Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-08, 12:49   #991
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

io nu am masini la care trebuia sa platesc sau am platit taxa , am o dacie . cu aia am mers la protest si o sa mai ma duc daca e nevoie. in mod normal nu ma afeteaza ca om , da ma afecteza ca cetatean fiindca M-AM SATURAT SA FIU CALCAT IN PICIOARE IN TARA MEA de niste politicieni corupti . pana acu plngeau ca au plecat romanii , pai de aia au plecat de scarba si ura lor . cunosc o gramada de oameni care au plecat in italia , spania ,franta , canada si USA , avand ca principal motiv tara asta de rahat in care daca deschizi o afacere 100 % legala intri inn faliment . NU NUMAI CA AR TREBUI SA IESIM IN STRADA PT TAXA , DAR CRED CA SUNT 10000000 MIL DE MOTIVE INAFARA DE ASTA LA CARE MULTI NU SE GANDESC .
bAFTA TUTUROR SI SPER CA UNII DINTRE VOI SA VA SCHIMBATI MENTALITATEA ASTA DE RAHAT
__________________
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:57   #992
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

BUN VENIT DOMNULE MOS CRACIUN!!! au inceput sa se vanda brazii pentru care noi platim taxe de poluare HUOOOOOOOOOOOOO sa vadeti cati brazi vor ramane dupa 25 nevanduti, vezi ce sa intamplat anul trecut, HUOOOOO. Eu nu am mai cumparat brad de cativa ani si in acest an sunt cu atat mai hotarat sa nu cumpar.
__________________
Traim in Romania si asta ne mananca toti banii!!!
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 14:22   #993
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

chiar crezi ca noi platim taxa pentru natura? esti naiv inseamna!

taxa aia se duce direct in buzunaru lu nenea Tari.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 15:29   #994
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Nu sunt naiv deloc, era un fel de a zice, sau mai bine zis ceea ce se doreste sa credem noi. Tocmai de aceea trebuie amendati drastic pt fiecare pom nevandut. Se tin preturile ridicate si daca mai raman 100 de brazi ii doare in cot. Si are legatura foarte clara cu taxa de poluare pentru ca se tai mai multi copaci decat se vand si la TV ni se spune ca noi platim taxe de poluare pentru impaduriri. Este ca si cum ai vorbi de ce trebuie sa faci ca sa fii civilizat dar cand iesi de la discutii scuipi seminte pe strada.
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 15:46   #995
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

conform CONSTITUTIEI ,guvernu ala de nimic a lui tariceanu ,nu mai avea dreptul LEGAL sa mai dea vreo lege ,hotarire sau ordonanta,dupa data de 4 dec 2008,data la care au fost validate alegerile de catre BEC . Asa ca ordonantele alea de rahat pe care sa grabit muistu sa le dea sint NULE . EI au voie sa faca ce vor muschii lor sa incalce orice lege,dar NOI daca ne cerem drepturile legale,fara autorizatie,ne filmeaza si ne ameninta cu dosare penale si amenzi de milioane. IERI SE VAITA UNUL DE LA FINANTE CA ACUM EI TREBUIE SA FACA ORE SUPLIMENTARE PENTRU CITIVA BISNITARI DE MASINI CARE NU PLATESC TAXE LA STAT . CA SA VEZI IN CE TARA TRAIM .
__________________
JOSSSSSSSSSS TAXA
luckas is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 16:42   #996
pytyk'
Fiat Driver

Stage 5
 
pytyk''s Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 625
Member of:
[Fiat]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

la bacau agitatie din nou, politia alearga in toate partile ca nu stie ce sa faca
pytyk' is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 17:00   #997
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

e85 blocat la bacau in zona real ului

si asta e doar asa de incalzire ....


de acum va urma ce e mai rau pt ca de maine va fi si mai si


si nu avem autorizatie nu avem nimik deci suntem pe cont propriu !!!!
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 17:18   #998
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Mai astia din Bacau dati sfoara in tara cand faceti ceva, poate reusesc sa vin si eu. 2-3 zile nu pot sa mai plec dar pe miercuri joi as putea sa dau o fuga.
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:11   #999
simple20
2 Roti

Stage 3
 
simple20's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 151
Member of:
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Ce a fost la Timisoara , a aratat mai devreme putin la stiri..nu se poate asa ceva . HUUUUOOOOOOO !
simple20 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:16   #1000
OltcitPower

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 565
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

ba se poate
nu te supara, dar ce vroiai sa faca politia?
din moment ce ti-a fost aprobat traseul X-Y-Z, si la Z sa se opreasca lumea pentru reportaje, stat la vorba, etc.... si tu te iei sa mergi sa blochezi drumul european?
OltcitPower is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:25   #1001
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by simple20 View Post
Ce a fost la Timisoara , a aratat mai devreme putin la stiri..nu se poate asa ceva . HUUUUOOOOOOO !



Asta ca restul au dormit pe ei.Puteau sa aresteze atatea sute?Dar stii cum e,romanul are bagat morcovu' cu tot cu iepure.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:27   #1002
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by OltcitPower View Post
ba se poate
nu te supara, dar ce vroiai sa faca politia?
din moment ce ti-a fost aprobat traseul X-Y-Z, si la Z sa se opreasca lumea pentru reportaje, stat la vorba, etc.... si tu te iei sa mergi sa blochezi drumul european?



Dar la greci ce le face?Sunt mai ai draq militienii din Romania sau suntem noi prosti?
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:29   #1003
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

-Da frate Timisoara , Arad , Oradea , Bacau.....au facut treaba ....la Bucuresti sa frecat...p^^^.....numai din autovit daca veneau samsarii de masini si eram o mie.....asa....plm....sa tip eu pt ei si sa ma cert eu cu garda ca am venit cu platforma si cu masina pe ea in centrul Bucurestiului.....eu mi am facut treaba cu toate ca taxa nu ma afecteaza.....frica i a transformat in pasarici pe toti vitejii care spuneau ca vin , ca fac , ca dreg....mai multi au fost din provincie......respect pt ei !!!!...pt Bucuresti....no comment !
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:38   #1004
simple20
2 Roti

Stage 3
 
simple20's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 151
Member of:
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Da frate Timisoara , Arad , Oradea , Bacau.....au facut treaba ....la Bucuresti sa frecat...p^^^.....numai din autovit daca veneau samsarii de masini si eram o mie.....asa....plm....sa tip eu pt ei si sa ma cert eu cu garda ca am venit cu platforma si cu masina pe ea in centrul Bucurestiului.....eu mi am facut treaba cu toate ca taxa nu ma afecteaza.....frica i a transformat in pasarici pe toti vitejii care spuneau ca vin , ca fac , ca dreg....mai multi au fost din provincie......respect pt ei !!!!...pt Bucuresti....no comment !
Asa sunt si eu , nu am nici o legatura cu taxa , am venit cu masina inmatriculata..dar se pare ca degeaba , de ce ? pentru ca nu e organizare , nu suntem deloc uniti..asta strica la noi , ne lasam calcati in picioare . Respect pentru cei din Timisoara , Bacau , Oradea , Arad etc.. JOS TAXA !
simple20 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:40   #1005
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Da frate Timisoara , Arad , Oradea , Bacau.....au facut treaba ....la Bucuresti sa frecat...p^^^.....numai din autovit daca veneau samsarii de masini si eram o mie.....asa....plm....sa tip eu pt ei si sa ma cert eu cu garda ca am venit cu platforma si cu masina pe ea in centrul Bucurestiului.....eu mi am facut treaba cu toate ca taxa nu ma afecteaza.....frica i a transformat in pasarici pe toti vitejii care spuneau ca vin , ca fac , ca dreg....mai multi au fost din provincie......respect pt ei !!!!...pt Bucuresti....no comment !


Ai dreptate.Eu am venit din Pitesti,nu a fost asa departe,dar au fost baieti din Iasi,Timisoara,Deva.Pentru ei tot respectul,iar pentru cei din Bucuresti care nu au venit multa m....
liviu27 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -