Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING BUCURESTI 16 Septembrie orele 20 - NOCTURNA

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-09-06, 02:00   #271
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

akuma pe bune parea mea este ca nu are nici o vina organizatoru si a fost intamplarea baitului cu bmw-u nu a fost atent sper sa se faca ok si restu care au fost implicati asta e sa intamplat aia e nimeni nu a vrut sa se intample
__________________

DVDValy is offline  
Old 17-09-06, 02:02   #272
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Ba da...mai ziceau jandarmii din cand in cand,ori dupa sina,ori in partea cealalta dupa gard.

Dar cand v-au vazut atatia,ce sa mai zica,ca oricum ziceau degeaba...


Sa fim seriosi. Crede-ma ca nimeni nu m-a impiedicat sa fac ceva pe acolo. Tu intelegi ca foarte multa lume aparea acolo de printre stradute. Si ce jandarmi ca nu stiu daca numarai 5-6 pe partea aia. Chiar nu intelegi ca nu mi-a spus nimeni nimic ca nu as avea voie acolo si nu am auzit un jandarm de acolo sa zica ORI IN CEALALTA PARTE, toti spuneam dupa sina lucru care l-am si facut pentru ca oricum nu se vedea ceva. Dar toate astea acum nu isi mai au rostul tu o vei tine pe a ta si eu pe a mea. Cu acestea spuse urez inca o data celor raniti sanatate si sa speram ca vor mai fi legale, dar fara incidente
__________________

B-36-RIP
B-83-DAC
B-83-DAC is offline  
Old 17-09-06, 02:04   #273
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by RACING MAN View Post
Din contra ar trebui mediatizat foarte mult poate asa o sa se organizeze ceva profesional nu balciul care se face acum. Sincer cred ca e mai multa siguranta la o cursa ilegala si se respecta mai mult acolo acele reguli ale strazii decat la aceste curse legale.
Sunt total de acord cu tine!
Am fost acolo si am vazut. La start era ambulantza, iar la finish era un nene care le facea semn sa franeze. Publicul care locuia in acea zona a fost de tot c****** fiindca din cauza lor a intarziat startul curselor cu 3 sferturi de ora fiindca idiotii se lipeau de garduri si isi lungeau gaturile prin parapet ca sa vada cursele. Erau o gramada de caini in zona care puteau sa sara in fata masinilor in timpul cursei. Jandarmii n-au nici o vina. Dupap parerea mea si daca ar fi umplut locatia de jandarmi tot nu i-ar fi luat nimeni in seama si si ar fi facut la fel.
Dupa mine ar trebui ca la cursele legale sa se plateasca o taxa de intrare ca sa nu mai intre toti terminatii care habar n-au de curse si care dau cu huo ca idiotii ce sunt.
La ilegale nu prea auzi de probleme de acest gen.
E mai sigur dupa mine fiindca vin doar cei care stiu despre ce e vorba, cunosc bine traseul, nu exista public care sa-ti stea pe cap, iar publicul care vine la ilegale de cele mai multe ori stie despre ce e vorba si sta ferit.
Organizatorul presupun ca e vinovat ca nu a marcat mult mai vizibil finishul, si nu le-a spus concurentilor sa mearga mult mai departe dupa finish (dupa mine, inca 3-4 sute de metri), desi din cate am inteles, tipul cu BMW-ul a accelerat in continuare si dupa finish... si pana la urma la o cursa pe 400 metri n-ai cum sa ajungi sa-i dai a 5-a decat daca ai vreo saracie de masina si cu trepte foarte scurte... zic si eu..., deci e clar ca BMW-ul are si el o parte de vina... nu stiu ce sa mai zic...
O seara plina de probleme!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 17-09-06, 02:05   #274
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
dupa parerea mea singura vina a organizatorului e k nu face teste psihiatrice concurentilor....finishul se vedea clar , lumina era destula iar masinile lovite erau cu luminile aprinse...
aici sunt de acord... era omul pe margine, pe partea stanga, care balansa mana pt a incetini... dar probabil unii tind sa isi concentreze privirea in turometru decat sa se uite la drum...
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 02:11   #275
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by GyKonTE View Post
eu am venit din partea opusa startului si acolo 2 jandarmi ne directionau spre partea cu calea ferata...

Da fiindca nu pe acolo era calea de acces pentru public,si n-ai fi vrut sa te puna sa sari gardul nu?? Deaia te-a trimis pe-acolo...

LOGIC !!
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 02:12   #276
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

[QUOTE=SaintDick;556237]fara suparare, dar ontopic nu se poate decat daca se vorbeste la trecut. deschideti altul cu Impresii si e totul ok.

ma refeream la ceea ce s-a intamplat in seara asta
nu am nevoie sa imi povestiti aici ce s-a intamplat pe nu stiu care blvd
se discuta strict despre cursa
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 17-09-06, 02:14   #277
virusel_1

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

inca ceva..pista era foarte ingusta!pe la a 3a sau a 4a cursa aproape de finish s-au luat la rand jaloanele acelea...daca derapa masina!!unde se ajungea......????erau foarte multi puradei si pe stanga si pe dreapta!!INSANATOSIRE GRABNICA LA TOTI!!
virusel_1 is offline  
Old 17-09-06, 02:15   #278
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Si in fata la Casa Poprului a fost tot la fel... a accelerat omu pe final ca dar dar il face pe urs si a dat tare in frane .... dar degeaba .... Uite ca si Legal Racing are o parte din vina a mai trecut prin problema asta si dupa cum spunea cineva din Buzau care nici macar nu a atins pista trebuia sa elibereze traseul si sa se dea ceilalti trebuia sa existe un plan de evacuare ceva ... nu stiu prea multe ...daca in alte tari si alte competitii sau evenimente de genul asta daca se intampla aja ceva se termina totul .... dar daca stau bine sa ma gandesc daca nu o strica tipul cu BMW tot o strica cineva ....
Kolegosu' is offline  
Old 17-09-06, 02:16   #279
MadMax

Stage 2
 
MadMax's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 51
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Eu unul consider ca pt toti cei care au muncit la masini, au bagat bani in ele si au venit de la sute de km, pe cheltuiala lor, manati de pasiune si de promisiunile fierbinti ale Legal Racingului, fara ca macar sa vada culoarea vestitei piste, pt cei care au stat pe damburile de pamant/stalpi/garduri, s-au umplut de ciulini, asteptand sa vada "cea mai tare cursa legala nocturna", pt cei care s-au dat, nestiind la ce pericole se expun din cauza proastei organizari/marcari, si nu in ultimul rand pt cei care au avut de suferit in accidentul cu pricina, pt ca, sa fim seriosi - era iminent - pt toti acestia, clubul Legal Racing ar trebui sa isi asume responsabilitatea si sa isi recunoasca partea lor de vina. Daca nu o vor face, merita stigmatizati si oamenii din lumea curselor vor trebui sa se gandeasca de 2 ori inainte de a participa/ a fi spectatori la o astfel de cursa, gandindu-se la ce se expun.
__________________
IN SPEEDO VERITAS...
MadMax is offline  
Old 17-09-06, 02:18   #280
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by PH99DOG View Post
aici sunt de acord... era omul pe margine, pe partea stanga, care balansa mana pt a incetini... dar probabil unii tind sa isi concentreze privirea in turometru decat sa se uite la drum...

Defapt era pe partea dreapta si era tot pentru voi sa nu se intample ce s-a intamplat si s-a intamplat datorita nerespectarii semnalelor lui.


Tu cand te dai esti cu ochii-n turometru nu??

Nu-ti cunosti si tu masina,cat de putin,sa stii cand sa schimbi treapta ??

Si chiar de-ai sta cu ochii-n turometru,te uiti pentru o fractiune de secunda,nu stai holbat la el.

Daca tu asa faci.....corecteaza-te,ca nu e bine !!
George_P. is offline  
Old 17-09-06, 02:23   #281
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Defapt era pe partea dreapta si era tot pentru voi sa nu se intample ce s-a intamplat si s-a intamplat datorita nerespectarii semnalelor lui.


Tu cand te dai esti cu ochii-n turometru nu??

Nu-ti cunosti si tu masina,cat de putin,sa stii cand sa schimbi treapta ??

Si chiar de-ai sta cu ochii-n turometru,te uiti pentru o fractiune de secunda,nu stai holbat la el.

Daca tu asa faci.....corecteaza-te,ca nu e bine !!
LoL man omu a zis=o in gluma .... Si apropo erau mutli tipi cu camerele de filmat dincolo de gard .... se gandeau si ei oare la ce riscuri se expun? Ei aveau dezlegare sa stea acolo ? Fiecare a avut o parte din vina .... Eu sunt vinovat ca am visat mult prea frumos ...
Kolegosu' is offline  
Old 17-09-06, 02:24   #282
PH99DOG

Stage 2
 
PH99DOG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 33
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by florin83 View Post
ce-ai patit?
piciorul prins intre dacia si ibiza.... initial nimic grav dar deja se ingroasa gluma. nu pot sa mai calc pe el.... maine la doctor...
PH99DOG is offline  
Old 17-09-06, 02:24   #283
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Chiar ma asteptam la ceva super, dar se pare ca accidentele in cursele legale nu s-au terminat...Nu ma asteptam sa se intample la legal racing,dar din nefericire s-a intamplat. Pacat de baietii care au venit de la sute de km ca sa arate ce pot, trebuie sa fie si un plan de rezerva in caz de accident, dupa cum au zis si altii. O parte din vina poate o au si organizatorii, dar si baiatu cu bmw ca nu s-a oprit...Pacat si de baietii care au fost raniti din cauza altora. Sper sa se faca bine cat mai repede! Poate am mai invatat ceva din asta si la urmatoarea cursa, sa iasa fara incidente.
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 17-09-06, 02:25   #284
JohnyXxx

Stage 5
 
JohnyXxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 750
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

sa bage cineva mai multe poze cu bmw respectiv filmulete ceva daka aveti.ca multi bat campii de aici si nu mai inteleg nimic.
JohnyXxx is offline  
Old 17-09-06, 02:26   #285
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: Legal Racing - SAMBATA 16 SEPTEMBRIE 2006 - NOCTURNA

Quote:
Originally Posted by Kolegu™ View Post
LoL man omu a zis=o in gluma .... Si apropo erau mutli tipi cu camerele de filmat dincolo de gard .... se gandeau si ei oare la ce riscuri se expun? Ei aveau dezlegare sa stea acolo ? Fiecare a avut o parte din vina .... Eu sunt vinovat ca am visat mult prea frumos ...
Eu sunt o multime de tipi ??

Eu asta aveam de facut,de filmat si n-am mai vazut pe nimeni in preajma,dupa gard normal...
George_P. is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -