Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-11, 14:20   #2821
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

in contextul actual, glumele celor de la trombon sunt cam de ***
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 14:24   #2822
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Mie mi-a placut.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 16:36   #2823
MagicOne

Stage 5
 
MagicOne's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 358
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cum stim noi mai bine facem haz de necaz, sau distractie din orice protest....ceea ce ne trage in jos maxim !

http://www.timesnewroman.ro/life-dea...inul-la-masina
__________________




MagicOne is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 21:07   #2824
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

NE-AU ADUS LA SARACIE LUCIE .......AVEM PRETURI EUROPENE SI SALARII DE MMIZERIE .....CIT MAI SUPORTAM MIZERIA ASTA
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 21:59   #2825
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
NE-AU ADUS LA SARACIE LUCIE .......AVEM PRETURI EUROPENE SI SALARII DE MMIZERIE .....CIT MAI SUPORTAM MIZERIA ASTA
Deocamdata se mai poate astepta. Eu astept ca acei 8-9% care sustin inca PDL sa o duca din ce in ce mai rau si atunci se va putea iesi si rupe tot. Zic 8-9% din statisticile de pe informatiile media, nu stiu cati sunt. Problema e ca unde mergi auzi lumea cat de nemultumita e, dar nu ar face nimic ca le e frica. Cred ca nu au inteles ca puscaria e concediul perfect: caldura, mancare calda, team-building, training, biblioteca, sali de sport, terenuri de sport si altele. Nu trebuie sa ma luati in serios, sunt si putin ironic...poate...
Daci is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 22:16   #2826
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

TREBUE SA LUAM MASURI O DATA SI O DATA ......CA NU SE MAI POATE ASA TRAI DE MIZERIE
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 23:05   #2827
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

@Daci: īn locul tău m-aş gāndi de 2 ori. Ştii care partid (aflat la guvernare atunci) a dat Petrom pe 3 parale, nu?..

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 23:13   #2828
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Traian Băsescu a semnat memorandumul pentru privatizarea Petrom
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 23:43   #2829
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
@Daci: īn locul tău m-aş gāndi de 2 ori. Ştii care partid (aflat la guvernare atunci) a dat Petrom pe 3 parale, nu?..

~Nautilus
Stiu care partid a fost la guvernare la momentul semnarii contractului de privatizare, dar nu tin cu nici un partid, doar ca cei care sunt acum au intrecut masura in tot ce e mai rau.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 08:02   #2830
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
TREBUE SA LUAM MASURI O DATA SI O DATA ......CA NU SE MAI POATE ASA TRAI DE MIZERIE
Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
@Daci: īn locul tău m-aş gāndi de 2 ori. Ştii care partid (aflat la guvernare atunci) a dat Petrom pe 3 parale, nu?..

~Nautilus
traian basescu ne-a semnat si condamnarea la sclavie mai degraba cind a luat imprumuturi pentru tara de la FMI
asta e mai grav si in curind vine si criza alimentara
si ce mai vreti fratilor
daci are perfecta dreptate voi nu vedeti ca multi prefera sa
merga la puscarie decit sa moara de foame in libertate asa ca cxei care mai au capulpe unmeri e timpul sa facem ceva

am vazut intr-un magazin alimentar un parinte care isi certa copilul ca si-a luat o ciocolata de 2 lei si omu nu mai avea bani sa o plateasca sa scotocit prin buzunare ca sa ii ea copililui ciocolata
asa ca o sa murim de foame si ce e mai grav e ca o sa moara si copii nostri si noi stam ca fraerii si nu facem nimic stam si chatuim de dragul de a chatui e romanul nostru

Last edited by criminales; 11-03-11 at 08:05.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 11:04   #2831
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ok, hai sa actionam cumva
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 17:19   #2832
alnebun

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 18
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Snoopy View Post
Totusi in alte tari ce se intampla ca si acolo a explodat pretul combustibilului?Tot citind pe forum auzisem ca ar mai fi crescut brusc prin Italia in perioada de boom economic si au fost proteste lungi dar cu efect iar pretul a scazut? Daca stie mai bine cineva despre ce este vorba il rog sa ne povesteasca mai mult.
In Franta a fost boicotat in aceeasi maniera Shell-ul. Boicotul a tinut o perioada scurta dar a avut efect ptr ca peste 50% din clientii shell nu au mai alimentat de la ei. La noi insa nu cred ca se poate. Toti sar cu gura ca ce am rezolvat daca am boicotat. Pai cand boicoteaza doar 0.5% din populatie normal ca nu se rezolva nimic. Eu unul oricum de la inc lui ianuarie nu am mai alimentat de la Petrom/OMV. N-am avut nimic de castigat dar nici de pierdut. http://www.inputereata.ro/campanii/b...om_omv__1.html
alnebun is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 17:56   #2833
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Haideti in Japonia sa golim rezervoarele masinilor luate de ape, ca fac pariu ca japonezilor nu le mai trebuie nici masinile si nici benzina ramasa in rezervoare.

Scuze pentru umorul meu!

Pt. Ford_V6, noi nu boicotam de saracie, iar cand va fi benzina 10 Ron/L nu vei mai avea acelasi profit ca sa circuli doar tu. Intelege ca pe toata lumea influenteaza pretul benzinei, direct si indirect. Iar daca ai venituri sigure din contracte cu statul, e alta poveste.

Last edited by Daci; 11-03-11 at 17:59.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 21:49   #2834
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

domnilor am ajuns sclavi moderni.......cu ajutorul a doi cacanari pusi in fruntea tari .......care fac misto de oameni de rand ......un cacanar se mai numeste si SALVATORUL TARI......ca a avut puterea de a falimenta o tara ..... asta e chiar batae de joc asupra oamenilor de rand platitori de taxe si impozite
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 21:51   #2835
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Uite banii nostri cheltuiti pe benzina. Doar o parte sunt la ei...restul e acciza, TVA, etc.

https://www.youtube.com/watch?v=6py0jjFc5rI

https://www.youtube.com/watch?v=3UuJkRclaNw

Last edited by Daci; 11-03-11 at 22:04.
Daci is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -