Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-10-11, 11:55   #46
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
n am tras ...n am ce....eu vreau sa trag dar nu gasesc...toate prafurile de tras sa apeleze la mine !


nu s a inteles ce am zis eu ...sau asa se pare....eu am zis asa :

de cand s au facut inscrierile , i am rugat pe cei care acceptau masinile sa se uite atent la poze si sa nu intre toate fibrele...acum nu ca eu vreau alt stil de tuning , gusturile nu se discuta...fiecare face cum vrea , 2 la mana , cand am adus masina nu m a intrebat nimeni , ce ? , cine ? , de ce intru ? unde sa parchez ....am lasat masina , m am intors seara , am intrat cu Passat CC la fel....daca veneam cu o caruta o expuneam si pe aia acolo ....deci din punct de vedere ORGANIZARE Z.E.R.O

sa nu mai zic de atitutdinea baiatului cu ochelari pe care nu stiu cum il cheama care tipa la mine ca n am fost toata ziua la masina sa ma gaseasca el , si ca daca nu mi place sa plec acasa ?! PAI ASA VA PURTATI VOI MA CU OAMENII CARE VIN SA EXPUNA MASINI LA VOI ?! PE GRATIS ? SA VINA LUMEA SI SA LUATI VOI BANI PE BILETE?

iar top-ul de 25 de masini , l au facut cu ochii inchisi si pe repezeala ptr ca au fost ocupati cu driftu'

m am plictisit sa scriu ....nu merita ....am crezut ca s a schimbt ceva cu 4tuningu' dar se pare ca au ramas la fel de "obositi" in materie de cunostinte de tuning si tendinte... aia e. .....va urez bafta !
man...esti de coma ) imi place atitudinea pe care ai adoptat-o asa si trebuie
P.S.:"daca veneam cu o caruta o expuneam si pe aia acolo"... sincer,cred ca te lasa daca era stickerita si cu aripile evazate ) nu ai vazut ca au expus si o CALEASCA mai bine intrebai:" daca intrai cu calul,il inhamai la caleasca?" ) bafta
NORBERTYNO is offline  
Old 27-10-11, 11:57   #47
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

asta caracterizeaza Romania.Unde e ceva frumos tre sa fie si scandal;balci comentarii prostii;nu am participat nu am fost;dar sa ajuns sa va certati pe forum;si am urmarit un topic la baiatu cu mondeo;fratzilor atzi depasit orice limita de bun simt;va jignitzi fara incetare;v-atzi spus parerea ca nu e frumoasa sau orice gata(aici ma refer si la evenimente)incetatzi oameni buni;vretzi o mentalitate mai sanatoasa dar cand scrietzi nu va ganditi la altceva decat sa va inpunetzi punctu vostru de vedere(care poate e gresit;dar nu si nu ca voi avetzi dereptate si totul tre sa fie ca voi)!imi cer mii de scz de off topic;dar mie frica sa imi fac masina pe bunul plac ca se trezesc altii sami zica ca e kitch pt ca nu respecta standardele gusturilor lor!bafta la toata lumea si la cat mai multe evenimente!
b0gdy is offline  
Old 27-10-11, 12:03   #48
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

"b0gdy", bravo tataaaa .Eu propun un mare PUNCT despre acest subiect.Faptul e consumat din toate punctele de vedere,si app de ce ai zis mai sus:fa-ti masina dupa cum iti place nu dupa cum t-i se impune de unul sau altul pt ca fiecare are viziunea lui in ale "tuning-ului" .Stima si bafta in continuare
NORBERTYNO is offline  
Old 27-10-11, 12:22   #49
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
man...esti de coma ) imi place atitudinea pe care ai adoptat-o asa si trebuie
P.S.:"daca veneam cu o caruta o expuneam si pe aia acolo"... sincer,cred ca te lasa daca era stickerita si cu aripile evazate ) nu ai vazut ca au expus si o CALEASCA mai bine intrebai:" daca intrai cu calul,il inhamai la caleasca?" ) bafta
Daca te-au lasat cu a ta...cu o caruta sigur nu avea probleme
stefiPJJ is offline  
Old 27-10-11, 13:42   #50
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
In concluzie: masinile trebuiesc selectate dupa parerea unuia din participanti, pe criteriul ca acel om cu o masina frumoasa stie exact ce trebuie sa intre si ce nu, iar publicul vizitator trebuie apoi selectat pe baza unui chestionar, cel mai probabil, conform gusturilor si "tendinţilor" aprobate de mai sus amintitul expozant. Care desigur nu reuseste sa stea la expo decat cand parcheaza si seara cand ia masina acasa, dar se plange de felul cum a fost administrata in restul timpului expozitia. S-a inteles, o sa se aplice incepand de la urmatorul show.
p.s.: sunt convins ca baiatul cu ochelari s-a aprins de unul singur in discutie, interlocutorul lui fiind tot un zambet si o ploaie de complimente neutre.

ai fost acolo la discutia mea ??? stii ce i am zis eu ? ai vazut ce complimente i am facut ? stii macar pe ce purtam discutia ?
dany_let is offline  
Old 27-10-11, 14:09   #51
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
ai fost acolo la discutia mea ??? stii ce i am zis eu ? ai vazut ce complimente i am facut ? stii macar pe ce purtam discutia ?
eu comentam stilul in care ai pus problema aici, pe forum. mai departe nu ma intereseaza chiar deloc.
aleks is offline  
Old 27-10-11, 15:17   #52
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

hai sa mai citim ps ul tau ...sa vedem ce zice vrei ? sa vedem cat de convins esti tu....
dany_let is offline  
Old 27-10-11, 15:35   #53
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

StanceWorksRomania -"Nu mai lasati masinile jos desfacand amortizoarele / scotand arcurile ,desumfland cauciucurile sau ridicandu-le de spate folosind diverse tertipuri pentru a parea joase doar cand veniti la show-uri.Sunteti PENIBILI!
LOW IS A LIFESTYLE! ...ori il ai... ori nu il ai,simplu!
O zi buna tuturor! "

Doamne cat adevar in randurile scrise mai sus.
La unii "low" inseamna flex- taiatul arcurilor cu flexul si alte improvizatii.
Aaaaaa si sa nu uit stikerul cu "LOW IS A LIFESTYLE"= Low pentru unii.
Asa ca cititi si invatati nu va mai dati ce nu sunteti.
Respect StanceWorksRomania!!!
FAST&FURIOUS is offline  
Old 27-10-11, 23:44   #54
BMWUTU

Stage 5
 
BMWUTU's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 682
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

sa ma bag si eu in seama.nu dau 2 bani pe cupa aia.nici nu stiu pt ce e sau ce scrie pe ea.nici macar nu e la mine.eu nu am vazut o niciodata. eu nu am adus acolo masina pt tuning.am adus o ca ma rugat un prieten.........nu vreau cupele voastre nu am nevoie de aprecierile voastre .nu am chef de nimeni si nimic. masina este vopsita acum 10 ANI. la altii sare vopseaua dupa 2 luni. masina aia a fost facuta praf la revolutie.toate geamurile sparte ,tarnacoape in bord in aripi in capota.a fost facut praf la revolutie.pt ca apartinea cuiva care .nu mai era apreciat........si chedere si alte mici chestii.sunt la magazin.cine vrea, le poate vedea acolo.oricum...alta data, masina mea nu va mai vedea priviri ieftine, nici saloane.si nici poze. sper sa nu mi supar prietenii dar chiar imi pare rau ca am dus o acolo ,am facut standul de rasul marilor tuneri.si chiar nu merita masina aia sa o vada toti si sa o comenteze.nu stie nimeni cum se intretine o masina ca aia..cat costa si ce eforturi trebuie sa depui intr o tara de cacat.ca orice cazan ca asta sa nu ajunga la remat pe un bon ordinar pt remat. cu respect , din tot ce era acolo doar maxim 15 masini aveau ceva de spus.restul cazane ordinare de prost gust .
ps o sa vina si vremea chitului si a chederelor.totul se va remedia. mersi pt aprecierile sincere ale unora si mersi si pt injuraturi si comentari superficiale si ieftine
BMWUTU is offline  
Old 28-10-11, 00:21   #55
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

termina ma cu prostiile , ai o masina de apreciat , nu mai apleaca ochiu dupa ce zice 1 sau altul .
lumea este inebunita acuma dupa clean si low.....ce e vechi...e de remAt.
Andreea13 is offline  
Old 28-10-11, 08:31   #56
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

@BMWUTU

Probabil faceai referire la mine. Poarta o discutie cu BSK sau Joint'ul si o sa vezi ca nu am aruncat vorba aia la invidie sau ceva de genul. Daca se juriza cum trebuia, masina nu intrunea conditii de cupa, atat am zis!

Apreciez masina ta, imi plac foarte mult masinile retro si stiu spre surprinderea ta cat te costa orice nimic la masina aia Cum i-am zis si lui Joint'ul daca te pot ajuta cu piese pentru ea de prin UK, DE , OEM la preturi mai bune, iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere fara nici un avantaj financiar!

Iti stiu masina de prin 2008 de cand am dus golf-ul la vopsit la Adrian, putin mai sus pe strada unde stai , de atunci mi-a ramas in cap si prima data cand am vazut pozele facute de Golfuletz am zis ca aia e masina!

Sincer imi pare rau ca in cele 3 zile n-am apucat sa facem cunostiinta! Poate cu alta ocazie.

Astept sa o bagi la vopsit, sa pui mana pe piesele lipsa si la anu sa faca o figura frumoasa pe scena din RO si nu numai!
razak is offline  
Old 28-10-11, 11:35   #57
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Daca te-au lasat cu a ta...cu o caruta sigur nu avea probleme
Nu vreau sa intru cu nimeni in polemica,nu am nimic cu tine sau cu alta persoana,pt ca nu are nici un rost dar comentariul postat de tine nu cred ca isi are rostul...cu toate astea,dupa cum au zis multi,daca toti adopta stilul clean ,simplu si masina cat mai joasa asta nu inseamna ca trebuie sa-l adopte si restul...sper sa nu ma insel dar banuiesc ca tu erai baiatul care umbla cu cricul pe sub masina dupa ce ai parcat-o?!...nu cred ca am comentat ceva de masina ta sau a altcuiva,daca merita sa intre acolo sau nu...multumesc oricum pt "compliment" si totusi,FARA NICI O SUPARARE,daca o masina logan stock doar cu jante vopsite (cu cauciucurile pe ele inclusiv ventilul dar pragurile+tamburii ruginiti)si suspensie sport inseamna TUNING?...no coment!...una peste alta lasand laoparte criticile care nu-si au rostul IMI CER SCUZE DACA AM JIGNIT cu ceva si ar trebui sa inteleaga toti cei care critica si jignesc din placere sau pt ca altceva nu stiu sa faca:Indiferent cum arata masina expusa,in acea masina S-AU INVESTIT BANI,TIMP SI SUFLET.Bafta pe viitor si n-o lua personal
NORBERTYNO is offline  
Old 28-10-11, 17:43   #58
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Doamneee cata frustrare se citeste pe fetele unora dintre voi )))

...toti sunt cunoscatori si isi dau cu parerea despre masina lu X sau Y, ca X si Y au luat "N" cupe..etc

bai fratilor voi ati analizat masina voastra inainte sa comentati de masina altuia?

unu spunea mai sus ca el a venit la expozitie fara a sti ca se dau premii sau ceva si ca la final trecand el asa agale pe langa scena sa auzit strigat la megafon si deh sa dus sa isi ridice premiile....wow tareeee...da de ce te-ai dus prietene la expozitie sunt si eu curios, te-ai dus sa vine prostimea sa iti vada masina? oi fi vrut si tu sa pozezi in imaginea persoanei care nu stie nimik

spunea cineva mai sus ca BMW E9 a venit la expozitie cu kit pe el si alte defecte ... domnu expozant nu te supara dar masinutza aia veche valoreaza asa cum arata mai mult decat iti imaginezi tu si sunt sigur ca atrage atentia mai mult decat masinutza ta de familie cu portbagaj...esti cumva expert in materie de tuning si nu stiam si noi ? stai jos... 4

toti stim cum se fac jurizarile si cum se acorda premiile dar parca au aparut prea multi cunoscatori care sa isi dea cu parerea, daca la fiecare salon/expozitie ar veni un juriu sa zicem din Ungaria am curaj sa fac pariu cu oricine ca mai mult de 5 masini nu trec baremele...si cand ma refer la masini ma refer la cele cu adevarat modificate care de ceva timp au inceput sa renunte in a fi prezente la astfel de competitii, gratuit...


Daca prin cele spuse mai sus am suparat pe cineva imi cer scuze dar asta este realitatea si trebuia sa o acceptam asa cum este

PS: @ NORBERTYNO fara suparare dar tu chiar nu are rost sa mai comentezi...esti prea mic pe langa adevarati cunoscatori

Last edited by ClaudyuNSL; 28-10-11 at 17:47.
ClaudyuNSL is offline  
Old 28-10-11, 18:18   #59
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Bai Claudiule, aveam pretentii de la tine. ca nu stai sa te bagi in seama cu toti "tunnnnnerii" care si-au "modificat" masinile dupa um urmeaza:
se ia una bucata spoiler original! se umple cu multa spuma de termopane (si niste chedere ca vine iarna)! se toarna fibra -> rezultatul fiind un spoiler ultima fita; noul model de sifonier drept taiat cu toporu!
se cumpara una bucata copiator si se trage spoileru la xerox!
Si dupa ne adunam vecinii din vreo 4 blocuri de pe langa noi si ii montam in fata masinii!
Nu ti-am zis ca vor venii doar asa ... cine crezi ca vine si sta 3 zile langa masina pt un plastic? Au venit doar de placere ... sa stea de vorba!
Eu macar am dus masina sambata pe la ora 13 acolo si am stat tot timpu la drifturi ca era mult mai interesant decat sa vad aceleasi "masini modificate" cu mici exceptii; erau cateva masini care meritau!
Sunt multi frustrati care daca nu castiga ei cupa mor de nervi ... comenteaza, ajung acasa si incep sa blocheze forumu ... alo, fratilor, mai gasiti si altceva mai bun de facut si lasati loc pe forum pentru altii care intra cu folos.
Sunt multi care comenteaza ca "iar castiga bah GGD-u?" Castig; si ce daca? Ce daca are masina 3 ani, in aceeasi stare si castiga? e vreo regula undeva ca o masina nu are voie sa castige mai multi ani la rand?Muriti de nervi? vreti voi cupa? hai ma la mine la birou ca va donez cupele mele sa va laudati cu ele!

P.S. 1: aveti grija ca vin si la anu la expozitii!
P.S. 2: daca vreti, puteti cumpara masina (ca tot aveti o problema ca scrie de vanzare pe ea) si sa o dati dauna totala ... ca sa nu mai apara pe la expo!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0110 copy.jpg
Views:	258
Size:	2.82 MB
ID:	2202697  

Last edited by ggd_87; 28-10-11 at 18:23.
ggd_87 is offline  
Old 28-10-11, 18:33   #60
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Nu vreau sa intru cu nimeni in polemica,nu am nimic cu tine sau cu alta persoana,pt ca nu are nici un rost dar comentariul postat de tine nu cred ca isi are rostul...cu toate astea,dupa cum au zis multi,daca toti adopta stilul clean ,simplu si masina cat mai joasa asta nu inseamna ca trebuie sa-l adopte si restul...sper sa nu ma insel dar banuiesc ca tu erai baiatul care umbla cu cricul pe sub masina dupa ce ai parcat-o?!...nu cred ca am comentat ceva de masina ta sau a altcuiva,daca merita sa intre acolo sau nu...multumesc oricum pt "compliment" si totusi,FARA NICI O SUPARARE,daca o masina logan stock doar cu jante vopsite (cu cauciucurile pe ele inclusiv ventilul dar pragurile+tamburii ruginiti)si suspensie sport inseamna TUNING?...no coment!...una peste alta lasand laoparte criticile care nu-si au rostul IMI CER SCUZE DACA AM JIGNIT cu ceva si ar trebui sa inteleaga toti cei care critica si jignesc din placere sau pt ca altceva nu stiu sa faca:Indiferent cum arata masina expusa,in acea masina S-AU INVESTIT BANI,TIMP SI SUFLET.Bafta pe viitor si n-o lua personal


Prietene, da-o dracu in balarii Ai auzit de suspensie reglabila ? Da...e extrem de rar asa ceva pe logan, care costa cat tot "tuningul" tau de pe masina. ventilele le-am vopsit sa nu iasa in evidenta , culoarea jantelor fiind mai speciala, se vede orice pe ea. Pragurile ruginirte ? la Cine ? Pentru ca nu sunt adeptul fibrei , ca tine, insemna ca sunt ruginite ? nu frate, eu am coborat masina din suspensie nu din praguri si bari de fibra, ca acum 7-8 ani... Deci stai jos, ai 2
De exemplu GGD, are fibra..multa, dar e original, ca l-au copiat altii, asta e altceva.

Quote:
Originally Posted by ggd_87 View Post
+ 1! da de ce sa-ti spui suspensie sport, cand poti sa o faci "handmade"???
Ai un flex ? Stai sa-l vezi la primavara, matura cu fibra pe jos

Last edited by aleks; 29-10-11 at 00:14.
stefiPJJ is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 13:51.


- Copyright 2024 4Tuning