Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-09, 20:24   #736
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Hai ba Ionute nu fi carcotas ) ca stii ce am vrut sa spun, c drq ...cand o fi salaru in 3 zerouri o sa fie iures.

App...tu cand ne prezinti oficial frumusetea?

Spor si tie si multumesc la el d aprecieri
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 19:54   #737
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ante-Scriptum: DA ma buddy_lex inca un post lung :P (hai citestel ca e interesant)

Va salut cu respect! Pentru ca nu sunt/sunteti aici degeaba, parerea voastra conteaza in oarecare masura (cel putin pt mine). Deci va cer parerea, lasand la o parte chestii (momentan SF pentru bugetul meu) gen bodykit/jante/motor ce urmeaza: ????

Vine vara, si deja nu mai am rabdare sa ajung acasa sa lucrez la masinuta. (pentru ca acasa am garaj si toate sculele necesare iar in parcare la Kaufland in curand nu o sa mai am nici locul de parcare ) Pana atunci tot stau de vreo 2 zile si ma intreb...cu ce sa incep? ce sa las mai pe la urma? Faza e in felu urmator...is mai multe chestii care vreau sa le fac peste vara si astea ar fi urmatoarele:

- Triple lexus style pe negru de la FK
- Kit xenon cu lupe 55w 8000k si terminarea farurilor cu sticla clara
- Oglinzi DTM style pe negru
- Shimbarea parbrizului (asta va spun eu ca e 1 lucru care il fac pana sa ajung acasa)
- Modificare evacuare (nu zic mai mult, you'll gonna love it)
- Astupat gaura cheie dp haion
- Bad boy look (si eu debea astept sa scap de mizeriile alea de pleoape dar is puse din respect pentru ceilalti participanti la trafic NA ca cu asta mam scos :P ) si astupare stema capota
- Eliminare antena si astupare gaura (normal, neaparat inainte de foliere)
- Renuntarea la suportul nr. de inmatriculare (adica lipim direct)
- Foliere capota in negru si plafon (automat dupa ce face BB look)
------si alte nebuneli ce or mai veni pe moment (pana aici am vorbit doar de exterior)
- Presuri din tabla de aluminiu striata
- Ceasuri aditionale (Volt, Vacuum, Temp ulei, Temp apa)
- Custom trunk (da, asta e marea provocare pentru mine in vara asta. Odata cu scaunele sport bancheta spate devine inutila deci mam gandit sa fac o incinta custom...ai multe am eu in cap...oricum...asta SIGUR FACEM. Deci se vinde bassu si statia si bancheta daca intereseaza pe cineva ) )
- UnderDash/Underseats neon
- Plasma bord custom
- Set pedale
- Nuca schimbator
------------------si multe alte nebuneli care acum le omit sau nu imi vin in cap...

Par multe si sunt dar nu am sa le fac pe toate (din nou, vesnica problema Sunt deschis la ofertele de Finantare fara ramburs)...am sa fac cat pot si cum pot. Va astept parerea...pentru cei care au de gand sa scrie laaaso ma asa si fai bodykitul sau jante sau motor ideea e urmatoarea: vara nu pot tine masina pe loc si nu ma pot abtine sa nu lucrez la ea dar in toamna cand plec iar la facultate ma pot dezlipi vreo 2 luni de ea cu gandu ca e la cosmetica sau la operatie... Multumesc fain ca ati citit si hai cu parerile sa stiu unde se duc $ )


In alta ordine de idei sar vinde urmatoarele:
- Kit BiXenon 35w 6000k H4
- Incinta TOXIC (2 dif bass)
- Statie JBL 4x150W RMS (si totusi la asta parca nu as renunta)
- Triplele actuale (la schimb cu triple stock+ diferenta infima de $)

Last edited by morpheusmaster; 21-05-09 at 20:03.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 20:10   #738
nck_xx
VW Driver

Stage 4
 
nck_xx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 249
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Eu sunt de parere ca ar trebui sa incepi cu farurile si stopurile apoi cu capota bad boy look si sa incepi un clean look prin eliminarea antenei, gaura cheii de pe haion si stema de pe capota si astuparea gaurilor...si poate reusesti si scoti si manerele portierelor...si apoi restul cum o sa mai ai bani...
Ps: cand ma plimbi si pe mine o data?
nck_xx is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 20:25   #739
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

nck_xx te plimb cand am sa vin acasa si o sa face si noi o intalnire saptamanala ceva...cand ne vedem . De la faruri/triple ma gandeam si eu sa incep...iar cu manerele portierelor, alea am sa le scot cand facem bodykit (ca sa vopsim frumos portierele dupa si alea alea)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 20:51   #740
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Chiar crezi ca e necesar sa schimbi xenonul cu altul? Nu sunt bani "risipiti", cu care poti face altceva?
Pentru un impact vizual mai mare...poti incepe cu bad boy...triple...
__________________
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
Bacau Tel: 0751.08.34.33/0769.18.26.99
Relatii la pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro PymAutoglass Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:14   #741
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Pai...depinde cum privesti problema. Daca pun sticla clara xenonul nu o sa mai bata asa bine pentru ca oglinzile alea si farurile stock nu sunt facute pentru xenon...deci pun sticla clara si ce am rezolvat?...doar aspect...si nu vreau atat. Asa cu xenon cu lupe pe langa o vizibilitate imbunatatita castig si aspect si au si angel eyes :X :X...ar imbunatati semnificativ cele 2 aspecte care le urmaresc si nu costa atat de mult daca vand kitul actual
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:41   #742
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ai mai facut ceva la masina ?!?
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:43   #743
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Ai mai facut ceva la masina ?!?
Citeste 3 posturi mai sus...dupa intrebarea pusa imi dau seama ca nu ai citit nimic. Dar raspunsul e DA am facut tamponul ala si acum masina e bamboocha )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 21:52   #744
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

scz ... n-am fost atent ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:51   #745
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

am citit ... .. suna f bine ce vrei sa-i faci la masina .. mai ales faza cu bad boy look si capota si plafonu negru .. ar sta super ... buburuza mica si rea >
Succes cu finantarea ... ca de facut se face
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 15:54   #746
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Morph eu ti-as recomanda sincer sa iti lasi capota alba si sa iti faci doar plafonul negru, cred ca ar da mai bine, insa acuma tu decizi.

Spor la treaba.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:31   #747
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Acum 20 min am avut o faza de cacat...scuzati limbajul...cineva a uitat sa inchida capota (nu eu) iar cand am depasit viteza de 80 la ora am avut o experienta unica...rezultatul? 7 milioane o capota si 4 mil parbrizul. Multumesc Doamne inca odata.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:33   #748
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Cum naiba? Si o capota de secento e 7 milioane, si de ce trebuie schimbata? Nu se poate repara?
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:37   #749
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Pai da ... o repari .. si cu ocazia asta ii faci si badboy look ...
mah ... nasol oricum .. imi pare rau pentru buburuza ta ... e bun ca n-ai patit tu nimic ... si lu Parvoiu cu alfa 147 cu NT-33-GEO la numar .. vara trecuta .. venea de la piatra .. si nu a inchis capota bine ... si la 90 i s-a deschis ... numai ca lui i-a botit si cupola ...
oricum .. vezi cum faci .. mai bine o repari .. si ti-am zis .. cu ocazia asta ii faci si badboy look
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 23:41   #750
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Nu stiu ma Razvane...cum zicea si 26wrc p mess...DEZMEMBRARI...pana mea...ideea e ca nu ma asteptam la asta acum. Deabea am ajuns si eu la 10 acasa in Roman...am stat 1h de vb. cu ai mei...si nu mai aveam rabdarea...eram in al 9lea cer ca mergea masina perfect!!! Adica nu mai tremura de la tamponul ala (stii tremuratul care ca ai conduso)...nu mai troncanea nu mai nimic...mergea perfect!!! De unde...era sa mor de inima...si capota e lovita exact in dreptul armaturilor deci nu ai cum sa o ciocanesti din interior....nu stiu...am sa fac maine poze alea alea...si asa la 8 dim maine is la politie si dupa am plecat spre Bacau sa imi schimb parbrizu. Deci se repara )

Dar e vorba de moral, nu e vb. ca nu se repara ca is $ multisori...e vb. de moral...nu am putut si eu sa ma bucur putin...ca si asa masina a ramas singura mica bucurie...in fine...va las, nu mai am chef. Vb. maine...va arat poze ce ***...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -