Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-07, 02:56   #16
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Top cele mai proaste masini

''sirnene'' eu nu vreau sa te jignesc,nu am nimic cu tine,crede-ma,daca te uiti mai atent la ce am postat :..''ploua'' inauntru UNEORI din prima zi...cazul tau este unul fericit,in care probalil masina a fost exploatata cu simtzul raspunderii...a-tzi avut noroc..daca ai avut tot dacie inainte te inteleg....loganul este un vis pe langa supernova(exclus interiorul)...omul tinde sa se apere in cazuri de genul..dar hai sa facem un topic cu ''probleme la logan'' si sa vezi acolo durere..am un punto cu 230k/km si pana la 180k/km nu am atins bucsaraia!!1 de la 70k masina a facut taxi!!!dar nu voizice ca nu a avut probleme...alternator la 120k dus/ probleme cu becurile de pozitzie care se ard des/faruri aburite la spalare...se numeste sinceritate sau obiectivitate!!!
Urban per4mance is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 03:07   #17
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Top cele mai proaste masini

este un site pt totzi..fie cu pareri bune,rele...design exterior...apropos..care design..looooooooooolL!!!!
Urban per4mance is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 03:13   #18
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Top cele mai proaste masini

nu am logan si nici nu sant fan logan dar pt pretul ei e o masina decenta si de departe cea mai spatioasa din lume ..pt o masina noua e o afacere buna zic eu cu toate ca nu e sportiva sau nu exceleaza la capitolul siguranta
cat despre cele mai proaste masini .... cred ca fiaturile si chiar renault-urile modele 95-2000 numai de rau am auzit despre ele . in special de r19 ,asta lasand daciile de orice fel la o parte
!41! is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 09:10   #19
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Hai mai nu mai criticati atat loganu (nu detin). Eu am avut de ales intre SH si Logan, si am ales prima varianta doar pt ca nu-mi place designu la Logan, nu pt cum merge. Loganu e o masina conceputa sa te duca in siguranta, confort (cat de cat) cu 100 km/h constant linistit, nu sa faci liniute si alte porcarii. Ce sa ceri de la 75 cai decat o viteza de croaziera de 100-130 km/h.
Si chestia cu bucsaraie e si nu e adevarata. Taicamiu lucreaza la Dacia service si are doar cuvinte de lauda pt logan; sunt taximetristi cu 100k-200k km care isi fac revizia si nu a schimbat mare lucru la ele (suspensie), motoarele (nu vorbim de fiabilitate pt ca si-au aratat asta in 10 ani de cand sunt pe piata). Trebuie sa ai putin noroc cand cumperi o masina, credeti ca numa la logan cad bucsaraiele la 100k km?
Deci eu zic ca nu e cea mai proasta masina avand in vedere pretul de achizitie si dotarile (de calitate sau nu).
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 09:34   #20
skat

Stage 2
 
skat's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 44
Default Re: Top cele mai proaste masini

nu am logan dar am vb cu o gramada de taximetristi, unii care aveau chiar cate 2 loganuri, si nici unu nu s`a plans.



2 masini care sunt printre cele mai "proaste" din punct de vedere al consumului si poluarii:

lincoln navigator si cadillac escalade :P
skat is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 19:06   #21
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Red face Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
''sirnene'' eu nu vreau sa te jignesc,nu am nimic cu tine,crede-ma,daca te uiti mai atent la ce am postat :..''ploua'' inauntru UNEORI din prima zi...cazul tau este unul fericit,in care probalil masina a fost exploatata cu simtzul raspunderii...a-tzi avut noroc..daca ai avut tot dacie inainte te inteleg....loganul este un vis pe langa supernova(exclus interiorul)...omul tinde sa se apere in cazuri de genul..dar hai sa facem un topic cu ''probleme la logan'' si sa vezi acolo durere..am un punto cu 230k/km si pana la 180k/km nu am atins bucsaraia!!1 de la 70k masina a facut taxi!!!dar nu voizice ca nu a avut probleme...alternator la 120k dus/ probleme cu becurile de pozitzie care se ard des/faruri aburite la spalare...se numeste sinceritate sau obiectivitate!!!
nu este un caz fericit zi-mi si mie sincer cate cazuri de plouat ai auzit u??? nu vreau sa fiu rautacios dar pb astea erau la nova
am cunoscut si vb cu cel putin 20 pers posesoare de logan si toti sunt multumiti
daca ai fost atent mai sus cred ca am zis ca atunci cand tata a venit cu loganul acasa eu nu am mai vb cu el de suparare pt ca eu vroiam megane 2 sau vw passat
iar legat de ce am zis mai sus daca vrei cand ajungi prin cta ne auzim la un tel si iti arat si ce stil de condus am
din cate vad zici ca esti din dublin, cred ca e cam greu sa tragi niste concluzii cand u nici macar nu ai incercat si sa fiu sincer cei ca tine care doar din auzite sau din forumuri trage concluzia
eu am experimentat si sunt multumit de masina
parerea mea e ca acest thread trebuie inchis pt ca nu va face nimic altceva decat sa provoace useri intre ei
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!



Last edited by SirNenea; 16-08-07 at 19:10.
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 21:59   #22
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

aa deci se poate...atunci iau in primul rand Chevrolet Kalos.....mi se pare cea mai urata masina posibila..nu vreau sa jignescvre`un proprietar de pe forum dar aia nu mi se pare masina...cu farurile alea de tot k.k.t.u....si stopurile kitch....cauciucuri de trotineta, bara aia din fata de tot rasu` , deci nu mai am cuvinte....de knd vad un kalos mi se intoarce stomacu p dos,
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 22:04   #23
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Sasha_z View Post
aa deci se poate...atunci iau in primul rand Chevrolet Kalos.....mi se pare cea mai urata masina posibila..nu vreau sa jignescvre`un proprietar de pe forum dar aia nu mi se pare masina...cu farurile alea de tot k.k.t.u....si stopurile kitch....cauciucuri de trotineta, bara aia din fata de tot rasu` , deci nu mai am cuvinte....de knd vad un kalos mi se intoarce stomacu p dos,
sigur nu te refereai la aveo?! el potriveste si mai descrierii :P
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 22:17   #24
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

=))))))))))))))))))) de fapt cam toate "divele" de la chevrolet sunt un adevarat KITCh...moama si mai vad 76401743 de taxi`uri chevrolet.....kre mai "tunata"...te duci draq knd vezi asa ceva....
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 22:34   #25
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

1. eu sunt dispus sa pun loganul meu sub jet de apa din toate partile si daca intra un strop de apa in el ii dau foc
2. am masina de 50.000km si in afara de consumabilele care se schimba pe la revizi nu am schimbat nimic
3. consuma 7.3% mediu, deci cat scrie in carte lucru care ma multumeste (e 1.6mpi)
4. performantele sunt multumitoare deocamdata, avand in vedere ca sunt incepator si o folosesc pt naveta, stau la 10km de timisoara
5. sa spunem si de lucrurile care sunt proaste, vopseaua ma dispera, e foarte subtire, se zgarie foarte usor
6. datorita designului aripa spate se loveste foarte usor, chiar langa usa, eu am gasit-o in parcare lovita acolo si am vazut sute de loganuri lovite in acelasi loc
7. ambreajul e prea sus, prinde chiar la captul pedalei, lucru care ma enerveaza la culme si e destul de incomod
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 22:54   #26
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Top cele mai proaste masini

Chevroleturile sunt chinezari ieftine... Loganul e numai bun pentru drumurile noastre pline de gropi..
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 23:43   #27
attila

Stage 3
 
attila's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 165
Default Re: Top cele mai proaste masini

Sa fim seriosi nu poti compara aveo cu logan,aveo e mult peste,cel putin la design exterios+interior.Cred ca e cea mai buna masina din clasa ei,tinand cont de pret.Loganul are un design primitiv,bordul e facut dintr-un plastic brut,parca e finisat cu toporul,fara suparare...in timp ce aveo are un design reusit si arata mult mai bine decat kalos.O alta masina care intra in aceasi clasa cu cele doua este Fiat Albea...eee aceasta mi se pare chiar urata.Am condus si aveo si logan si pot sa spun ca mi-a placut mult mai mult aveo.Astea sunt parerile mele,nimeni nu tre sa le ia in nume de rau
attila is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 23:57   #28
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

parerea mea e k loganu asa cum e el urat cu spume...e mult peste orice chevrolet
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 00:02   #29
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Top cele mai proaste masini

Cele mai proaste masini 1990-prezent:

-Wartburg 353; o adevarata aberatie din toate punctele de vedere, e inexplicabil cum s-a putut fabrica asa ceva chiar si in Blocul Estic;
-Daciile "zambetul lui Iliescu": au demonstrat ca un design slab poate fi transformat intr-unul prost de-a binelea, si lucrat cu ciocanul (ex. tabla indreptata la ciocan in jurul stopurilor, cutii de viteze care se fac praf la nici 40 000 km, metal care rugineste dupa 2-3 ani de folosinta)
-Lada 110/111/112: sistem electric varza, senzori si relee care functioneaza cand vor, cureaua de distributie rupta la 45 000 km (toate supapele au fost bushite), toate plasticele dinauntru clampane dupa un an. Pacat de un design interesant si o mecanica acceptabila
-Daewoo Cielo: consum mare, greoi, suspensie spate proasta. N-am condus, am fost doar pasager in mai multe
-Daewoo Leganza: spatiu interior mic, consum enorm, materiale proaste la interior, pretentios la intretinere

Nu mai spun nimic de Matiz ca si-au batut destul joc de el fabricantii

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 00:21   #30
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Despre cielo nu stiu ce sa zic.Consumul este de 8%.Si sa stii ca masina chiar nu e greoaie.Insa recunosc si eu ca suspensiile spate lasa de dorit.
Si apropo sunt de acord ca chevrolet-urile majoritatea sunt urate.Si Albea.Printre care as incadra la aspect Clio.Spatele cel putin e oribil.

Last edited by Fast_wheels; 17-08-07 at 00:24.
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -