Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-09, 16:59   #4126
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by ArG3nT0 View Post
unde ai facut pozele acolo stai???
in apropiere...de ce?>
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:00   #4127
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Instaltie secventiala, euro 3.

Unde se gasesc modelele alea de ceasuri? Sunt folii care se aplica peste cele originale, sau plasme?

@Petrica: am fost si eu, dar duminica... nu v-am vazut masinile pe acolo.
eram in spatele bmwului decapotabil cu interior alb.....intre un bmw negru si un clio tot negru ambele cu prize de aer la capota...
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 19:07   #4128
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

le`ai mentinut culoarea originala sau le`ai vopsit... plasticu dupa 1 vara si 1 iarna devine casant ce zici? eu de aceea nu prea ma incumet sa imi pun ca cik arata urat dak se ciobesc! ai degresat si ai mai adaugat alt lipici in afara de cel original?
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 21:07   #4129
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by bogdan4u View Post
salut ArG3nT0 ma ajuti si pe mine cu un raspuns? legat de ce am scris mai sus? am un executiv 2003 euro3 cu lovato instalatia de gaz .ce tip de instalatie este ? cu plaman sau injectie?

din cate stiu eu lovato de pe cielo nu este secventiala...si este adevarat Geo nu sunt prea reusite din cauza asta cei de la daewoo au pus secventiale doare pe nubira...cele lovato sunt pe plaman pe baza de absortie nu secventiala pe injectie...lucru asta l-am aflat de la un baiat de pe la ilioara unde am facut revizia la Gpl...poate nu am inteles eu bine...
__________________
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 21:08   #4130
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
in apropiere...de ce?>

pai se pare ca suntem vecini eu stau pe Lacramioarei si nu am vazut masina ta pe acolo ...
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 22:00   #4131
bogdan4u

Stage 1
 
bogdan4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Default Re: Club CIELO

Daca are cineva instalatie gpl lovato din fabrica (cielo executiv din 2003 , euro 3 este a mea) sau stie el ,sa-mi confirme daca este cu plaman sau secventiala pt ca parerile sunt impartite din cate vad.


Masina imi este adusa maine din tara (locuiesc in italia) si am facut schimbul de ulei acolo la un service daewoo ,au pus ulei total ,eu nu cunosc marca asta ce parere aveti?

Last edited by bogdan4u; 14-10-09 at 22:12.
bogdan4u is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 22:42   #4132
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by bogdan4u View Post
Daca are cineva instalatie gpl lovato din fabrica (cielo executiv din 2003 , euro 3 este a mea) sau stie el ,sa-mi confirme daca este cu plaman sau secventiala pt ca parerile sunt impartite din cate vad.


Masina imi este adusa maine din tara (locuiesc in italia) si am facut schimbul de ulei acolo la un service daewoo ,au pus ulei total ,eu nu cunosc marca asta ce parere aveti?
depinde ce indicativi de vascozitate si ce amestec are..daca este ulei full sintetic,semisintetic sau ulei mineral...da-ne detalii si ce indicativ are(ex 10w 40 sau 10w 30...etc)firma mie unu nu imi este cunoscuta deloc..nu am auzit de uleiurile total
app de instalatie...nu ai de ce sa iti faci griji de care e,atat timp cat functioneaza corespunzator..ti-am zis la un post anterior si ma repet...cu cat e mai simpla cu atat e mai bine...se intretine mai usor,se regleaza mai usor si o sa poti sa inveti si tu sa le faci..eu unu am desfacut plamanu meu de nenumarate ori findca am tot avut pb cu membranele...ba se infunda..inauntru are ca un fel de sita care seamana cu un burete si trebuia schimbata...etc...ba mi se spargea un cot de la partea de racire cu apa si ca sa il schimb a trebuit desfac plosca(plamanu) ca sa scot partea ramasa inauntru findca era prinsa pe interior cu un oring si o siguranta metalica..etc probleme

Last edited by ALEX_BZN; 14-10-09 at 22:44.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 22:46   #4133
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club CIELO

E secventiala. Tot euro 3, tot exe, tot lovato instalatia. Cauta manualul ei pe net si ai acelasi raspuns si acolo. Are 3 calculatoare/module (sub torpedou localizate), reglajul se face numai cu scannerul sau de pe pc, nu are surub din care reglezi debitul.

PS: uleiul total stiu eu (poate ma insel, doar din auzite vorbesc) ca e un ulei mediocru. Nici bun nici rau, doar face ca masina sa mearga
banzay is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 22:55   #4134
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
E secventiala. Tot euro 3, tot exe, tot lovato instalatia. Cauta manualul ei pe net si ai acelasi raspuns si acolo. Are 3 calculatoare/module (sub torpedou localizate), reglajul se face numai cu scannerul sau de pe pc, nu are surub din care reglezi debitul.

PS: uleiul total stiu eu (poate ma insel, doar din auzite vorbesc) ca e un ulei mediocru. Nici bun nici rau, doar face ca masina sa mearga
asa am vazut si eu la un ford mondeo cu gpl..ii regla gazu dupa niste diagrame ca la tester...de pe un pc...si at mi se parea ciudat...nu intelegeam apoi am aflat ca sunt secventiale acelea
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 08:44   #4135
bogdanelmv

Stage 2
 
bogdanelmv's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 53
Default Re: Club CIELO

Va salut. Un far stanga de Cielo, are cineva de vanzare ? l`am spart aseara si nu pot sa cricul asa. Astept raspuns.
bogdanelmv is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 08:55   #4136
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by bogdanelmv View Post
Va salut. Un far stanga de Cielo, are cineva de vanzare ? l`am spart aseara si nu pot sa cricul asa. Astept raspuns.
4tuning -> bazar -> far cielo stanga ... la 50 - 60 lei!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 09:17   #4137
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Salut baieti !! Am si eu o intrebare. Se schimba greu boxele pe fata la un cielo si daca sunt pe 10' sigur sau ar intra si mai mari ??
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 09:24   #4138
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club CIELO

Nu se schimba greu, dai fata de usa jos si boxa e prinsa in cateva suruburi.... Daca ai boxe mai mari trebuie sa tai un pic din usa...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 09:34   #4139
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Eu vorbesc de boxele de la cielo, nu am in usa boxe, vorbesc de cele din fata de pe bord din laterale .
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 09:35   #4140
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Nu se schimba greu, dai fata de usa jos si boxa e prinsa in cateva suruburi.... Daca ai boxe mai mari trebuie sa tai un pic din usa...
Esti cam pe langa ce intreaba baiatu'

@ ArCaDa: Da un search si sigur vei gasi ce iti trebuie pt ca s-a mai discutat de cateva ori
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -