Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-09, 10:38   #4141
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

@ ArCaDa: Da un search si sigur vei gasi ce iti trebuie pt ca s-a mai discutat de cateva ori [/QUOTE]


Pe mine ma interesa mai mult doar daca e sa fie maxim pe 10' , sa nu iau mai mari si porma sa vad ca nu intra, stiu ca pe spate 16.5 si pe fata auzisem de 10'. Montatu daca nu reusesc ma duc la un dasta auto dau 10 Ron si le rezolva baietii ) .
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 15:18   #4142
RaZVaN_17_06

Stage 4
 
RaZVaN_17_06's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 225
Default Re: Club CIELO

Numai de 10 intra pe fata si locul este foarte ingust.
Trebuie sa ai rabdare multa cu ele
Iar boxa trebuie sa nu aiba picioare laterale multe, sa zicem maxim 2 bucle de prindere care sa se afle pe diagonala.
RaZVaN_17_06 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 19:13   #4143
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Esti cam pe langa ce intreaba baiatu'

@ ArCaDa: Da un search si sigur vei gasi ce iti trebuie pt ca s-a mai discutat de cateva ori

Scuze, ma dusai cu gandul in alta parte...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 23:22   #4144
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by ArG3nT0 View Post
pai se pare ca suntem vecini eu stau pe Lacramioarei si nu am vazut masina ta pe acolo ...
trec zilnic pe nicolae pascu si pe lacramioarei.....si pana acum un an am lucrat la rds acolo la cladirea aia parasita
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 22:45   #4145
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

aham mai suntem vecini si nu ne stim )....merge cineva in wekend la pitesti???daca e poate ne vedem si mergem mai multi ???
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:59   #4146
bogdan4u

Stage 1
 
bogdan4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Default Re: Club CIELO

salut. am o problema cu farul dreapta la cielo,in interior a cazut plasticul acela in forma de palarie cu 3 picioruse care presupun ca vine in fata becului,si-mi bat luminile aiurea, se poate desface farul pentru a vedea daca e sarit sau rupt?
bogdan4u is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 23:05   #4147
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club CIELO

am impresia din auzite ca trebuie incalzit pe margini ...de desfacut se desface sigur...il demontezi si iti dai seama apoi....exact nu pot sa iti spun dar pe parcurs ce il dai jos o sa reusesti si o sa intelegi ce e de facut
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 15:30   #4148
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Club CIELO

te pot ajuta eu cu informatii despre desfacerea farului daca ma accesezi pe messenger dar mai intai de al desface, desfai capacul si dupa ce scoti si becul uitete ca este un surub care ar trebuii sa tina acea palnie daca alcel surub se afla la locul lui inseamna ca palnia sa rupt daca surubul nu mai e inseamna ca a sarit si a cazut palnia;
in cazul in care nu mai e buna palnia trebuie schimbata dar nu stiu daca iti convine sa platesti transport ca sa iti trimit eu de ex o palnie de la mine din craiova
__________________
YM! tiolik_the_only_1
Tel: 0747 031 566
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 17:42   #4149
bogdan4u

Stage 1
 
bogdan4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by tiolik View Post
te pot ajuta eu cu informatii despre desfacerea farului daca ma accesezi pe messenger dar mai intai de al desface, desfai capacul si dupa ce scoti si becul uitete ca este un surub care ar trebuii sa tina acea palnie daca alcel surub se afla la locul lui inseamna ca palnia sa rupt daca surubul nu mai e inseamna ca a sarit si a cazut palnia;
in cazul in care nu mai e buna palnia trebuie schimbata dar nu stiu daca iti convine sa platesti transport ca sa iti trimit eu de ex o palnie de la mine din craiova
salut .te adaug acum in lista de mess. si vb mai mult acolo

Last edited by bogdan4u; 18-10-09 at 17:51.
bogdan4u is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:59   #4150
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: Club CIELO

sal!
am si eu o problema cu cielo... cand iau piciorul de pe acceleratie zvagneste...da in nas..parca nu ii vine banzina...
ma gandeam sa nu fie filtru de banzina dus?
ultima data cand lam dat jos si lam suflat a iesit o gunoaie cam cat pe jumatatea furtunasinui.
un sfat?
casp3r75 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 23:12   #4151
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club CIELO

sfatu e simplu si ti-l da oricine:SCHIMBA-L ca sa stai linistit..si apoi mai vezi.....ia-le prin eliminare si incepi cu filtru..nu e scump si se shimba usor,vine prins pe conducta sub prag in partea drepta spate.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 23:34   #4152
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by casp3r75 View Post
sal!
ma gandeam sa nu fie filtru de banzina dus?
ultima data cand lam dat jos si lam suflat a iesit o gunoaie cam cat pe jumatatea furtunasinui.
un sfat?

Stai ca nu inteleg... Adica l-ai dat jos, ai vazut ca e murdar, si l-ai mai pus la loc??? Acum intrebarea mea e, de ce l-ai mai dat jos? doar sa vezi daca e sau nu murdar?
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 21:05   #4153
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: Club CIELO

am rezolvat problema! va multumesc!

si as mai avea o problema ca am tot cautat un forum si nu am gasit mai concret cum se leaga ceasurile de gsi?

re!
casp3r75 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 22:19   #4154
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Deci tu ai ceasurile? Ai si mufele (2 la numar) si traductorul? Daca ai cielo SOHC, nu e nici o problema la montaj, in schimb la DOHC am inteles ca e nevoie de un montaj simplu (facut de un electronist) sa insumeze semnalul de la bobine (parca asa era...) Si schema o gasesti pe clubopel.com sigur
banzay is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 23:28   #4155
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Unde gasesc si eu alarma montata la Cielo? La Matiz e sub volan in bord si m-am uitat si nu este. La voi unde este montata poate o gasesc si eu in acelasi loc. Multumesc! Vreau sa ii anulez senzorii!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -