Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-07, 17:16   #91
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

comparati un cal batran cu unul tanar
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 19:24   #92
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Top cele mai proaste masini

TICO cu siguranta e cea mai proasta ever
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 10:52   #93
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
TICO cu siguranta e cea mai proasta ever
pe ce te bazezi cind spui ca este cea mai proasta
sa nu uitam ca totusi tico este o masina de oras iar daca nu are stabilitate sau cinestie ce este normal ca este facuta pt oras sa fie mica si fisneata


si cind spui ca este cea mai proasta vino si cu argumente de genul
de ce
?????
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 11:49   #94
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

eu am facut scoala pe tico ...mai acum un an...si nu mi s`a parat extra mega ordinar de proasta.....
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 14-09-07, 14:46   #95
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

pai nu e proasta, e o masina care se adreseaza unui anumit segment de piatza, oricum e mult prea mica pt gusturile mele de exemplu, dar am auzit numai cuvinte de lauda despre ea
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 16:44   #96
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by FIGHET View Post
pe ce te bazezi cind spui ca este cea mai proasta
sa nu uitam ca totusi tico este o masina de oras iar daca nu are stabilitate sau cinestie ce este normal ca este facuta pt oras sa fie mica si fisneata


si cind spui ca este cea mai proasta vino si cu argumente de genul
de ce
?????
Tico in anumit oras nu vreau sa dau numele a fost interzisa pe post de taxi din cauza de nesiguranta. Rotile sunt foarte mici stabilitate nu exista absolut deloc motorul este extrem de slab nu trage deloc da fiind de oras putem spune k nu necesita putere. Iar in caz de impact nu cred k poate sa te mai scape ceva pacat k nu are crash test facut.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 19:46   #97
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,951
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Tico in anumit oras nu vreau sa dau numele a fost interzisa pe post de taxi din cauza de nesiguranta. Rotile sunt foarte mici stabilitate nu exista absolut deloc motorul este extrem de slab nu trage deloc da fiind de oras putem spune k nu necesita putere. Iar in caz de impact nu cred k poate sa te mai scape ceva pacat k nu are crash test facut.
tico e printre cele mai bune masini de oras.....motorul trage chiar f bine pt capacitatea lui....chiar e ff fasneata la plecarea de pe loc , se parcheaza f usor , iar despre interzicea practicarii taximetriei e relativa treaba...acuma de pinde de anumite interese(posibil ca vreun "prieten" de-al primarului sa-si fi achizitionat el vreun parc de alte marci si trebuia eventual sa scape de concurenta) singurul minus il vad la protectie in caz de accident.....dar per ansamblu nu o poti cataloga ca o masina proasta ,mai ales ca e f f fiabila////
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 19:50   #98
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Top cele mai proaste masini

FIABILA??? nu contrazic da sigura masina asta nu e in nici un caz iar ce imi spui k e fascinanta la plecarea dupa loc nu crezi k exagerezi un pic??
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 20:03   #99
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

am avut ocazia sa conduc un tico intr-o seara si pot sa spun ca masina nu pleaca greu, 3 insi in masina. merge exact cum ar trebui sa mearga pentru oras.
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 20:06   #100
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Ma bucur k toata lumea are experiente placute cu Tico din pacate eu nu pot spune acelas lucru sorry. E parerea voastra si o respect. Noi am fost 4 in masina ce e drept mai marisori asa (cel mai mic 70kg cel mai mare 120) da parca ne rugam de ea iar in curbe nu mai spun adrenalina.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 20:06   #101
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,951
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
FIABILA??? nu contrazic da sigura masina asta nu e in nici un caz iar ce imi spui k e fascinanta la plecarea dupa loc nu crezi k exagerezi un pic??
e conceuta ca fiind masina de oras.....deci nu puteam abuza de ea la capitolul siguranta....iar despre plecarea de pe loc pana la vreo 60 km/h mai pune si tu intrebari sau condu buburuza asta si apoi mai vedem.....
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 20:09   #102
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Ma bucur k toata lumea are experiente placute cu Tico din pacate eu nu pot spune acelas lucru sorry. E parerea voastra si o respect. Noi am fost 4 in masina ce e drept mai marisori asa (cel mai mic 70kg cel mai mare 120) da parca ne rugam de ea iar in curbe nu mai spun adrenalina.
)))))). depinde si cum a avut grija proprietarul de ea.

LE: trebuia sa va uitati in talon inainte ca sa nu depasiti masa maxima autorizata
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 21:02   #103
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Tico dupa parerea mea merge f bine pentru oras , si va spun k e tare la demaraj.Asta o stiu sigur.Acum banuiesc ca nu va asteptati sa mearga una vai de mama ei ca una ingrijita.Difera de la masina la masina.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 12:35   #104
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Top cele mai proaste masini

nu am mai citit tot topicul..am luat cateva pagini asa ca nu stiu daca s-a mai zis de masina asta
fiat multipla....cea mai hidoasa masina vazuta de mine vreodata
loganurile sunt masini bune..care te duc din a in b ..design-ul lasa de dorit..e urat
cielo consuma mult
cea mai proasta masina?..cred ca sunt mai multe la fel de proaste
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 12:46   #105
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

creka o mashina mai proasta decat Chery nush-cum-naiba a chinezilor, care nu a reushit sa scoata nici makar o stea la EuroNCAP, nu exista.....
Khalis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -