Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-09-06, 22:31   #181
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

naspa o seara de ***.....
NightDevil is offline  
Old 16-09-06, 22:32   #182
b16yzx

Stage 4
 
b16yzx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

aha.. acu e acu .. nu cred eu ca mai alearga nimeni dupa 500mii ... pararea mea ca totusi... erau asa de multe masini.. si "masini" nu gluma ... incat asta e .. incident incident .. cursa trebuia continuata dupa ce se plasau jandami pe albele parti si locu curatat.. ar fi durat un pic dar orice decat sa plece lumea acasa... unii au venit de departe din tara ptr ziua de azi... nu stiu.. a fost urat urat urat rau... organizarea trebuie scuipata... sa imi dea ban cine vrea...
__________________
inca sunt mic, da ma fac io mare )
b16yzx is offline  
Old 16-09-06, 22:33   #183
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

dak v a fi mediatizat , v a iesi un mare mare scandal si adio legal racing...nicidecum nu se vor mai da aprobari...iar in legatura cu ilegalele , cred k tot ele raman solutia cea mai buna...
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline  
Old 16-09-06, 22:33   #184
m5fan

Stage 1
 
m5fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 18
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by RACING MAN View Post
Din contra ar trebui mediatizat foarte mult poate asa o sa se organizeze ceva profesional nu balciul care se face acum. Sincer cred ca e mai multa siguranta la o cursa ilegala si se respecta mai mult acolo acele reguli ale strazii decat la aceste curse legale.
Esti un om cu coloana, dude. Si iti dau dreptate... ma gandeam recent la accidentul ala cu Porsche Cayenne si taximetristul la Eroilor... englezul arab a fost un tampit, frate. Pai nu ca ma laud, ca nu e de laudat, dar mai merg si eu cu amicii cu peste 150 in oras, insa doar in locuri super asigurate anterior ca nu e nimeni, fara intersectii, si macar avem frane tata, nu gluma. Dupa cum stiti, M5 nu e tocmai stock.
m5fan is offline  
Old 16-09-06, 22:34   #185
b16yzx

Stage 4
 
b16yzx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

o sa ma zbat eu prin toate mijloacele si o sa incerc sa aliez niste oameni pasionati cu o mica putere de investitie.. sa obtin un teren destul de mare ptr asa ceva.. o sa fie un proiect mare in faza de plan deocamdata..dar o sa iasa.. promit

Last edited by b16yzx; 16-09-06 at 22:38.
b16yzx is offline  
Old 16-09-06, 22:39   #186
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by b16yzx View Post
o sa ma zbat eu prin toate mijloacele si o sa incerc sa aliez niste oameni pasionati cu o mica putere de investitie.. sa obtin un teren destul de mare ptr asa ceva.. o sa fie un proiect mare in faza de plan deocamdata..dar o sa iasa.. promit
deja m am interesat eu de asa ceva..dak ai 300.000 E de investit....multa bafta..in banii astia intra pretul terenului si asfaltarea doar...
59AFA is offline  
Old 16-09-06, 22:41   #187
DeJax

Stage 3
 
DeJax's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 130
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[DACIA]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

deci pana la urma au fost raniti ? ... k eu nu am mai stat...cand am fazut k a intrat toata lumea pe "stradutza" aia am plecat...oricum nu cred k mai putea sa ii dea pe toti la o parte.... k la cat s-au chinuit sa le zica sa nu mai stea pe gard.....
__________________
Dacia Logan by Renault (Ambition) 1.6 MPI
DeJax is offline  
Old 16-09-06, 22:43   #188
m5fan

Stage 1
 
m5fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 18
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by mihaimicron View Post
am ajuns si eu bine acolo nu vad nici 2 curse ........si din nefericire la 80 de m de mine vad cum cel din bmw franeaza si loveste din plin o skoda alba....pacat iesise prea frumos........drumul era super..........astept detalii si filme despre acest eveniment
Mihai, poza din profilul tau e un M5. Al tau?

Sorry pt offtopic
m5fan is offline  
Old 16-09-06, 22:43   #189
oache81

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 92
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Da si vorba aluia de la televizor,ne ia radaru cu 62 la ora.Eu ca participant nu m-am simtit asa de in siguranta,mi s-a parut drumul prea ingust,mai ales ca la viteza devine si mai ingust.Pana acum nimic la televizor.Aia 500 de mii......includ ce?,chiria la o bucata de asflat?.Daca ma dadeam in prima sau a doua serie si nu a 3-a?,daca era masina mea acolo?daca eram in masina in momentul respectiv?Ma gandesc la mine in primul rand.Mai bine dadeam linistit o tura pana la munte cu benzina consumata pana acolo si cu banii de inscriere.Alta chestie stupida,chioscul cu seminte si ce mai era a fost amplasat vis-a-vis de locul unde aveau voie sa stea spectatorii si acestia nu erau lasati sa treaca acolo sa isi cumpere de acolo ceva.Organizarea de aici mi s-a parut mult mai proasta decat cea de data trecuta cand am participat,pe Baneasa anul trecut in primavara.
__________________
C4 2.0 HDI Vtr Pack Rosu Lucifer
oache81 is offline  
Old 16-09-06, 22:44   #190
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

mai...un lucru vreau sa spun si eu.....as sprijini achizitia unui teren.....dar sa fie facut profi....minim 2 benzi...late...cu despartire intre ele....spectatorii sa fie urcati in tribune....etc etc.....nu banii sunt problema....pt ateneu nu s'a strans un leu de la fiecare cetatean??....dam fiecare cate 100 de euro..primim un membership pe un an cand o sa fie gata si tta lumea este fericita....

si da....ilegalele vor fi mereu solutia.....kiar si cu camerele video instalate, in 3-maxim 4 ani vom goni toti pe autostrazi (ce glume am in mine...auzi...pluralul de la autostrada) fara sa ne fie teama ca luam amenda sau ceva......

cred ca daca nu va fi mediatizat...va fi tacere vreo 3 luni sau 4....maxim pana la primavara si dup'aia toate vor reveni la normal.....dar la fel exista si reversul medaliei....cursele legale sa fie oprite sau pur si simplu sa se piarda interesul........
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline  
Old 16-09-06, 22:49   #191
m5fan

Stage 1
 
m5fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 18
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by oache81 View Post
daca era masina mea acolo?daca eram in masina in momentul respectiv?Ma gandesc la mine in primul rand.
Da frate, si eu m-am gandit instant la amicu, a zis asta ca intre sfarsitul cursei lui si accident (<1.5 minute), a avut zeci de apeluri pierdute. Apoi m-am gandit daca ramaneam la finish, unde planuisem initial, si eram in spatele gardului care poate ar fi fost lovit, in fractiuni de secunda? Naspa, pe bune. Nu vad zile bune pentru Lethal Racing, scuze Legal Racing.
m5fan is offline  
Old 16-09-06, 22:59   #192
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

aaa...inca ceva...cred k asta a fost locatia cea mai proasta aleasa de la infiintarea Legal Racing pana acum....
59AFA is offline  
Old 16-09-06, 23:04   #193
m5fan

Stage 1
 
m5fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 18
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
aaa...inca ceva...cred k asta a fost locatia cea mai proasta aleasa de la infiintarea Legal Racing pana acum....
Legat de organizatori si planul de masuri luate.. L-am citit si consider ca sunt scapari de siguranta, dar si de responsabilitate in el. Mai consider ca nu s-a respectat in totalitate la litera, dar nici la spirit.

Daca asta e cadrul legislativ pentru organizarea unei curse, atunci eu pot doar sa sper ca se inaspreste si mai mult (ceea ce s-ar putea sa fie cazul, mai ales dupa azi), altfel nu o sa particip nici macar ca spectator.
m5fan is offline  
Old 16-09-06, 23:07   #194
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Am fost acolo...accidentul nu l-am vazut, insa stiu sigur ca au fost 2 raniti, si anume propietarul Skodei si propietarul daciei superNova, celui din urma diindui prinse picioarele intre masini. Da, organizarea a fost flaba, insa si cei 2 soferi au continuat sa se "dea". Scuzati-ma insa nu cred ca nu aveti cum sa va dati seama de distanta parcurgeti...nu te dai un km. Cat despre accident...soferul BMW-ului cand a vazut ca se apropie de masinile parcate a franat si a tras de volan dreapta, fundul fiindu-i sters de hyunday...a urmat apoi un scurt derapaj iar restul il stiti. Ce nu pot eu sa inteleg - de ce va faceti atatea griji despre organizare despre faptul daca vor mai fi sau nu curse de masini in continuare cand 2 baieti nevinovati au fost grav raniti in incident. Pe mine unu ma intereseaza cel mai mult starea celor doi decat ce se va intampla in continuare.
__________________
Nu m-as inscrie intr-un club care accepta pe cei ca mine membrii.
Leutzu_ is offline  
Old 16-09-06, 23:12   #195
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Cool Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by m5fan View Post
Nu, au fost mai multe, si in general cu masini slabe. Cand a inceput cat de cat cu BMW-uri, s-a terminat. A doua cursa cu BMW la start a fost ultima.

Oricum, cea mai fabuloasa cursa a fost o Lada veche vs. Logan rosu tunat vizual (ca la motor nush ce avea). Lada a fost bestiala, toti am aclamat-o cand s-a intors conducand sirul de participanti care fusesera in zona accidentului.
smechera LADA
Andrey` is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -