Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-07, 12:46   #1
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Question Top cele mai proaste masini

Salut.M-ar interesa parerile voastre despre cele mai proaste masini din 95 pana 2007.Masinile sa se "critice" dupa consum,duritate tablarie,motor,intretinere,performante si de ce nu si tuning(scump,rar)

Incep euacia Logan 1.4 MPI.Din cate stiu eu tablaria e cam varza,la performante..lasa de dorit mult...scumpa la intretinut.In schimb are si parti bune:Tuning...se gaseste cam tot ce vrei la ea.

Last edited by Fast_wheels; 29-07-07 at 12:50.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 13:11   #2
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Top cele mai proaste masini

interesant topic . Vreau sa pun o intrebare , din ce punct de vedere privesti "tablaria"? Pentru ca masinile de generatie noua de obicei la impact se cam indoaie f tare , ideea e ca sunt astfel concepute pentru siguranta la impact cu pieton etc.... daca m-am facut inteles ...
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 13:13   #3
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Faza cu tablarie este cu rugina...daca apare repede ,mult etc.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 15:33   #4
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Fast_wheels View Post
.In schimb are si parti bune:Tuning...se gaseste cam tot ce vrei la ea.
what ? sper ca nu te referi la vitan , obor , magazinu' lu' nea' ion de la coltz
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 15:35   #5
uskt2005

Stage 5
 
uskt2005's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 666
Member of:
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
what ? sper ca nu te referi la vitan , obor , magazinu' lu' nea' ion de la coltz
Sunt foarte multe firme specializate in tuning care pot modifica un logan, lucru care nu-l pot spune si despre cielo de exemplu
uskt2005 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 16:45   #6
Jimmy_slide

Stage 5
 
Jimmy_slide's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 601
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

chevrolet aveo - a luat nota mai mica la euro Ncap decat primul logan
Jimmy_slide is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 03:04   #7
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Top cele mai proaste masini

Toata Lumea Acuza Logan`ul Ca Este Cea Mai Proasta Masina Si Lucruri De Astea ... Dar Nimeni Nu Incearca Sa`i Vada Si Partile Bune ( Exceptand Posesorii Si Cativa Oameni Care Stiu Ceva Despre Industria Auto ) ! Totusi .. Sa Fim Seriosi .. Masina Noua E Masina Noua ... Iar Logan`ul Cred Ca Merita Anumite Lucruri...Are 3* La EuroNcap , Are Si Ceva Dotari Optionale ... Eu Am Dat 8.800 Euro Pe Logan`ul meu ! 1.4 MPI . Nu Cred Ca Mai Exista O Masina Noua , Care In Banii Astia Sa`mi Ofere : Airbag`uri , AC , ABS , 4 Geamuri Electrice , Inchidere Centralizata ... Sa Fim Seriosi ... E O Masina Total Schimbata De " Vechea Dacie " !
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 04:13   #8
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Buggatty View Post
Toata Lumea Acuza Logan`ul Ca Este Cea Mai Proasta Masina Si Lucruri De Astea ... Dar Nimeni Nu Incearca Sa`i Vada Si Partile Bune ( Exceptand Posesorii Si Cativa Oameni Care Stiu Ceva Despre Industria Auto ) ! Totusi .. Sa Fim Seriosi .. Masina Noua E Masina Noua ... Iar Logan`ul Cred Ca Merita Anumite Lucruri...Are 3* La EuroNcap , Are Si Ceva Dotari Optionale ... Eu Am Dat 8.800 Euro Pe Logan`ul meu ! 1.4 MPI . Nu Cred Ca Mai Exista O Masina Noua , Care In Banii Astia Sa`mi Ofere : Airbag`uri , AC , ABS , 4 Geamuri Electrice , Inchidere Centralizata ... Sa Fim Seriosi ... E O Masina Total Schimbata De " Vechea Dacie " !
DA SUNT DE ACORD CU TINE LUCRUL NOU ESTE LUCRU NOU DAR SA STI CA PUTIINI STIU ASTA!!!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 11:04   #9
Jimmy_slide

Stage 5
 
Jimmy_slide's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 601
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Buggatty View Post
Toata Lumea Acuza Logan`ul Ca Este Cea Mai Proasta Masina Si Lucruri De Astea ... Dar Nimeni Nu Incearca Sa`i Vada Si Partile Bune ( Exceptand Posesorii Si Cativa Oameni Care Stiu Ceva Despre Industria Auto ) ! Totusi .. Sa Fim Seriosi .. Masina Noua E Masina Noua ... Iar Logan`ul Cred Ca Merita Anumite Lucruri...Are 3* La EuroNcap , Are Si Ceva Dotari Optionale ... Eu Am Dat 8.800 Euro Pe Logan`ul meu ! 1.4 MPI . Nu Cred Ca Mai Exista O Masina Noua , Care In Banii Astia Sa`mi Ofere : Airbag`uri , AC , ABS , 4 Geamuri Electrice , Inchidere Centralizata ... Sa Fim Seriosi ... E O Masina Total Schimbata De " Vechea Dacie " !
Mai e matizul.Numai k n-are geamuri electrice pe spate
Jimmy_slide is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 06:12   #10
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Top cele mai proaste masini

este ,masina noua dar singura masina noua in care ''ploua'' inauntru uneori din prima zii...problema veche..si mai are destule..cade bucsaraia de t enervezi,planetarele se duc pana in 100k/km 99% din cazuri,cu aceasi bani sau tot p acolo iei albea sau clio si ramai uscat la picioare..nu vreau sa supar pe nimeni dar n-are rost sa ne mintzim..
Urban per4mance is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 09:59   #11
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Sa speram ca nu o sa se supere nimeni in urma acestui topic.Noi doar incercam sa aflam adevarul.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 01:28   #12
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
este ,masina noua dar singura masina noua in care ''ploua'' inauntru uneori din prima zii...problema veche..si mai are destule..cade bucsaraia de t enervezi,planetarele se duc pana in 100k/km 99% din cazuri,cu aceasi bani sau tot p acolo iei albea sau clio si ramai uscat la picioare..nu vreau sa supar pe nimeni dar n-are rost sa ne mintzim..
am logan din decembrie 04 de vreo 4 luni este doar a mea masina si as dori sa zic si eu ceva
- masina are peste 121000 km iar la revizia de 120.000 in afara de ce trebuie normal am mai schimbat un furtunas la stergatoare si un rulment pe partea stanga spate
-masina pana la acesti km nu a schimbat absolut nimic in afara de ulei filtre si ce se mai schimba la o revizie
-nu prezinta absolut deloc rugina desi a mai fost atinsa pe ici pe colo
-suspensia si bucsaraia mi-au zis sa stau linistit ca ma mai tine cel putin vreo 50 mii
-ce ar mai fi de zis ca ma abtin cu greu sa nu va zic ceva de dulce la cei care mancati rahat despre logan dar nu ati incercat nici macar odata sa mergeti cu el sau ca cei care au nu stiu ce masini de zeci de mii de euro o compara cu S classe (a mai ramas sa fie comparat si cu veyronul sau mc laren)
cred ca totusi ar fi mai bine sa ma opresc aici pt ca daca omu e fixat pe o anumita buba nu poti sa il faci sa intealeaga
p.s. daca ati auzit de un caz de rugina sau de apa nu inseamna ca toate sunt la fel . sunt masini facute de roboti si oameni care totusi din cand in cand mai gresesc si ei
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 01:32   #13
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Pai normal frate.(de ce sa moara capra mea si sa nu moara a vecinuli?).Fiecare isi lauda odrasla prin metode diferite.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 01:36   #14
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

cu ce ti se pare ca eu laud "odrasla" mea ???
eu am dat doar un exemplu si daca vrei pot sa revin cu dovezi nu e asta o pb
dar ceea ce multi dintre voi faceti nu este deloc frumos
faptul ca nu iti place o masina nu inseamna sa o faci de tot rahatul
eu unu sincer nu am vb 1 sapt cu tata cand a venit seara cu ea dar dupa ce am condus-o (aveam atunci dacia nova gti) mi-am schimbat parerea si ca sa fiu sincer acum nu prea mai as vrea eu sa o vand daca ar fii
iar loganul atata timp cat eu voi fi multumit de el il voi lauda si il voi recomanda la toti
apropo u de unde stii ca tablaria e varza oare tot din vb de la coltul blocului sau casei ???
daca vii cu dovezi clare tot respectul dar mas mira
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 01:39   #15
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

pot sa critic o masina si dupa design...exterior???
Sasha_z is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -