Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 02:29   #286
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Si rusine publicului, care repede s-a repezit pe garduri, chiar daca jandarmii urlau sa se stea la locul lor(din cand in cand). Mai bine sa platim taxa, dar sa nu fie un public de ****. Oricum si jandarmii in loc sa isi faca treaba mai stateau de vorba, pe viitor ar trebui o firma de paza,care chiar sa se ocupe. Numai bine!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 17-09-06, 02:31   #287
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
piciorul prins intre dacia si ibiza.... initial nimic grav dar deja se ingroasa gluma. nu pot sa mai calc pe el.... maine la doctor...
pai ai reusit sa conduci pana la ploiesti?
ibiza e grav avariata?
florin83 is offline  
Old 17-09-06, 02:32   #288
JohnyXxx

Stage 5
 
JohnyXxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 750
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

trebuia sa fie o taxa de minim 20 lei sa nu mai vina toti plescarii ordinari.si ala care o tot tine cu mamica si cu bani de masina bla bla taci frate ca nu sti u de unde avea omu ala banii nu te mai baga aiurea.
JohnyXxx is offline  
Old 17-09-06, 02:34   #289
vaf20

Stage 4
 
vaf20's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 202
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post

Nu a continuat sa accelereze.. nu a vazut finishul.
iti zic sigur ca a continuat sa accelereze intreaba si tu lumea care era acolo si astepta sa se intoarca , daca nu vedea finishul facea cum a facut wrc-u a preferat sa ia jaloanele intre roti decat sa traga de volan .
vaf20 is offline  
Old 17-09-06, 02:35   #290
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Fratzilor si eu am fost acolo si cum ajuns la locul respectiv mi-am dat seama ca urmeaza sa se intample ceva ori sarea vre-un copil in fatza masinilor ori se rupea gardul cu totzi tzarani care mancau nutline si fluierau park erau pe stadion,plus k jandarmi erau mai mult interesatzi de cursa decat de oameni care erau pe gard park intr-un extaz total.....in fine mare pacat,se anuntza un mega show,si pacat de oameni care au venit din toata romania si nici macar nu am ajuns sa vada startul.....oricum eu am mai stat pana la ora 23 si incepuse baietzasi sa faca show in parcare de ciuda k nu s-au putut da...RESPECTELE MELE PT BAIETZASUL CU LADA SUPER TIP(i-am dat startul la o mica liniutza in parcare)
...........insanatosire grabnica celor ranitzi


In love with bmw
weedboy is offline  
Old 17-09-06, 02:39   #291
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Eu nu intreb pe nimeni, asta a zis-o el. Nu putea sa faca alta manevra pentru ca era in dreptul celui cu Hyundai, si dak incerca sa se puna pe mijlocul soselei il acrosa. A franat apoi a incercat sa evite tragand de volan si taiandu-i calea celui cu Hyundaiul, asta dupa ce a franat si cel cu hyundaiul facandu-i cat de cat loc. Nimeni nu a vrut sa se intample asta.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 17-09-06, 02:42   #292
vaf20

Stage 4
 
vaf20's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 202
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

dar sa nu ne mai certam ca chiorii si sa lasam lucrurile asa cum au cazut , poate la urmatoarele curse nu o sa se mai intample nimic si poate o sa mai incerce si alte cluburi sa organizeze curse .
inca odata insanatosire grabnica si multa bafta de acum incolo organizatorilor
vaf20 is offline  
Old 17-09-06, 02:45   #293
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Eu nu intreb pe nimeni, asta a zis-o el. Nu putea sa faca alta manevra pentru ca era in dreptul celui cu Hyundai, si dak incerca sa se puna pe mijlocul soselei il acrosa. A franat apoi a incercat sa evite tragand de volan si taiandu-i calea celui cu Hyundaiul, asta dupa ce a franat si cel cu hyundaiul facandu-i cat de cat loc. Nimeni nu a vrut sa se intample asta.
frate sincer acum.. accidentul s-a produs la o distanta destul de mare fata de finish, tu chiar crezi ce spui? ambii participanti au fost atrasi asa de mult de cursa incat sa nu vada conurile de la finish? ..
pe mine ma doare faptul ca am 2 prieteni implicati in accident care acum sunt in spital
eu zic : las-o asa cum e si sa fie bine pentru toti, crede-ma , parerea mea este ca nu il intereseaza (in momentul de fata) pe colegul tau cu bmw-ul, ca nu stiu ce copil de pe aici il acuza ca a facut nu stiu ce sau nu stiu cum ...
fiecare sa creada ce vrea...si noi sa fim sanatosi.
bafta!
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline  
Old 17-09-06, 02:48   #294
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Tu cand te dai esti cu ochii-n turometru nu??

Nu-ti cunosti si tu masina,cat de putin,sa stii cand sa schimbi treapta ??

Si chiar de-ai sta cu ochii-n turometru,te uiti pentru o fractiune de secunda,nu stai holbat la el.

Daca tu asa faci.....corecteaza-te,ca nu e bine !!
cum dreaq sa stau cu ochii in turometru? am luat permisul alaltaieri? era o ironie... inteleasa sau nu de unii sau de altii... sunt nervos, intelegi? atata tot
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 02:49   #295
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by florin83 View Post
pai ai reusit sa conduci pana la ploiesti?
ibiza e grav avariata?
am reusit.... nu e rau, dar o sa coste.... aripa stanga, bara fatza si parbrizul ciobit. probabil vreo 500 E
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 02:52   #296
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

A fost ok , cu mici exceptii , care se pot repara in viitor, locatia e ok , mai putin taranii care vin dp strazi...

Ba chiar am vazut niste tiganusi care dupa accident,cand toata lumea fugea spre bmw, furau jaloanele .. am ramas socat, ideea ca se putea intampla oricui, si ar fi bine sa terminam cu comentariile , ca nu-si au rostul, s-a intamplat, s-au mai intamplat si-n trecut, si-or sa se mai intample , asta e
a fost un eveniment extraordinar,cred ca nimeni nu se astepta la atatea masini/oameni (public) de unde a si degenerat situatia, dar ... a fost ok , insanatosire grabnica baietilor din vrooom ...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 17-09-06, 02:53   #297
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

eram la finish si am vazut bmw inainte sa loveasca masinile si inainte sa franeze, deci si el ne vedea si a continuat sa accelereze, sperand sa ia fata hyundai... m-am dat si eu si am vazut si jaloanele si omul care facea semn cu mana sa se incetineasca, faza ca nu a vazut finishul e o scuza jenanta, in plus, oricine cam stie cand s-au dus 400metri si sigur nu ii confunda cu 800 de metri...
p.s. : organizare slabutza, nu ma asteptam la LR, dar nu au avut nicio vina in accident, iar cei care se cred barbati sa isi asume raspunderea, oricine greseste, dar numai lasii se scuza...
__________________
daca singura scula de care dispui e un ciocan tinzi sa vezi orice problema ca pe un cui...
Speed daemon...
tico_rs is offline  
Old 17-09-06, 02:55   #298
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
frate sincer acum.. accidentul s-a produs la o distanta destul de mare fata de finish, tu chiar crezi ce spui? ambii participanti au fost atrasi asa de mult de cursa incat sa nu vada conurile de la finish? ..
pe mine ma doare faptul ca am 2 prieteni implicati in accident care acum sunt in spital
eu zic : las-o asa cum e si sa fie bine pentru toti, crede-ma , parerea mea este ca nu il intereseaza (in momentul de fata) pe colegul tau cu bmw-ul, ca nu stiu ce copil de pe aici il acuza ca a facut nu stiu ce sau nu stiu cum ...
fiecare sa creada ce vrea...si noi sa fim sanatosi.
bafta!
Ai dreptate.. fiecare sa creada ce vrea pana la urma. Oricum jumate vorbesc doar din auzite. Insanatosire grabnica celor 2 dar din cate stiu eu, sunt bine, nu au avut leziuni foarte mari. Doar baiatul cu mainile taiate a fost in operatie dar am inteles ca s-a taiat pantru ca a vrut sa sara gardul sau cand a iesit din masina, asa a zis doctorita de pe salvare.
B|shOp-VR6 is offline  
Old 17-09-06, 02:56   #299
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

tico_rs, dar tu cum de ai pierdut,cu tico ala?
NightClubRacer is offline  
Old 17-09-06, 02:57   #300
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Tot raul spre bine si sa dam uitarii toate relele intamplate. Sper din suflet sa iasa totul bine pentru toti si sa ii vedem cat mai repede pe strazi.
B-83-DAC is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -