Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 00:52   #241
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by sil4tuning View Post
multe nu ar fi de spus ...exact ce sa intamplat nu am vazut .....
am inteles ca o skoda si o pisica ...din insomnia ....
restu e taca paca .....
ba in **** mea esti nebun? nu mai scrie prostii d-astea ca asa se fac confuzii si dupa pe noi ne injura lumea...masinile care se alergau sunt de la anonymous si era un hyundai coupe si un bmw negru!!!

NU mai dezinforma! Multumesc anticipat!
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline  
Old 17-09-06, 00:53   #242
blondu_vsp

Stage 5
 
blondu_vsp's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 313
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Kane View Post
Oricum... a fost o greseala ca nu s-a pus taxa de intrare pt public. Eu as pune minim 300.000 intrarea. Sa stea dreaq toate animalele care nu au ce cauta acolo acasa sau sa sparga seminte la coltu blocului. Urlau niste moldoveni in fata mea de zici ca erau la meci oamenii... Ce m-as fii bucurat sa cada gardu ala cu ei sa-si sparga capetele.
Nu ai ce sa faci cu ''animalele astea'' vb ta minim 300 000 de mii....eram ca furnicile peste tot.nu puteam sa plec cu masina sa nu calc draq pe vrunu..vin cu tot neamu...cu ap de foto...pana si copii de 10 ani alergau printre masini....
__________________
NSL
blondu_vsp is offline  
Old 17-09-06, 00:54   #243
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

In mare parte publicul a fost de kko .. in mare parte, acesti oameni s-au comportat ca niste animale.
Multi copii lasati nesupravegheati .. treceau si stateau pe gard (pe partea cu calea ferata).Nici un pic de intelegere din partea celor maturi, ce sa le mai ceri celor mai mici, care in loc sa stea acasa sa joace NFS, ingreuneaza desfasurarea unei activitati ce-i priveste mai mult pe cei mari/pasionati

Imi pare rau pentru cei care au venit din alte orase, indepartete totusi .. au venit sa ofere spectacol inca dinaintea inceperii cursei, pt ca publicul sa se simta bine... dar cine sa aprecieze ? au fost putini..

Felicitari pt baiatii din TM, pt tigra


Multa sanatate celor care au fst implicati in incident ..
SI de la noi din Ploiesti e cineva lovit (si masina si conducatoru)... dar nimic grav, multumim lui Dumnezeu
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 17-09-06, 00:56   #244
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Kane
Oricum... a fost o greseala ca nu s-a pus taxa de intrare pt public. Eu as pune minim 300.000 intrarea. Sa stea dreaq toate animalele care nu au ce cauta acolo acasa sau sa sparga seminte la coltu blocului. Urlau niste moldoveni in fata mea de zici ca erau la meci oamenii... Ce m-as fii bucurat sa cada gardu ala cu ei sa-si sparga capetele.

Quote:
Originally Posted by blondu_vsp View Post
Nu ai ce sa faci cu ''animalele astea'' vb ta minim 300 000 de mii....eram ca furnicile peste tot.nu puteam sa plec cu masina sa nu calc draq pe vrunu..vin cu tot neamu...cu ap de foto...pana si copii de 10 ani alergau printre masini....


Nu sunteti singurii fustrati de public...
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 00:58   #245
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Insanatosire grabnica baietilor accidentati . . .

Si mai lasati-i pe organizatori ca au destule pe cap, ei sunt primi trasi la raspundere in astfel de cazuri chiar daca nu a fost vina lor.
__________________
luca is offline  
Old 17-09-06, 01:01   #246
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

insanatosire grabnica celor implicati in accident...
Mustang is offline  
Old 17-09-06, 01:05   #247
Ovidiu

Stage 4
 
Ovidiu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by luca View Post
Insanatosire grabnica baietilor accidentati . . .

Si mai lasati-i pe organizatori ca au destule pe cap, ei sunt primi trasi la raspundere in astfel de cazuri chiar daca nu a fost vina lor.
Exact; mai bine urati-le ceva mai multa bafta data viitoare
Ovidiu is offline  
Old 17-09-06, 01:09   #248
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by tng View Post
Multa sanatate celor care au fst implicati in incident ..
SI de la noi din Ploiesti e cineva lovit (si masina si conducatoru)... dar nimic grav, multumim lui Dumnezeu

Sunt bine. nu am nimic grav, abia acum a inceput sa ma doara piciorul. bine k am ajuns pana acasa...
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 01:09   #249
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Nu sunteti singurii fustrati de public...
Niste tarani care chiar nu aveau ce cauta acolo,tipau de parca se credeau pe stadion,fluierau si zbierau ca domne de ce nu incepe cursa(niste idioti).
Locatia mi s-a parut buna..chiar daca soseaua parea putin ingusta,multe masini frumoase si puternice care erau dornice sa se afirme pe sosea insa pacat ca s-a intamplat ce s-a intamplat.
Multa sanatate celor implicati in accident si sa ne vedem cu bine la urmatoarea cursa LR.
Spot is offline  
Old 17-09-06, 01:11   #250
GyKonTE

Stage 2
 
GyKonTE's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 46
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

A fost seara accidentelor.. in drum spre cursa am vazut un accident cu un peugeot 106 care a intrat intr`un stalp.. i`a zburat motoru (care dupa parerea mea era foarte mare, nu cred ca era cel original - masina era si vizibil tunata..) dupa, accidentu despre care vorbiti voi aici.. la care am ajuns cand "sareau" indienii pe sub gard cu telefoanele sa faca repede poze sa arate ei unde au fost, iar in drum spre casa un baiat cu un opel tunat, care plecase de la curse era sa se trozneasca cu o gagicutza cu un bmw, pe stefan cel mare era un stalp culcat si multe cioburi... of.. a fost o seara blestemata... multa sanatate celor care au avut de suferit...
GyKonTE is offline  
Old 17-09-06, 01:14   #251
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
Sunt bine. nu am nimic grav, abia acum a inceput sa ma doara piciorul. bine k am ajuns pana acasa...
ma bucur ca esti bine.multa sanatate iti doresc !

Quote:
Originally Posted by kirilic
Niste tarani care chiar nu aveau ce cauta acolo,tipau de parca se credeau pe stadion,fluierau si zbierau ca domne de ce nu incepe cursa(niste idioti).
era asa numitu "efect de turma" .. se incepea cu fluieraturi din fata...si valu curgea pana in spate..spre finish mai ceva ca la meci
tng is offline  
Old 17-09-06, 01:14   #252
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
Sunt bine. nu am nimic grav, abia acum a inceput sa ma doara piciorul. bine k am ajuns pana acasa...
ce-ai patit?
florin83 is offline  
Old 17-09-06, 01:15   #253
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by kirilic View Post
Niste tarani care chiar nu aveau ce cauta acolo,tipau de parca se credeau pe stadion,fluierau si zbierau ca domne de ce nu incepe cursa(niste idioti).

Aceeasi chestie de ***** mi s-a intamplat si mie...


Data viitoare,ne strangem mai multi si incepem sa facem ture...cum incepe unu sa comenteze,pac capacu' si ala e,altfel nu se mai poate.

Vorba buna la noi n-are nici un efect,nici asupra publicului dar nici asupra participantilor,asta seara m-am convins.
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 01:22   #254
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

@George: cu violenta nu rezolvi nimic, iti creezi chiar mai multe probleme.

Aceste curse ar trebui organizate doar pentru cei pasionati, fie ei participanti sau spectatori, si desigur, cu taxa pentru toata lumea, ca altfel de ajunge la ce s-a intamplat astazi.
Stiu ca organizatorii au vrut sa multumeasca pe toata lumea, dar cred ca oricum multumeau pe toti cei care contau si daca puneau o taxa modica (100.000) pentru spectatori. Este mai usor sa tii afara oamenii care nu au legatura cu aceste intreceri, decat sa-i tii in frau cand incep sa se dezlantuie.
luca is offline  
Old 17-09-06, 01:30   #255
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by roninx View Post
Eu nu inteleg de ce au stationat asa de aproape de linia de sosire masinile care s-au dat deja ... mai era inca un km si ceva de sosea LIBERA . La Parlament s-a intrerupt tot din cauza unui incident asemanator .. dar acolo nu era spatiu .

Ronix, tu stii ce inseamna "aproape"? 460 m de la finish... acolo erau masinile. 407m pista + 400 m spatiu de franare dupa care incepeau jaloanele, iar de la jaloane pana la masinile parcate inca 60m, distanta pe care s-a franat pana la accident.... cum ti se pare? aproape? inca ceva... masinile au fost parcate acolo deoarece trebuiau respectate jaloanele de "intoarcere". gandeste-te ce viteza avea bmw'ul daca dupa 60m de frana a aruncat skoda lui kimy peste gard, dupa care s-a rasucit, a lovit dacia cu spatele si a impins-o in seatul meu. ce zici? am fost acolo omule, am vazut tot. gandeste-te ca am fost 8 oameni acolo care au vazut + unul din staff'ul organizator + cei 2 piloti care s-au dat atunci (bmw si hyundai). mie mi-a prins piciorul intre seat si dacie, pe moment nu ma durea, insa acum, dupa 4-5 ore crede-ma ca abia il misc. n-are nici o scuza... tipul cu dacia are piciorul in gips iar kimy e la chirurgie plastica cu 2 operatii (e taiat pe fatza si pe maini). baieti va tin pumnii...
PH99DOG is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -