Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-07, 10:37   #376
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

cine shtie se poate sa se fi ajuns la o asa viteza desi mi-e greu sa cred...tzinand cont de distantza ff mik intre mashini , ar fi o adevarata nebunie sa mergi cu viteza aia oglinda langa oglinda
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 12:36   #377
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Eu am fost dar cu f putin la final doar cu bara fata, dar nu conteaza un inch sau o mila, e tot castig.
Daca e sa se aplice intr-un caz aceasta replica de film .... nu se gaseste o situatie mai potrivita decat aceasta cursa .
Ca o parere personala ... nu prea am vazut rostul articolului din Libertatea.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:13   #378
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Final de fotografie!

nu am fost acolo sa vad cine pe cine, dar te sustin!! fie ca treci linia de finish cu un cm. sau cu toata masina, tot ai invins.. in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru..
asta denota destul de clar.. sau poate CLAR cine e castigarorul si care e cea mai rapida masina din tara !!!


Felicitari Sebastian !!!
Attached Images
   
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:17   #379
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
nu am fost acolo sa vad cine pe cine, dar te sustin!! fie ca treci linia de finish cu un cm. sau cu toata masina, tot ai invins.. in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru..
asta denota destul de clar.. sau poate CLAR cine e castigarorul si care e cea mai rapida masina din tara !!!


Felicitari Sebastian !!!
eu zic ca aceeasi poza pozata de pe partea aialalta de strada ar fi aratat invers.. cursa a fost prea stransa pt a alege un castigator dupa mine
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:27   #380
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Eu personal nu dau castig de cauza nimanui, zic doar ca din poza asta nu reiese nimic, avand in vedere unghiul, si faptul ca nu a fost 2din3.... restul cu 1400m si alte aberatii nu-si au locul. Cea mai dubioasa treaba este mediatizarea subiectului si modul in care s-a facut asta, fapt ce ma duce cu gandul la puerilism...
Poate o sa vedem o cursa intr-un cadru mai organizat, si o sa se lamureasca problema.
Sa fiti iubiti!
__________________
samurai 4x4
yknot is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:32   #381
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

bai oameni buni suntetzi orbi...ce dumnezeu...nui am k idoli pe nici unu din cei 2 concurentzi dar lasatzio in colo de treaba k se vede din avion k e exact aceeashi poza...nici decum nu sunt 3 instantanee luate consecutiv ce draq....e exact aceeashi poza dar sa taiat progresiv din ea de la stanga la dreapta...nutzi trebuie ochi de vultur sa vezi asta....in cazu de fatza ar trebui crezut pe cuvant persoana in cauza care zice intrun mod nepartinitor ce a vazut shi cine a ieshit pe bune cashtigator....deci dak sebastian sustzine treaba asta asa este...numai respect.. yo cred omu nu am incredere in tehnologia asta '' moderna'' k sai zic asa...ptr k alea 3 poze nu spun nik...
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:36   #382
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

shi dak nu apre nimeni din tabara adversa sa sustzina contrariul inseamna k sa petrecut intocmai cum se discuta aici pe forum ...nu ce sa scris in presa....ar fi normal sa apara shi un comentariu pertinent din partea unor persoane acre sa confirme sau sa infirme cele intamplate sau scrise pe aici ...asta numai asa ptr cei curioshi care nu au fost acolo...dar pana una alta...shi deshi probabil k altzii ishi doresc alt rezultat sau macar putzin scandal yo am incredere in spusele lui sebastian shi nui pun cuvantul shi veridicitatea spuselor lui la indoiala , dar am mari rezerve in ceea ce priveste acele 3 poze foarte ''clare'' de altfel....respect shi numai bine
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:41   #383
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

cand am zis 2din3 nu m-am referit la poze, ca nu-s fotograf, ci la curse
yknot is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:02   #384
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

din pozele acelea identice reiese clar ca subaru e in spate...si daca vreti domnule sebastian aduc argumente in acest sens....luati-va dupa dungile de pe asfalt, in combinatie cu unghiul in care s-a facut....se vede clar ca botul subarului tau e mai in spate fata de porsche...fata de linii.
insa tu ...da...ai plecat la sto.....ai langa tine 700 de cai si tu pleci la sto....este exact acelasi stil .....ca in libertatea cand au spus ca ...am accelerat la final ca se apropia si l-am batut.....
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:03   #385
aiurel

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 29
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

repet din singura dovada de pana acum reiese ce am scris mai sus.
aiurel is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:05   #386
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
[...] .. in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru.. [...]
LOL !!!

Poza 1 este o poza.
Poza 2 este poza 1 decupata si redimensionata.
Poza 3 este poza 2 (rezultata din poza 1) decupata si redimensionata inca o data
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:12   #387
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
nu am fost acolo sa vad cine pe cine, dar te sustin!! fie ca treci linia de finish cu un cm. sau cu toata masina, tot ai invins.. in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru..
asta denota destul de clar.. sau poate CLAR cine e castigarorul si care e cea mai rapida masina din tara !!!


Felicitari Sebastian !!!
pozele alea sunt total irelevante.
vorba cuiva de mai sus; daca erau inversate masinile sau poza era facuta la acelasi unghi numai ca din partea cealalta a soselei iesea porschele castigator ) desigur .. dupa analogia ta.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:15   #388
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
[...] in a3-ia poza.. se vede clar doar botu de la subuaru.. [...]
In plus, sunt irelevante pozele, pentru ca nu se stie pozitia masinilor pe cei 400 m.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:25   #389
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

ink de la inceputul acestei discutzii ( pag 1 ) sa dorit oarecum dezinformarea sau pastrarea unui val de ceatza ptr a ascunde cine shtie ce....nu vad rostul in fine...a fost ceva de mrketing sau ce o fi fost a ieshit bine shi a avut un gust shi un rost la inceput....dar sa continuatzi in aceeashi nota e chiar penibil execrabil shi ff josnic...inainte sa scriu aceste randuri mam consultat cu un expert criminalist cu care am analizat acea fotografie...shi este f jenant din partea voastra sa sustzinetzi acest lucru cum k ar fi un foto finish...shi am sa ma shi justific ....voi aduce argumente sa intaresc spusele mele...shi dak cineva se pricepe ash vrea sa fiu contrazis...haidetzi sa o luam pe rand....poza asta e facuta in momentul startului 100%...altfel nu surprindeatzi voi o asa fotografie nici intro mie de ani....uitaziva la rotzile mashnii lui daniel se vad ff clar spitzele...de ce?....ptr k mashnia sta pe loc...dak ar fi mers cu vitele alea aberante de care zic unii gen 340 pai se vedeau k fiin o pata... un dic continuu ...nu k o veritabila janta in 5 spitze...2 la mana din ce shtiu eu ....eleronul acela eletro hidraulic la viteze mari se ridica....iar al lui e jos...asta se poate contrazice k fiind defect sau mai shtiu yo ce...putzin probabil....deci am ziso shi pe asta cu eleronul..... 3 la mana sau cat o mai fi la numaratoare...dak mashinile alea erau un cox...adik in mers la viteze ff mari...atunci totul pe langa ele ar fi trebuie sas e vada neclar...spre exemplu balustrada aia metalica ar fi trebuit sa se vada k o linie dreapta continu..k doar se merge cu viteza de peste 250 la ora nici decum 340...dar vb lui sebi posta mananca ***...sau o mai fac shi unii care nu au nici o treaba ....sa mai zicem ceva shi de sticla aia de sprite din canal sau aia de iaurt...hai pe astea sa le lasam k suparam prea tare audientza dupa aia...ajunge atat deocamdata in cifre nu va mai bag k poate ishi prind fanii de generala urechile shi iese nasol dupa aia...i lasa pe ei la nivelu de regula de 3 simple k dak lovim in ei cu detalii tehnice se desteapta brusc draq shi dupa aia e nasol...stricam generatzia pro'....cam atat am avut de spus...ashtept un rapuns sau comentarii pertinente din partea celor care au ceva de spus shi nu deschid gura aia degeaba.... vreau sa fiu contrazis...sau de ce nu scos de pe acest forum...k nu mar deranja....miar intari parerea k e pe baza de comunisc shi k nu potzi satzi exprimi liber parerea , intrun mod decent...intro tzara libera...pardon integrata un UE...hai k vam lasat numai bine la toata lumea shi meditatzi putzin la ce am zis.... k lectzii pe bani in particlar nu fac....hai vam pupat ....chiar shi pe fanii aia mici..
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:29   #390
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

ma bucur k mai sunt '' baietzii ashtia de mai sus'' ...care vb pe bune ...respect fratzilor....
ce se vede se vede clar shi din avion....dar unii incerca denaturarea adevarului shi nu pot sami dau seama de ce....
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -