Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-10, 22:42   #3256
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

nu ai inteles ce am vrut sa spun ai pm oricum
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:11   #3257
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Pai in sensul asta nu ne-ai dat detalii )))
Pai gagica are 30 de ani, e buna da e din CL(california), si acu cica e prin ploiesti, si mi-a promis ca dupa ce reuseste sa o radieze de pe numele ei o sa bem un suc in cinstea ei )) la propunerea mea bineinteles:P

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Adik?:twisted
Deci...sa inteleg ca mai nou...TICO e asa de cautata...incat tre sa iei de barbat sau de nevasta posesorul/posesoarea...ca sa iti permitzi una.....
De permis... mi-am permis masina, numai ca la momentul achizitiei m-a rugat frumos sa o astep sa plateasca impozitul pe un pfa de vreo 50 de mil, intre timp a venit criza si ea nu a mai reusit sa il plateasca . De facut nu am ce sa ii fac ca na e si interesul ei, ea imi plateste mie impozitul ca amenzile nu prea le iau si atunci cand iau le platesc repede.


Quote:
Originally Posted by Fireburn_03 View Post
nu ai inteles ce am vrut sa spun ai pm oricum
Eu am inteles ce vrei sa spui si tot consider ca nu ai dreptate. Iar referitor la server stati voi linistiti. Oricum cu cat mai multe post-uri cu atat mai bine pt site pt ca pt fiecare vizita se castiga bani.
__________________
Ex Love,
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:17   #3258
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
Pai gagica are 30 de ani, e buna da e din CL(california), si acu cica e prin ploiesti, si mi-a promis ca dupa ce reuseste sa o radieze de pe numele ei o sa bem un suc in cinstea ei )) la propunerea mea bineinteles:P


eu zic sa o lasi pe numele ei si poate te legi la cap ...
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 23:22   #3259
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Si acum ca am rezolvat cu itp-ul va urma folie pe geamuri cu tenta spre albastru si efect de oglinda, voi lucra un pic cu plasa de aluminium la bara fata, si sa vedem cum stam cu achizitia unui mp3 in locul cass de logan) pt o claritate si mai buna a muzicii(app vinde cineva?). A si ma apuc si de interior ( huse custompe forma scaunului), pe bord vreau ca locul de depozitare sa fie acoperit cu presulet antiderapant total si am sa caut un turometru cat mai mic pe care o sa ma gandesc bine unde il pun.
Iar la primavara o vopsea pt care strang de pe acum bani si vreau sa o transform in masinuta teleghidata ca design am nijte planuri in cap
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 07:10   #3260
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
Si acum ca am rezolvat cu itp-ul va urma folie pe geamuri cu tenta ....
Incearca se ne spui asta la tine pe thread
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 08:04   #3261
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Mai bine postai o pizza mare pentru aXXo
Da, sau o shaorma
Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Urmatoarea intalnire va fi pe 26 Noiembrie. Oare vom avea putina zapada atunci?

Ora si locatia le vom discuta cand se apropie termenul, desi cred ca vor ramane aceleasi, pana acum au multumit pe toata lumea.
Sa nu te aud cu zapada ca eu am anvelope de vara Locatia cred ca e mai mult decat buna, in sensul ca e lumina.... si loc destul....
Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
Si acum ca am rezolvat cu itp-ul va urma folie pe geamuri...
Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Incearca se ne spui asta la tine pe thread
Asa ziceam si eu...

Eu sunt de acord cu Vlad [Fireburn_03 pt cine (spre rusinea lui) nu stie...]. Oricum, am ajuns la concluzia ca de cand s-au inceput intalnirile, se face mult off-topic. Nu am absolut nimic cu nimeni, nu fac diferente, nu iau apararea nimanui. Cine nu a inteles ce a vrut Vlad sa spuna, ii mai dau un exemplu: CIP posteaza despre parbriz, rezulta ca au mai multi problema asta... Ok, foarte bine ca ne ajutam intre noi! Aseara a fost Vlad pe la mine, dar nu m-am apucat sa ii scriu aici pe topic "Vlad la cat ajungi la mine??". Am numarul de telefon, am id de messenger, se poate folosi PM in cazul in care nu ai credit/baterie, etc... Din moment ce nimeni altcineva nu intra in discutie decat eu si Vlad, evident ca vorbesc doar cu el. Cum a postat Alex (aXXo) daca vine cineva in "21" la o pizza... ca el e in Bucuresti... aia da, mi s-a parut ceva comun. In fine, e primu si ultimul meu post pe tema asta, nu vreau sa ajungem la certuri. Doar ca e frumos sa fim atenti la ce scriem. Apropo, intrebati si voi un moderator de curiozitate... si o sa va spuna exact ce am zis eu cu Vlad... daca postezi de niste jante super-oferta (cum a facut CIP), e ok, se poate considera on-topic. Daca intreb "hai ma X iesi afara??", aia e off-topic. Astept sa vad care se incumeta sa intrebe un moderator... sau sa ne dea un moderator raspunsul...
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 10:00   #3262
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Cu toate că e prea dimineaţă pentru mine că să vă dau un răspuns elevat, o să mă risc

Am observat şi eu că de la o vreme lucrurile au luat-o puţin pe arătură...Am mai şters din posturi, le-am unit dar, cum timpul nu prea īmi mai permite īn ultima vreme, nu pot să stau mereu geană pe voi. Mă bazez pe faptul că puteţi să vă rezolvaţi problema fără interventaia vreunui moderator sau super-mod că altfel īn mod sigur se lasă cu "sancţiuni".

Toate cele bune!
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 18:04   #3263
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Ok...si pana la urma despre cw sa vb? Hai sa facem un topic unde sa aberam orice despre oricine oricum...ca toti suntem si asa posesori de tico in acest fel parerea mea , nu mai deranjam pe nimeni cu prostiile...sau intrebarile noastre...sau ajutor....

In fine , e o atmosfera foarte apasatoare.... iar daca toate ne sunt cenzurate... e nasol.... e corect ca tre sa fim on'topic...dar mai da omul si cu bata'n balta...

Pana la urma o solutzie tre gasita... oamenii vor sa socializeze...uite de aici de pe acest site...am cunocut oameni...adica pe voi... suntem firi diferite...clase diferite... traim diferit...avem probleme diferite...insa avem ceva in comun...ticolini....iar daca nu putem sa vb aici la gramada ca intr'o FAMILIE... atunci...e nasol....pt ca daca tot intru pe net....urmaresc ...citesc....vad ceva incitant...raspund si eu....fie sau nu ONtopic.... poate nu stau acum la ora asta sa il sun pe tank....pe axxo....etc. sau poate nu's pe mess.... iar aici vad toti ce se discuta si mai intervin mai discuta mai una mai alta...

E ok... poate asa gandesc doar eu...e parerea mea... eu sunt de parere 50% - 50% ... dar rog eu PERSONAL un moderator...sa gaseasca o cale...eu zic ca un thread unde sa ne facem de cap...e bine venit...gen BUNA DIMINEATZA POSESORILOR DE TICOLINI sau CAFFE' A ' LA TICOLINO
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 18:23   #3264
mar1an2005

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 89
Default Re: Club TICO

bine zis yneedlove
Sa gandit careva sa faca un tico decapotabil?....
Eu zic ca ar arata belea
Cam cat ar costa ?....si ce ar trebui facut sa fie legal (adica in acte )
mar1an2005 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 18:28   #3265
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Club TICO

Hardtop totusi
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 20:14   #3266
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mar1an2005 View Post
bine zis yneedlove
Sa gandit careva sa faca un tico decapotabil?....
Eu zic ca ar arata belea
Cam cat ar costa ?....si ce ar trebui facut sa fie legal (adica in acte )
omologare individuala sau de tip
nu stiu exact
din auzite 25000 de ron(acte)
+ ca si daca ai avea banii nu cred ca ar trece testele
deabia trece itp-ul...
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com
STREET is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 20:26   #3267
mar1an2005

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 89
Default Re: Club TICO

aoleu eu zic ca e mai bine capotata decat decapotata si fara 25000 ron in buzunar
mar1an2005 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 20:59   #3268
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mar1an2005 View Post
aoleu eu zic ca e mai bine capotata decat decapotata si fara 25000 ron in buzunar
Eu zic ca si asa sta sa se rupa la 150km/h ... iti dai seama decapotata???

Mai degraba un OLTCIT ala e strong...eu am fost fericitul posesor a 2 modele... marfa rau...

Cine se riska sa puna flexul pe ticolin....ma ofer ajutor cu 2 maini de munca...
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 21:11   #3269
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Eu zic ca si asa sta sa se rupa la 150km/h ... iti dai seama decapotata???

Mai degraba un OLTCIT ala e strong...eu am fost fericitul posesor a 2 modele... marfa rau...

Cine se riska sa puna flexul pe ticolin....ma ofer ajutor cu 2 maini de munca...
Am vazut doua Oltcit-uri cabrio Unul in Bucuresti la 4TD, si unul in Mamaia parcat pe acolo pe faleza

Dar sunt destul de convins ca nu era nimic omologat

Last edited by SKR*; 18-11-10 at 21:20.
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 21:26   #3270
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mar1an2005 View Post
Sa gandit careva sa faca un tico decapotabil?....:D
Stālpii, așa cum sunt ei īn mod normal, sunt prafi (la figurat) ! Eu p-aia albă o decapotasem (īnainte s-o duc la fiare vechi) :) și doar atingeam stālpii și flambau (zici că erau din carton)... să nu mai zicem cum ar sta un parbriz pe ei... O dată facută decapotabilă, toată siguranța ei se duce pe apa-sāmbetei, tot ce era stālp de "siguranță" (īn termenii tico-ului)... NU mai e... plus că după ce că e pătrată mașina, s-o mai faci și cabrio (topless)...pfff, arată extraordinar de urātă! Eu, unul, așa am vazut-o, că doar am avut-o cinci luni la mine īn curte...
Nici macar matiz-ul, cu tot design-ul lui "revoluționar" de rotund... tot e hidos.
După părerea mea, cerințele unui cabrio cu un look/performanță cāt de cāt, decent, sunt:
- ecartament mai mare la roți (stabilitate)
- un body cat mai putin inalt si mai stil "armonios" (look)
- un body dedicat cabrio-ului (ranforțat)

Concluzie: nu se merită ! Nu se merită nici măcar īn două uși facută...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	matiz.jpg
Views:	139
Size:	61.5 KB
ID:	1745766   Click image for larger version

Name:	tico 2 usi.jpg
Views:	126
Size:	67.5 KB
ID:	1745779  
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -