Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-08, 11:23   #61
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Blazeyblaze - no offence bro ... da' nimeni nu are banii tai sa isi permita masini noi!
Toata lumea traieste cu impresia ca, daca se scoate taxa automat lumea isi va lua cazane de 1000 de euro. Ar fi frumos ca si RAR-ul sa se inaspreasca iar ITP-ul sa nu se mai ia cu spagi.
Sa vedem ce masini isi vor mai lua astia cu 1000 de euro.

Nimeni de aici nu cred ca vrea masina de 1000 de euro, ci una la vreo 3000-5000 de euro pe care sa o inmatriculeze si sa o aiba de buna aici, pentru ca de la 5000 la 8000 cat e rahatul de Logan, e o diferenta de 3000 de euro. Exact cat cer "banii-fura" astia din Guvern.

Sa ne scuteasca pe noi cu taxe de mediu si astea - se stie clar ca tara asta e condusa de niste carnati care vor sa isi umple buzunarele cu orice lege.
Spunea un oligofren din Guvern ca, cu banii din taxele de inmatriculare, vor finaliza statia de epurare Glina. Pai, cu cei 9 milioane RON din buget, nu puteau face asta? NUUUU, le-au dat senatorilor sa isi cumpere masini 4x4 de 70.000 euro!
Asta ce vrea sa insemne? Ca li se rupe fix in gaoace de "plebe".
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 11:29   #62
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Sa faca ei burticutele mari si sa ii fure pe romanii "astia prosti" cum ne-o crede!Si tata a zis acum cateva minute ca se va duce si el,deoarece a inmatriculat un mercedes c180 si i-a luat 22 de mil!Dar daca il prindea legea care este acum ?Nu dadea triplu!HOTIE PE FATA!
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 11:57   #63
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Ma copii !!!...Cum puteti sa ganditi atat de pesimist ?
Cum adik...ricum nu o sa vina nimeni" ? Pai daca se gandea in felul asta si inainte va nasteati si voi tot in comunism !!! Multi au murit ca voi sa aveti dreptul de a iesi in strada pentru a va spune parerea ! Aveti drepturi si aveti libertate si doar pentru asta se merita sa va spuneti parerea ! Daca veti tace in continuare vor veni vremuri in care vi se vor lua hainele de pe voi cu japca iar voi, obisnuiti cu mentalitatea asta de sclav veti tace din nou din gura !!!

Urat..tare urat...
__________________
I'LL MAKE YOU AN OFFER YOU CAN NOT REFUSE !!!

GodfatherN
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 11:59   #64
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Ma copii !!!...Cum puteti sa ganditi atat de pesimist ?
Cum adik...ricum nu o sa vina nimeni" ? Pai daca se gandea in felul asta si inainte va nasteati si voi tot in comunism !!! Multi au murit ca voi sa aveti dreptul de a iesi in strada pentru a va spune parerea ! Aveti drepturi si aveti libertate si doar pentru asta se merita sa va spuneti parerea ! Daca veti tace in continuare vor veni vremuri in care vi se vor lua hainele de pe voi cu japca iar voi, obisnuiti cu mentalitatea asta de sclav veti tace din nou din gura !!!

Urat..tare urat...
Din nou, frumoase vorbe ! felicitari Nashule
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:29   #65
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Santos...e incredibil, frate cat de pesimist e romanul !!! Avem dreptul de a alege liber ( e drept ca nici nu prea mai ai pe cine...), avem dreptul de a ne spune parerea, avem drepturi pe care hotii astia nesimtiti ni le calca in picioare ! Si noi sa tacem din gura ?
Stau si ma intreb daca cineva l-ar impusca pe retardul asta de tariceanu (nu merita T mare ) oare nesimtitii astia isi vor pune intrebari inainte sa-si mai bata joc de noi ? Ma mai intreb oare daca faptul ca eu ma simt furat si prostit pe fata imi da dreptul sa fac si eu acelasi lucru ? Adik ...daca puterea astora sta in pozitia pe care o au in guvernare...poate a mea sta in 9mm !!! Vorbim de legi si societate pe de-o parte si le umplem de sange pe cealalta !
Si ar mai fi multe pagini de umplut cu tot ce au si ceilalti strans si adunat in aproape 20 de ani de hotie !!! Pai pana cand ? Si de ce sa tacem ? Ca sa ajungem sa ne f..a in c..r pe fatza si sa nu mai putem spune nimic ? Sa fie prea tarziu ?
Eu unul nu tac !!!

Ne vedem pe strada !!!
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:30   #66
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by 69WRX View Post
blazeyblaze - nu toti ne permitem masini care nu polueaza, asta nu inseamna ca trebuie sa mergem pe jos...sau sa dam bani la taxi...fiecare isi sustine punctul de vedere si cam fiecare are dreptate in felul lui...si tu si santos...


atunci sa-si ia hyundai getz sau i10....e rusinos?
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:31   #67
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Bravo Nasule.
See you there.

@blazeyblaze - dar daca nu vrem d'alea?!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:33   #68
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

GodfatherN,...ce ai face daca-i fi pentru o zi presedinte?
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:40   #69
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by liviu27 View Post
GodfatherN,...ce ai face daca-i fi pentru o zi presedinte?
Lol...tu ce ai face daca ai avea un Enzo FXX pentru o zi ?

O zi....o singura zi nu ajunge nici sa dai o lege ca sa le iei amaratilor toti banii pentru un buget cheltuit anual stim noi cum...O zi..poate ca nu mi-ar ajunge sa anulez tot ceea ce au dat ei ca legi impotriva constitutiei doar !!!
O zi mi-ar ajunge poate doar sa-i .... pe toti... ( a se completa tot cu 9mm ...sau mai mult...dupa posibilitati...)
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 12:45   #70
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by GodfatherN View Post
Lol...tu ce ai face daca ai avea un Enzo FXX pentru o zi ?

O zi....o singura zi nu ajunge nici sa dai o lege ca sa le iei amaratilor toti banii pentru un buget cheltuit anual stim noi cum...O zi..poate ca nu mi-ar ajunge sa anulez tot ceea ce au dat ei ca legi impotriva constitutiei doar !!!
O zi mi-ar ajunge poate doar sa-i .... pe toti... ( a se completa tot cu 9mm ...sau mai mult...dupa posibilitati...)

E greu in Romania.Sper sa reusim sa ne impunem maine punctul de vedere sau macar sa ne bage cineva in seama.Mi-e tare teama cu jegosii astia.Daca nu ajungem la un consens,poate facem ca la Atena.Trebuie sa ia sfarsit hotia politicienilor.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 13:46   #71
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Stie cineva ce se intampla,daca pui un catalizator euro4 pe o masina veche?Trece RAR-ul?Mai fac astia fente la taxa?
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 13:48   #72
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Platesti omologarea ... cred.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 13:52   #73
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
atunci sa-si ia hyundai getz sau i10....e rusinos?
prietene...cand ai un salariu de 10-12 milioane..iti permiti un hyundai de 7000 de euro..?
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 13:54   #74
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Platesti omologarea ... cred.


Si taxa cum o platesti?
La ce euro o baga?
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 13:56   #75
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by liviu27 View Post
Stie cineva ce se intampla,daca pui un catalizator euro4 pe o masina veche?Trece RAR-ul?Mai fac astia fente la taxa?
mai, eu din cate stiu prostalaii astia de la rar nu recunosc chestii de genu. adica ei se uita in listele lor ce norma de plouare are motoru si acolo te trec.. ?
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -