Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-08, 14:36   #961
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Mai multi si mai uniti am fost in Constanta decat in Bucuresti!

http://www.telegrafonline.ro/1229119...axei_auto.html
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:47   #962
simple20
2 Roti

Stage 3
 
simple20's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 151
Member of:
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Am fost si eu la protest si pot sa spun ca sunt dezamagit , foarte putina lume facand comparatie cu alte orase din tara.. de ce ? gata cum a dat putin ploaia s`a speriat toata lumea..nu suntem uniti , daca la urmatorul miting care speram ca o sa fie autorizat se strange tot asa de putina lume nu facem nimic...
HAIDETIIII OAMENI , IESITI IN STRADA . E BATAIE DE JOC .
JOS TAXA !!

p.s respect celor care au venit si au indurat frigul alaturi de noi.
simple20 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:52   #963
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Wink Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by simple20 View Post
Am fost si eu la protest si pot sa spun ca sunt dezamagit , foarte putina lume facand comparatie cu alte orase din tara.. de ce ? gata cum a dat putin ploaia s`a speriat toata lumea..nu suntem uniti , daca la urmatorul miting care speram ca o sa fie autorizat se strange tot asa de putina lume nu facem nimic...
HAIDETIIII OAMENI , IESITI IN STRADA . E BATAIE DE JOC .
JOS TAXA !!

p.s respect celor care au venit si au indurat frigul alaturi de noi.
La un moment dat nu imi mai simteam labele picioarelor si tot am stat!Felicitari celor ce au fost si au inghetat de frig ,au avut vointa!Acum se gaseste sa zica cineva,ca ne agitam degeaba si mai stiu eu ce ca asa se face la noi!RENUNTAM REPEDE!
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 14:56   #964
overclocker

Stage 3
 
overclocker's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 120
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

poze de la mittingul din arad: http://www.aradon.ro/stiri/arad/arti...81213-01241887
in arad s-a blocat iesirea spre Nadlac, iar in Oradea iesirea spre Bors. Haideti ca se poate !!
overclocker is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 15:05   #965
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

mai multe persoane au fost in constanta si arad....nu se poate asa ceva!!!
in capitala Romaniei trebuiau sa fie minim 2000 de persoane ca sa facem ceva....am vorbit cu o gramada de persoane care venisera din Vaslui,Mehedinti,Valcea,deci de la distanta mare!!!
nici eu nu sunt din Bucuresti,dar sunt la 70 de km distanta[din Giurgiu].
haideti sa facem ceva si sa autorizam mitingu viitor,si sper sa vina mai multa lume!!!
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
NU lasa pe maine ce poti face azi!
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 15:26   #966
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Si eu vin de la protestul de la piata Victoriei.Sunt total dezamagit de cei ce s-au dat zmei pe forum(venim,facem,dregem) si cand colo erau mielusei.Au fost draq mai multi jandarmi si politisti.Rusine celor care au stat in pat si s-au uitat la tv.Mai avem o speranta la baietii din Ardeal.
Bravo baieti,meritati respectul nostru.
Ceilalti care nu au venit,...niste ignoranti.
Asteapta sa le faca altii treaba.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 15:34   #967
mariusKNS

Stage 5
 
mariusKNS's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 448
Member of:
[Moderators]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

prieteni ,fara unitate nu facem nimic ...............nu mai fiti ignoranti
mariusKNS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 15:43   #968
Lupy

Stage 4
 
Lupy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 250
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

intr-adevar mare dezamagire... am inghetat acolo, dar nu-mi pare rau .... eu nu sunt samsar, am luat masina pt. mine si familia mea ... in situatia asta mai sunt cateva sute de bucuresteni care puteau sa vina si ei ...
.... mult respect tuturor din afara bucurestiului ( erau persoane din BV de la 6 dimineata acolo ) personal imi pare rau ca ati plecat dezamagiti de aici.


... astept urmatorul miting (autorizat) ... o sa vin si acolo indiferent de vremea de afara.


... pt. persoanele de zahar care au stat in casa .... macar sa nu se mai bage in seama aiurea.

Bafta tuturor.


"Ca sa nu se blocheze circulatia, politistii au intors din drum zeci de masini, la intrarile in Capitala pe autostrada Bucuresti Pitesti, Autostrada Soarelui si Drumul National 1." sursa ProTV
__________________
www.machetetv.ro


Last edited by Lupy; 13-12-08 at 15:57.
Lupy is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 16:11   #969
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Respect celor din Bihor,care si acum sunt in strada si indura frigul.Nu va lasati baieti,ca incercam si noi alt protest la Buc,daca ne dau jegosii autorizatie.Sper sa vina mai multi.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 17:12   #970
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

ce autorizatie ma ? fiti seriosi ...
si la bacau sa incercat ceva dar prea putina lume , nu sa vb din timp, dar urmeaza o alta adunare cu mult mai mare ...
si nu am avut nici o autorizatie nimic ,pt ca a venit si politia si tot si nu nea pasat de ce spun ei pt ca totusi ce pot sa faca pana la urma ? este dreptul nostru sa ne spunem parerea si sa cerem anularea taxei

cel mai bine e ceva spontan ,nu asa anuntat cu surle si trambite ...
si la bucuresti daca stiati exact ce vreti , si acum stateau strazile blocate .

eu va recomand altceva ganditi la ceva dar sa fie luni sau in timpul saptamanii si unde ii doare mai tare .

Sper sa putem face ceva !
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 17:37   #971
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
ce autorizatie ma ? fiti seriosi ...
si la bacau sa incercat ceva dar prea putina lume , nu sa vb din timp, dar urmeaza o alta adunare cu mult mai mare ...
si nu am avut nici o autorizatie nimic ,pt ca a venit si politia si tot si nu nea pasat de ce spun ei pt ca totusi ce pot sa faca pana la urma ? este dreptul nostru sa ne spunem parerea si sa cerem anularea taxei

cel mai bine e ceva spontan ,nu asa anuntat cu surle si trambite ...
si la bucuresti daca stiati exact ce vreti , si acum stateau strazile blocate .

eu va recomand altceva ganditi la ceva dar sa fie luni sau in timpul saptamanii si unde ii doare mai tare .

Sper sa putem face ceva !
s-a incercat blocarea strazilor prin diferite metode.unii dintre ei ziceau ca nu le mai merge masina[si sa oprit in mijlocul intersectiei],altii pur si simplu s-au oprit la semafor,am incercat sa traversam pe trecerea de pietoni si jandarmii nu ne dateau voie.si sefu politiei rutiere din Buc[omu` cu mustata si geaca de piele maro a dat cateva amenzi,si ne-a amenintat ca ne face dosar penal si amenda de la 10-100 milioane....asa ca tot autorizat trebuie sa fie
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 17:44   #972
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

aradul a fost tare . mai multe masini decat as fi crezut . sa blocat circulatia pana in vama . cateva masini puse in locurile cheie si sa rezolvat . pana au venit mascatii... nu stiu cat am rezolvat cei care am fost dar macar nu am stat acasa !!!
!41! is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 18:20   #973
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

I: "Ce vrei sa iti aduca mosu?"

R: " Pe nenea TARI..ca nu mai trebuie sa mai taiem porcu !"
dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 18:55   #974
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

www.caba.ro

alte semnaturi
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 19:25   #975
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Scrisoare pentru tariceanu:

Sa cautam ceva scuze pentru cat de putin a fost la bucuresti?
Asta a fost linistea inainte de furtuna. Am vrut numai sa vedem cum reactioneaza politia si jandarmii ca sa stim ce avem de facut la demonstratia care va urma.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -