Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-07, 12:36   #76
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Nu tratam aici masinile urite sau frumoase.
O masina proasta inseamna una la care ramai cu platicele in mina,care scartaie ca o caruta desi este aproape noua,una care are vesnice probleme de motor sau electrice.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 02:52   #77
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Top cele mai proaste masini

care cad plasticele ...vrei sa auzi una tare...am fost nevoit sa plek ku papuku la buk sa iau niste lastre de travertin de 2 m jumate....k nu aveam duba akasa....si spre bukuresti mi`a pikat scrumiera mi`a pikat oglina retrovizoare...oglinda dreapta...am dat drumu la aerisirile din inauntru zicieai k am dat drumu la lilieci....m`am jurat k nu mai merg in viatza mea cu papuk)))))))
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 03:41   #78
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Top cele mai proaste masini

1.Logan pe primul loc
-tabla vai de ea ,nu cred ca o sa tina mai mult de 2-3 ani fara pete de rugina din moment ce sunt persoane care au de acum probleme.
-costuri de intretinere tipic Renault,astia mai au putin si se cred BMW.
-design facut de un inginer intr-o criza de epilepsie
De motorizari nu zic nimic,inca nu a trecut destul timp sa vedem cat de fiabile sunt.

2.Matiz
-consum mult prea mare pentru motorul ala si la cat de mica e
-apar multe probleme mai mici sau mai mari la cutie, articulatii etc...
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 10:29   #79
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Top cele mai proaste masini

cu matizul sunt de acord 100%!!!!!
am mers si eu o data cu unu' din asta pe kiseleff de am zis ca sunt cu barca pe mare! si nici nu aveam viteza!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 26-08-07, 12:13   #80
chitzi
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
chitzi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 165
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

am shi eu logan 1.4 shi am mers pe autostrada shi cu 165 shi e destul de stabila....cu 140 potzi sa mergi cu viteza de croaziera, eu sunt multzumit de ea shi la bani ashtia nu ai ce masina noua sa itzi ei
__________________
totul se iarta.....nimic nu se uita!
chitzi is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 12:02   #81
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by GRIM_RIPER View Post
credema ca asta e din auzite.......pe la tv(televizorul spala creiere;stiu)cica ar fii avut unele inovatzi care nushu sa iti zic

dar pt romania batrana dacie a fost destul de buna(reparatziile la coltz de strada fac parte din traditziile romanului:P:P)


alte intrebari?



edit...
nu cred ca era submotorizata...si azi mai sunt masini cu 40-50 ponei stoc...din pacate
dacia 1310 a fost o masina buna si este in continuare o masina acceptabila, o prefer oricarui diesel... asa ca o fita... o mica intrebare despre ce motorizari de 40-50 de cai e vorba? a mea, din 86, are 45 kW, aproape 61 de cai putere... la motorizare de 1.4, alea de 1.3 or fi avand 40 kW... 50 si ceva cai... erau motorizarile din 70 mai slabute? DACIA 1310 nu este cea mai proasta masina !! (cel putin a mea, pot sa spun ca vreo 100.000 de km, intretinuta prost, n-o fost probleme cu ea, acuma dupa cateva reparatii capitale... se tine bine, prinde 130... fara probleme..., 100 km/h in 25 s aproximativ ) pa
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 00:47   #82
doru_piticu rs

Stage 2
 
doru_piticu rs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 25
Default Re: Top cele mai proaste masini

vad k voi ati gresit numele la topic "cele mai proaste masini"...era mai bine "cea mai proasta masina LOGAN" eu am LOGAN 1.4
doru_piticu rs is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 01:05   #83
doru_piticu rs

Stage 2
 
doru_piticu rs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 25
Default Re: Top cele mai proaste masini

Stock




Join Date: Aug 2007
Oras: MILITARI
Age: 23
Posts: 8
My Photos: (0) Re: Top cele mai proaste masini

--------------------------------------------------------------------------------

vad k voi ati gresit numele la topic "cele mai proaste masini"...era mai bine "cea mai proasta masina LOGAN" eu am LOGAN 1.4 si nici nu ploua in el nici nu fuge ca un mustang...pt noi romanii e fffbuna spatioasa,,cu un porbagaj imens si cu o pozitie de condus fantastica fata de multe masini...cat despre cielo e cea mai proasta exterior+interior: bordu e de la batranul kadet iar pozitie de condus poate cu scaune recaro e mai comfortabila,,la capitolul frane e muci de la 120 ai nevoie de parasuta si maini de otel,,consum mult peste asteptari si performanta (8,5%-11%in oras\afara sub7%nu vezi)...am fost posesorul unui cielo 96 corean si nu vb. din auzite...
doru_piticu rs is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 18:31   #84
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Top cele mai proaste masini

da dar daca`i schimbi etrierele si discurile si tamburii parca franeaza mult superior daciei.
si parca mai are o forma nu ca si loganul cizma de cauciuc
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 21:14   #85
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Top cele mai proaste masini

2.Matiz
-consum mult prea mare pentru motorul ala si la cat de mica e
-apar multe probleme mai mici sau mai mari la cutie, articulatii etc...[/QUOTE]


cu consumu ai dreptate....cu cutia nu cred....oricum per total e o masina buna ....si nenea ala de a zis ca e barca sa vina pe la mine sa-l fac un bucuresti slatina craiova si sa-mi zica daca mai e barca.....la 5000 de euro vreti calitate de bmw sau volvo?????
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 23:19   #86
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
da dar daca`i schimbi etrierele si discurile si tamburii parca franeaza mult superior daciei.
si parca mai are o forma nu ca si loganul cizma de cauciuc
deja ceea ce zici u inseamna modificare a masinii stock
daca stai si la logan sa ii schimbi franele o sa vezi ca va frana si mai bine decat cielo ca eu o sa fiu jmecher si ii iau discuri perforate si cu 6 pistonase deci sper ca ai inteles concluzia
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 10:23   #87
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
da dar daca`i schimbi etrierele si discurile si tamburii parca franeaza mult superior daciei.
si parca mai are o forma nu ca si loganul cizma de cauciuc
asta asa o fii,dar cu restul ce faci?oricum caroseria e total depasita.....
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 12-09-07, 10:57   #88
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Top cele mai proaste masini

da, da!
adevarul este ca la daewoo franele stock sunt cam de "lasa-ma sa te las". am avut un espero in urma cu cativa ani si de la 180 km/h frana putin dupa care ssssshhhhhhhhhh!!!!! faaaaaaaadiiiiiiiiing adevarat!!!! trebuia sa dai in pedala ca la camion!!!!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 00:47   #89
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Top cele mai proaste masini

mie mi-a placut Cielo...chiar daca este kadet ''reincarnat''..arata mai bn decat Loganul de 10x,se comporta bn pe strada....daca ar modifica aia interiorul la Logan...si i-ar mai cobori garda la sol...si i-ar face un ''face lift''... si ar pune mai multe dotari la varianta de baza...si ar pastra pretul actual...si...asa mai departe...ar fi si Loganul interesant..
__________________
Turbo power!!!
Urban per4mance is offline   Reply With Quote
Old 13-09-07, 12:58   #90
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
mie mi-a placut Cielo...chiar daca este kadet ''reincarnat''..arata mai bn decat Loganul de 10x,se comporta bn pe strada....daca ar modifica aia interiorul la Logan...si i-ar mai cobori garda la sol...si i-ar face un ''face lift''... si ar pune mai multe dotari la varianta de baza...si ar pastra pretul actual...si...asa mai departe...ar fi si Loganul interesant..
nu ai vrea mai bine sa primesti un S classe dar care sa aiba emblema de la dacia dar sa poti sa il cumperi cu doar 5001 euro???
bineinteles eu vb de varianta full option
ce mari dotari ti se pare ca ofera cielo peste logan ???
si apropo deja tot ce ai zis u cu interior exterior se numeste deja face-lift
SirNenea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -