Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-09, 16:00   #4216
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: Club CIELO

am revenit cu informatii, Genghis.Khan dai drumu la caldura doar sus si il lasi umpic sa se incalzeasca, apoi bagi si tu o surubelita dreapta intre tub si masca aia unde sta!
si apropo sa aveti o carpa umeda sau servetele umede ca o sa dati de mult praf.
nu prea ai cum sa vezi unde scartaie..
eu nu am facut mare lucru, plus ca mam chinuit sa bag tubul inapoi.
chiar nu stiu unde scartaie ca am vazut ca are 2 bureti in partea de jos.
in a 2`a poza se vad buretii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00358.JPG
Views:	63
Size:	185.9 KB
ID:	1161101   Click image for larger version

Name:	DSC00359.JPG
Views:	72
Size:	200.6 KB
ID:	1161102  

Last edited by casp3r75; 03-11-09 at 16:02.
casp3r75 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 19:37   #4217
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Nu are nici un rost daca dai drumul la caldura sau nu. Si ca sa scoti partea de la aerator de care zici faci altfel. Dai aeratorul ala sa bata in joc si dupa fortezi (usor) tragand de el tot in jos. Ca si cum l-ai forta sa bata mai in jos decat poate. Astfel dupa ce scoti plasticul ala, vei vedea ca sub boxa e prins intr-un surub. Scoti si surubul si rezolvi astfel problema. Dai cutia jos si te uiti la " U " in care se prinde torpedoul cand e inchis. Tragi de el usor si daca are joc si 'clantzane', ai un raspuns. Daca nu, pui ceva mai gros gen burete pe unde crezi ca sunt imbinarile cutiei cu restul bordului.

Daca nici asa nu ai obtinut nimic, trage un pic de bord (stanga/dreapta, sus/jos, inainte/inapoi) si daca vezi ca scartaie de pe la incheieturile alea metalice... nu prea ai ce sa ii faci. Asa era cazul meu. S-a rezolvat problema cu...shimbatul bordului Mai avea si alte defecte care nu se vedeau
banzay is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 20:47   #4218
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: Club CIELO

bine...

aaapropo... am o intrebare: si ce bord iai pus? )
hai ca ai fost tare=))
fiti mai realisti
casp3r75 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 21:15   #4219
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Aaaa... si de ce nu as fi realist cu ce am zis mai sus? Daca voiam sa fiu oleaca SF, ziceam ca vreau sa imi pun bord de astra F... Se potriveste, dar mai e ceva de munca... electrica pt butoane etc...

Bord am pus tot unul de cielo ca deh... Doar ca asta pare mai inchegat fata de ce aveam eu... parea un carton bordul meu, plus ca era si dezlipit vinilinul pe alocuri...plus ca scartaia din toate incheieturile. Nu mi-am dat seama de defecte decat dupa ce am smuls vinilinul de pe el, cu gandul sa il imbrac in crem (oricum bad idea ) Daca nu il dadeam jos, habar nu aveam si stateam linistit, dar m-a si mancat in c.r.

Si sfatul meu... nu dati bordul jos decat daca chiar nu aveti ce face si aveti maini de coreean mic de tot. O gramada de plastice, surubele, cabluri etc

Ca fapt divers: http://www.pagenstecher.de/Auto-Tuni...exia-uebe.html

Si apropo, nu imi sta in caracter sa vb deanboulea, fara sa stiu cu ce se mananca treaba, cei care ma cunosc stiu asta... Deci cu asta m-am ocupat eu zilele astea...dat bordul jos si pus altul la loc, tragi singur o concluzie de aici...

Si alt PS: am vazut zilele astea un cielo cu loc in bara pt numar patrat. Nu parea diferit fata de ce avem noi, doar bara era diferita... Primul cielo de genul asta vazut...

Last edited by banzay; 03-11-09 at 21:25.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 21:32   #4220
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Salut..
Baieti faruri clare pt cielo de unde iau si eu k pe RXM nu mai sunt...ms
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 21:34   #4221
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Se face doar sticla, gasesti pe la bursa... dar e cam scumpa 200 - 250 de ron pt sticlele pt o pereche. De faruri complete nu stiu unde se mai gasesc...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 21:40   #4222
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Nai ce afce cu ea ..pt ca farurile clare au striati pe oglinda ,tu daca pui sticla clara oglinda blara ,va batea lumina ca dracu.....eu am cumparat vara asta dupa RXM o pereche de faruri cu 140 ron + curier,dupa sau scumpit ,dar akm nu mai au....
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 22:02   #4223
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Da corect, asa e... eu ma gandeam ca daca se sparg astea clare ale mele sa imi fac altele tot clare. Ca oglinda noastra e cu striatii, la cele originale oglinda e clara si striatiile le are sticla. Bine punctat!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 23:06   #4224
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Deci, daca cineva va auzi/vedea undeva faruri clare sa ma anunte si pe mine...ms mult
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 08:14   #4225
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default

casp3r75 si banzay multumesc frumos de ajutor. Sambata daca nu ploua poate scap de greieri .

Tocmai cand luase o forma masina mea (cotiera espero, xenoane, grila plasa, etc) vine greierele la mine in bord, mai, auzi tupeu ...

Quote:
Originally Posted by l@uryo_bo$$ View Post
Nai ce afce cu ea ..pt ca farurile clare au striati pe oglinda ,tu daca pui sticla clara oglinda blara ,va batea lumina ca dracu.....eu am cumparat vara asta dupa RXM o pereche de faruri cu 140 ron + curier,dupa sau scumpit ,dar akm nu mai au....

Ma, ce calitate ar putea avea niste faruri de 140 RON cu curier cu tot?
O arata bine masina, dar sunt mai bune decat cele stock?
Ma indoiesc ...
__________________
Nu stiu multe, dar invat repede ... pfoai, niciodata nu-i destul ...

Last edited by Snapy_xxl; 04-11-09 at 18:28.
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 08:20   #4226
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Genghis.Khan View Post
casp3r75 si banzay multumesc frumos de ajutor. Sambata daca nu ploua poate scap de greieri .

Tocmai cand luase o forma masina mea (cotiera espero, xenoane, grila plasa, etc) vine greierele la mine in bord, mai, auzi tupeu ...
de unde ai luat cotiera de espero ??
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 08:36   #4227
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Genghis.Khan View Post
Ma, ce calitate ar putea avea niste faruri de 140 RON cu curier cu tot?
O arata bine masina, dar sunt mai bune decat cele stock?
Ma indoiesc ...
Eu am zis 140 ron+ curier, nu am zis ca sunt de calitate sunt niste chinezisme....Un far original eu unu am vazut in magazin cu 280 ron.....
Eu vreau faruri clare ,nu ma intereseaza calitatea lor...ms
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 08:57   #4228
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by IONUTZje View Post
de unde ai luat cotiera de espero ??
De la un gagiu de la dezmembrari din Bucuresti!
Il cheama Florin tel. 0727.950.370.
Cu tot cu taxe m-a ajuns la vreo 110 RON.
Sa iti iei cu un singur spatiu de depozitare si sa ii ceri poze cand iti gaseste.

Cum am dat de el: am facut filtru pe google "dezmembrare espero - daewoo" si am dat de mai multi, pana la urma de la asta am luat.
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 09:51   #4229
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

Calitate ce au farurile la 140? Iti zic eu...de tot rahatul, ca am si eu... Dar daca le izolezi frumos, le pui reglaj electric, iti zic eu ca e alta viata Ramane oglinda curata, nu iti intra apa in ele... Nu multa lume se poate lauda ca are faruri clare cu reglaj electric > Ele arata bine si bat bine, dar cred totusi ca cele originale focalizeaza lumina mult mai bine. Am tot auzi si ca s-ar sparge de la pietricele, dar pana acuma au rezistat, fara sa aiba prea multe urme pe ele. Doar cateva julituri de la pietricele
banzay is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 09:54   #4230
Genghis.Khan

Stage 3
 
Genghis.Khan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 115
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Man, sa le stapaniti sanatosi, mi-ar placea cu si mie cu Angel Eyes etc, plus ca in iarna cand ajung la parinti in Craiova ii bag niste pleoape, dar raman la parerea ca nu sunt calitative!
Genghis.Khan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -