Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 14-08-11, 22:25   #631
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by sLi4bmw View Post
franceJi =)))))))))))))))
secretul a fost tinut atatia ani... 30 si ceva de ani de comunism nu au reusit sa-l afle, ilic si cu tapu, basescu si el la dat in vileag))
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 10:19   #632
Ecsodus

Stage 2
 
Ecsodus's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 55
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Cele mai proaste masini 1990-prezent:

-Wartburg 353; o adevarata aberatie din toate punctele de vedere, e inexplicabil cum s-a putut fabrica asa ceva chiar si in Blocul Estic;
-Daciile "zambetul lui Iliescu": au demonstrat ca un design slab poate fi transformat intr-unul prost de-a binelea, si lucrat cu ciocanul (ex. tabla indreptata la ciocan in jurul stopurilor, cutii de viteze care se fac praf la nici 40 000 km, metal care rugineste dupa 2-3 ani de folosinta)
-Lada 110/111/112: sistem electric varza, senzori si relee care functioneaza cand vor, cureaua de distributie rupta la 45 000 km (toate supapele au fost bushite), toate plasticele dinauntru clampane dupa un an. Pacat de un design interesant si o mecanica acceptabila
-Daewoo Cielo: consum mare, greoi, suspensie spate proasta. N-am condus, am fost doar pasager in mai multe
-Daewoo Leganza: spatiu interior mic, consum enorm, materiale proaste la interior, pretentios la intretinere

Nu mai spun nimic de Matiz ca si-au batut destul joc de el fabricantii

~Nautilus
hmmm cu Wartburg 353 trebuie sa te contrazic.productia a inceput din anii '60 si s-a terminat cu mult inainte de '90.Si a fost o masina foarte reusita pentru vremea ei(personal mi s-a parut muuuult mai buna decat moskvici)
__________________
Ecsodus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -