Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 13:58   #391
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
DA, pe noi cei implicati...
si crezi ca vei afla de aici?

orisicat, daca bmw-ul e scos vinovat si pus la plata, el va da mai departe spre LR...si aici nu mai intervine treaba cu uitatul rapid al incidentului.

mai bine o rezolvati intre voi. pe mine nu ma intereseaza decat sa fie bine ptr toti.
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 14:01   #392
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Vinovat este si cel cu Coupe-ul gri care daca nu continua acceleratia nu continua nici cel cu cinciarul,singur de nebun.

Vinovati sunt amandoi,in egala masura.
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 14:04   #393
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
mai bine o rezolvati intre voi. pe mine nu ma intereseaza decat sa fie bine ptr toti.
crede-ma ca si pe mine la fel. Poate din cauza asta nu am fost inca la politie sa dau declaratii. Dar crezi k tipul cu bmw'ul va scoate 1000 E din buzunar sa imi fac eu masina? Slabe sanse....
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 14:10   #394
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Vinovat este si cel cu Coupe-ul gri care daca nu continua acceleratia nu continua nici cel cu cinciarul,singur de nebun.

Vinovati sunt amandoi,in egala masura.

zic sa-i prindeti, sa-i lasati la curu gol, sa-i legati de cate un copac pe la arc p-acolo si sa-i bateti cu sarmele din cauciucuri sau sa-i aruncati intr-un canal cu o paine si o sticla de apa si sa puneti o masina cu roata pe capac, cam trei zile ca deja de la a patra devin martori iehova. ce prevedea regulamentul? excluderea din concurs a alora care o fac pe nebunii. asa a fost.
solutii nu sunt nici ptr spectatori nici ptr soferi. si daca le pui gard din sarma ghimpata si prefera sa se umple de sange toti cu toate ca daca stai mai departe ai vizibilitatea mai buna pe laterale. foarte aiurea a fost faptul ca drumul are doar doua benzi. asa o sa se stie ca pe viitor nu este indicat asa ceva ptr curse.
nu toti inteleg ca daca te inscrii, te pui la start, te dai, te parchezi iar spectatorii stau numai bine ptr ei totul este ok ptr toata lumea. sa-i infiem si sa-i crestem noi de mici ca sa stie treburile astea? parerea mea de om si atat este ca lucrurile au denaturat pe o panta total gresita. ce a fost a fost, se va rezolva. ce urmeaza conteaza.
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 14:11   #395
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
crede-ma ca si pe mine la fel. Poate din cauza asta nu am fost inca la politie sa dau declaratii. Dar crezi k tipul cu bmw'ul va scoate 1000 E din buzunar sa imi fac eu masina? Slabe sanse....
corect ar fi sa scoata daca nu a avut nici cea mai mica scuza. daca nu, parerea mea e sa fii tu si mai corect si sa o lasi asa si sunt convins ca cineva iti va multumi.
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 14:16   #396
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by SaintDick View Post
corect ar fi sa scoata daca nu a avut nici cea mai mica scuza. daca nu, parerea mea e sa fii tu si mai corect si sa o lasi asa si sunt convins ca cineva iti va multumi.
cu multumiri sau fara probabil tot raman in gaura... faptul e consumat. cu el nu am apucat nici macar sa vb. era plin de sange cand a coborat din masina si l-au luat direct cu salvarea. nu am nimic cu el, doamne fereste, probabil a fost un pic inconstient. bine ca nu s-a lasat cu "mortaciuni" si poate se va rezolva si cu masinile. chiar daca las eu de la mine, kimy ce face cu octavia lui? e destul de nashpa...
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 14:17   #397
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
cu multumiri sau fara probabil tot raman in gaura... faptul e consumat. cu el nu am apucat nici macar sa vb. era plin de sange cand a coborat din masina si l-au luat direct cu salvarea. nu am nimic cu el, doamne fereste, probabil a fost un pic inconstient. bine ca nu s-a lasat cu "mortaciuni" si poate se va rezolva si cu masinile. chiar daca las eu de la mine, kimy ce face cu octavia lui? e destul de nashpa...
ma refeream la faptul ca dintr-un interes comun problema financiara se va rezolva in "casa". daca nu, este normal sa aveti pretentii legale
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 14:23   #398
Manniax_YVY

Stage 4
 
Manniax_YVY's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 201
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
cu multumiri sau fara probabil tot raman in gaura... faptul e consumat. cu el nu am apucat nici macar sa vb. era plin de sange cand a coborat din masina si l-au luat direct cu salvarea. nu am nimic cu el, doamne fereste, probabil a fost un pic inconstient. bine ca nu s-a lasat cu "mortaciuni" si poate se va rezolva si cu masinile. chiar daca las eu de la mine, kimy ce face cu octavia lui? e destul de nashpa...
boss nu am nici cu tine ,dar nu tb sa pleci si sa ramai sa ti se faca constatare de catre politie si masina e reparata de asigurare(RCA-ul acopera acest accident).Inca nu e timpul pierdut,te poti duce la Politia Ilfov unde se afla in prezent dosarul si sa dai declaratie,mai ai timp inca 30 de ore.....un accident se declara in 48 de ore de la producerea lui....
__________________
Manniax_YVY is offline  
Old 17-09-06, 14:28   #399
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Manniax_YVY View Post
boss nu am nici cu tine ,dar nu tb sa pleci si sa ramai sa ti se faca constatare de catre politie si masina e reparata de asigurare(RCA-ul acopera acest accident).Inca nu e timpul pierdut,te poti duce la Politia Ilfov unde se afla in prezent dosarul si sa dai declaratie,mai ai timp inca 30 de ore.....un accident se declara in 48 de ore de la producerea lui....
ce te faci cu acel contract pe care-l semnezi pe langa polita (ala de o pagina si la aceeasi culoare cu RCA-ul) unde zice printre altele ca nu se acopera accidentele din cadrul concursurilor, sportive sau ce or fi ele? adica alea de te bagi si nu se aplica regulile de circulatie legale. plus ca la politie cand faci schita desenezi acolo cum te dadeai tu in paralel, si pe contrasens, cu viteza de peste 100 pe un drum cu limita de 50 km/h? nu merge asa, din pacate. te asigur. cel putin la RCA.
DragosT is offline  
Old 17-09-06, 14:30   #400
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Manniax_YVY View Post
boss nu am nici cu tine ,dar nu tb sa pleci si sa ramai sa ti se faca constatare de catre politie si masina e reparata de asigurare(RCA-ul acopera acest accident).Inca nu e timpul pierdut,te poti duce la Politia Ilfov unde se afla in prezent dosarul si sa dai declaratie,mai ai timp inca 30 de ore.....un accident se declara in 48 de ore de la producerea lui....

10x... ma gandeam ca poate nu "trebuie" sa ajung acolo. daca asigurarea acopera si cursele legale, cred ca ma duc maine. am intrebat un politist acolo si mi-a spus si el ca in 48 de ore sa ma prezint la politie. ceilalti au fost toti? stii ceva?
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 14:39   #401
Manniax_YVY

Stage 4
 
Manniax_YVY's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 201
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
10x... ma gandeam ca poate nu "trebuie" sa ajung acolo. daca asigurarea acopera si cursele legale, cred ca ma duc maine. am intrebat un politist acolo si mi-a spus si el ca in 48 de ore sa ma prezint la politie. ceilalti au fost toti? stii ceva?
Alex(bmw) a fost azi-noapte,cu Tony au vb politistii si i-au spus ca o sa fie sunat in perioada urmatoare iar Kimi banuiesc ca o sa fie si el sunat de politisti

@saint..eu iti spun din ce am vorbit aseara la politie cu cei 3 agenti de la ilfov care au preluat dosarul....el fusese initial facut de cei de la udriste si cand era gata totul s-a descoperit ca de fapt apartin de cei de la ilfov si ne-am intors la masuratori

iar pt cei care se pronunta la ce distanta a avut loc accidentul fata de linia de sosire,dupa masuratorile efectuate de organele abilitate impreuna cu cei de la LR distanta a fost de 393 m
Manniax_YVY is offline  
Old 17-09-06, 14:41   #402
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
10x... ma gandeam ca poate nu "trebuie" sa ajung acolo. daca asigurarea acopera si cursele legale, cred ca ma duc maine. am intrebat un politist acolo si mi-a spus si el ca in 48 de ore sa ma prezint la politie. ceilalti au fost toti? stii ceva?
din cate stiu eu cel cu bmw-ul a fost aseara la politie voluntari si a declarat accidentul si cred ca trebuie sa te duci si tu pt a da o declaratie si sa iti elibereze dovada de reparatie si copie dupa asigurarea lui.
B_84_RIP is offline  
Old 17-09-06, 14:45   #403
Manniax_YVY

Stage 4
 
Manniax_YVY's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 201
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by B_84_RIP View Post
din cate stiu eu cel cu bmw-ul a fost aseara la politie voluntari si a declarat accidentul si cred ca trebuie sa te duci si tu pt a da o declaratie si sa iti elibereze dovada de reparatie si copie dupa asigurarea lui.
nu la Voluntari....la Inspectoratul Judetean de Politie Ilfov in aviatiei pe Fabrica de glucoza
Manniax_YVY is offline  
Old 17-09-06, 14:55   #404
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Manniax_YVY View Post
nu la Voluntari....la Inspectoratul Judetean de Politie Ilfov in aviatiei pe Fabrica de glucoza
Thanx Manniax.... maine ajung acolo. Sa inchida cineva topicul asta... s-a facut deja destul tamtam. GATA!!!!!!!
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 14:56   #405
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Chiar nu are nici un rost sa va certati.PEACE
mad_mike is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -