Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 04:03   #316
hanneman

Stage 5
 
hanneman's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,019
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Asa ar trebui facut!Pacat de ce s-a intamplat!Inca o data sanatate celor 3!
hanneman is offline  
Old 17-09-06, 04:23   #317
Miker
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Legat de organizare a lasat de dorit prezenta foarte redusa a jandarmilor, delimitarea precara a finnishului si lipsa indicatiilor suplimentare la start legate de finnish.

Cat despre LOGANUL rosu si LADA rosie OAMENI BUNI pe logan scria FOARTE CLAR A1 iar pe lada scria clar B lada are la motor modificari mari are peste 100 de cai inainte sa aruncati comentarii aiurea interesati-va si voi eu am fost silit sa ma dau la libere cu lada despre care stiam ce are sub capota so . . . cei care au huiduit no comment numa gura-i de voi
 
Old 17-09-06, 04:48   #318
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
asteptam cu nerabdare raspunsul celor de la LR
pentru ca o data cu lamurirea "oficiala" voi inchide threadul
Cred ca ar fi bine sa-l inchizi oricum.Cine/daca vrea lamuriri,e liber sa deschida un nou topic care sa-l ajute.
Aici deja s-a aberat prea mult,sunt cativa care-o tin langa' dandu-se supercunoscatori,fara sa fi participat nici acum si nici in trecut prea des,fara sa fi ajutat in vreun fel la desfasurare,insa vad ca fac ordine prin topicul asta ....sintagma clasica:"nu io,da' amicii mei" "nu-i a mea,dar o stiu" ...."n-am ...f_t-o eu,insa m-am uitat cum o...dadeau amicii mei"...deci sunt in tema.....
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 17-09-06, 05:22   #319
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

nu voi inchide topicul pana cand nu voi vedea un comunicat LR sau voi fi contactat de acestia sa o fac
blazeyblaze is offline  
Old 17-09-06, 07:49   #320
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

intr-un cuvant se poate spune : ghinion!
yknot is offline  
Old 17-09-06, 08:02   #321
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Miker View Post
cei care au huiduit no comment numa gura-i de voi
stai linistit...ca printre acei spectatori care au fost pe acolo...erau multi care n-aveau nicio treaba cu masinile...
chiar era acolo unu' suspendat pe gard, care, in momentul cand s-a intors ticoul din xce, ne-a injurat membrul, iar eu l-am luat nitel la "instrument" ...
multi analfabeti au fost acolo din public...

noi stam sa ne contram aici in taclale...
cel mai important e ca acest accident (impreuna cu altele) dau o aura neagra a curselor din romania ! stiti foarte bine ca presa parca are ceva cu ... noi ... daca pot spune asa !
Mustang is offline  
Old 17-09-06, 09:03   #322
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Comunicat!!!


Parerea mea in calitate de organizator:

A fost un accident, cine, cum si de ce s-a intamplat e tardiv de discutat.
Nu avem intentia sa scoatem nimanui ochii, mai ales in astfel de situatii delicate si dificile, chiar greu de digerat pentru oricine.
S-a inatmplat si cu asta basta, consecintele le vom suporta fiecare in parte.
Noi nu fugim de responsabilitatea raspunderii, dar va anuntam ca suntem perfect acoperiti din punct de vedere legal.
Drumul nu este public, era oricum inchis, exista autorizare pentru eveniment si nu se discuta de un accident de circulatie. Singurele reguli ce trebuiau respectate erau cele din regulament, cele de bun simt si indicatile organizatorilor. Dar nici asta nu mai conteaza.
Pot sa va spun altceva legat de inchiderea concursului.
Noi eram pregatiti sa intervenim si in situatii mai grele, iar de data asta am fi facut asta operativ fara probleme asa cum am facut si la casa poporului.
Sigur totul a fost declansat cand la BMW-ul 520 a trecut linia de sosire accelerand in continare dupa inca cca 300-350m , pe motiv ca nu a vazut finishul, a franat pe la 370m dupa linia de sosire cu putin inante de a intra in parcul masinilor ce au participat deja la prima mansa, aflat cam pe la un pic peste 400m de sosire.
Franrea violenta lipsita de un sistem antiblocaj eficient a facut ca sa derapeze si sa loveasca masinile parcate. Astfel raul s-a produs. Au fost lovite 4 masini, BMW-ul autorul o Skoda, o SuperNova si un Seat foarte usor. Grav este ca au fost lovite si trei persoane cea cu Seatul doar atins la picior si nu e vorba decat de o contuzie usoara, nu a necesitat ingrijiri medicale, altul a fost taiat la maini si a fost cusut, se pare ca s-a taiat in gard sau ceva de genul asta, iar ultimul care s-a presupus a fi cel mai grav, a suferit o luxatie sau maxim entorsa, piciorul i-a fost pus in ghips dar este bine, am vorbit cu el cand a venit sa-si ia masina. Le urez sanatate si-mi pare nesus de rau ca s-a intamplat asta, mai ales la un eveniment organizat de noi.
Nu vreau sa parem cinici insa este vorba de un sport cu motor, unul din cele mai rapide sorturi, este un sport extrem, cu grad ridicat de risc si daca nu ne asteptam la accidente nu aveam salvare, pompieri...dar desigur nu ni le dorim.
Totusi competitia nu din cauza lor a fost inchisa. Sa nu le punem in carca mai mult decat au facut si asa e clar ca propietarul BMW-ului este cel care si-a dorit cel mai putin sa se intample ceva rau, a gresit si sigur ii pare rau.
Cauza inchideri concursului a tinut exclusiv de decizi noastra de organizare, noi am inchis concursul pentru ca fortele de ordine au fost depasite si nu au putut controla zona eficient. Publicul a intrat pe pista si asa mai departe.
Dispozitivul de ordine a fost cerut de noi insa nu a fost realizat si proiectat decat asa cum dicteaza legea si se pare ca jandarmii au fost depasiti de masele de acolo.
Data viitoare v-a fi mult mai bine.
Trebuie sa privim si partea plina a paharului, anume faptul ca s-a demonstrat ce potential avem, toata comuniunea asta a automobilistilor amatori sportivi. A fost extrem de multa lume si asta fara gram de publicitate radio-tv sau presa scrisa.
Suntem o forta o grupare in care performanta vrea sa primeze si sper ca nimeni sa nu ne inteleaga sau vada ca pe o miscare antisociala, dimpotriva, vestul si spiritul de conpetitie vin de aici prima data in tara noastra.
Va multumesc tuturor pentru participare si intelegere!

Presedinte Legal Racing Sebastian Sandu
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 17-09-06, 09:23   #323
B86CEZ

Stage 4
 
B86CEZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 194
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

si sa revenim si cu ceva mai vesel v-a placut tirul cu care am venit 420cp intram la vip
B86CEZ is offline  
Old 17-09-06, 09:24   #324
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

o intrebare delicata urmeaza.
am inteles ca banii de inscriere se cam .. returneaza.
cum ? cand ? unde ? ince fel ?
shadowro is offline  
Old 17-09-06, 09:43   #325
RACING MAN

Stage 3
 
RACING MAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 140
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

"SPORTUL AUTO POATE FI PERICULOS" oamenii la noi nu sunt civilizati in la astfel de evenimente, ce sa mai zic de cei care participa ca de aici pleca totul. Ar trebuie mai multa atentie la organizare si la cine sa da...nu ar mai trebui lasati sa se dea toti...trebuie sa tindem spre profesionalism si in acest domeniu.
__________________
Cand Pasiunea Nu Cunoate Limite.......
Fly Without Wings.......
www.speedline-motorsport.ro
www.sonicmotorsport.ro
RACING MAN is offline  
Old 17-09-06, 09:49   #326
hanneman

Stage 5
 
hanneman's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,019
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Felicitari pt obiectivitate Sebastian!
hanneman is offline  
Old 17-09-06, 09:54   #327
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Imi pare nespus de rau pentru cele intamplate,dar mai rau imi pare de oameni care au venit sa "se dea" si nu au apucat...ca sa nu mai zic de cei din craiova,iasi si alte colturi ale tarii...
Insanatosire grabnica le urez celora care au fost implicati in accident!
orlando is offline  
Old 17-09-06, 10:01   #328
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

GRABNICA INSANATOSIRE CELOR VATAMATI ! ! !

A fost si este o experienta nedorita, cu siguranta daca evenimentul s-ar fi desfasurat pe timp de zi lucrurile ar fi stat probabil altfel! Ce pot spune, din greseli invata omul iar pe viitor sper sa nu se repete.

Sper ca totul legat de cursele legale sa nu se incheie aici iar pe viitor organizatorii sa fie mult mai atenti la prevenirea eventualelor incidente asemanatoare!

Last edited by Sorin Golf 3 cabrio; 17-09-06 at 10:03.
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 17-09-06, 10:10   #329
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

orice drum e blocat si scos in afara regulilor de circulatie cand se dispune altfel. o dam cum vrem numai sa picam in picioare cu sportul nostru de amatori...despre accidenteul de la galati s-a vb si s-a postat si un film cu fetita aia cu capul crapat iar acum am devenit sensibili.
normal ca organizatorul nu are nici o vina din mom ce soferii au semnat o treaba (nu stiu cati citesc cu atentie fisa aia) iar jandarmii sunt "incoronati" cu securitatea. foarte trist ca acum se incearca o trecere subtila. multi au fost nemultumiti si cam tare-si doreau sa dea in LR, adica acea incrancenare creata de...sportul cu motor, amator.
adevarul ca 10000 de vizitatori aici in doua sapt si cu un preambul la cora era si greu sa crezi ca vor veni cu mic cu mare participanti si oameni. sa le tai bilete, doar daca aveai 50 de oameni sa-i taxeze pe la toate colturile de unde au aparut spectatorii. toti care au venit au venit din trei motive: curiozitatea de noua locatie (nimeni nu a spus insa ca este in panta traseul-iar despre latime nu s-a comentat nimic), faptul ca in buc a fost pauza mare (ca mai peste tot) si nocturna. concurentii, si vb in numele celor din bz doar, au fost dezamagiti de faptul ca nu au fost grupe - nu tu clasare nu tu nimic, iar la nr mare de concurenti mare minune daca de banii dati apucau sa se dea si a treia oara. este de apreciat ca taxa s-a returnat. pacat ca la restul capitolelor a fost cam moale treaba.
sunt curios daca cel care a creat neplacerea avea itp-ul valabil. curse de strada cu masini de strada...daca nu avea, atunci este cam problematic, iar daca vorbim in termeni sportivi, asta este o eroare f grava si atrage raspunderea tertilor.
nu vreau sa fiu rautacios, dar acest incident ne va afecta pe toti pe viitor? sper sa nu.
raman la ideea de mare ghinion. pacat totusi ca a fost si favorizat! bafta pe viitor sebi si gandeste-te de doua ori inainte sa mai critici irevocabil pe altii care se chinuie sa multumeasca pe toti, nu numai pe concurenti. vezi si tu ca strada are alta limba.
------------
omul cu loganul...a mai fost cineva din buc care a incercat-o cu alt logan d-al meu...verdictul: "da ma, da intr-a treia te fac!".
vreau doar sa mai felicit pe "tanarul" nostru cu oltcitul. ratzushca urata la care se lucrase de dim sa i se puna o noua cutie si care a ajuns la limita la buc a starnit iarasi ceva admiratie
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 10:11   #330
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Thumbs up Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
o intrebare delicata urmeaza.
am inteles ca banii de inscriere se cam .. returneaza.
cum ? cand ? unde ? ince fel ?

ca bine zici...
Andrey` is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -