Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-08, 16:23   #226
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

gelly, gelly, gelly, gelly, gelly, gelly, gelly, gelly. mai vreti ? macar sa ne mandrim ca mai exista esecuri mai mari decat loganita
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 12:15   #227
Oana Neculoiu

Stage 2
 
Oana Neculoiu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 39
Default Re: Top cele mai proaste masini

Toyota FJ Cruiser.
Oana Neculoiu is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 00:09   #228
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Top cele mai proaste masini

@Marius_mym89 si !Sasha : se vbeste de masini PROASTE, nu URATE. Ce naiba !
O masina proasta cu adevarat : Lada ! (nu Niva). Probleme eterne cu partea electrica, confort inexistent.
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 14:28   #229
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
@Marius_mym89 si !Sasha : se vbeste de masini PROASTE, nu URATE. Ce naiba !
O masina proasta cu adevarat : Lada ! (nu Niva). Probleme eterne cu partea electrica, confort inexistent.
kiar distruge o lada la top gear ... the engine is wrong the gear is wrong ...totu e wrong ) https://www.youtube.com/watch?v=ooUsS08LxeQ ...vizionare placuta
expres is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 06:41   #230
mbgd

Stage 4
 
mbgd's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 216
Default Re: Top cele mai proaste masini

se vede ca nici unul din voi nu a condus o LADA in vremurile "de trista amintire"!era mult mai buna decat DACIA,mai bine legata si mai stabila pe drum decat DACIA.era,cumva,masina de lux fata de DACIA pe care ,dupa ce o cumparai,te duceai la service sa o faca sa mearga!
__________________
DON'T WORRY,BE HAPPY!!!
mbgd is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 13:03   #231
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

da de ce nu pomeneste nimeni de faimoasa dacia 1310? sau ziceti de ea ca e foarte buna pentru banii ei?
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 01:29   #232
Highman

Stage 5
 
Highman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 386
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top cele mai proaste masini

@sido dacia 1310 e "old school" o masina care sia castigat respectu' printre romani...o masina cu care 90% din noi am invatat sa conducem
NU e o masina buna acum ,nici pentu bani aia care ii iei la un salariu si iti iei o dacie 1310.....DAR......a fost unua din cele mai bune masini la prima aparitie a iei pe piata

daca e sa vorbim de masini proaste trebuie sa ne raportam la momentu aparitiei iei pe piata , nu e relevant sa compari o masina de acum 30,..20,....si chiar 1-2 ani cu una aparuta la momentu discutiei...
__________________
----------------------------------------------
>>CLUB ROVER-MG<<
ROVER 200 cu inima turbo benzina de "Tomcat" ...
ROVER 75 cdti....zi de zi.....
Highman is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 16:38   #233
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Pentru drumurile noastre cele mai bune masini sunt off-road-urile, ca si masini proaste cam toate marcile au modele bune sau proaste. Eu le-as clasifica cam asa (pentru Romania):
1. Dacia Logan (Supernova si Solenza masini de nota 10) = nu ai comfort, stabilitate, fiabilitate, articulatie slabutza, fara finisaje si optiuni putine. Daca ar fi costat 5-6000 e cu optiuni ar fi fost perfect
2. Fiat (=dacia italianului), articulatie proasta si tablaria lasa de dorit
3. Alfa Romeo = articulatie f rigida si astfel urmeaza sa rupi masina pe la noi
4. Opel Vectra, Astra (A si B), pasajele aripilor spate ruginesc f repede
5. Renault = piese f scumpe
6. Masini americane = piese f scumpe si nici nu se gasesc la noi

Cam astea le-am constatat eu. La cele din auzite nu ma pronunt
__________________
Mercedes 190 in the past
Volvo S60 for the moment
Mercedes XXX ... will be next
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 17:38   #234
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
...
1. Dacia Logan (Supernova si Solenza masini de nota 10) = nu ai comfort, stabilitate, fiabilitate, articulatie slabutza, fara finisaje si optiuni putine. Daca ar fi costat 5-6000 e cu optiuni ar fi fost perfect
...

prin confort intelegi in mare parte spatiul din masina?daca da atunci te inseli tare.daca ai peste 2m si peste 100 de kg sa vad eu ce fel incapi in solenza si supernova si ce fel stai in logan stabilitate ai dreptate,fiabilitate eu zic ca nu prea(am logan din nov. 2004 si nu am schimbat NIMIC la el, nici un rulment nici macar o piulita asa ca sa fiu mai explicit articulatie,depinde pe ce drumuri a fost folosita masina si mai ales de cine... si la finisaje si optiuni putine era o vorba a romanilor: vrei si cu p... in c.. si cu sufletu-n rai optiuni nu are deloc,in afara celebrului airbag(ma refer la varianta de baza) si din cate stiu eu nici solenza si supernova in varianta europa nu au cam nimic(solenza nici macar turometru).think more about it before
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 22:28   #235
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
2. Fiat (=dacia italianului), articulatie proasta si tablaria lasa de dorit
3. Alfa Romeo = articulatie f rigida si astfel urmeaza sa rupi masina pe la noi
Fiat este o marca de renume mondial, cu peste o suta de ani de traditie, istorie si inovatii, si vii tu sa spui ca e dacia italianului. Tu vezi ce scrii sau te bagi asa in seama ca e trendy? Fiat niciodata n-a facut niciodata masini proaste, a facut masini civilizate pentru tari civilizate, nu pentru coclauri ca Romania. Asta ca sa ne intelegem. In ultimii cativa ani...sa zicem din 2000 Fiat face masini extraordinare. Tu, ca roman, n-ai de unde sa stii asta, pentru tine aud, vw si bmw sunt cele mai bune masini. Sa iau un exemplu aleatoriu: Fiat Bravo. Pai, prietene, Fiat bravo bate la fund orice masina din clasa ei, atat la Design cat si la confort, fiabilitate, siguranta, consum, performante...ce vrei tu. Fiat are cele mai multe masini utilitare vandute in toata lumea, si tu vii sa-mi zici ca e tabla proasta??? Grupul F.I.A.T. (cu toate marcile incluse) are cele mai multe premii Car Of The Year!
De Alfa Romeo nu mai vorbesc, nu stii ce e ala si cu ce se mananca.
Baga linistit Opel in topul asta, baga Dacia, Renault, Hyundai, Tata...dar scuteste-ma de masini italiene.

Last edited by ionut_cluj; 24-01-08 at 22:31.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 23:45   #236
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Fiat este o marca de renume mondial, cu peste o suta de ani de traditie, istorie si inovatii, si vii tu sa spui ca e dacia italianului. Tu vezi ce scrii sau te bagi asa in seama ca e trendy? Fiat niciodata n-a facut niciodata masini proaste, a facut masini civilizate pentru tari civilizate, nu pentru coclauri ca Romania. Asta ca sa ne intelegem. In ultimii cativa ani...sa zicem din 2000 Fiat face masini extraordinare. Tu, ca roman, n-ai de unde sa stii asta, pentru tine aud, vw si bmw sunt cele mai bune masini. Sa iau un exemplu aleatoriu: Fiat Bravo. Pai, prietene, Fiat bravo bate la fund orice masina din clasa ei, atat la Design cat si la confort, fiabilitate, siguranta, consum, performante...ce vrei tu. Fiat are cele mai multe masini utilitare vandute in toata lumea, si tu vii sa-mi zici ca e tabla proasta??? Grupul F.I.A.T. (cu toate marcile incluse) are cele mai multe premii Car Of The Year!
De Alfa Romeo nu mai vorbesc, nu stii ce e ala si cu ce se mananca.
Baga linistit Opel in topul asta, baga Dacia, Renault, Hyundai, Tata...dar scuteste-ma de masini italiene.
din pacate noi nu facem parte din tarile civilizate, noi facem parte din tarile cu gropi cat roata tractorului in mijlocul strazi... deci masina nu e chiar menita pt strazile noastre. intr`un anume fel si el are dreptae, dar sa nu ajungem la polemici aiurea
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 16:42   #237
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

Italienii n-au fost constransi sa-si cumpere o masina proasta, total nefiabila, cu probleme mari de sigranta, tablarie si alte prostii, in lipsa unei alternative, intr-o perioada in care importurile erau practic inexistente. Cam asta e diferenta.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 19:21   #238
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Top cele mai proaste masini

Daca ati ajuns sa spuneti ca o masina e proasta (opel astra) doar pentru ca apare rugina la aripile spate, atunci e grav.
Ca sa nu mai zic de miile de probleme ale loganului, probleme pe care se pare ca nu le-a avut nici un model fabricat in toata istoria Dacia.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 21:04   #239
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

eu cred k hyundai accent e o masina proasta ... din cate am auzit si vazut ... au f multe probleme cu interioru cu franele nu stiu prea multe dar am azuit k sunt problematice. ...
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 23:23   #240
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Evil Yuri View Post
Daca ati ajuns sa spuneti ca o masina e proasta (opel astra) doar pentru ca apare rugina la aripile spate, atunci e grav.
Ca sa nu mai zic de miile de probleme ale loganului, probleme pe care se pare ca nu le-a avut nici un model fabricat in toata istoria Dacia.
asa as cataloga si cielo ca o masina f proasta.am in familie un executiv 2004.inchiderea centralizata e inexistenta acum,toba finala schimbata de 2 ori,cand e rece trebuie sa trantesc tare si sa repet aceasta operatiune de mai multe ori sa reusesc sa inchid usa,macaralele de la geamurile electrice balanganesc de zici ca mai e putin si zboara geamul,butoanele de la geamuri fff prost amplasate intre scaunele fata si f incomode de actionat,motorul consuma benzina in traficul urban (la drum e acceptabil)bordul e precum amortizoarele...la fiecare groapa scartie,

daca e interesat cineva de masina..e de vanzare....are 98.000km
300zxtt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -