Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-08, 10:54   #946
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Bai miscati-va c* din pat si plecati in piata victoriei !!! Ce dracu cu 100 de oameni nu se face nimic ...
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 12:18   #947
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

live de acolo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	243
Size:	158.8 KB
ID:	726260  
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 12:42   #948
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

super putina lume ,ma astreptam sa fie cel putin ca o mineriada dar romanul a dovedit iar ca isi merita soarta
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:09   #949
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default

Ploiestenii care participau la miting, care mergeau la bucuresti pt miting , au fost opriti de politia romana si amendati , a dat la stiri
Au fost opriti pt ca nu aveau aitorizatie , dar ce mah revolutia a fost cu autorizatie ?
Asta le trebuie porcilor care ne conduc , ca vad ca din mitinguri nu se iau masuri . asa ca ganditi-va bine la ceea ce se va intampla in continuare , ca putem sa facem sute de mitinguri , atata timp cat nu afecteaza pe nimeni , trebuie ceva mai agresiv si cu mai mare amploare , adica , in acelasi timp in toata tara , cu blocari de artere principale , sa luam exemplul celor din botossani , masinile sa le parcam in mijlocul drumului si sa plecam , asta ar fi cea mai buna solutie . Pana acum nu s-au luat masuri , poate avem noroc de luni incolo . Si vb cuiva de aici , trebuie facuta treaba asta in cursul saptamanii ca sa ii doara si mai tare
__________________

Last edited by aleks; 13-12-08 at 16:59.
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:36   #950
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

M-am uitat si yo pe camere mai mult decat slaba participarea
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:43   #951
bogdan gba

Stage 3
 
bogdan gba's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 168
Angry Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Ploiestenii care participau la miting, care mergeau la bucuresti pt miting , au fost opriti de politia romana si amendati , a dat la stiri huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuoooooooooooo
__________________
Asa este!! Si nu numai ploiestenii.. ci toti ceilalti din alte orase si chiar sate sau comune, care au dorit sa mearga sa protesteze in Bucuresti au fost intorsi din drum si nu au fost lasati sa intre in oras.
Oamenii de rand stau afara in frig si in ploaie cu o hartie pe care scrie JOS TAXA AUTO, iar nesimtitii din conducere stau la costum si fac negocieri de aliante intre partide si ***-uri de genul asta. Nici macar nu ii intereseaza ce se intampla afara, ii doare in c*r de noi.. HUO...
bogdan gba is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:45   #952
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Autorizatie pt ce ? pt circulatie pe drumurile publice? Ma duc la bucuresti sa imi iau o shaorma dom`le ce miting ? nu stiu de nici un miting! si gata cum sa ma intoarca din drum ce imi ingradeste dreptul la libera circulatie?
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:50   #953
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Cred ca in Oradea se lasa cu dosare penale, pentru ca aveam autorizatie doar in centrul orasului si mai multi s-au dus pe Borsului si in vama sa blocheze tot. Belea mare
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:35   #954
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Autorizatie pt ce ? pt circulatie pe drumurile publice? Ma duc la bucuresti sa imi iau o shaorma dom`le ce miting ? nu stiu de nici un miting! si gata cum sa ma intoarca din drum ce imi ingradeste dreptul la libera circulatie?
corect !.. si legal nu aveau voie sa faca asa ceva pentru ca nu aveau cum sa demonstreze ca eu, ploiestean(sazicem).. ma duc la bucuresti la miting! Dar stii tu...mai exista si guri sparte pe aici pe forum! si gaboru cum a vazut vreun sticker de la vreun club..pac i-a oprit pe toti. DESI MI-E CAM GREU SA CRED CUM POTI OPRI 30 DE MASINI IN ACELASI TIMP !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:41   #955
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

tocmai...cum au oprit ei toate masinile ...de unde stiau ca toti se duc acolo...?dar cum spune dolb....mai avem si politai pe aici...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:43   #956
wOlf_

Stage 2
 
wOlf_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 49
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

A fost un protest si in Suceava. (aproximativ 100 masini)
Revin mai inspre seara cu poze.
wOlf_ is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:51   #957
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

bah si daca tot vrem sa facem ceva , poate sa ne opreasca cineva sau ceva ?
ce **** m** , bah scoateti TUPEUL din voi , luat-i pe gabori la **** nitel si sa vezi ce se inmoaie , ce naiba mah , bah ori facem ceva ori nu mai facem , ce atata frica de politie ?
sunt oameni la fel ca si noi , s-a facut un studiu si s-a spus ca 85 la suta dintre oameni au fost intimidati de politie , de ce ? cine e frate politaiu ? in unele cazuri un fraier cu mai putine clase ca trenu , care nu stie sa lege cuvinte si care face abuz de putere ca zavragii .
Bah ori lasam faza cu politia deoparte si intrati cu tupeu in ei cand mai ne opresc ori o lasam balta , ceea ce nu se poate .
Nu va dati seama cat de grava e situatia cu opritu intrarii in oras . ia ganditi-va bine si o sa vedeti ca am dreptate .
Si pt astia care se plang de slaba participare sa taca din gura , ca de aia nu a putut veni lumea ca nu li s-a permis , bolovanilor , ca daca 200 sunt din buc , sunt numa ei ca restu au la ora asta treaba cu politia
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:53   #958
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

am fost la protest in bucuresti, daca veneau cati au scris aici pe forum, era cu totul altceva! au venit toti samsarii din targ si unii oameni care au ramas cu masinile neinscrise, puteam fi mai multi, asa nu o sa facem nimic niciodata!

a fost un moment palpitant cand am iesit ft multi din parcari si am inceput sa dam ture in victoriei...militienii au blocat toata intersectia! lumea a sarit cu gura, unii au blocat intersectiile, dar...militia a stabilit repede ordinea...daca eram mai multi puteam sa facem ceva asa...ati preferat sa stati in casa, la caldura, v-ati uitat la stiri si la promotor!

SA VA FIE RUSINE!

p.s. daca stam in casa nu rezolvam nimic, hai sa ne mobilizam. am inteles ca s-a depus o cerere pt autorizatie pt marti 16.08.2008, hai SA DAM JOS TAXA HOTILOR
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:57   #959
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
bah si daca tot vrem sa facem ceva , poate sa ne opreasca cineva sau ceva ?
ce **** m** , bah scoateti TUPEUL din voi , luat-i pe gabori la **** nitel si sa vezi ce se inmoaie , ce naiba mah , bah ori facem ceva ori nu mai facem , ce atata frica de politie ?
sunt oameni la fel ca si noi , s-a facut un studiu si s-a spus ca 85 la suta dintre oameni au fost intimidati de politie , de ce ? cine e frate politaiu ? in unele cazuri un fraier cu mai putine clase ca trenu , care nu stie sa lege cuvinte si care face abuz de putere ca zavragii .
Bah ori lasam faza cu politia deoparte si intrati cu tupeu in ei cand mai ne opresc ori o lasam balta , ceea ce nu se poate .
Nu va dati seama cat de grava e situatia cu opritu intrarii in oras . ia ganditi-va bine si o sa vedeti ca am dreptate .
Si pt astia care se plang de slaba participare sa taca din gura , ca de aia nu a putut veni lumea ca nu li s-a permis , bolovanilor , ca daca 200 sunt din buc , sunt numa ei ca restu au la ora asta treaba cu politia

EU MA REFER LA CEI DIN BUCURESTI, am inteles ca au venit 50 de masini din ct, au mai fost din PH, dar din bucuresti putini, doar samsarii din targ! nu am vazut nici o masina din niciun club, cred k eram singurul cu stiker de club pe masina! cand astia ar trebui sa ia initiativa si sa fie uniti!

si frica nu e de Politist ca om, ci de lege!


P.S. vreu sa il felicit pe cel cu astra visinie cu nr rosii de PH, chair are tupeu si a avut initiativa! felicitarile mele.

Last edited by claudiu lucian; 13-12-08 at 15:10.
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 15:22   #960
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
EU MA REFER LA CEI DIN BUCURESTI, am inteles ca au venit 50 de masini din ct, au mai fost din PH, dar din bucuresti putini, doar samsarii din targ! nu am vazut nici o masina din niciun club, cred k eram singurul cu stiker de club pe masina! cand astia ar trebui sa ia initiativa si sa fie uniti!

si frica nu e de Politist ca om, ci de lege!


P.S. vreu sa il felicit pe cel cu astra visinie cu nr rosii de PH, chair are tupeu si a avut initiativa! felicitarile mele.
Da,vorba lui Lucian ,pe forum ati spus ca veniti o groaza,gata cum sa inrautatit unpic vremea ati stat la caldurica...Pe forum toti sunteti Zmei,oricum am facut un cacat!Daca eram mai multi mai ziceam!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag004.jpg
Views:	161
Size:	187.5 KB
ID:	726515   Click image for larger version

Name:	Imag001.jpg
Views:	150
Size:	253.8 KB
ID:	726516   Click image for larger version

Name:	Imag000.jpg
Views:	141
Size:	213.9 KB
ID:	726517  

Attached Files
File Type: 3gp Video001.3gp (1.09 MB, 36 views)
File Type: 3gp Video002.3gp (3.08 MB, 24 views)
File Type: 3gp Video003.3gp (375.2 KB, 17 views)
File Type: 3gp Video004.3gp (1.00 MB, 16 views)
File Type: 3gp Video005.3gp (310.6 KB, 19 views)
File Type: 3gp Video006.3gp (1.17 MB, 15 views)
File Type: 3gp Video007.3gp (542.6 KB, 17 views)
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -