Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

View Poll Results: Cum sa fie incadrarea pe grupe?
Puterea din talon inmultita cu coeficienti in functie de modificari! 117 59.69%
Puterea din talon fara nici un coeficient! 79 40.31%
Voters: 196. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-06, 13:08   #211
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Imi ajung 2 ture cap coada ca sa pun punct disputei !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 13:13   #212
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

de la o vreme se pare ca de la fiecare cursa se ramane numai cu cate o amintire, iar oamenii umplu paginile cu pareri pro si contra. ca sa nu mai zic ca locul asta nici nu e ptr asa ceva. oricine intra aici atras de titlu nu pricepe nimic. chiar moderatorii nu vad unde s-a ajuns? nu de alta, dar m-a intereseaza mai mult sistemele de incadrare decat provocatul d-aiurea. merci!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 15:23   #213
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Cam asta incercam si noi sa zicem dar ..deh !

Si masina ta a fost contestata ca a mers prea tare pt. grupa B, au iesit vorbe ca e varianta facuta de Elia ). Numa` experti !
daca masina mea mergea tare pt grupa b,atunci scirocco care m-a batut,cum mai mergea?masina mea nu e facuta de ELIA,absolut tot ce e modificat pe ea e facut de manuta mea.dar macar eu aveam motorul care e trecut in talon,pe cand scirocco dumnezeu stie ce motor avea.ori motorul era altul decat cel declarat,ori mecanicul care l-a modificat a fost mult mai bun decat mine.dupa ce am venit de la craiova,m-am dat cu un scirocco si nu s-a tinut dupa mine deloc,daramite sa ma si bata.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 20:24   #214
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
daca masina mea mergea tare pt grupa b,atunci scirocco care m-a batut,cum mai mergea?masina mea nu e facuta de ELIA,absolut tot ce e modificat pe ea e facut de manuta mea.dar macar eu aveam motorul care e trecut in talon,pe cand scirocco dumnezeu stie ce motor avea.ori motorul era altul decat cel declarat,ori mecanicul care l-a modificat a fost mult mai bun decat mine.dupa ce am venit de la craiova,m-am dat cu un scirocco si nu s-a tinut dupa mine deloc,daramite sa ma si bata.
E mecanic foarte bun baiatu cu Scirocco , a fost primul din Craiova care si-a pus turbo pe Dacie si la fel, si-a facut masina singur . A fost corecta grupa la care a fost masina , ca si Loganul de altfel ! Oricum ai facut senzatie , felicitari si respect pt. cum iti merge masinuta !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 23:57   #215
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

multumesc.eu am fost in toamna asta la o cursa la pitesti unde s-au facut clasele in functie de capacitatea cilindrica,si a fost un dezastru total.in grupa la care am intrat eu trebuiau sa intre masini de la 70 cp pana la 150(crx v-tec),toate cu motoare de 1,6 l.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 01:41   #216
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
multumesc.eu am fost in toamna asta la o cursa la pitesti unde s-au facut clasele in functie de capacitatea cilindrica,si a fost un dezastru total.in grupa la care am intrat eu trebuiau sa intre masini de la 70 cp pana la 150(crx v-tec),toate cu motoare de 1,6 l.
Am inteles ca a iesit cam nasol acolo dar trebuie sa luam in considerare faptul ca era prima cursa organizata(sper sa nu ma insel) de cei in cauza . Din greseli se invata ! Oricum, sunt sigur ca si acolo ai facut senzatie cu Loganul ! Sincer am tot respectul pt. oameni ca tine si m-am bucurat sa vad reactia oamenilor care au ramas placut surprinsi sa vada un Logan bine pus la punct cum bate masini mai pretentioase !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 15:10   #217
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Am inteles ca a iesit cam nasol acolo dar trebuie sa luam in considerare faptul ca era prima cursa organizata(sper sa nu ma insel) de cei in cauza . Din greseli se invata ! Oricum, sunt sigur ca si acolo ai facut senzatie cu Loganul ! Sincer am tot respectul pt. oameni ca tine si m-am bucurat sa vad reactia oamenilor care au ramas placut surprinsi sa vada un Logan bine pus la punct cum bate masini mai pretentioase !
Oraganizator : DIRECTIA JUDETEANA PENTRU TINERET ! Iti dai seama ca era pentru prima data si iti dai seama si cum a iesit ! Sa nu imi aduc aminte si multe alte faze despre care daca imi aduc aminte lesin de ras ... ceva de genul .... " Aaaaaa e 16V ??? Urca-l o grupa mai sus ) "
De ce zici ca a facut senzatie Logan`ul ? Si-a luat-o usor ! Sau mai bine zis care Logan ca poate nu imi amintesc eu bine ...
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 16:37   #218
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Oricum eu ii respect pe oamenii aia ca au incercat sa organizeze, daca nu ma insel a fost prima cursa de viteza de la Pitesti ?
E vorba de "Loganul care a facut senzatie" reusind sa ajunga in finala cu PIL-u cu Scirocco ! Uita-te pe filme si o sa vezi ca merge foarte bine masina !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 17:03   #219
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

nu mi-am luat-o chiar asa usor,am batut la diferenta mare primele masini cu care m-am dat la craiova si am luat bataie in finala,de la o masina f bine pregatita.la pitesti am batut la grupa mea tot.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 21:36   #220
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Aaaahahahaaa...imi dau lacrimile !



Sursa aici : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...048#post656048

@SFW: Uitate mai atent in acelasi film si la Renou ala si urmarestei botul,sa vezi de cateori salta (ca sa numeri schimbariile sau eventual ratariile de treapta)
Si de ce nu ai spus asta inainte?Cum a zis ca GTI avea porbleme destul de mari si daca se va remedia problema va fi cam nasol pt R5, repede ai gasit si tu ceva...
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 21:41   #221
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !


Pai nu am vrut sa va insult....inteligenta !?
Daca erai mai activ in anumite "topice" erai la curent cu cele intamplate acolo.Declaratiile au fost date la cald,si se stia de atunci,numai ca lumea prefera sa ignore multe chestii !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 21:46   #222
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Eu mai am si alta treaba decat sa urmaresc toate topicurile..Eu stiu ce a fost acolo...Nu mai insist pe probelma asta...Nu vreau sa iti insult.......motorul.....Oricum o sa ai o surpriza la primavara cand o sa mai da-ti peste ZOZ..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 21:49   #223
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Insulta-l cat vrei ca nu motorul asta lo batut pe ZOZ
Daca sti bine ce a fost acolo,de ce ai mai fost asa mirat la ce am scris eu !?

Last edited by tm8bnz; 17-12-06 at 21:52.
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 21:56   #224
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

Pt ca am urmarit filmul de cateva ori si eu si cu SFW am vazut problema la GTI..Nu s-a stiu ca atunci au inceput problemele...Si nu am vazut nici o chestie la R5..in fine...daca zici tu poate asa a fost..Nu mai conteaza..Ce va fi va conta..Cautati turbine mai mare, ca s-ar putea sa aveti nevoei..Numai bine..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 22:21   #225
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Incadrarea pe grupe !

rautaciosi mai sunt unii oameni...
yknot is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -