile prin care numai incurcatii pe cei care chiar au nevoie de benzina mai bine ati circula cu bicicleta sau transportul in comun.
Abia astept sa se faca benzina 10 lei sa nu mai fie asa aglomerata soseaua de sarantoci cu logane sau golf 3 cu 250.000 de km aduse pe care nemtii au preferat sa le vanda la fomisti din romania in loc sa le arunce la fier vechi"


Cuvintele lui au fost reproduse fidel.

Sursa: http://www.realitatea.net/litrul-de-...tml#comentarii

După cum spunea un proverb romānesc, cum e compania, aşa şi clientul.



~Nautilus

PS pentru sclavii care sunt fani pānă la moarte ai lui OMV, donăm bureţi, lavete şi mopuri.

Last edited by Nautilus; 02-03-11 at 21:31.
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 21:33   #2768
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Autocaracterizarea clientului tipic al lui OMV-Petrom:

cornel a răspuns:
(acum 5 ore)
"vita, am bani sa te cumpar pe tine si pe toate familia ta si sa va tin ca slavi care sa-mi curete mie WC-ul si pantofii. Eu nu ma plang de pretul benzinei tocmai pentru ca imi permit sa platesc benzina. Voi sclavilor, daca nu va permiteti decat sa va plangeti toata ziua si sa faceti proteste penibile prin care numai incurcatii pe cei care chiar au nevoie de benzina mai bine ati circula cu bicicleta sau transportul in comun.
Abia astept sa se faca benzina 10 lei sa nu mai fie asa aglomerata soseaua de sarantoci cu logane sau golf 3 cu 250.000 de km aduse pe care nemtii au preferat sa le vanda la fomisti din romania in loc sa le arunce la fier vechi"


Cuvintele lui au fost reproduse fidel.

Sursa: http://www.realitatea.net/litrul-de-...tml#comentarii

După cum spunea un proverb romānesc, cum e compania, aşa şi clientul.



~Nautilus

PS pentru sclavii care sunt fani pānă la moarte ai lui OMV, donăm bureţi, lavete şi mopuri.
astia merita impuscati..sau nascut cu bani in c*r si sunt smecheri..fac pariu ca asta nu a facut banii muncind de la zero ca multi pe care ii respect
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 22:12   #2769
alnebun

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 18
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Daca ar avea si minte o zecime din cati bani zice ca are ce bine ar fi . Unii chiar nu-si dau seama ca deja au devenit penibili?
alnebun is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 22:18   #2770
alnebun

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 18
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Angel 5 View Post
Va rog eu frumos ceva, NU mai tratati acesta problema (cresterea pretului carburantilor) doar din punct de vedere sofer-masina-consum. Ganditi-va ca odata cu aceste cresteri de pret ale carburantilor SE SCUMPESC si ALIMENTELE.

Eu, poate imi permit sa alimentez si cu 10 lei litru, si cu 100 de lei litru. NU asta e problema principala. Pana la urma nu ne-am nascut in masini! Problema este, cum am zis si mai sus, cresterea preturilor la alimente.
Asa e. Tocmai d-asta trebuie sa sustinem boicotul: http://www.inputereata.ro/campanii/b...om_omv__1.html
alnebun is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 11:26   #2771
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ieri am alimentat de la MOL cu 5.24 Ron/Litru (CO95) de nevoie.

Referitor la cel care de abia asteapta sa ajunga litrul la 10 RON, las' ca atunci cand "va cadea" il va durea rau de tot, bogatia nu e vesnica si daca nu esti chibzuit te va durea rau cazatura...Sunt multi care-si permit sa alimenteze si la 10 RON/L, dar nu o fac. Felicitari acelora!

Multi nu au inteles ca cu acest boicot s-a atras atentia si se promoveaza abtinerea de a mai alimenta de la Omv-Petrom.

O zi buna tuturor!

Last edited by Daci; 03-03-11 at 11:34.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 11:36   #2772
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Incepand de azi nici eu nu mai alimentez la grupul OMV-Petrom.Sunt curios daca pretul combustibilului se stabilizeaza sau scade daca se termina tot scandalul asta cu Libia.
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 12:03   #2773
alnebun

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 18
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Cand a crescut euro de la 4.2 la 4.3 au scumpit benzina cu vreo 5-6 bani. Acum dc nu tin cont ca a scazut euro ? Ei gasesc orice ca motiv pentru cresterea preturilor dar nu gasesc niciodata motive sa le scada.
alnebun is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 12:11   #2774
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Snoopy View Post
Sunt curios daca pretul combustibilului se stabilizeaza sau scade daca se termina tot scandalul asta cu Libia.
Da.

Balonul ţiţeiului se va umfla şi umfla, poate multe luni de zile, după care va pocni ca şi īn trimestrul IV din 2008. Nici măcar nu au fost redeschise capacităţile de producţie īnchise atunci pentru a frāna căderea preţurilor, deci cererea de ţiţei nu e extraordinară.

Dar cānd se va īntāmpla asta, OMV-Petrom vor fi ultimii care să se conformeze, fiindcă trebuie să-şi scoată paguba.

Īn niciun caz nu trebuie să vă bazaţi pe cinstea lor, fiindcă nu o au.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 17:02   #2775
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

LA GUVERNANTI SI PETROLISTI AR TREBUI SA LE DAM FOC SA LE PUNEM O BOMBA SA-I EXTERMINAM DE PE FATA PAMANTULUI ODATA DOMNILOR
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -