Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 01:31   #256
io_blue

Stage 1
 
io_blue's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 24
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Super nasol ce s-a intamplat in noaptea asta .... mai ales pt cei 2 baietzi care au fost implicatzi in accident ... shi au de suportat operatzii ceea ce este SUUUUPER GRAAV ... va spun pt ca shi io am avut un mic accident shi m-am ales cu o placutza cu vreo 5 shuruburi in picioru stang ...shi credetzi-ma este super nasol nasol sa ai fiare in tine
nu le doresc decat INSANATOSHIRE GRABNICA
io_blue is offline  
Old 17-09-06, 01:32   #257
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Unhappy Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by GyKonTE View Post
A fost seara accidentelor.. in drum spre cursa am vazut un accident cu un peugeot 106 care a intrat intr`un stalp.. i`a zburat motoru (care dupa parerea mea era foarte mare, nu cred ca era cel original - masina era si vizibil tunata..) dupa, accidentu despre care vorbiti voi aici.. la care am ajuns cand "sareau" indienii pe sub gard cu telefoanele sa faca repede poze sa arate ei unde au fost, iar in drum spre casa un baiat cu un opel tunat, care plecase de la curse era sa se trozneasca cu o gagicutza cu un bmw, pe stefan cel mare era un stalp culcat si multe cioburi... of.. a fost o seara blestemata... multa sanatate celor care au avut de suferit...
Cred ca este vb de accidentul de pe Vacaresti din Berceni ( era un Peugeot mulat pe un stalp + 2 masini de descarcerare + 2 ambulante si multe echipaje de politie in jur de ora 19:45 ... am vazut si am trecut pe acolo in drum spre cursa
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline  
Old 17-09-06, 01:35   #258
GyKonTE

Stage 2
 
GyKonTE's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 46
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

dap.. despre cel de pe vacaresti e vorba... tu stiu ca stai pe metalurgiei pe la cultural, te`am recunoscut dupa masina..
GyKonTE is offline  
Old 17-09-06, 01:36   #259
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Spune-mi si mie cum puneau ei taxa pentru cei care veneau dinspre toate stradutele si erau riverani zonei? M-am trezit langa mine pe partea cu calea ferata cu o femeie ce avea in brate un copil de cateva luni.statea si se holba la curse ca sa nu mai vorbesc de cate un bulibasa de prin zona care spargea seminte si comenta:"Iauite ba a facut olcitu' pe aia straina". si o sumedenie de pusti care erau din zona si habar aveau cu ce se mananca .
Cat priveste cursa pacat ca s-a soldat cu victime ca daca era doar fier nu era problema. Eu am fost pe partea cu calea ferata si pot spune ca nu vedeai mai nimic din cauza parapetului de aia se urca lumea pe acel gard care oricum statea sa cada ca parea doar batut in pamant.
Pista iarasi mi s-a parut destul de ingusta nu permitea manevre in caz ca pateai ceva spre exemplu se spargea un cauciuc sau sa nu mai amintesc de acel caine care a intrat pe pista.
Sper ca baietii implicati in accident sa se faca cat mai repede bine si le doresc din suflet insanatosire grabnica si fara urme lasate pe viitor
Imi pare rau si sper ca organizatorii sa nu imi ia in nume de rau cele spuse dar raman la idea ca locatia nu e una folositoare curselor prin cele 2 aspecte: pista ingusta, iar spectatorii veniti la fata locului cat se poate de lipsiti de respect fata de orice norma de siguranta.(lucru datorat lipsei de vizibilitate din cauza parapetului)
__________________

B-36-RIP
B-83-DAC
B-83-DAC is offline  
Old 17-09-06, 01:36   #260
MadMax

Stage 2
 
MadMax's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 51
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Bucurati-va... Inca o tentativa de cursa cu semnatura Legal Racing (vorba cuiva, Lethal Racing). Ultimele "curse" ale acestor insi care se vor "profesionisti" au tot fost soldate cu diverse victime, mai mult sau mai putin din vina organizatorilor; acest lucru ar cam trebui sa-i faca pe acesti amatori sa se gandeasca la o solutie profesionista sau sa renunte a mai injgheba aceste curse ad-hoc, macar sa aiba bunul simt sa nu se mai bata cu caramida in piept ca sunt mari organizatori si sa imbrace aceste curse ale lor intr-o lumina mirifica si mirobolanta de curse organizate profesionist. Incepem sa venim la aceste curse mai mult din placerea de a vedea ce accidente se mai intampla...
Aceasta cursa a fost de la inceput o greseala, nu era nici locul, nici spatiul necesar, nici ora aleasa. Mult mediatizatele garduri??? Sa fim seriosi, pe "ai nostri" nu-i opresti nici cu pistolul in mana... Spectatorii prin ciulini si damburi de pamant, altii pe o linie de tren CIRCULATA!!!!! Astea sunt tribunele lu' Legal Racing?
Personal am fost exact la finish, si am vazut ca mai toti accelerau si dupa finish, semn ca ori nu se vedea marcarea finish-ului, ori erau toti orbi. Inclin sa cred ca nu l-au vazut. Eu nu am vazut decat cele trei jaloane amarate, insa am stat langa ele sa le vad. Cand esti in masina, ai peste 100/h si adrenalina curge prin vene, putin probabil sa vezi un marcaj pipernicit...
Prindeti ideea?
Astfel de curse organizate amatoriceste nu fac decat sa le dea apa la moara oamenilor cu cap de creta (militienilor, adica), si sa se opuna oricarui tip de eveniment de acest gen, astfel incat o sa mai vedem curse doar pe net, pe siturile straine, si o sa ne muscam buzele.
Asa ca, daca tot faceti ceva, dragilor, faceti cum trebuie, sau pur si simplu renuntati. Nu avem nevoie de oameni prin spitale si reclama proasta. Avem destui/destula !
__________________
IN SPEEDO VERITAS...
MadMax is offline  
Old 17-09-06, 01:37   #261
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

era prea frumos ca sa fie adevarat, curse legale in nocturna, trebuia sa se intample ceva ca sa ne strice distractia, acum e clar ca cel putin pana la anul nu se vor mai face curse. Aiurea. Totusi cum se simte soferul bmw-ului? Este bine?
m_power87 is offline  
Old 17-09-06, 01:37   #262
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

chiar nu reusiti sa fiti ontopic?
blazeyblaze is offline  
Old 17-09-06, 01:37   #263
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Imi pare rau pentru cei accidentati, dar sincer organizarea lasa de dorit, asa ca data viitoare(daca vor mai fi legale) mai multa grija.
INSANATOSIRE GRABNICA!
flipper is offline  
Old 17-09-06, 01:42   #264
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Am venit cu ganduri mari .... Ma gandeam la show deja visam eram in extaz dar cu cat ma apropiam mai mult ma speriam mai tare am vazut un accident si eu pe Mihai Bravu cu un stalp la pamant (multa sanatate pe aceasta cale). Ajunsi la Podul Fundeni am incercat sa ajungem spre locul cu pricina a fost foarte greu de altfel nimeni nu stia nimic .... multi dintre cei care vroiau sa ajunga acolo se invarteau haotic pe stradutze .... Ma gandeam ca o sa-i vad pe fratiorii de la Ploiesti .... Din pacate TURMA era pe ZONA multi MANELOSI cu glume de KKo FRUSTRATI DE DACIILE DIN DOTARE (nu ii includ pe ADEVARATII POSESORI DE DACIA) CALARE PE GARDURI de ce nu stiu ?? poate aveau ceva cu adevaratii iubitori de Curse la fel de bine puteau privi si din picioare! Respect pt Organizatori pentru ca ei doreau sa faca o fapta BUNA pt MOTORSPORTUL ROMANESC care ZACE da da ZACE. Daca ar face cineva treaba buna cu aja ceva i-l cheama astia la DNA i-l trimit la CSAS AFACERILE is AFACERI ....Sper ca data viitoare sperantele mele si nu numai ale mele .... Ale tutror celor ce vor ca in viitor sa se "traga" linistiti sa nu se mai naruie atat de repede ... Santate celor implicati in accident ... Si LEGAL RACING Succes in Viitor ..ca trebuie sa RASARA FRATE SI LA NOI SOARELE (zici ca's Becali )

Cel mai rau imi pare de cei din afara Bucurestiului .... au venit bietii oameni cu
ganduri mari dar Manelistii de Bucuresti au stricat totul (este vb de public). Halo jagandarmeria si la voi ieste instinctul di turma bei ....

Inchei cu o idee Data viitoare fiecare club sa Nominalizeze voluntari pt a suplini fortele politienesti ..Cate 10 insi ca toti aveti admiratori
__________________
Kolegosu' is offline  
Old 17-09-06, 01:51   #265
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by +rN4L1n_JuNky View Post
Eu am fost pe partea cu calea ferata si pot spune ca nu vedeai mai nimic din cauza parapetului de aia se urca lumea pe acel gard care oricum

Da ce cautati fratilor pe partea aceea ??

Partea cu publicul se afla vis a vis....

Daca nici macar noi nu respectam cerintele organizatorului,atunci ce ne mai ridicam cu pretentii ??

Asa sa ne aflam in treaba sau ce??
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 01:52   #266
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Iti spun ce cautam pe partea aia NIMENI si nimeni nu mi-a interzis accesul acolo. Am trecut toti pe langa cortul acela de la plecare si nu a zis nimeni o vorba! Deci vezi care e problema?
B-83-DAC is offline  
Old 17-09-06, 01:55   #267
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
chiar nu reusiti sa fiti ontopic?
fara suparare, dar ontopic nu se poate decat daca se vorbeste la trecut. deschideti altul cu Impresii si e totul ok.

pacat de masinile prezente.am identificat un numar de concurs 140...deci macar atatea au fost de pus la start. o suta de jandarmi? undercover poate. o pasarica mi-a soptit de 12 bucati X 13 RON/h= economie.
nu cred ca a prevazut cineva ca publicul va navali si pe partea cu calea ferata. pe tronsonul protejat de gard doar la start au stat buluc langa margine, in rest, lumea cu cap care stia ca la mijloc ai ce vedea a stat cum trebuie, peste sant.
prea ingust drumul si...in panta?! ma rog. dezamagire cand s-a dat drumul la libere. multa tergiversare. cineva a spus ca organizatorii au fost luati prin surprindere de numarul mare de oameni si masini. nu cred ca trebuia nici macar sa mentionezi lucrul asta.
eu imi pastrez opinia ca a fost vorba de ghinion.
am vazut cum asistenta se agita prin ambulanta cand a luat calea finish-ului. foarte neinspirat ca nu s-a blocat accesul publicului pe drum. parca se dadeau p***e la kilogram in capatul celalalt.
acum multe vorbe un ban nu fac. bine ca s-au returnat banii, bine ca nu s-a incheiat cu vreun deces. multa kinderime care la ilegale nu prea au d-alde astia cum sa ajuga.
despre restul neajunsurilor ce rost mai are sa mai vorbim cand parcarea aia a fost plina de masini si unele chiar super-masini. unii oameni au facut drumuri de sute de km.
poate cand o sa priviti chestiile astea ca pe niste evenimente si nu concursuri sportive o sa intelegeti ca aveti si voi o parte de raspundere. ca spectatori si participanti. LR a dus toata povestea spre sport dar oricat ar spune-o, tot in stil de amatori o fac (o cursa legala pe strada e mult mai grea ca una pe aeroport).
pacat! mare pacat de victime si de ceea ce putea sa fie super ok.
sper ca ptr faptul ca nu vor fi multe zile de spitalizare (din ce rani prezinta cei implicati) si nimeni nu va depune vreo plangere acest incident sa treaca cum a venit, imediat.

Last edited by DragosT; 17-09-06 at 01:59.
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 01:55   #268
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Ba da...mai ziceau jandarmii din cand in cand,ori dupa sina,ori in partea cealalta dupa gard.

Dar cand v-au vazut atatia,ce sa mai zica,ca oricum ziceau degeaba...


George_P. is offline  
Old 17-09-06, 01:56   #269
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

treaba e ca am asteptat mult cursa asta,am muncit la masina non-stop in ultimele doua zile,am facut si ceva drum,si nu am apucat sa iau startul macar o data.si ce a insemnat aia?ne-a organizat pe grupe,apoi s-a hotarat cineva ca ar trebui sa ne dam la libere.si liniute pe drum in rampa,nu stiu pe unde se mai fac.unii baieti au venit cam de departe,Timisoara,Suceava,si au plecat fara sa atinga pista.trebuia sa existe un plan si in caz de accident,trebuia eliberata pista si continuate cursele.
siadimet is offline  
Old 17-09-06, 02:00   #270
GyKonTE

Stage 2
 
GyKonTE's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 46
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

eu am venit din partea opusa startului si acolo 2 jandarmi ne directionau spre partea cu calea ferata...
GyKonTE is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -