Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-08, 23:45   #391
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

faza cu climatronic era o vreme cand erai foarte mandru ca baga aer in 15 directi de 15 temperaturi diferite, insa mai nou am vaz ca multe masini, considerate premium au doar a/c nu climatroni, clima automata sau cum io mai zice, de exemplu un coleg de-al meu are un seria 5 2006 cu piele, trapa, si alte dotari destul de frumoasa dar are doar a/c si sincer nu mi se pare ca lipseste, la audi de ex am condus o sapt un a4 cu climatronic bizona si ma dispera ca atunci cand schimbam temperatura trebuia sa fac aceiasi operatie de doua ori si in stanga si in dreapta......dra gata cu offtopicul
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 00:19   #392
A X U

Stage 1
 
A X U's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 18
Default Re: Top cele mai proaste masini

fratilor o masina ajunge cum ajunge prin modul in care este tratata . Daca iti bati joc de ea incepe sa o ia gaia , Dar daca o ingrijesti poti sa o tii mult si bine . Sunt de acord ca o masina noua este altceva fatza de una veche. Oricum sa recunoastem k e o evlolutie pentru Dacia care pana la urma este o masina foarte buna
A X U is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 13:44   #393
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

iara s-au mutrat cateva zeci de posturi in threadul -> https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/75760-dacia-logan-masina-buna-proasta/page-4.html


potoliti-va cu dacia asta
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 15:45   #394
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
iara s-au mutrat cateva zeci de posturi in threadul -> https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=75760&page=4


potoliti-va cu dacia asta
Nu e treaba cinstita opiniile contra logan si argumentate sa fie mutate altele disparute fara urma se pare ca nu prea este politica 4tuning sa restringa dreptul la libera exprimare mai ales cind sunt aduse argumente solide ( http://www.daciaclub.ro/-t25543.html) 18 pagini de jale ca au ajuns cei cu Logan sa umble cu prastia la ei si sa urce cu scara sa strice cuibul la pasari din contra au prasit o liota de pisici sa urce ele prin pomi fiecare pisica are 3 loganuri /norma .Ar trebui moderatorul sa ia initiativa sa schimbe titlul din "Top cele mai proaste masini " sa specifice fara Dacia ba din contra care are tupeul pe el sa lege de Dacia Logan sa primeasca ban.Titlul trebuie schimbat si facut clar sa priceapa omul la ce marci are voie sa faca referire ,poti pune si o lista ,Zil,Moskvici,Zastava,Wartburg,amaraciunile acelea facute prin India parca Tata ,Popeda,Warshava ,Lada ,Fiatul Polonez.Poti sa mai gasesti o droaie de marci care au fost fabricile inchise.Poti scoate o lista de la masinile care mergeau cu abur pina acum.

Last edited by Bobytzul; 07-06-08 at 15:49.
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 22:26   #395
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

threadurile au fost mutate(nu sterse) pt ca devenise un threat pro/contra logan cu jigniri si conotatii personale . penibil dupa parerea mea .
este a 2 sansa acordata acestui thread . nu cred ca o sa mai primeasca vreuna daca degenereaza iar.

cat despe parerea moderatorului mi-am dat-o mai devreme in urma cu cate-va pagini despre ce inseamna o masina proasta pt mine.
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 10:17   #396
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default

http://images.google.ro/imgres?imgur...icial%26sa%3DN
na ca vorbeai de wartburg )

http://images.google.ro/imgres?imgur...icial%26sa%3DG

sau volga ))

Last edited by aleks; 09-06-08 at 11:14. Reason: merged
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 23:50   #397
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
Nu este corect,eu faceam referire la masini din anii 50-65 ,poate si cele folosite de Sergiu Nicolaescu in filmarile :Un comisar acuza,ultimul cartus .Pozele puse de tine fac sa nu mai calce pe aici anumiti musterii .Sa vezi la intersectie in Buc la Eroii Revolutiei ce tacticoasa se plimba o Volga este alb cu rosu o bijuterie nu alta ,cred ca este modelul cu 3+1 viteze sch la volan si cu cerbul pe capota, lejer cred ca are 40-45 anisori masina aia .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 08:55   #398
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Bobytzul View Post
Nu este corect,eu faceam referire la masini din anii 50-65 ,poate si cele folosite de Sergiu Nicolaescu in filmarile :Un comisar acuza,ultimul cartus .Pozele puse de tine fac sa nu mai calce pe aici anumiti musterii .Sa vezi la intersectie in Buc la Eroii Revolutiei ce tacticoasa se plimba o Volga este alb cu rosu o bijuterie nu alta ,cred ca este modelul cu 3+1 viteze sch la volan si cu cerbul pe capota, lejer cred ca are 40-45 anisori masina aia .
O stiu si eu, este o bijuterie masina aia. Cred ca la o expozitie ar eclipsa un Ferari sau ultima creatie de Mercedes
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 19:59   #399
bmw_alpina

Stage 3
 
bmw_alpina's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 153
Default Re: Top cele mai proaste masini

Unele dintre cele mai proaste masini in viziunea mea...
1.Ssangyong Actyon & celelalte de la acelasi producator ...

2.Geely & celelate de la acelasi producator ...

Ai sanse uriase sa mori in caz de accident ... rezultate dezastruase la Euro Ncap..

3. Greatwall


Design oribil la interior, materiale de foarta proasta calitate . Daca aveti ocazia, fiti atenti la ceasurile de bord!
__________________
bmw_alpina is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 22:20   #400
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

nenea! daca are designu naspa nu inseamna ca e cea mai proasta! eu te cred fan bmw ca cica alea ie cele mai tari si ie cele mai formoase dar AI CONDUS VREODATA UN ACTYON??
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 22:26   #401
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

SsangYong nu mi se par proaste deloc. Cel putin Rexton imi place foarte mult, si n-am auzit lucruri rele in general despre marca asta.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 23:14   #402
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

va rog eu sa conduceti un ACTYON si apoi ne auzim pe forum
dolb is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 23:37   #403
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Geely astea sunt niste replici ieftine ale unor marci de renume. Au vrut sa faca si ei un "C,E,S Classe", un "X5", "Seria 5" si au iesit niste balarii. Asta presupun eu ca la cat costa, nu cred ca ar fi ceva de capul lor
__________________
Mercedes 190 in the past
Volvo S60 for the moment
Mercedes XXX ... will be next
paunionutz is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 00:10   #404
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
Geely astea sunt niste replici ieftine ale unor marci de renume. Au vrut sa faca si ei un "C,E,S Classe", un "X5", "Seria 5" si au iesit niste balarii. Asta presupun eu ca la cat costa, nu cred ca ar fi ceva de capul lor
uita-te la crash-test la un geely si cred ca nu vei mai avea tupeu sa conduci si o masina de 7 stele
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 01:01   #405
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Iar Actyon-ul daca nu ma insel are motorizare de provenienta Mercedes.....nu poti judeca o masina doar dupa aspect.
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -